2021 CENTRAL COAST SECTION 10/22 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 21st

PACIFIC COAST - GABILAN
Christopher (Gilroy, CA) at Alisal (Salinas, CA), 7:30pm

NON-LEAGUE
San Lorenzo Valley (Felton, CA) at Los Altos (CA), 7:00pm

INTERSECTIONAL
California School for the Deaf (Fremont, CA) at Harker (San Jose, CA), 6:00pm



Friday, October 22nd

DE ANZA
Homestead (Cupertino, CA) at Milpitas (CA), 7:00pm
Palo Alto (CA) at Mountain View (CA), 7:00pm
Santa Clara (CA) at Wilcox (Santa Clara, CA), 7:00pm

EL CAMINO
Gunn (Palo Alto, CA) at Cupertino (CA), 7:00pm
Monta Vista (Cupertino, CA) at Fremont (Sunnyvale, CA), 6:30pm
Saratoga (CA) at Lynbrook (San Jose, CA), 7:00pm

MOUNT HAMILTON
Leland (San Jose, CA) at Piedmont Hills (San Jose, CA), 7:00pm
Lincoln (San Jose, CA) at Live Oak (Morgan Hill, CA), 7:00pm
Oak Grove (San Jose, CA) at Overfelt (San Jose, CA), 7:00pm
Silver Creek (San Jose, CA) at Santa Teresa (San Jose, CA), 7:00pm

PACIFIC COAST - CYPRESS
Scotts Valley (CA) at King City (CA), 7:30pm
Watsonville (CA) at Pacific Grove (CA), 7:00pm

PACIFIC COAST - GABILAN
Monte Vista Christian (Watsonville, CA) at Alvarez (Salinas, CA), 7:30pm
Palma (Salinas, CA) at Seaside (CA), 7:30pm
San Benito (Hollister, CA) at Aptos (CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - MISSION
Gonzales (CA) at Gilroy (CA), 7:30pm
North Salinas (Salinas, CA) vs. Monterey (CA) at Salinas Sports Complex (Salinas, CA), 7:00pm

PENINSULA - BAY
Half Moon Bay (CA) at Burlingame (CA), 7:00pm
Menlo-Atherton (Atherton, CA) at Terra Nova (Pacifica, CA), 7:00pm

PENINSULA - LAKE
Mills (Millbrae, CA) at Woodside (CA), 7:00pm
Sequoia (Redwood City, CA) at El Camino (South San Francisco, CA), 7:00pm

PENINSULA - OCEAN
Aragon (San Mateo, CA) at Jefferson (Daly City, CA), 7:00pm
Carlmont (Belmont, CA) at Hillsdale (San Mateo, CA), 7:00pm
Menlo (Atherton, CA) at Capuchino (San Bruno, CA), 7:00pm

SANTA TERESA
Branham (San Jose, CA) at Pioneer (San Jose, CA), 7:00pm
Prospect (Saratoga, CA) at Independence (San Jose, CA), 7:00pm
Willow Glen (San Jose, CA) at Leigh (San Jose, CA), 7:00pm

WEST CATHOLIC
Bellarmine (San Jose, CA) vs. St. Francis (Mountain View, CA) at San Jose City College (San Jose, CA), 7:00pm
Sacred Heart Cathedral (San Francisco, CA) vs. Riordan (San Francisco, CA) at Kezar Stadium (San Francisco, CA), 7:00pm
St. Ignatius (San Francisco, CA) at Serra (San Mateo, CA), 7:30pm

WEST VALLEY
Del Mar (San Jose, CA) at Mt. Pleasant (San Jose, CA), 7:00pm
Evergreen Valley (San Jose, CA) at Yerba Buena (San Jose, CA), 7:00pm
Gunderson (San Jose, CA) at Hill (San Jose, CA), 7:00pm
San Jose (CA) at Lick (San Jose, CA), 7:00pm

PACIFIC COAST (8 MAN)
Anzar (San Juan Bautista, CA) at Priory (Portola Valley, CA), 3:30pm



Saturday, October 23rd

PACIFIC COAST - CYPRESS
North Monterey County (Castroville, CA) at Rancho San Juan (Salinas, CA), 1:00pm

PACIFIC COAST - MISSION
Soledad (CA) at Santa Cruz (CA), 7:30pm
Soquel (CA) at Carmel (CA), 2:00pm

PENINSULA - BAY
King's Academy (Sunnyvale, CA) at Sacred Heart Prep (Atherton, CA), 2:00pm

SANTA TERESA
Westmont (Campbell, CA) at Sobrato (Morgan Hill, CA), 3:00pm

WEST CATHOLIC
Valley Christian (San Jose, CA) at Mitty (San Jose, CA), 1:00pm

NON-LEAGUE
Greenfield (CA) at Pajaro Valley (Watsonville, CA), 2:00pm
Harbor (Santa Cruz, CA) vs. St. Francis (Watsonville, CA) at Cabrillo College (Aptos, CA), 7:30pm

PACIFIC COAST (8 MAN)
Pinewood (Los Altos Hills, CA) at Crystal Springs Uplands (Hillsborough, CA), 1:00pm