2024 CENTRAL SECTION 10/11 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 10th

NORTH YOSEMITE
Roosevelt (Fresno, CA) vs. McLane (Fresno, CA) at Sunnyside (Fresno, CA), 7:00pm

TRI-COUNTY - SEQUOIA
Hanford West (Hanford, CA) vs. Selma (CA) at Hanford (CA), 7:30pm

INTERSECTIONAL
Carpinteria (CA) at Cabrillo (Lompoc, CA), 7:00pm



Friday, October 11th

COUNTY/METRO
Madera (CA) vs. Bullard (Fresno, CA) at Ratcliffe Stadium (Fresno, CA), 7:30pm
San Joaquin Memorial (Fresno, CA) at Edison (Fresno, CA), 7:30pm
Sanger (CA) vs. Garza (Fresno, CA) at Koligian Stadium (Fresno, CA), 7:00pm

EAST SEQUOIA
Corcoran (CA) at Orange Cove (CA), 7:00pm
Granite Hills (Porterville, CA) at Orosi (CA), 7:15pm
Lindsay (CA) at Farmersville (CA), 7:15pm
Woodlake (CA) at Strathmore (CA), 7:15pm

EAST YOSEMITE
Mt. Whitney (Visalia, CA) vs. El Diamante (Visalia, CA) at Mineral King Bowl (Visalia, CA), 7:30pm
Porterville (CA) at Golden West (Visalia, CA), 7:30pm
Redwood (Visalia, CA) vs. Monache (Porterville, CA) at Granite Hills (Porterville, CA), 7:30pm

HIGH DESERT
Bishop (CA) at California City (CA), 7:00pm
Desert (Edwards AFB, CA) at Boron (CA), 7:00pm
Rosamond (CA) at Kern Valley (Lake Isabella, CA), 7:00pm

MOUNTAIN
Arroyo Grande (CA) at Lompoc (CA), 7:00pm
St. Joseph (Santa Maria, CA) vs. Paso Robles (CA) at Flamson MS (Paso Robles, CA), 7:00pm

NORTH YOSEMITE
Fresno (CA) at Madera South (Madera, CA), 7:30pm
Hoover (Fresno, CA) vs. Sunnyside (Fresno, CA) at McLane (Fresno, CA), 7:30pm
Torres (Madera, CA) vs. Sanger West (Fresno, CA) at Flores Stadium (Sanger, CA), 7:30pm

NORTHWEST SEQUOIA
Chowchilla (CA) at Fowler (CA), 7:30pm
Liberty (Madera, CA) at Minarets (O'Neals, CA), 7:00pm

OCEAN
Nipomo (CA) at Santa Maria (CA), 7:00pm
Templeton (CA) at Morro Bay (CA), 7:00pm

SOUTH SEQUOIA
Kennedy (Delano, CA) at Wasco (CA), 7:30pm
Shafter (CA) at Delano (CA), 7:30pm
Taft (CA) at Chavez (Delano, CA), 7:30pm

SOUTH YOSEMITE - HORIZON
Del Oro (Bakersfield, CA) at Arvin (CA), 7:30pm
Golden Valley (Bakersfield, CA) at Mira Monte (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTH YOSEMITE - MOUNTAIN
East Bakersfield (Bakersfield, CA) at South (Bakersfield, CA), 7:30pm
Tehachapi (CA) at North (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHWEST YOSEMITE - RIVER
Liberty (Bakersfield, CA) at Frontier (Bakersfield, CA), 7:30pm
Stockdale (Bakersfield, CA) at Garces (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHWEST YOSEMITE - VALLEY
Highland (Bakersfield, CA) at Bakersfield Christian (Bakersfield, CA), 7:30pm
Ridgeview (Bakersfield, CA) at Independence (Bakersfield, CA), 7:00pm

SUNSET
Atascadero (CA) at Pioneer Valley (Santa Maria, CA), 7:00pm
San Luis Obispo (CA) at Righetti (Santa Maria, CA), 7:00pm

TRI-COUNTY - KINGS CANYON
Central Valley Christian (Visalia, CA) at Kingsburg (CA), 7:30pm
Reedley (CA) at Kerman (CA), 7:30pm

TRI-COUNTY - SEQUOIA
Sierra Pacific (Hanford, CA) vs. Immanuel (Reedley, CA) at Immanuel Sports Complex (Reedley, CA), 7:30pm

TRI-RIVER
Buchanan (Clovis, CA) vs. Clovis West (Fresno, CA) at Clovis (CA), 7:00pm
Clovis East (Clovis, CA) vs. Central (Fresno, CA) at Clovis (CA), 7:00pm
Clovis North (Fresno, CA) vs. Clovis (CA) at Buchanan (Clovis, CA), 7:00pm

WEST SIERRA
Avenal (CA) at Coalinga (CA), 7:30pm
Firebaugh (CA) at Tranquillity (CA), 7:30pm
Mendota (CA) at Dos Palos (CA), 7:30pm

WEST YOSEMITE
Mission Oak (Tulare, CA) vs. Lemoore (CA) at Tulare Union (Tulare, CA), 7:30pm
Tulare Union (Tulare, CA) at Hanford (CA), 7:30pm
Tulare Western (Tulare, CA) at Dinuba (CA), 7:30pm

NON-LEAGUE
Bakersfield (CA) at Centennial (Bakersfield, CA), 7:30pm
Foothill (Bakersfield, CA) at West (Bakersfield, CA), 7:30pm
Mission Prep (San Luis Obispo, CA) vs. Caruthers (CA) at Cal Poly San Luis Obispo (San Luis Obispo, CA), 7:30pm
Parlier (CA) at McFarland (CA), 7:30pm
Riverdale (CA) at Yosemite (Oakhurst, CA), 7:00pm
Washington Union (Fresno, CA) at Exeter (CA), 7:30pm

EAST SIERRA (8 MAN)
Laton (CA) at Alpaugh (CA), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Sierra (Tollhouse, CA) at Fresno Christian (Fresno, CA), 7:00pm
Trona (CA) at Kern Resource Center (Bakersfield, CA), 7:00pm



Saturday, October 12th

EAST SIERRA (8 MAN)
Kings Christian (Lemoore, CA) at Riverdale Christian (Riverdale, CA), 11:00am

HI-LO (8 MAN)
Mammoth (Mammoth Lakes, CA) at Lone Pine (CA), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
Orcutt Academy (Orcutt, CA) vs. Thacher (Ojai, CA) at Santa Maria (CA), 2:00pm