2024 SOUTHERN SECTION 10/11 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 10th

BIG WEST - LOWER
King (Riverside, CA) at Corona (CA), 7:00pm

BIG WEST - UPPER
Centennial (Corona, CA) at Vista Murrieta (Murrieta, CA), 7:30pm

BRAVO
Corona del Mar (Newport Beach, CA) at Newport Harbor (Newport Beach, CA), 7:00pm

CHANNEL
Oxnard (CA) at Oak Park (CA), 7:00pm

CITRUS BELT
Redlands East Valley (Redlands, CA) at Cajon (San Bernardino, CA), 7:30pm

CONEJO COAST
Newbury Park (CA) at Calabasas (CA), 7:00pm
Santa Barbara (CA) at Rio Mesa (Oxnard, CA), 7:00pm
Thousand Oaks (CA) at Westlake (Westlake Village, CA), 7:00pm

COTTONWOOD
Silver Valley (Yermo, CA) at Webb (Claremont, CA), 6:00pm

DEL RIO
El Rancho (Pico Rivera, CA) at California (Whittier, CA), 7:00pm

DELTA
El Modena (Orange, CA) at Western (Anaheim, CA), 7:00pm

DESERT EMPIRE
Palm Springs (CA) at Shadow Hills (Indio, CA), 7:00pm

DESERT SKY
Granite Hills (Apple Valley, CA) at Adelanto (CA), 7:30pm

EPSILON
Laguna Hills (CA) vs. Foothill (Santa Ana, CA) at Tustin (CA), 7:00pm

FOOTHILL
Canyon (Canyon Country, CA) vs. Hart (Newhall, CA) at College of Canyons (Santa Clarita, CA), 7:00pm
Castaic (CA) vs. West Ranch (Valencia, CA) at Canyon (Canyon Country, CA), 7:00pm
Golden Valley (Santa Clarita, CA) at Valencia (CA), 7:00pm

FOXTROT
Orange (CA) vs. Dana Hills (Dana Point, CA) at El Modena (Orange, CA), 7:00pm

HACIENDA
Covina (CA) at Diamond Bar (CA), 7:00pm

INLAND VALLEY
Perris (CA) at Citrus Hill (Perris, CA), 7:30pm

IOTA
Canyon (Anaheim, CA) at Irvine (CA), 7:00pm

KAPPA
Segerstrom (Santa Ana, CA) vs. Esperanza (Anaheim, CA) at Yorba Linda (CA), 7:00pm

LAMBDA
Marina (Huntington Beach, CA) at Valencia (Placentia, CA), 7:00pm

MARMONTE
Simi Valley (CA) at Camarillo (CA), 7:00pm

MISSION VALLEY
Gabrielino (San Gabriel, CA) at Arroyo (El Monte, CA), 7:00pm

MOUNTAIN VALLEY
Miller (Fontana, CA) at Pacific (San Bernardino, CA), 7:30pm

OCEAN
El Segundo (CA) at Beverly Hills (CA), 7:00pm

PIONEER
Santa Monica (CA) at South (Torrance, CA), 7:00pm

SIGMA
Los Amigos (Fountain Valley, CA) vs. Rancho Alamitos (Garden Grove, CA) at Garden Grove (CA), 7:00pm

SKYLINE
Arroyo Valley (San Bernardino, CA) at Colton (CA), 7:30pm
Carter (Rialto, CA) at Bloomington (CA), 7:30pm
Notre Dame (Riverside, CA) vs. Fontana (CA) at San Bernardino Valley College (San Bernardino, CA), 7:30pm

TANGO
Costa Mesa (CA) vs. Anaheim (CA) at Glover Stadium (Anaheim, CA), 7:00pm
Loara (Anaheim, CA) at Bolsa Grande (Garden Grove, CA), 7:00pm

NON-LEAGUE
Eisenhower (Rialto, CA) at Rim of the World (Lake Arrowhead, CA), 7:30pm
Grace (Simi Valley, CA) vs. Brentwood (Los Angeles, CA) at Simi Valley (CA), 7:00pm
Grand Terrace (CA) vs. Summit (Fontana, CA) at Miller (Fontana, CA), 7:30pm
Jurupa Hills (Fontana, CA) at San Gorgonio (San Bernardino, CA), 7:00pm
Rialto (CA) at Kaiser (Fontana, CA), 7:30pm

INTERSECTIONAL
Carpinteria (CA) at Cabrillo (Lompoc, CA), 7:00pm

AGAPE (8 MAN)
PAL Academy (San Bernardino, CA) at Lucerne Valley (CA), 7:00pm

HERITAGE (8 MAN)
Milken (Los Angeles, CA) at Faith Baptist (Canoga Park, CA), 3:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Blair (Pasadena, CA) at Malibu (CA), 6:30pm
Noli Indian (San Jacinto, CA) at Flintridge Prep (La Canada, CA), 6:00pm
Vista Meridian (Santa Ana, CA) at Sage Hill (Newport Beach, CA), 6:00pm



Friday, October 11th

ALMONT
Bell Gardens (CA) at San Gabriel (CA), 7:00pm
Keppel (Alhambra, CA) at Schurr (Montebello, CA), 7:00pm
Montebello (CA) vs. Alhambra (CA) at Moor Field (Alhambra, CA), 7:00pm

ANGELUS
Paraclete (Lancaster, CA) at Cathedral (Los Angeles, CA)
St. Francis (La Canada, CA) at Alemany (Mission Hills, CA), 7:00pm
St. Paul (Santa Fe Springs, CA) at St. Pius X-St. Matthias (Downey, CA), 7:00pm

BASELINE
Ayala (Chino Hills, CA) at Rancho Cucamonga (CA), 7:00pm
Damien (La Verne, CA) at Upland (CA), 7:00pm
Etiwanda (CA) at Chino Hills (CA), 7:00pm

BAY
Culver City (CA) at Mira Costa (Manhattan Beach, CA), 7:00pm
Inglewood (CA) at Lawndale (CA), 7:00pm
Leuzinger (Lawndale, CA) at Palos Verdes (Palos Verdes Estates, CA), 3:00pm

BIG WEST - LOWER
Great Oak (Temecula, CA) at Murrieta Mesa (Murrieta, CA), 7:00pm
Temecula Valley (Temecula, CA) at Santiago (Corona, CA), 7:00pm

BIG WEST - UPPER
Murrieta Valley (Murrieta, CA) at Chaparral (Temecula, CA), 7:00pm
Roosevelt (Eastvale, CA) at Norco (CA), 7:00pm

BRAVO
San Juan Hills (San Juan Capistrano, CA) at Yorba Linda (CA), 7:00pm
Villa Park (CA) vs. Tesoro (Rancho Santa Margarita, CA) at El Modena (Orange, CA), 7:00pm

CAMINO REAL
Bishop Montgomery (Torrance, CA) at St. Bernard (Playa del Rey, CA), 7:00pm
Bosco Tech (Rosemead, CA) at Mary Star of the Sea (San Pedro, CA), 7:00pm
Verbum Dei (Los Angeles, CA) vs. St. Genevieve (Panorama City, CA) at Los Angeles Valley College (Van Nuys, CA), 7:00pm

CHANNEL
Buena (Ventura, CA) at Royal (Simi Valley, CA), 7:00pm
Moorpark (CA) at Ventura (CA), 7:00pm

CITRUS BELT
Beaumont (CA) at Yucaipa (CA), 7:00pm
Redlands (CA) at Citrus Valley (Redlands, CA), 7:00pm

COTTONWOOD
Trinity Classical Academy (Valencia, CA) at Santa Rosa Academy (Menifee, CA), 7:00pm

DEL REY
Crespi (Encino, CA) at Salesian (Los Angeles, CA), 7:00pm
St. Anthony (Long Beach, CA) at La Salle (Pasadena, CA), 7:00pm

DEL RIO
La Serna (Whittier, CA) vs. Whittier (CA) at California (Whittier, CA), 7:00pm

DELTA
Cypress (CA) vs. Capistrano Valley (Mission Viejo, CA) at Western (Anaheim, CA), 7:00pm
Tustin (CA) at Trabuco Hills (Mission Viejo, CA), 7:00pm

DESERT EMPIRE
La Quinta (CA) at Xavier Prep (Palm Desert, CA), 7:00pm
Palm Desert (CA) at Rancho Mirage (CA), 7:00pm

DESERT SKY
Victor Valley (Victorville, CA) at Barstow (CA), 7:00pm

EPSILON
El Dorado (Placentia, CA) at Crean Lutheran (Irvine, CA), 7:00pm
La Habra (CA) at Huntington Beach (CA), 7:00pm

FOXTROT
Fountain Valley (CA) at Laguna Beach (CA), 7:00pm
Northwood (Irvine, CA) at Aliso Niguel (Aliso Viejo, CA), 7:00pm

GATEWAY
Bellflower (CA) at Downey (CA), 7:00pm
La Mirada (CA) at Dominguez (Compton, CA), 7:00pm
Mayfair (Lakewood, CA) at Warren (Downey, CA), 7:00pm

GOLDEN
Eastside (Lancaster, CA) at Highland (Palmdale, CA), 7:00pm
Lancaster (CA) at Littlerock (CA), 7:00pm
Palmdale (CA) at Antelope Valley (Lancaster, CA), 7:00pm
Quartz Hill (CA) at Knight (Palmdale, CA), 7:00pm

HACIENDA
Los Altos (Hacienda Heights, CA) at Chino (CA), 7:00pm
South Hills (West Covina, CA) at Walnut (CA), 7:00pm

INLAND VALLEY
Canyon Springs (Moreno Valley, CA) at Lakeside (Lake Elsinore, CA), 7:00pm
Heritage (Menifee, CA) at Moreno Valley (CA), 7:00pm

IOTA
Santa Ana (CA) vs. Troy (Fullerton, CA) at Santa Ana Stadium (Santa Ana, CA), 7:00pm
Sonora (La Habra, CA) at El Toro (Lake Forest, CA), 7:00pm

IRONWOOD
Heritage Christian (Northridge, CA) vs. Ontario Christian (Ontario, CA) at Kennedy (Granada Hills, CA), 7:00pm
Valley Christian (Cerritos, CA) at Aquinas (San Bernardino, CA), 7:00pm
Village Christian (Sun Valley, CA) at Capistrano Valley Christian (San Juan Capistrano, CA), 7:00pm

IVY
North (Riverside, CA) at Paloma Valley (Menifee, CA), 7:00pm
Orange Vista (Perris, CA) at Liberty (Winchester, CA), 7:00pm
Vista del Lago (Moreno Valley, CA) at Rancho Verde (Moreno Valley, CA), 7:00pm

KAPPA
Brea Olinda (Brea, CA) at St. Margaret's (San Juan Capistrano, CA), 7:00pm
Garden Grove (CA) at Westminster (CA), 7:00pm

LAMBDA
Kennedy (La Palma, CA) at Fullerton (CA), 7:00pm
Sunny Hills (Fullerton, CA) vs. Beckman (Irvine, CA) at Tustin (CA), 7:00pm

MANZANITA
Hamilton (Anza, CA) at California Military Institute (Perris, CA), 7:00pm
San Jacinto Valley Academy (San Jacinto, CA) at Nuview Bridge (Nuevo, CA), 7:00pm
St. Jeanne de Lestonnac (Temecula, CA) at Desert Christian (Bermuda Dunes, CA), 7:00pm
Vasquez (Acton, CA) at Desert Chapel (Palm Springs, CA), 7:00pm

MARMONTE
Oaks Christian (Westlake Village, CA) vs. Bishop Diego (Santa Barbara, CA) at Santa Barbara CC (Santa Barbara, CA), 7:00pm
St. Bonaventure (Ventura, CA) vs. Pacifica (Oxnard, CA) at Ventura College (Ventura, CA), 7:00pm

MESQUITE
Arrowhead Christian (Redlands, CA) at Linfield Christian (Temecula, CA), 7:00pm
Maranatha (Pasadena, CA) at Western Christian (Upland, CA), 7:00pm

MID-CITIES
Compton Early College (Compton, CA) at Paramount (CA), 7:00pm
Firebaugh (Lynwood, CA) at Lynwood (CA), 7:00pm
Gahr (Cerritos, CA) at Norwalk (CA), 7:00pm

MIRAMONTE
Ganesha (Pomona, CA) at La Puente (CA), 7:00pm
Garey (Pomona, CA) at Duarte (CA), 7:00pm
Workman (City of Industry, CA) at Bassett (La Puente, CA), 7:00pm

MISSION
Loyola (Los Angeles, CA) at Bishop Amat (La Puente, CA), 7:00pm
Serra (Gardena, CA) at Chaminade (West Hills, CA), 7:00pm
Sierra Canyon (Chatsworth, CA) at Notre Dame (Sherman Oaks, CA), 7:00pm

MISSION VALLEY
El Monte (CA) at South El Monte (CA), 7:00pm
Mountain View (El Monte, CA) at Rosemead (CA), 7:00pm

MOJAVE RIVER
Hesperia (CA) at Apple Valley (CA), 7:00pm
Serrano (Phelan, CA) at Oak Hills (Hesperia, CA), 7:00pm
Sultana (Hesperia, CA) at Burroughs (Ridgecrest, CA), 7:00pm

MONTVIEW
Azusa (CA) at Ontario (CA), 7:00pm
Nogales (La Puente, CA) at Wilson (Hacienda Heights, CA), 7:00pm
Pomona (CA) at Sierra Vista (Baldwin Park, CA), 7:00pm

MOORE
Jordan (Long Beach, CA) at Lakewood (CA), 7:00pm
Poly (Long Beach, CA) at Millikan (Long Beach, CA), 7:00pm
Wilson (Long Beach, CA) at Cabrillo (Long Beach, CA), 7:00pm

MOUNTAIN PASS
San Jacinto (CA) at Elsinore (Wildomar, CA), 7:00pm
Temescal Canyon (Lake Elsinore, CA) at West Valley (Hemet, CA), 7:00pm

MOUNTAIN VALLEY
San Bernardino (CA) at Indian Springs (San Bernardino, CA), 7:00pm

OCEAN
Centennial (Compton, CA) at Morningside (Inglewood, CA), 7:00pm
Hawthorne (CA) at West (Torrance, CA), 7:00pm

OMICRON
Pacifica (Garden Grove, CA) vs. Woodbridge (Irvine, CA) at Bolsa Grande (Garden Grove, CA), 7:00pm
Portola (Irvine, CA) vs. Katella (Anaheim, CA) at Glover Stadium (Anaheim, CA), 7:00pm
University (Irvine, CA) at Buena Park (CA), 7:00pm

PACIFIC
Burbank (CA) at Hoover (Glendale, CA), 7:00pm
Glendale (CA) at Arcadia (CA), 7:00pm
Muir (Pasadena, CA) at Burroughs (Burbank, CA), 7:00pm
Pasadena (CA) vs. Crescenta Valley (La Crescenta, CA) at Glendale (CA), 7:00pm

PIONEER
North (Torrance, CA) at Redondo (Redondo Beach, CA), 7:00pm
Torrance (CA) at Palos Verdes Peninsula (Rolling Hills Estates, CA), 3:30pm

RIO HONDO
Poly (Pasadena, CA) at La Canada (CA), 7:00pm
South Pasadena (CA) at San Marino (CA), 7:00pm
Temple City (CA) at Monrovia (CA), 7:00pm

RIVER VALLEY
La Sierra (Riverside, CA) at Jurupa Valley (CA), 7:00pm
Norte Vista (Riverside, CA) at Ramona (Riverside, CA), 7:00pm
Patriot (Jurupa Valley, CA) at Rubidoux (Jurupa Valley, CA), 7:00pm

SIERRA
Claremont (CA) at Bonita (La Verne, CA), 7:00pm
Glendora (CA) at Colony (Ontario, CA), 7:00pm
Los Osos (Rancho Cucamonga, CA) at Charter Oak (Covina, CA), 7:00pm

SIGMA
Calvary Chapel (Santa Ana, CA) at Estancia (Costa Mesa, CA), 7:00pm
Valley (Santa Ana, CA) at Ocean View (Huntington Beach, CA), 7:00pm

SUNBELT
Arlington (Riverside, CA) at Valley View (Moreno Valley, CA), 7:00pm
Hemet (CA) vs. Hillcrest (Riverside, CA) at Norte Vista (Riverside, CA), 7:00pm
Poly (Riverside, CA) at Rancho Christian (Temecula, CA), 7:00pm

TANGO
La Quinta (Westminster, CA) vs. Santiago (Garden Grove, CA) at Garden Grove (CA), 7:00pm

TRI COUNTY
Dos Pueblos (Goleta, CA) at Agoura (CA), 7:00pm
Fillmore (CA) at Hueneme (Oxnard, CA), 7:00pm
San Marcos (Santa Barbara, CA) at Santa Paula (CA), 7:00pm

TRINITY
Lutheran (Orange, CA) vs. JSerra (San Juan Capistrano, CA) at Orange Coast College (Costa Mesa, CA), 7:00pm
Mater Dei (Santa Ana, CA) vs. Servite (Anaheim, CA) at Cerritos College (Norwalk, CA), 7:00pm
Santa Margarita (Rancho Santa Margarita, CA) at St. John Bosco (Bellflower, CA), 7:00pm

VALLE VISTA
Alta Loma (CA) at Diamond Ranch (Pomona, CA), 7:00pm
San Dimas (CA) vs. Northview (Covina, CA) at Covina District Field (Covina, CA), 7:00pm
West Covina (CA) at Baldwin Park (CA), 7:00pm

ZETA
Magnolia (Anaheim, CA) at Century (Santa Ana, CA), 7:00pm
Savanna (Anaheim, CA) at Saddleback (Santa Ana, CA), 7:00pm

NON-LEAGUE
Banning (CA) at Twentynine Palms (CA), 7:00pm
Chaffey (Ontario, CA) at Yucca Valley (CA), 7:00pm
Don Lugo (Chino, CA) vs. Cerritos (CA) at Gahr (Cerritos, CA), 7:00pm
Rowland (Rowland Heights, CA) at Pioneer (Whittier, CA), 7:00pm

INTERSECTIONAL
Coronado (Henderson, NV) at San Clemente (CA), 7:00pm
Fortuna (CA) at Silverado (Victorville, CA), 7:00pm

AGAPE (8 MAN)
Academy of Careers & Exploration (Helendale, CA) at University Careers and Sports Academy (Hesperia, CA), 7:00pm

COAST VALLEY (8 MAN)
Maricopa (CA) at Cuyama Valley (New Cuyama, CA), 7:00pm
Valley Christian Academy (Santa Maria, CA) at Coast Union (Cambria, CA), 7:00pm

MAJESTIC (8 MAN)
Cornerstone Christian (Wildomar, CA) at California Lutheran (Wildomar, CA), 7:00pm
Southlands Christian (Rowland Heights, CA) vs. Hillcrest Christian (Thousand Oaks, CA) at Oaks Christian (Westlake Village, CA), 6:30pm

TRI-VALLEY (8 MAN)
Villanova Prep (Ojai, CA) at Santa Clara (Oxnard, CA), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Calvary Baptist (La Verne, CA) at Lighthouse Christian (Santa Monica, CA), 7:00pm
Cate (Carpinteria, CA) at United Christian (Rancho Cucamonga, CA), 7:00pm
Rolling Hills Prep (San Pedro, CA) vs. Desert Christian (Lancaster, CA) at Lancaster (CA), 7:00pm



Saturday, October 12th

COAST VALLEY (8 MAN)
Coastal Christian (Pismo Beach, CA) vs. San Luis Obispo Classical Academy (San Luis Obispo, CA) at Soto Sports Complex (Arroyo Grande, CA), 6:00pm

HERITAGE (8 MAN)
Santa Clarita Christian (Canyon Country, CA) vs. Lancaster Baptist (Lancaster, CA) at Canyon (Canyon Country, CA), 6:30pm

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
Calvary Chapel (Downey, CA) at St. Joseph Academy (San Marcos, CA), 7:00pm
Texas School for the Deaf (Austin, TX) at California School for the Deaf (Riverside, CA), 2:00pm