2024 SOUTHERN SECTION 10/4 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 3rd

BIG WEST - LOWER
Corona (CA) at Great Oak (Temecula, CA), 7:00pm
King (Riverside, CA) at Santiago (Corona, CA), 7:00pm
Murrieta Mesa (Murrieta, CA) at Temecula Valley (Temecula, CA), 7:00pm

BIG WEST - UPPER
Centennial (Corona, CA) at Roosevelt (Eastvale, CA), 7:30pm
Norco (CA) at Murrieta Valley (Murrieta, CA), 7:30pm

BRAVO
Villa Park (CA) at Yorba Linda (CA), 7:00pm

DELTA
Trabuco Hills (Mission Viejo, CA) at El Modena (Orange, CA), 7:00pm

DESERT SKY
Adelanto (CA) at Barstow (CA), 7:30pm
Granite Hills (Apple Valley, CA) vs. Silverado (Victorville, CA) at Apple Valley (CA), 7:00pm

EPSILON
El Dorado (Placentia, CA) at La Habra (CA), 7:00pm

GOLDEN
Eastside (Lancaster, CA) vs. Antelope Valley (Lancaster, CA) at Antelope Valley College (Lancaster, CA), 7:00pm

INLAND VALLEY
Heritage (Menifee, CA) at Canyon Springs (Moreno Valley, CA), 7:30pm

MISSION VALLEY
Mountain View (El Monte, CA) at South El Monte (CA), 7:00pm

MOJAVE RIVER
Hesperia (CA) at Oak Hills (Hesperia, CA), 7:00pm

MONTVIEW
Azusa (CA) at Wilson (Hacienda Heights, CA), 7:00pm
Sierra Vista (Baldwin Park, CA) at Nogales (La Puente, CA), 7:00pm

MOUNTAIN VALLEY
Indian Springs (San Bernardino, CA) at Miller (Fontana, CA), 7:30pm
Pacific (San Bernardino, CA) at San Bernardino (CA), 7:00pm

OMICRON
Katella (Anaheim, CA) vs. Buena Park (CA) at Glover Stadium (Anaheim, CA), 7:00pm
Woodbridge (Irvine, CA) vs. Portola (Irvine, CA) at University (Irvine, CA), 7:00pm

RIVER VALLEY
La Sierra (Riverside, CA) at Ramona (Riverside, CA), 7:30pm

SIGMA
Estancia (Costa Mesa, CA) vs. Rancho Alamitos (Garden Grove, CA) at Bolsa Grande (Garden Grove, CA), 7:00pm
Valley (Santa Ana, CA) vs. Calvary Chapel (Santa Ana, CA) at Segerstrom (Santa Ana, CA), 7:30pm

TRI COUNTY
Santa Paula (CA) at Agoura (CA), 7:00pm

VALLE VISTA
Baldwin Park (CA) at Alta Loma (CA), 7:00pm
Northview (Covina, CA) at Diamond Ranch (Pomona, CA), 7:00pm
West Covina (CA) at San Dimas (CA), 7:00pm

ZETA
Magnolia (Anaheim, CA) vs. Savanna (Anaheim, CA) at Western (Anaheim, CA), 7:00pm

NON-LEAGUE
Coachella Valley (Thermal, CA) at Desert Mirage (Thermal, CA), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Hesperia Christian (Hesperia, CA) at California School for the Deaf (Riverside, CA), 6:00pm



Friday, October 4th

ALMONT
Alhambra (CA) at Bell Gardens (CA), 7:00pm
Montebello (CA) at Keppel (Alhambra, CA), 7:00pm
San Gabriel (CA) at Schurr (Montebello, CA), 7:00pm

ANGELUS
Cathedral (Los Angeles, CA) at Alemany (Mission Hills, CA), 7:00pm
St. Paul (Santa Fe Springs, CA) at St. Francis (La Canada, CA), 7:00pm
St. Pius X-St. Matthias (Downey, CA) at Paraclete (Lancaster, CA)

BASELINE
Ayala (Chino Hills, CA) at Chino Hills (CA), 7:00pm
Etiwanda (CA) at Damien (La Verne, CA), 7:00pm
Upland (CA) at Rancho Cucamonga (CA), 7:00pm

BAY
Inglewood (CA) at Leuzinger (Lawndale, CA), 7:00pm
Mira Costa (Manhattan Beach, CA) at Lawndale (CA), 7:00pm
Palos Verdes (Palos Verdes Estates, CA) at Culver City (CA), 7:00pm

BIG WEST - UPPER
Chaparral (Temecula, CA) at Vista Murrieta (Murrieta, CA), 7:00pm

BRAVO
Corona del Mar (Newport Beach, CA) at San Juan Hills (San Juan Capistrano, CA), 7:00pm
Tesoro (Rancho Santa Margarita, CA) at Newport Harbor (Newport Beach, CA), 7:00pm

CAMINO REAL
Bishop Montgomery (Torrance, CA) at Bosco Tech (Rosemead, CA), 7:00pm
Mary Star of the Sea (San Pedro, CA) vs. St. Monica (Santa Monica, CA) at Santa Monica College (Santa Monica, CA), 7:00pm
Verbum Dei (Los Angeles, CA) at St. Bernard (Playa del Rey, CA), 7:00pm

CHANNEL
Oak Park (CA) at Moorpark (CA), 7:00pm
Royal (Simi Valley, CA) at Oxnard (CA), 7:00pm
Ventura (CA) at Buena (Ventura, CA), 7:00pm

CITRUS BELT
Cajon (San Bernardino, CA) at Beaumont (CA), 7:00pm
Citrus Valley (Redlands, CA) at Yucaipa (CA), 7:00pm
Redlands (CA) at Redlands East Valley (Redlands, CA), 7:00pm

COTTONWOOD
Santa Rosa Academy (Menifee, CA) at Riverside Prep (Oro Grande, CA), 7:00pm
Silver Valley (Yermo, CA) at Temecula Prep (Winchester, CA), 7:00pm
Webb (Claremont, CA) at Trinity Classical Academy (Valencia, CA), 7:00pm

DEL REY
Crespi (Encino, CA) at La Salle (Pasadena, CA), 7:00pm
Harvard-Westlake (Studio City, CA) at Salesian (Los Angeles, CA), 7:00pm
St. Anthony (Long Beach, CA) at Cantwell-Sacred Heart (Montebello, CA), 7:00pm

DEL RIO
California (Whittier, CA) vs. Santa Fe (Santa Fe Springs, CA) at Pioneer (Whittier, CA), 7:00pm
La Serna (Whittier, CA) vs. El Rancho (Pico Rivera, CA) at California (Whittier, CA), 7:00pm

DELTA
Cypress (CA) at Tustin (CA), 7:00pm
Western (Anaheim, CA) at Capistrano Valley (Mission Viejo, CA), 7:00pm

DESERT EMPIRE
La Quinta (CA) at Palm Springs (CA), 7:00pm
Rancho Mirage (CA) at Shadow Hills (Indio, CA), 7:00pm
Xavier Prep (Palm Desert, CA) at Palm Desert (CA), 7:00pm

EPSILON
Foothill (Santa Ana, CA) at Crean Lutheran (Irvine, CA), 7:00pm
Huntington Beach (CA) at Laguna Hills (CA), 7:00pm

FOOTHILL
Castaic (CA) vs. Hart (Newhall, CA) at College of Canyons (Santa Clarita, CA), 7:00pm
Saugus (CA) vs. West Ranch (Valencia, CA) at Valencia (CA), 7:00pm
Valencia (CA) at Canyon (Canyon Country, CA), 7:30pm

FOXTROT
Aliso Niguel (Aliso Viejo, CA) at Dana Hills (Dana Point, CA), 7:00pm
Fountain Valley (CA) vs. Orange (CA) at Huntington Beach (CA), 7:00pm
Northwood (Irvine, CA) vs. Laguna Beach (CA) at Irvine (CA), 7:00pm

GATEWAY
Downey (CA) at La Mirada (CA), 7:00pm
Mayfair (Lakewood, CA) at Bellflower (CA), 7:00pm
Warren (Downey, CA) at Dominguez (Compton, CA), 7:00pm

GOLDEN
Knight (Palmdale, CA) at Palmdale (CA), 7:00pm
Lancaster (CA) at Quartz Hill (CA), 7:00pm
Littlerock (CA) at Highland (Palmdale, CA), 7:00pm

HACIENDA
Covina (CA) vs. Los Altos (Hacienda Heights, CA) at Covina District Field (Covina, CA), 7:00pm
South Hills (West Covina, CA) at Diamond Bar (CA), 7:00pm
Walnut (CA) at Chino (CA), 7:00pm

INLAND VALLEY
Lakeside (Lake Elsinore, CA) at Perris (CA), 7:00pm
Moreno Valley (CA) at Citrus Hill (Perris, CA), 7:00pm

IOTA
Canyon (Anaheim, CA) vs. El Toro (Lake Forest, CA) at El Modena (Orange, CA), 7:00pm
Santa Ana (CA) vs. Irvine (CA) at Santa Ana Stadium (Santa Ana, CA), 7:00pm
Sonora (La Habra, CA) vs. Troy (Fullerton, CA) at La Habra (CA), 7:00pm

IRONWOOD
Aquinas (San Bernardino, CA) at Ontario Christian (Ontario, CA), 7:00pm
Capistrano Valley Christian (San Juan Capistrano, CA) at Valley Christian (Cerritos, CA), 7:00pm
Village Christian (Sun Valley, CA) at Heritage Christian (Northridge, CA), 7:00pm

IVY
Paloma Valley (Menifee, CA) at Orange Vista (Perris, CA), 7:00pm
Rancho Verde (Moreno Valley, CA) at North (Riverside, CA), 7:00pm
Vista del Lago (Moreno Valley, CA) at Liberty (Winchester, CA), 7:00pm

KAPPA
Esperanza (Anaheim, CA) at Garden Grove (CA), 7:00pm
St. Margaret's (San Juan Capistrano, CA) at Segerstrom (Santa Ana, CA), 7:00pm
Westminster (CA) at Brea Olinda (Brea, CA), 7:00pm

LAMBDA
Beckman (Irvine, CA) at Fullerton (CA), 7:00pm
Marina (Huntington Beach, CA) vs. Sunny Hills (Fullerton, CA) at Buena Park (CA), 7:00pm
Valencia (Placentia, CA) vs. Kennedy (La Palma, CA) at Western (Anaheim, CA), 7:00pm

MANZANITA
California Military Institute (Perris, CA) at Vasquez (Acton, CA), 7:00pm
Desert Chapel (Palm Springs, CA) at St. Jeanne de Lestonnac (Temecula, CA), 3:00pm
Nuview Bridge (Nuevo, CA) at Hamilton (Anza, CA), 7:00pm
San Jacinto Valley Academy (San Jacinto, CA) at Desert Christian (Bermuda Dunes, CA), 7:00pm

MARMONTE
Bishop Diego (Santa Barbara, CA) at Camarillo (CA), 7:00pm
Pacifica (Oxnard, CA) at Oaks Christian (Westlake Village, CA), 7:00pm
St. Bonaventure (Ventura, CA) at Simi Valley (CA), 7:00pm

MESQUITE
Linfield Christian (Temecula, CA) at Maranatha (Pasadena, CA), 7:00pm
Western Christian (Upland, CA) at Big Bear (Big Bear City, CA), 7:00pm
Whittier Christian (La Habra, CA) at Arrowhead Christian (Redlands, CA), 7:00pm

MID-CITIES
Compton Early College (Compton, CA) vs. Norwalk (CA) at Compton College (Compton, CA), 7:00pm
Firebaugh (Lynwood, CA) vs. Paramount (CA) at Lynwood (CA), 7:00pm
Lynwood (CA) at Gahr (Cerritos, CA), 7:00pm

MIRAMONTE
Bassett (La Puente, CA) at Garey (Pomona, CA), 7:00pm
Duarte (CA) at Ganesha (Pomona, CA), 7:00pm
Workman (City of Industry, CA) at La Puente (CA), 7:00pm

MISSION
Bishop Amat (La Puente, CA) at Notre Dame (Sherman Oaks, CA), 7:00pm
Serra (Gardena, CA) at Loyola (Los Angeles, CA), 7:00pm
Sierra Canyon (Chatsworth, CA) at Chaminade (West Hills, CA), 7:00pm

MISSION VALLEY
Arroyo (El Monte, CA) at Rosemead (CA), 7:00pm
Gabrielino (San Gabriel, CA) at El Monte (CA), 7:00pm

MOJAVE RIVER
Apple Valley (CA) at Sultana (Hesperia, CA), 7:00pm
Burroughs (Ridgecrest, CA) at Serrano (Phelan, CA), 7:00pm

MONTVIEW
Ontario (CA) at Pomona (CA), 7:00pm

MOORE
Jordan (Long Beach, CA) at Millikan (Long Beach, CA), 7:00pm
Lakewood (CA) at Cabrillo (Long Beach, CA), 7:00pm
Wilson (Long Beach, CA) at Compton (CA), 7:00pm

MOUNTAIN PASS
Elsinore (Wildomar, CA) at Temescal Canyon (Lake Elsinore, CA), 7:00pm
Tahquitz (Hemet, CA) at San Jacinto (CA), 7:00pm

OCEAN
Beverly Hills (CA) at Centennial (Compton, CA), 6:00pm
Hawthorne (CA) at El Segundo (CA), 7:00pm
Morningside (Inglewood, CA) at West (Torrance, CA), 7:00pm

OMICRON
Pacifica (Garden Grove, CA) at University (Irvine, CA), 7:00pm

PACIFIC
Burbank (CA) at Pasadena (CA), 7:00pm
Crescenta Valley (La Crescenta, CA) at Glendale (CA), 7:00pm
Hoover (Glendale, CA) at Burroughs (Burbank, CA), 7:00pm
Muir (Pasadena, CA) at Arcadia (CA), 7:00pm

PIONEER
Redondo (Redondo Beach, CA) vs. Torrance (CA) at Zamperini Stadium (Torrance, CA), 7:00pm
Santa Monica (CA) at North (Torrance, CA), 7:00pm
South (Torrance, CA) at Palos Verdes Peninsula (Rolling Hills Estates, CA), 3:30pm

RIO HONDO
La Canada (CA) at Temple City (CA), 7:00pm
Poly (Pasadena, CA) at South Pasadena (CA), 7:00pm
San Marino (CA) at Monrovia (CA), 7:00pm

RIVER VALLEY
Patriot (Jurupa Valley, CA) at Norte Vista (Riverside, CA), 7:00pm
Rubidoux (Jurupa Valley, CA) at Jurupa Valley (CA), 7:00pm

SIERRA
Bonita (La Verne, CA) vs. Glendora (CA) at Citrus College (Glendora, CA), 7:00pm
Charter Oak (Covina, CA) at Claremont (CA), 7:00pm
Colony (Ontario, CA) at Los Osos (Rancho Cucamonga, CA), 7:00pm

SIGMA
Los Amigos (Fountain Valley, CA) at Ocean View (Huntington Beach, CA), 7:00pm

SKYLINE
Bloomington (CA) at Arroyo Valley (San Bernardino, CA), 7:00pm
Colton (CA) at Fontana (CA), 7:00pm
Notre Dame (Riverside, CA) at Carter (Rialto, CA), 7:00pm

SUNBELT
Hemet (CA) vs. Poly (Riverside, CA) at King (Riverside, CA), 7:00pm
Hillcrest (Riverside, CA) at Arlington (Riverside, CA), 7:00pm
Rancho Christian (Temecula, CA) at Valley View (Moreno Valley, CA), 7:00pm

TANGO
Anaheim (CA) vs. Loara (Anaheim, CA) at Glover Stadium (Anaheim, CA), 7:00pm
La Quinta (Westminster, CA) at Bolsa Grande (Garden Grove, CA), 7:00pm
Santiago (Garden Grove, CA) at Costa Mesa (CA), 7:00pm

TRI COUNTY
Dos Pueblos (Goleta, CA) at Hueneme (Oxnard, CA), 7:00pm
Fillmore (CA) at San Marcos (Santa Barbara, CA), 7:00pm

TRINITY
Lutheran (Orange, CA) at St. John Bosco (Bellflower, CA), 7:00pm
Mater Dei (Santa Ana, CA) vs. Santa Margarita (Rancho Santa Margarita, CA) at Saddleback College (Mission Viejo, CA), 7:00pm
Servite (Anaheim, CA) at JSerra (San Juan Capistrano, CA), 7:00pm

ZETA
Godinez (Santa Ana, CA) vs. Saddleback (Santa Ana, CA) at Valley (Santa Ana, CA), 7:00pm

NON-LEAGUE
Chaffey (Ontario, CA) at Rim of the World (Lake Arrowhead, CA), 7:00pm
Channel Islands (Oxnard, CA) at Artesia (Lakewood, CA), 7:00pm
Don Lugo (Chino, CA) at Brentwood (Los Angeles, CA), 7:00pm
Grace (Simi Valley, CA) at Glenn (Norwalk, CA), 7:00pm
Grand Terrace (CA) at Kaiser (Fontana, CA), 7:00pm
Indio (CA) at Cathedral City (CA), 7:00pm
Poly (Long Beach, CA) at Mission Viejo (CA), 7:00pm
San Gorgonio (San Bernardino, CA) at Montclair (CA), 7:00pm
Twentynine Palms (CA) at Desert Hot Springs (CA), 7:00pm
Viewpoint (Calabasas, CA) at Nordhoff (Ojai, CA), 7:00pm
Whittier (CA) at Carpinteria (CA), 7:00pm

INTERSECTIONAL
Edison (Huntington Beach, CA) vs. Helix (La Mesa, CA) at Westminster (CA), 7:00pm
Jurupa Hills (Fontana, CA) at Gardena (CA), 7:00pm
Los Alamitos (CA) at Lincoln (San Diego, CA), 7:00pm
Rio Hondo Prep (Arcadia, CA) at King's Academy (Sunnyvale, CA), 7:00pm

AGAPE (8 MAN)
Academy of Careers & Exploration (Helendale, CA) at PAL Academy (San Bernardino, CA), 3:00pm

COAST VALLEY (8 MAN)
Coastal Christian (Pismo Beach, CA) at Maricopa (CA), 7:00pm
Cuyama Valley (New Cuyama, CA) at Coast Union (Cambria, CA), 7:00pm

HERITAGE (8 MAN)
Faith Baptist (Canoga Park, CA) at Lancaster Baptist (Lancaster, CA), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Entrepreneur (Highland, CA) at United Christian (Rancho Cucamonga, CA), 7:00pm
Lighthouse Christian (Santa Monica, CA) vs. Southlands Christian (Rowland Heights, CA) at Tzu Chi Education Center (Walnut, CA), 7:00pm
Rolling Hills Prep (San Pedro, CA) at Blair (Pasadena, CA), 4:00pm
Vista Meridian (Santa Ana, CA) at Malibu (CA), 6:30pm

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
Valley Oaks CES (Sun Valley, CA) at Flintridge Prep (La Canada, CA), 6:30pm



Saturday, October 5th

CONEJO COAST
Calabasas (CA) at Thousand Oaks (CA), 7:00pm
Newbury Park (CA) at Santa Barbara (CA), 7:00pm
Westlake (Westlake Village, CA) at Rio Mesa (Oxnard, CA), 7:00pm

COAST VALLEY (8 MAN)
Valley Christian Academy (Santa Maria, CA) at San Luis Obispo Classical Academy (San Luis Obispo, CA), 6:00pm

MAJESTIC (8 MAN)
Cornerstone Christian (Wildomar, CA) vs. Calvary Baptist (La Verne, CA) at Damien (La Verne, CA), 2:00pm
Hillcrest Christian (Thousand Oaks, CA) at California Lutheran (Wildomar, CA), 7:00pm

TRI-VALLEY (8 MAN)
Laguna Blanca (Santa Barbara, CA) at Thacher (Ojai, CA)
Santa Clara (Oxnard, CA) at Cate (Carpinteria, CA), 2:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Chadwick (Palos Verdes Peninsula, CA) vs. Santa Clarita Christian (Canyon Country, CA) at Canyon (Canyon Country, CA), 6:30pm