2024 CENTRAL COAST SECTION 11/1 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 31st

MOUNT HAMILTON
Leigh (San Jose, CA) at Christopher (Gilroy, CA), 7:15pm

WEST VALLEY
Evergreen Valley (San Jose, CA) at Mt. Pleasant (San Jose, CA), 7:15pm



Friday, November 1st

MOUNT HAMILTON
Branham (San Jose, CA) at Oak Grove (San Jose, CA), 7:15pm
Santa Teresa (San Jose, CA) at Lincoln (San Jose, CA), 7:15pm

PACIFIC COAST - GABILAN
Hollister (CA) at Alvarez (Salinas, CA), 7:30pm
Palma (Salinas, CA) vs. Monterey (CA) at Monterey Peninsula College (Monterey, CA), 7:30pm
Soquel (CA) at Salinas (CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - MISSION NORTH
Watsonville (CA) vs. Alisal (Salinas, CA) at Cabrillo College (Aptos, CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - MISSION SOUTH
Carmel (CA) at Greenfield (CA), 7:30pm
Rancho San Juan (Salinas, CA) at Pacific Grove (CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - SANTA LUCIA
Gonzales (CA) at Marina (CA), 6:00pm
Santa Cruz (CA) at Harbor (Santa Cruz, CA), 7:00pm

PENINSULA - BAY
Wilcox (Santa Clara, CA) at Los Gatos (CA), 7:00pm

PENINSULA - DE ANZA
Burlingame (CA) at Capuchino (San Bruno, CA), 7:00pm
King's Academy (Sunnyvale, CA) at Aragon (San Mateo, CA), 7:00pm
Mountain View (CA) at Hillsdale (San Mateo, CA), 7:00pm

PENINSULA - EL CAMINO
Homestead (Cupertino, CA) at South San Francisco (CA), 7:00pm
Santa Clara (CA) at Los Altos (CA), 7:00pm
Woodside (CA) at Fremont (Sunnyvale, CA), 7:00pm

PENINSULA - LAKE
Cupertino (CA) at Lynbrook (San Jose, CA), 7:00pm
Gunn (Palo Alto, CA) at Saratoga (CA), 7:00pm
MacDonald (San Jose, CA) at El Camino (South San Francisco, CA), 7:00pm
Monta Vista (Cupertino, CA) at Mills (Millbrae, CA), 7:00pm

PENINSULA - OCEAN
Carlmont (Belmont, CA) at Half Moon Bay (CA), 7:00pm
Milpitas (CA) at Terra Nova (Pacifica, CA), 7:00pm
Sequoia (Redwood City, CA) at San Mateo (CA), 7:00pm

SANTA TERESA - FOOTHILL
Del Mar (San Jose, CA) at Piedmont Hills (San Jose, CA), 7:15pm
Independence (San Jose, CA) at Silver Creek (San Jose, CA), 7:15pm
Overfelt (San Jose, CA) at Pioneer (San Jose, CA), 7:15pm

SANTA TERESA - VALLEY
Leland (San Jose, CA) at Gilroy (CA), 7:15pm
Westmont (Campbell, CA) at Willow Glen (San Jose, CA), 7:15pm

WEST CATHOLIC
Bellarmine (San Jose, CA) vs. Mitty (San Jose, CA) at San Jose City College (San Jose, CA), 7:00pm
St. Francis (Mountain View, CA) at Valley Christian (San Jose, CA), 7:00pm
St. Ignatius (San Francisco, CA) vs. Sacred Heart Cathedral (San Francisco, CA) at Kezar Stadium (San Francisco, CA), 5:00pm

WEST VALLEY
Lick (San Jose, CA) at Hill (San Jose, CA), 7:15pm
Yerba Buena (San Jose, CA) at San Jose (CA), 7:15pm

PACIFIC COAST (8 MAN)
Crystal Springs Uplands (Hillsborough, CA) at Woodside Priory (Portola Valley, CA), 3:30pm
Pinewood (Los Altos Hills, CA) at Anzar (San Juan Bautista, CA), 7:00pm
Trinity Christian (Monterey, CA) at Harker (San Jose, CA), 7:00pm



Saturday, November 2nd

PACIFIC COAST - MISSION NORTH
Monte Vista Christian (Watsonville, CA) at Seaside (CA), 7:30pm
North Monterey County (Castroville, CA) at St. Francis (Watsonville, CA), 12:30pm

PACIFIC COAST - MISSION SOUTH
Soledad (CA) vs. North Salinas (Salinas, CA) at Salinas Sports Complex (Salinas, CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - SANTA LUCIA
Stevenson (Pebble Beach, CA) at San Lorenzo Valley (Felton, CA), 2:30pm

PENINSULA - BAY
Menlo-Atherton (Atherton, CA) at Sacred Heart Prep (Atherton, CA), 2:00pm
Palo Alto (CA) at Menlo (Atherton, CA), 2:00pm

SANTA TERESA - VALLEY
Prospect (Saratoga, CA) at Sobrato (Morgan Hill, CA), 2:30pm

WEST CATHOLIC
Serra (San Mateo, CA) at Riordan (San Francisco, CA), 2:00pm