2024 CENTRAL SECTION 10/4 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 3rd

EAST SEQUOIA
Farmersville (CA) at Granite Hills (Porterville, CA), 7:15pm



Friday, October 4th

COUNTY/METRO
Bullard (Fresno, CA) vs. Sanger (CA) at Flores Stadium (Sanger, CA), 7:30pm
Edison (Fresno, CA) at Madera (CA), 7:30pm
Garza (Fresno, CA) at San Joaquin Memorial (Fresno, CA), 7:30pm

EAST SEQUOIA
Lindsay (CA) at Corcoran (CA), 7:15pm
Orange Cove (CA) at Woodlake (CA), 7:15pm
Orosi (CA) at Strathmore (CA), 7:15pm

EAST YOSEMITE
El Diamante (Visalia, CA) vs. Monache (Porterville, CA) at Granite Hills (Porterville, CA), 7:30pm
Mt. Whitney (Visalia, CA) at Golden West (Visalia, CA), 7:30pm
Porterville (CA) vs. Redwood (Visalia, CA) at Mineral King Bowl (Visalia, CA), 7:30pm

HIGH DESERT
Boron (CA) at Bishop (CA), 7:00pm
California City (CA) at Rosamond (CA), 7:00pm
Kern Valley (Lake Isabella, CA) at Desert (Edwards AFB, CA), 7:00pm

MOUNTAIN
Mission Prep (San Luis Obispo, CA) at St. Joseph (Santa Maria, CA), 7:00pm
Paso Robles (CA) at Arroyo Grande (CA), 7:00pm

NORTH YOSEMITE
Fresno (CA) vs. Hoover (Fresno, CA) at McLane (Fresno, CA), 7:30pm
McLane (Fresno, CA) at Torres (Madera, CA), 7:30pm
Roosevelt (Fresno, CA) at Sunnyside (Fresno, CA), 7:30pm
Sanger West (Fresno, CA) at Madera South (Madera, CA), 7:30pm

NORTHWEST SEQUOIA
Chowchilla (CA) at Riverdale (CA), 7:30pm
Fowler (CA) at Liberty (Madera, CA), 7:00pm
Minarets (O'Neals, CA) at Caruthers (CA), 7:30pm

OCEAN
Cabrillo (Lompoc, CA) vs. Morro Bay (CA) at Lompoc (CA), 7:00pm
Santa Maria (CA) at Templeton (CA), 7:00pm

SOUTH SEQUOIA
Delano (CA) at Kennedy (Delano, CA), 7:30pm
Taft (CA) at Shafter (CA), 7:30pm
Wasco (CA) at Chavez (Delano, CA), 7:30pm

SOUTH YOSEMITE - HORIZON
Golden Valley (Bakersfield, CA) at Del Oro (Bakersfield, CA), 7:30pm
Mira Monte (Bakersfield, CA) at Foothill (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTH YOSEMITE - MOUNTAIN
Tehachapi (CA) at East Bakersfield (Bakersfield, CA), 7:30pm
West (Bakersfield, CA) at South (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHWEST YOSEMITE - RIVER
Frontier (Bakersfield, CA) at Stockdale (Bakersfield, CA), 7:30pm
Garces (Bakersfield, CA) at Centennial (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHWEST YOSEMITE - VALLEY
Bakersfield (CA) at Highland (Bakersfield, CA), 7:30pm
Bakersfield Christian (Bakersfield, CA) at Ridgeview (Bakersfield, CA), 7:30pm

SUNSET
Pioneer Valley (Santa Maria, CA) at San Luis Obispo (CA), 7:00pm
Santa Ynez (CA) at Atascadero (CA), 7:00pm

TRI-COUNTY - KINGS CANYON
Kerman (CA) at Central Valley Christian (Visalia, CA), 7:30pm
Washington Union (Fresno, CA) at Kingsburg (CA), 7:30pm

TRI-COUNTY - SEQUOIA
Exeter (CA) vs. Sierra Pacific (Hanford, CA) at Hanford (CA), 7:15pm
Immanuel (Reedley, CA) at Selma (CA), 7:30pm

TRI-RIVER
Central (Fresno, CA) vs. Clovis North (Fresno, CA) at Koligian Stadium (Fresno, CA), 7:00pm
Clovis (CA) at Buchanan (Clovis, CA), 7:00pm
Clovis West (Fresno, CA) vs. Clovis East (Clovis, CA) at Clovis (CA), 7:00pm

WEST SIERRA
Dos Palos (CA) at Avenal (CA), 7:30pm
Firebaugh (CA) at Coalinga (CA), 7:30pm
Mendota (CA) at Tranquillity (CA), 7:30pm

WEST YOSEMITE
Dinuba (CA) at Hanford (CA), 7:30pm
Tulare Union (Tulare, CA) at Lemoore (CA), 7:30pm
Tulare Western (Tulare, CA) vs. Mission Oak (Tulare, CA) at Tulare Union (Tulare, CA), 7:30pm

NON-LEAGUE
Hanford West (Hanford, CA) at Reedley (CA), 7:30pm
North (Bakersfield, CA) at Arvin (CA), 7:30pm
Parlier (CA) at Yosemite (Oakhurst, CA), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Frazier Mountain (Lebec, CA) at Sierra (Tollhouse, CA), 6:00pm
Kern Resource Center (Bakersfield, CA) at Immanuel Christian (Ridgecrest, CA), 7:00pm
Trona (CA) at Laton (CA), 6:00pm

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
Kings Christian (Lemoore, CA) at Turlock Christian (Turlock, CA), 7:00pm
Stuart Hall (San Francisco, CA) at Fresno Christian (Fresno, CA), 7:00pm



Saturday, October 5th

HI-LO (8 MAN)
Frazier Mountain (Lebec, CA) at Lone Pine (CA), 7:00pm