2021 CENTRAL SECTION 10/22 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 21st

EAST SEQUOIA
Lindsay (CA) vs. Sierra Pacific (Hanford, CA) at Hanford (CA), 7:15pm

EAST YOSEMITE
Delano (CA) vs. Porterville (CA) at Granite Hills (Porterville, CA), 7:30pm

TRI-RIVER
Clovis West (Fresno, CA) vs. Central (Fresno, CA) at Buchanan (Clovis, CA), 7:00pm



Friday, October 22nd

CENTRAL SEQUOIA
Dinuba (CA) at Exeter (CA), 7:15pm
Hanford West (Hanford, CA) at Kingsburg (CA), 7:30pm
Selma (CA) at Central Valley Christian (Visalia, CA), 7:30pm

COUNTY/METRO
Bullard (Fresno, CA) at Madera (CA), 7:30pm
Edison (Fresno, CA) at San Joaquin Memorial (Fresno, CA), 7:30pm
Madera South (Madera, CA) vs. Sanger (CA) at Flores Stadium (Sanger, CA), 7:30pm

EAST SEQUOIA
Farmersville (CA) at Woodlake (CA), 7:15pm
Granite Hills (Porterville, CA) at Strathmore (CA), 6:00pm

EAST YOSEMITE
Mission Oak (Tulare, CA) at Tulare Union (Tulare, CA), 7:00pm
Monache (Porterville, CA) vs. Tulare Western (Tulare, CA) at Granite Hills (Porterville, CA), 7:30pm

HIGH DESERT
California City (CA) at Desert (Edwards AFB, CA), 7:00pm
Kern Valley (Lake Isabella, CA) at Boron (CA), 7:00pm
Rosamond (CA) at Bishop (CA), 7:00pm

MOUNTAIN
Nipomo (CA) at Arroyo Grande (CA), 7:00pm
Righetti (Santa Maria, CA) vs. Paso Robles (CA) at Flamson MS (Paso Robles, CA), 7:00pm
St. Joseph (Santa Maria, CA) at Pioneer Valley (Santa Maria, CA), 7:00pm

NORTH SEQUOIA
Liberty (Madera, CA) at Kerman (CA), 7:00pm
Washington Union (Fresno, CA) at Yosemite (Oakhurst, CA), 7:00pm

NORTH YOSEMITE
Fresno (CA) vs. Sunnyside (Fresno, CA) at McLane (Fresno, CA), 7:30pm
Hoover (Fresno, CA) vs. Roosevelt (Fresno, CA) at Sunnyside (Fresno, CA), 7:30pm
McLane (Fresno, CA) at Reedley (CA), 7:30pm

OCEAN
San Luis Obispo (CA) at Atascadero (CA), 7:00pm
Santa Maria (CA) at Morro Bay (CA), 7:00pm
Templeton (CA) at Mission Prep (San Luis Obispo, CA), 7:00pm

SOUTH SEQUOIA
McFarland (CA) at Arvin (CA), 7:30pm
Shafter (CA) at Kennedy (Delano, CA), 7:30pm
Taft (CA) at Wasco (CA), 7:30pm

SOUTH YOSEMITE
Bakersfield Christian (Bakersfield, CA) at Ridgeview (Bakersfield, CA), 7:30pm
Golden Valley (Bakersfield, CA) at Tehachapi (CA), 7:30pm
West (Bakersfield, CA) at Independence (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHEAST YOSEMITE
East Bakersfield (Bakersfield, CA) at Foothill (Bakersfield, CA), 7:30pm
Highland (Bakersfield, CA) at South (Bakersfield, CA), 7:30pm
North (Bakersfield, CA) at Mira Monte (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHWEST YOSEMITE
Bakersfield (CA) at Frontier (Bakersfield, CA), 7:30pm
Garces (Bakersfield, CA) at Centennial (Bakersfield, CA), 7:30pm
Stockdale (Bakersfield, CA) at Liberty (Bakersfield, CA), 7:30pm

TRI-RIVER
Clovis East (Clovis, CA) at Clovis (CA), 6:30pm
Clovis North (Fresno, CA) at Buchanan (Clovis, CA), 6:30pm

WEST SEQUOIA
Caruthers (CA) at Orange Cove (CA), 7:30pm
Orosi (CA) at Parlier (CA), 7:30pm
Riverdale (CA) at Fowler (CA), 7:30pm

WEST SIERRA
Avenal (CA) at Tranquillity (CA), 7:30pm
Coalinga (CA) at Dos Palos (CA), 7:30pm
Mendota (CA) at Firebaugh (CA), 7:30pm

WEST YOSEMITE
El Diamante (Visalia, CA) vs. Redwood (Visalia, CA) at Golden West (Visalia, CA), 7:00pm
Golden West (Visalia, CA) at Hanford (CA), 7:30pm
Mt. Whitney (Visalia, CA) vs. Lemoore (CA) at Mineral King Bowl (Visalia, CA), 7:00pm

INTERSECTIONAL
Immanuel (Reedley, CA) vs. Stellar Prep (Hayward, CA) at Chabot College (Hayward, CA), 7:00pm

CENTRAL SIERRA (8 MAN)
Fresno Christian (Fresno, CA) at Frazier Mountain (Lebec, CA), 7:00pm
Riverdale Christian (Riverdale, CA) at Sierra (Tollhouse, CA), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Trona (CA) at Mojave (CA), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
Lone Pine (CA) at Lancaster Baptist (Lancaster, CA), 7:00pm



Saturday, October 23rd

CENTRAL SIERRA (8 MAN)
Laton (CA) vs. Orcutt Academy (Orcutt, CA) at Pioneer Valley (Santa Maria, CA), 6:00pm

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
Lucerne Valley (CA) at Mammoth (Mammoth Lakes, CA), 6:00pm