2020 OKLAHOMA 11/6 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, November 5th

2A DISTRICT 5
Vian (OK) at Heavener (OK), 7:00pm

4A DISTRICT 2
Ada (OK) at Classen (Oklahoma City, OK), 7:00pm

5A DISTRICT 1
Duncan (OK) at Southeast (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Noble (OK) at Capitol Hill (Oklahoma City, OK), 7:00pm

6A-I DISTRICT 1
Jenks (OK) at Westmoore (Oklahoma City, OK), 7:00pm

NON-LEAGUE
Woodland (Fairfax, OK) at Oklahoma Christian Academy (Edmond, OK), 7:00pm

B DISTRICT 4 (8 MAN)
Strother (Seminole, OK) at Alex (OK), 7:30pm

B DISTRICT 5 (8 MAN)
Weleetka (OK) at Webbers Falls (OK), 7:00pm

B DISTRICT 6 (8 MAN)
Cave Springs (Bunch, OK) at Gans (OK), 7:00pm

C DISTRICT 3 (8 MAN)
Timberlake (Helena, OK) at Bluejacket (OK), 7:00pm



Friday, November 6th

2A DISTRICT 1
Chisholm (Enid, OK) at Alva (OK), 7:00pm
Luther (OK) at Hennessey (OK), 7:00pm
Newkirk (OK) at Perry (OK), 7:00pm
Oklahoma Christian (Edmond, OK) at Blackwell (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 2
Kellyville (OK) at Star-Spencer (Spencer, OK), 7:00pm
Meeker (OK) at Jones (OK), 7:00pm
Prague (OK) at Chandler (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 3
Christian Heritage (Del City, OK) at Washington (OK), 7:00pm
Community Christian (Norman, OK) at Lexington (OK), 7:00pm
Holdenville (OK) at Crooked Oak (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Purcell (OK) at Bethel (Shawnee, OK), 7:00pm

2A DISTRICT 4
Coalgate (OK) at Marietta (OK), 7:30pm
Comanche (OK) at Lindsay (OK), 7:30pm
Frederick (OK) at Davis (OK), 7:30pm
Tishomingo (OK) at Marlow (OK), 7:30pm

2A DISTRICT 5
Cascia Hall (Tulsa, OK) at Keys (Park Hill, OK), 7:00pm

2A DISTRICT 6
Eufaula (OK) at Antlers (OK), 7:00pm
Hugo (OK) at Hartshorne (OK), 7:00pm
Idabel (OK) at Atoka (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 7
Haskell (OK) at Metro Christian (Tulsa, OK), 7:00pm
Kiefer (OK) at Morris (OK), 7:00pm
Okmulgee (OK) at Henryetta (OK), 7:00pm
Victory Christian (Tulsa, OK) at Beggs (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 8
Adair (OK) at Sequoyah (Claremore, OK), 7:00pm
Dewey (OK) at Kansas (OK), 7:00pm
Nowata (OK) at Salina (OK), 7:00pm
Sperry (OK) at Rejoice Christian (Owasso, OK), 7:00pm

3A DISTRICT 1
Kingfisher (OK) at Anadarko (OK), 7:00pm
McLoud (OK) at Douglass (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Mount St. Mary (Oklahoma City, OK) at Heritage Hall (Oklahoma City, OK), 7:00pm

3A DISTRICT 2
Kingston (OK) at Dickson (Ardmore, OK), 7:00pm
Madill (OK) at Little Axe (Norman, OK), 7:00pm
Pauls Valley (OK) at Plainview (Ardmore, OK), 7:00pm
Sulphur (OK) at Lone Grove (OK), 7:00pm

3A DISTRICT 3
Lincoln Christian (Tulsa, OK) at Stigler (OK), 7:00pm
Locust Grove (OK) at Checotah (OK), 7:00pm
Westville (OK) at Webster (Tulsa, OK), 7:00pm

3A DISTRICT 4
Central (Tulsa, OK) at Jay (OK), 7:00pm
Inola (OK) at Holland Hall (Tulsa, OK), 7:00pm
Mannford (OK) at Berryhill (Tulsa, OK), 7:00pm
Vinita (OK) at Verdigris (Claremore, OK), 7:00pm

4A DISTRICT 1
Cache (OK) at Weatherford (OK), 7:00pm
Chickasha (OK) at Elgin (OK), 7:00pm
Elk City (OK) at Newcastle (OK), 7:00pm

4A DISTRICT 2
Harrah (OK) at Cushing (OK), 7:00pm
Marshall (Oklahoma City, OK) at Tecumseh (OK), 7:30pm
Tuttle (OK) at Blanchard (OK), 7:00pm

4A DISTRICT 3
Catoosa (OK) at Cleveland (OK), 7:00pm
Miami (OK) at Grove (OK), 7:00pm
Oologah (OK) at Bristow (OK), 7:00pm

4A DISTRICT 4
Fort Gibson (OK) at Hilldale (Muskogee, OK), 7:30pm
McLain Science & Tech (Tulsa, OK) at Muldrow (OK), 7:00pm
Poteau (OK) at Broken Bow (OK), 7:00pm
Stilwell (OK) at Sallisaw (OK), 7:00pm

5A DISTRICT 1
Altus (OK) at El Reno (OK), 7:00pm
MacArthur (Lawton, OK) at Ardmore (OK), 7:30pm

5A DISTRICT 2
Albert (Midwest City, OK) at Eisenhower (Lawton, OK), 7:00pm
Bishop McGuinness (Oklahoma City, OK) at Guymon (OK), 7:00pm
Piedmont (OK) at Woodward (OK), 7:00pm
Western Heights (Oklahoma City, OK) at Guthrie (OK), 7:00pm

5A DISTRICT 3
Bishop Kelley (Tulsa, OK) at Shawnee (OK), 7:00pm
Durant (OK) at Coweta (OK), 7:00pm
McAlester (OK) at Rogers College (Tulsa, OK), 7:00pm

5A DISTRICT 4
Hale (Tulsa, OK) at Memorial (Tulsa, OK), 7:00pm
Pryor (OK) at Claremore (OK), 7:00pm
Sapulpa (OK) at Glenpool (OK), 7:00pm

6A-I DISTRICT 1
Broken Arrow (OK) at Enid (OK), 7:00pm
Edmond Memorial (Edmond, OK) at Yukon (OK), 7:00pm
Norman (OK) at Edmond Santa Fe (Edmond, OK), 7:00pm

6A-I DISTRICT 2
Mustang (OK) at Moore (OK), 7:00pm
Southmoore (Moore, OK) at Norman North (Norman, OK), 7:00pm
Union (Tulsa, OK) at Edmond North (Edmond, OK), 7:00pm

6A-II DISTRICT 1
Deer Creek (Edmond, OK) at Grant (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Lawton (OK) at Del City (OK), 7:00pm
Northwest Classen (Oklahoma City, OK) at Midwest City (OK), 7:00pm
Putnam City North (Oklahoma City, OK) at Stillwater (OK), 7:00pm

6A-II DISTRICT 2
Bartlesville (OK) at Choctaw (OK), 7:00pm
Muskogee (OK) at Ponca City (OK), 7:00pm
Page (Sand Springs, OK) at Putnam City West (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Washington (Tulsa, OK) at Bixby (OK), 7:00pm

A DISTRICT 1
Fairview (OK) at Hooker (OK), 7:00pm
Sayre (OK) at Mooreland (OK), 7:00pm
Thomas-Fay-Custer (Thomas, OK) at Texhoma (OK), 7:00pm

A DISTRICT 2
Hobart (OK) at Minco (OK), 7:00pm
Mangum (OK) at Cordell (OK), 7:00pm
Walters (OK) at Hollis (OK), 7:00pm

A DISTRICT 3
Crescent (OK) at Cashion (OK), 7:00pm
Oklahoma Bible (Enid, OK) at Tonkawa (OK), 7:00pm
Watonga (OK) at Hinton (OK), 7:00pm

A DISTRICT 4
Healdton (OK) at Rush Springs (OK), 7:00pm
Ringling (OK) at Elmore City-Pernell (Elmore City, OK), 7:00pm
Stratford (OK) at Wayne (OK), 7:00pm
Wynnewood (OK) at Dibble (OK), 7:00pm

A DISTRICT 5
Afton (OK) at Wyandotte (OK), 7:00pm
Ketchum (OK) at Pawhuska (OK), 7:00pm
Oklahoma Union (South Coffeyville, OK) at Fairland (OK), 7:00pm
Quapaw (OK) at Commerce (OK), 7:00pm

A DISTRICT 6
Caney Valley (Ramona, OK) at Pawnee (OK), 7:00pm
Chelsea (OK) at Hominy (OK), 7:00pm
Chouteau-Mazie (Chouteau, OK) at Morrison (OK), 7:00pm

A DISTRICT 7
Allen (OK) at Konawa (OK), 7:00pm
Liberty (Mounds, OK) at Mounds (OK), 7:00pm
Okemah (OK) at Stroud (OK), 7:00pm
Savanna (OK) at Wewoka (OK), 7:00pm

A DISTRICT 8
Central (Sallisaw, OK) at Hulbert (OK), 7:00pm
Colcord (OK) at Canadian (OK), 7:00pm
Gore (OK) at Talihina (OK), 7:00pm
Warner (OK) at Porter (OK), 7:00pm

B DISTRICT 1 (8 MAN)
Balko/Forgan (Balko, OK) at Canton (OK), 7:00pm
Seiling (OK) at Turpin (OK), 7:00pm
Shattuck (OK) at Laverne (OK), 7:00pm

B DISTRICT 2 (8 MAN)
Kremlin-Hillsdale (Kremlin, OK) at Ringwood (OK), 7:00pm
Pond Creek-Hunter (Pond Creek, OK) at Cherokee (OK), 7:00pm
Waukomis (OK) at Okeene (OK), 7:00pm

B DISTRICT 3 (8 MAN)
Empire (Duncan, OK) at Cyril (OK), 7:00pm
Waurika (OK) at Snyder (OK), 7:00pm

B DISTRICT 4 (8 MAN)
Caddo (OK) at Bray-Doyle (Bray, OK), 7:00pm
Southwest Covenant (Yukon, OK) at Velma-Alma (Velma, OK), 7:00pm

B DISTRICT 5 (8 MAN)
Quinton (OK) at Dewar (OK), 7:00pm
Wetumka (OK) at Porum (OK), 7:00pm

B DISTRICT 6 (8 MAN)
Keota (OK) at Arkoma (OK), 7:00pm
Summit Christian Academy (Broken Arrow, OK) at Watts (OK), 7:00pm

B DISTRICT 7 (8 MAN)
Olive (Drumright, OK) at Garber (OK), 7:00pm
Pioneer-Pleasant Vale (Waukomis, OK) at Covington-Douglas (Covington, OK), 7:00pm
Yale (OK) at Barnsdall (OK), 7:00pm

B DISTRICT 8 (8 MAN)
Foyil (OK) at Drumright (OK), 7:00pm
Prue (OK) at Depew (OK), 7:00pm
Regent Prep (Tulsa, OK) at Davenport (OK), 7:30pm

C DISTRICT 1 (8 MAN)
Boise City (OK) at Buffalo (OK), 7:00pm
Geary (OK) at Beaver (OK), 7:00pm
Sharon-Mutual (Mutual, OK) at Corn Bible Academy (Corn, OK), 7:00pm

C DISTRICT 2 (8 MAN)
Maysville (OK) at Temple (OK), 7:00pm
Paoli (OK) at Grandfield (OK), 7:00pm
Thackerville (OK) at Mountain View-Gotebo (Mountain View, OK), 7:00pm

C DISTRICT 3 (8 MAN)
Deer Creek-Lamont (Lamont, OK) at Copan (OK), 7:00pm
Medford (OK) at Welch (OK), 7:00pm

C DISTRICT 4 (8 MAN)
Coyle (OK) at Graham/Dustin (Weleetka, OK), 7:00pm
Midway (Council Hill, OK) at Sasakwa (OK), 7:00pm
Oaks-Mission (Oaks, OK) at Bowlegs (OK), 7:00pm
Wilson-Henryetta (Henryetta, OK) at Maud (OK), 7:00pm