2024 CENTRAL COAST SECTION 10/18 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 17th

MOUNT HAMILTON
Oak Grove (San Jose, CA) at Christopher (Gilroy, CA), 7:15pm

PACIFIC COAST - GABILAN
Alvarez (Salinas, CA) at Soquel (CA), 7:30pm

PENINSULA - EL CAMINO
Homestead (Cupertino, CA) at Los Altos (CA), 7:00pm

SANTA TERESA - VALLEY
Sobrato (Morgan Hill, CA) at Westmont (Campbell, CA), 7:15pm

WEST VALLEY
Lick (San Jose, CA) at Yerba Buena (San Jose, CA), 7:15pm



Friday, October 18th

MOUNT HAMILTON
Lincoln (San Jose, CA) at Leigh (San Jose, CA), 7:15pm
Live Oak (Morgan Hill, CA) at Santa Teresa (San Jose, CA), 7:15pm

PACIFIC COAST - GABILAN
Monterey (CA) at Hollister (CA), 7:30pm
Salinas (CA) at Aptos (CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - MISSION NORTH
Seaside (CA) at North Monterey County (Castroville, CA), 7:30pm
St. Francis (Watsonville, CA) at Alisal (Salinas, CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - MISSION SOUTH
King City (CA) vs. North Salinas (Salinas, CA) at Salinas Sports Complex (Salinas, CA), 7:30pm
Pacific Grove (CA) at Soledad (CA), 7:30pm
Rancho San Juan (Salinas, CA) at Carmel (CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - SANTA LUCIA
Marina (CA) at Santa Cruz (CA), 7:30pm

PENINSULA - BAY
Menlo-Atherton (Atherton, CA) at Menlo (Atherton, CA), 3:15pm
Wilcox (Santa Clara, CA) at Palo Alto (CA), 7:00pm

PENINSULA - DE ANZA
Aragon (San Mateo, CA) at Mountain View (CA), 7:00pm
Burlingame (CA) at King's Academy (Sunnyvale, CA), 7:00pm
Hillsdale (San Mateo, CA) at Capuchino (San Bruno, CA), 7:00pm

PENINSULA - EL CAMINO
Fremont (Sunnyvale, CA) at Santa Clara (CA), 7:00pm
Woodside (CA) at South San Francisco (CA), 7:00pm

PENINSULA - LAKE
Cupertino (CA) at Mills (Millbrae, CA), 7:00pm
Gunn (Palo Alto, CA) at Lynbrook (San Jose, CA), 7:00pm
Monta Vista (Cupertino, CA) at Jefferson (Daly City, CA), 7:00pm
Saratoga (CA) at MacDonald (San Jose, CA), 7:00pm

PENINSULA - OCEAN
Half Moon Bay (CA) at Sequoia (Redwood City, CA), 7:00pm
Milpitas (CA) at Carlmont (Belmont, CA), 7:00pm
San Mateo (CA) at Terra Nova (Pacifica, CA), 7:00pm

SANTA TERESA - FOOTHILL
Independence (San Jose, CA) at Overfelt (San Jose, CA), 7:15pm
Piedmont Hills (San Jose, CA) at Pioneer (San Jose, CA), 7:15pm
Silver Creek (San Jose, CA) at Del Mar (San Jose, CA), 7:15pm

SANTA TERESA - VALLEY
Leland (San Jose, CA) at Prospect (Saratoga, CA), 7:15pm
Willow Glen (San Jose, CA) at Gilroy (CA), 7:15pm

WEST CATHOLIC
Sacred Heart Cathedral (San Francisco, CA) at Valley Christian (San Jose, CA), 7:00pm
St. Francis (Mountain View, CA) at St. Ignatius (San Francisco, CA), 7:00pm

WEST VALLEY
Gunderson (San Jose, CA) at Evergreen Valley (San Jose, CA), 7:15pm
San Jose (CA) at Mt. Pleasant (San Jose, CA), 7:15pm

PACIFIC COAST (8 MAN)
Anzar (San Juan Bautista, CA) at Crystal Springs Uplands (Hillsborough, CA), 3:30pm
Harker (San Jose, CA) at Pinewood (Los Altos Hills, CA), 3:30pm



Saturday, October 19th

PACIFIC COAST - MISSION NORTH
Watsonville (CA) at Scotts Valley (CA), 2:00pm

PACIFIC COAST - SANTA LUCIA
Pajaro Valley (Watsonville, CA) at Stevenson (Pebble Beach, CA), 2:30pm
San Lorenzo Valley (Felton, CA) vs. Gonzales (CA) at Soledad (CA), 7:30pm

PENINSULA - BAY
Los Gatos (CA) at Sacred Heart Prep (Atherton, CA), 2:00pm

WEST CATHOLIC
Bellarmine (San Jose, CA) at Riordan (San Francisco, CA), 1:30pm
Mitty (San Jose, CA) at Serra (San Mateo, CA), 1:30pm

PACIFIC COAST (8 MAN)
Woodside Priory (Portola Valley, CA) vs. Trinity Christian (Monterey, CA) at Pacific Grove (CA), 2:00pm