2021 NORTH COAST SECTION 10/29 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Friday, October 29th

BAY VALLEY
Antioch (CA) at Liberty (Brentwood, CA), 7:00pm
Heritage (Brentwood, CA) at Deer Valley (Antioch, CA), 7:00pm
Pittsburg (CA) at Freedom (Oakley, CA), 7:00pm

DIABLO - FOOTHILL
Acalanes (Lafayette, CA) at Miramonte (Orinda, CA), 7:00pm
Benicia (CA) at Alhambra (Martinez, CA), 7:00pm
Campolindo (Moraga, CA) at Las Lomas (Walnut Creek, CA), 7:00pm

DIABLO - VALLEY
College Park (Pleasant Hill, CA) at Mt. Diablo (Concord, CA), 7:00pm
Ygnacio Valley (Concord, CA) at Northgate (Walnut Creek, CA), 7:00pm

EAST BAY - MOUNTAIN
De La Salle (Concord, CA) at Amador Valley (Pleasanton, CA), 7:00pm
Monte Vista (Danville, CA) at Clayton Valley (Concord, CA), 7:00pm
San Ramon Valley (Danville, CA) at California (San Ramon, CA), 7:00pm

EAST BAY - VALLEY
Dublin (CA) at Livermore (CA), 7:00pm
Foothill (Pleasanton, CA) at Granada (Livermore, CA), 7:00pm

HUMBOLDT-DEL NORTE - BIG 4
Del Norte (Crescent City, CA) at Fortuna (CA), 7:30pm

HUMBOLDT-DEL NORTE - LITTLE 4
Arcata (CA) at McKinleyville (CA), 7:30pm
Ferndale (CA) at Hoopa Valley (Hoopa, CA), 7:30pm

MVAL/WACC - FOOTHILL
Bishop O'Dowd (Oakland, CA) at Logan (Union City, CA), 7:00pm
Moreau Catholic (Hayward, CA) at Hayward (CA), 7:00pm

MVAL/WACC - MISSION
Encinal (Alameda, CA) at Washington (Fremont, CA), 7:00pm
Kennedy (Fremont, CA) at Piedmont (CA), 7:00pm
Mt. Eden (Hayward, CA) at Castro Valley (CA), 7:00pm

MVAL/WACC - SHORELINE
Alameda (CA) vs. Irvington (Fremont, CA) at Thompson Field (Alameda, CA), 7:00pm
American (Fremont, CA) at Tennyson (Hayward, CA), 7:00pm

NORTH BAY - OAK
Cardinal Newman (Santa Rosa, CA) at Rancho Cotate (Rohnert Park, CA), 7:00pm
Carrillo (Santa Rosa, CA) at West County (Sebastopol, CA), 7:00pm
Windsor (CA) at Ukiah (CA), 7:00pm

NORTH BAY - REDWOOD
Healdsburg (CA) vs. St. Vincent (Petaluma, CA) at Rec Park (Healdsburg, CA), 7:00pm
Piner (Santa Rosa, CA) at Santa Rosa (CA), 7:00pm

NORTH CENTRAL I
Lower Lake (CA) at Cloverdale (CA), 7:30pm
Middletown (CA) at Kelseyville (CA), 7:30pm
St. Helena (CA) at Fort Bragg (CA), 7:30pm
Willits (CA) at Clear Lake (Lakeport, CA), 7:30pm

TRI-COUNTY - ROCK
Pinole Valley (Pinole, CA) at De Anza (El Sobrante, CA), 7:00pm

TRI-COUNTY - STONE
Vallejo (CA) at Hercules (CA), 7:00pm

VINE VALLEY
Justin-Siena (Napa, CA) at American Canyon (CA), 7:00pm
Napa (CA) vs. Vintage (Napa, CA) at Memorial Stadium (Napa, CA), 7:00pm

NON-LEAGUE
San Leandro (CA) at Berkeley (CA), 7:00pm
St. Patrick-St. Vincent (Vallejo, CA) at Richmond (CA), 7:00pm
Stellar Prep (Hayward, CA) at Montgomery (Santa Rosa, CA), 7:00pm

INTERSECTIONAL
Dougherty Valley (San Ramon, CA) at Mills (Millbrae, CA), 7:00pm
Sonoma Valley (Sonoma, CA) at Highlands (North Highlands, CA), 7:00pm

NORTH CENTRAL II (8 MAN)
Anderson Valley (Boonville, CA) at Potter Valley (CA), 6:00pm
Round Valley (Covelo, CA) at South Fork (Miranda, CA), 6:00pm

NORTH CENTRAL III (8 MAN)
Tomales (CA) at California School for the Deaf (Fremont, CA), 6:00pm

NORTH CENTRAL IV (8 MAN)
Calistoga (CA) at Swett (Crockett, CA), 6:00pm



Saturday, October 30th

DIABLO - VALLEY
Concord (CA) at Berean Christian (Walnut Creek, CA), 1:30pm

HUMBOLDT-DEL NORTE - BIG 4
Eureka (CA) at St. Bernard's (Eureka, CA), 1:30pm

MVAL/WACC - SHORELINE
Newark Memorial (Newark, CA) at Arroyo (San Lorenzo, CA), 1:30pm

MARIN COUNTY
Novato (CA) at Marin Catholic (Kentfield, CA), 2:00pm
San Marin (Novato, CA) at Tamalpais (Mill Valley, CA), 2:00pm
San Rafael (CA) at Williams (San Anselmo, CA), 2:00pm
Terra Linda (San Rafael, CA) at Redwood (Larkspur, CA), 2:00pm

TRI-COUNTY - ROCK
Kennedy (Richmond, CA) at Salesian (Richmond, CA), 1:30pm

TRI-COUNTY - STONE
Bethel (Vallejo, CA) at St. Mary's (Albany, CA), 1:30pm

VINE VALLEY
Casa Grande (Petaluma, CA) at Petaluma (CA), 3:00pm

NORTH CENTRAL IV (8 MAN)
Stuart Hall (San Francisco, CA) at Branson (Ross, CA), 1:00pm