2024 CENTRAL COAST SECTION 10/25 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 24th

MOUNT HAMILTON
Lincoln (San Jose, CA) at Oak Grove (San Jose, CA), 7:15pm
Santa Teresa (San Jose, CA) at Leigh (San Jose, CA), 7:15pm

PACIFIC COAST - GABILAN
Aptos (CA) at Alvarez (Salinas, CA), 7:00pm

PACIFIC COAST - MISSION NORTH
Scotts Valley (CA) vs. St. Francis (Watsonville, CA) at Cabrillo College (Aptos, CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - MISSION SOUTH
North Salinas (Salinas, CA) at Carmel (CA), 7:30pm

PENINSULA - LAKE
Lynbrook (San Jose, CA) at Monta Vista (Cupertino, CA), 7:00pm

SANTA TERESA - FOOTHILL
Independence (San Jose, CA) at Pioneer (San Jose, CA), 7:15pm
Overfelt (San Jose, CA) at Del Mar (San Jose, CA), 7:15pm



Friday, October 25th

MOUNT HAMILTON
Branham (San Jose, CA) at Live Oak (Morgan Hill, CA), 7:15pm

PACIFIC COAST - GABILAN
Monterey (CA) vs. Soquel (CA) at Monterey Peninsula College (Monterey, CA), 7:30pm
Palma (Salinas, CA) vs. Hollister (CA) at Salinas Sports Complex (Salinas, CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - MISSION NORTH
Alisal (Salinas, CA) at Seaside (CA), 7:30pm
North Monterey County (Castroville, CA) at Monte Vista Christian (Watsonville, CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - MISSION SOUTH
Greenfield (CA) at Soledad (CA), 7:30pm
King City (CA) at Rancho San Juan (Salinas, CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - SANTA LUCIA
Harbor (Santa Cruz, CA) at Marina (CA), 7:00pm

PENINSULA - BAY
Menlo (Atherton, CA) at Los Gatos (CA), 7:00pm
Palo Alto (CA) at Menlo-Atherton (Atherton, CA), 7:00pm
Sacred Heart Prep (Atherton, CA) at Wilcox (Santa Clara, CA), 7:00pm

PENINSULA - DE ANZA
Aragon (San Mateo, CA) at Burlingame (CA), 7:00pm
Capuchino (San Bruno, CA) at Mountain View (CA), 7:00pm
King's Academy (Sunnyvale, CA) at Hillsdale (San Mateo, CA), 7:00pm

PENINSULA - EL CAMINO
Los Altos (CA) at Woodside (CA), 7:00pm
Santa Clara (CA) at Homestead (Cupertino, CA), 7:00pm
South San Francisco (CA) at Fremont (Sunnyvale, CA), 7:00pm

PENINSULA - LAKE
MacDonald (San Jose, CA) at Gunn (Palo Alto, CA), 7:00pm
Mills (Millbrae, CA) at El Camino (South San Francisco, CA), 7:00pm
Saratoga (CA) at Jefferson (Daly City, CA), 7:00pm

PENINSULA - OCEAN
Half Moon Bay (CA) at San Mateo (CA), 7:00pm
Sequoia (Redwood City, CA) at Milpitas (CA), 7:00pm
Terra Nova (Pacifica, CA) at Carlmont (Belmont, CA), 7:00pm

SANTA TERESA - FOOTHILL
Silver Creek (San Jose, CA) at Piedmont Hills (San Jose, CA), 7:15pm

SANTA TERESA - VALLEY
Gilroy (CA) at Westmont (Campbell, CA), 7:15pm
Prospect (Saratoga, CA) at Willow Glen (San Jose, CA), 7:15pm
Sobrato (Morgan Hill, CA) at Leland (San Jose, CA), 7:15pm

WEST CATHOLIC
Riordan (San Francisco, CA) vs. Mitty (San Jose, CA) at Foothill College (Los Altos Hills, CA), 7:00pm
Sacred Heart Cathedral (San Francisco, CA) at St. Francis (Mountain View, CA), 7:00pm
Serra (San Mateo, CA) vs. Bellarmine (San Jose, CA) at San Jose City College (San Jose, CA), 7:00pm
Valley Christian (San Jose, CA) at St. Ignatius (San Francisco, CA), 5:00pm

WEST VALLEY
Gunderson (San Jose, CA) at Lick (San Jose, CA), 7:15pm
Hill (San Jose, CA) at Evergreen Valley (San Jose, CA), 7:15pm
Mt. Pleasant (San Jose, CA) at Yerba Buena (San Jose, CA), 7:00pm

INTERSECTIONAL
Arroyo Grande (CA) at Salinas (CA), 7:30pm

PACIFIC COAST (8 MAN)
Crystal Springs Uplands (Hillsborough, CA) at Pinewood (Los Altos Hills, CA), 3:30pm
Harker (San Jose, CA) at Woodside Priory (Portola Valley, CA), 3:30pm



Saturday, October 26th

PACIFIC COAST - SANTA LUCIA
Gonzales (CA) at Pajaro Valley (Watsonville, CA), 12:30pm
Santa Cruz (CA) at San Lorenzo Valley (Felton, CA), 2:00pm

PACIFIC COAST (8 MAN)
Anzar (San Juan Bautista, CA) vs. Trinity Christian (Monterey, CA) at Pacific Grove (CA), 2:00pm