2021 CENTRAL SECTION 10/15 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 14th

EAST SEQUOIA
Granite Hills (Porterville, CA) vs. Sierra Pacific (Hanford, CA) at Hanford (CA), 7:15pm

NORTH YOSEMITE
Roosevelt (Fresno, CA) vs. Reedley (CA) at Sunnyside (Fresno, CA), 7:30pm



Friday, October 15th

CENTRAL SEQUOIA
Dinuba (CA) at Kingsburg (CA), 7:30pm
Exeter (CA) at Selma (CA), 7:30pm
Hanford West (Hanford, CA) vs. Central Valley Christian (Visalia, CA) at Hanford (CA), 7:30pm

COUNTY/METRO
Madera (CA) vs. Edison (Fresno, CA) at Ratcliffe Stadium (Fresno, CA), 7:30pm
San Joaquin Memorial (Fresno, CA) at Madera South (Madera, CA), 7:30pm
Sanger (CA) vs. Bullard (Fresno, CA) at Chukchansi Park (Fresno, CA), 7:00pm

EAST SEQUOIA
Corcoran (CA) at Strathmore (CA), 7:00pm
Lindsay (CA) at Farmersville (CA), 7:15pm

EAST YOSEMITE
Mission Oak (Tulare, CA) vs. Tulare Western (Tulare, CA) at Tulare Union (Tulare, CA), 7:30pm
Monache (Porterville, CA) at Delano (CA), 7:30pm
Tulare Union (Tulare, CA) vs. Porterville (CA) at Granite Hills (Porterville, CA), 7:30pm

HIGH DESERT
Bishop (CA) at Kern Valley (Lake Isabella, CA), 7:00pm
Boron (CA) at California City (CA), 7:00pm
Desert (Edwards AFB, CA) at Rosamond (CA), 7:00pm

MOUNTAIN
Arroyo Grande (CA) at Righetti (Santa Maria, CA), 7:00pm
Pioneer Valley (Santa Maria, CA) vs. Paso Robles (CA) at Flamson MS (Paso Robles, CA), 7:00pm
St. Joseph (Santa Maria, CA) at Nipomo (CA), 7:00pm

NORTH SEQUOIA
Chowchilla (CA) at Yosemite (Oakhurst, CA), 7:00pm
Liberty (Madera, CA) at Washington Union (Fresno, CA), 7:00pm

NORTH YOSEMITE
Hoover (Fresno, CA) vs. Fresno (CA) at Sunnyside (Fresno, CA), 7:30pm
Sunnyside (Fresno, CA) at McLane (Fresno, CA), 7:30pm

OCEAN
Atascadero (CA) at Santa Maria (CA), 7:00pm
Morro Bay (CA) at Mission Prep (San Luis Obispo, CA), 7:00pm
San Luis Obispo (CA) vs. Templeton (CA) at Morro Bay (CA), 7:00pm

SOUTH SEQUOIA
Chavez (Delano, CA) at Taft (CA), 7:30pm
Kennedy (Delano, CA) at McFarland (CA), 7:30pm
Wasco (CA) at Arvin (CA), 7:30pm

SOUTH YOSEMITE
Independence (Bakersfield, CA) at Golden Valley (Bakersfield, CA), 7:30pm
Ridgeview (Bakersfield, CA) at West (Bakersfield, CA), 7:30pm
Tehachapi (CA) at Bakersfield Christian (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHEAST YOSEMITE
Foothill (Bakersfield, CA) at Highland (Bakersfield, CA), 7:30pm
North (Bakersfield, CA) at East Bakersfield (Bakersfield, CA), 7:30pm
South (Bakersfield, CA) at Mira Monte (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHWEST YOSEMITE
Bakersfield (CA) at Garces (Bakersfield, CA), 7:30pm
Centennial (Bakersfield, CA) at Stockdale (Bakersfield, CA), 7:30pm
Frontier (Bakersfield, CA) at Liberty (Bakersfield, CA), 7:30pm

TRI-RIVER
Buchanan (Clovis, CA) at Clovis (CA), 6:30pm
Clovis East (Clovis, CA) vs. Central (Fresno, CA) at Koligian Stadium (Fresno, CA), 7:00pm
Clovis West (Fresno, CA) vs. Clovis North (Fresno, CA) at Buchanan (Clovis, CA), 6:30pm

WEST SEQUOIA
Fowler (CA) at Parlier (CA), 7:30pm
Minarets (O'Neals, CA) at Orosi (CA), 7:30pm
Riverdale (CA) at Caruthers (CA), 7:30pm

WEST SIERRA
Avenal (CA) at Mendota (CA), 7:30pm
Firebaugh (CA) at Dos Palos (CA), 7:30pm
Tranquillity (CA) at Coalinga (CA), 7:00pm

WEST YOSEMITE
Golden West (Visalia, CA) at Lemoore (CA), 7:30pm
Mt. Whitney (Visalia, CA) vs. El Diamante (Visalia, CA) at Golden West (Visalia, CA), 7:00pm
Redwood (Visalia, CA) vs. Hanford (CA) at Mineral King Bowl (Visalia, CA), 7:00pm

NON-LEAGUE
Immanuel (Reedley, CA) vs. Shafter (CA) at Immanuel Sports Complex (Reedley, CA), 7:30pm

CENTRAL SIERRA (8 MAN)
Frazier Mountain (Lebec, CA) at Laton (CA), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Mojave (CA) at Lone Pine (CA), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
Fresno Christian (Fresno, CA) at California School for the Deaf (Fremont, CA), 6:00pm



Saturday, October 16th

CENTRAL SIERRA (8 MAN)
Orcutt Academy (Orcutt, CA) at Riverdale Christian (Riverdale, CA), 11:00am
Sierra (Tollhouse, CA) at Alpaugh (CA), 1:00pm