2020 FLORIDA DECEMBER SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Friday, November 13th

INTERSTATE
West Toronto (Toronto, Ontario) at IMG Academy (Bradenton, FL)

1A PLAYOFFS
Blountstown (FL) at Port St. Joe (FL), 7:30pm
Chiefland (FL) at Hawthorne (FL), 7:30pm
Dixie County (Cross City, FL) at Madison County (Madison, FL), 7:30pm
Fort Meade (FL) at Williston (FL), 7:30pm
Holmes County (Bonifay, FL) at Freeport (FL), 7:30pm
Jay (FL) at Baker (FL), 7:30pm
Lafayette (Mayo, FL) at Hilliard (FL), 7:30pm
Northview (Bratt, FL) at Chipley (FL), 7:30pm
Sneads (FL) at Liberty County (Bristol, FL), 7:30pm
Trenton (FL) at Newberry (FL), 7:30pm
Union County (Lake Butler, FL) at Bell (FL), 7:30pm
Vernon (FL) at Graceville (FL), 7:30pm
Wewahitchka (FL) at Bozeman (Panama City, FL), 7:30pm

2A PLAYOFFS
Cambridge Christian (Tampa, FL) at Keswick Christian (St. Petersburg, FL), 7:30pm
Florida A&M (Tallahassee, FL) at St. John Paul II (Tallahassee, FL), 7:30pm
Indian Rocks Christian (Largo, FL) at Northside Christian (St. Petersburg, FL), 7:30pm
Maclay (Tallahassee, FL) at North Florida Christian (Tallahassee, FL), 7:30pm
Neumann (Naples, FL) at Moore Haven (FL), 7:30pm
Orangewood Christian (Maitland, FL) at Trinity Christian Academy (Deltona, FL), 7:30pm
Rocky Bayou Christian (Niceville, FL) at North Florida Institute (Jacksonville, FL), 7:30pm
Seffner Christian (Seffner, FL) at Zephyrhills Christian Academy (Zephyrhills, FL), 7:30pm
Southwest Florida Christian (Fort Myers, FL) at Community (Naples, FL), 7:30pm
St. Francis Catholic (Gainesville, FL) at Foundation Academy (Winter Garden, FL), 7:30pm
St. Joseph Academy (St. Augustine, FL) at Victory Christian Academy (Lakeland, FL), 7:30pm
St. Petersburg Catholic (St. Petersburg, FL) at Carrollwood Day (Tampa, FL), 7:30pm

3A PLAYOFFS
Baldwin (FL) at Trinity Christian Academy (Jacksonville, FL), 7:30pm
Bishop Verot (Fort Myers, FL) at Berkeley Prep (Tampa, FL), 7:30pm
Carroll (Fort Pierce, FL) at First Academy (Orlando, FL), 7:30pm
Chaminade-Madonna (Hollywood, FL) at Somerset Academy Silver Palms (Miami, FL), 7:30pm
Clearwater Central Catholic (Clearwater, FL) at Cardinal Mooney (Sarasota, FL), 7:30pm
Holy Trinity Episcopal Academy (Melbourne, FL) at Father Lopez (Daytona Beach, FL), 7:30pm
Pensacola Catholic (Pensacola, FL) at Yonge (Gainesville, FL), 7:30pm
Trinity Catholic (Ocala, FL) at Melbourne Central Catholic (Melbourne, FL), 7:30pm

4A PLAYOFFS
American Heritage (Delray Beach, FL) at Avon Park (FL), 7:30pm
Astronaut (Titusville, FL) at Lakewood (St. Petersburg, FL), 7:30pm
Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale, FL) at Clewiston (FL), 7:30pm
Cypress Creek (Wesley Chapel, FL) at Tampa Catholic (Tampa, FL), 7:30pm
Fernandina Beach (FL) at West Nassau (Callahan, FL), 7:30pm
Hudson (FL) at Space Coast (Cocoa, FL), 7:30pm
Keystone Heights (FL) at Bradford (Starke, FL), 7:30pm
Lake Placid (FL) at Lemon Bay (Englewood, FL), 7:30pm
Monsignor Pace (Miami, FL) at Gulliver Prep (Miami, FL), 7:30pm
North Bay Haven Academy (Panama City, FL) at Rutherford (Panama City, FL), 7:30pm
Palatka (FL) at South Sumter (Bushnell, FL), 7:30pm
Santa Fe (Alachua, FL) at Gadsden County (Havana, FL), 7:30pm
South Walton (Santa Rosa Beach, FL) at Bay (Panama City, FL), 7:30pm
The Villages Charter (The Villages, FL) at Bolles (Jacksonville, FL), 7:30pm

5A PLAYOFFS
Arnold (Panama City Beach, FL) vs. Baker County (Glen St. Mary, FL) at TBA, 7:30pm
Atlantic (Port Orange, FL) vs. Lake Weir (Ocala, FL) at TBA, 7:30pm
Belleview (FL) vs. North Marion (Citra, FL) at TBA, 7:30pm
Booker (Sarasota, FL) vs. Cypress Lake (Fort Myers, FL) at TBA, 7:30pm
Cape Coral (FL) vs. Estero (FL) at TBA, 7:30pm
Central (Brooksville, FL) vs. Anclote (Holiday, FL) at TBA, 7:30pm
Choctawhatchee (Fort Walton Beach, FL) vs. Ribault (Jacksonville, FL) at TBA, 7:30pm
Citrus (Inverness, FL) vs. Orange Park (FL) at TBA, 7:30pm
Crystal River (FL) vs. Vanguard (Ocala, FL) at TBA, 7:30pm
DeSoto County (Arcadia, FL) vs. Rockledge (FL) at TBA, 7:30pm
Eastside (Gainesville, FL) vs. Dunnellon (FL) at TBA, 7:30pm
Gibbs (St. Petersburg, FL) vs. Lake Wales (FL) at TBA, 7:30pm
LaBelle (FL) vs. Hardee (Wauchula, FL) at TBA, 7:30pm
Leesburg (FL) vs. Clay (Green Cove Springs, FL) at TBA, 7:30pm
Merritt Island (FL) vs. Eau Gallie (Melbourne, FL) at TBA, 7:30pm
Nature Coast Tech (Brooksville, FL) vs. Bishop Moore (Orlando, FL) at TBA, 7:30pm
Northwestern (Miami, FL) vs. Key West (FL) at TBA, 7:30pm
Parker (Jacksonville, FL) vs. Suwannee (Live Oak, FL) at TBA, 7:30pm
Paxon (Jacksonville, FL) vs. Godby (Tallahassee, FL) at TBA, 7:30pm
Pensacola (FL) vs. West Florida (Pensacola, FL) at TBA, 7:30pm
Pine Forest (Pensacola, FL) vs. Wakulla (Crawfordville, FL) at TBA, 7:30pm
River Ridge (New Port Richey, FL) vs. Jesuit (Tampa, FL) at TBA, 7:30pm
Robinson (Tampa, FL) vs. Jones (Orlando, FL) at TBA, 7:30pm
Tarpon Springs (FL) vs. Hernando (Brooksville, FL) at TBA, 7:30pm
Tavares (FL) vs. Ridgeview (Orange Park, FL) at TBA, 7:30pm
Weeki Wachee (FL) vs. Zephyrhills (FL) at TBA, 7:30pm
Wesley Chapel (FL) vs. Chamberlain (Tampa, FL) at TBA, 7:30pm

6A PLAYOFFS
Baker (Cape Coral, FL) vs. Lely (Naples, FL) at TBA, 7:30pm
Belen Jesuit (Miami, FL) vs. Dunbar (Fort Myers, FL) at TBA, 7:30pm
Collier (Naples, FL) vs. Fort Myers (FL) at TBA, 7:30pm
East Lee County (Lehigh Acres, FL) vs. Charlotte (Punta Gorda, FL) at TBA, 7:30pm
Fort Walton Beach (FL) vs. Lee (Jacksonville, FL) at TBA, 7:30pm
Freedom (Tampa, FL) vs. Deltona (FL) at TBA, 7:30pm
Gainesville (FL) vs. Mainland (Daytona Beach, FL) at TBA, 7:30pm
Gulf Breeze (FL) vs. Seabreeze (Daytona Beach, FL) at TBA, 7:30pm
Heritage (Palm Bay, FL) vs. Hillsborough (Tampa, FL) at TBA, 7:30pm
Jefferson (Tampa, FL) vs. Bayside (Palm Bay, FL) at TBA, 7:30pm
Land O' Lakes (FL) vs. Lake Minneola (Minneola, FL) at TBA, 7:30pm
Lecanto (FL) vs. Pasco (Dade City, FL) at TBA, 7:30pm
Matanzas (Palm Coast, FL) vs. New Smyrna Beach (FL) at TBA, 7:30pm
Middleburg (FL) vs. Escambia (Pensacola, FL) at TBA, 7:30pm
Middleton (Tampa, FL) vs. Westwood (Fort Pierce, FL) at TBA, 7:30pm
Mosley (Lynn Haven, FL) vs. St. Augustine (FL) at TBA, 7:30pm
North Fort Myers (FL) vs. Naples (FL) at TBA, 7:30pm
Pine Ridge (Deltona, FL) vs. Boca Ciega (Gulfport, FL) at TBA, 7:30pm
Port Charlotte (FL) vs. Palmetto Ridge (Naples, FL) at TBA, 7:30pm
South Fork (Stuart, FL) vs. Braden River (Bradenton, FL) at TBA, 7:30pm
Spoto (Riverview, FL) vs. Lake Gibson (Lakeland, FL) at TBA, 7:30pm
St. Petersburg (FL) vs. Clearwater (FL) at TBA, 7:30pm

7A PLAYOFFS
Bloomingdale (Valrico, FL) at Plant City (FL), 7:30pm
Buchholz (Gainesville, FL) at Creekside (Jacksonville, FL), 7:30pm
Crestview (FL) at Niceville (FL), 7:30pm
Durant (Plant City, FL) at Leto (Tampa, FL), 7:30pm
East Lake (Tarpon Springs, FL) at Kathleen (Lakeland, FL), 7:30pm
East River (Orlando, FL) at Wiregrass Ranch (Wesley Chapel, FL), 7:30pm
First Coast (Jacksonville, FL) at Atlantic Coast (Jacksonville, FL), 7:30pm
Fletcher (Neptune Beach, FL) at Atlantic Coast (Jacksonville, FL), 7:30pm
Forest (Ocala, FL) at Edgewater (Orlando, FL), 7:30pm
Gulf Coast (Naples, FL) at Homestead (FL), 7:30pm
Lakeland (FL) at Winter Haven (FL), 7:30pm
Lakewood Ranch (Bradenton, FL) at Manatee (Bradenton, FL), 7:30pm
Lehigh (Lehigh Acres, FL) at Sarasota (FL), 7:30pm
Lincoln (Tallahassee, FL) at First Coast (Jacksonville, FL), 7:30pm
Mitchell (New Port Richey, FL) at Lake Howell (Winter Park, FL), 7:30pm
North Port (FL) at Venice (FL), 7:30pm
Pinellas Park (Largo, FL) at East Bay (Gibsonton, FL), 7:30pm
Sickles (Tampa, FL) at Armwood (Seffner, FL), 7:30pm
South Lake (Groveland, FL) at Lyman (Longwood, FL), 7:30pm
Strawberry Crest (Dover, FL) at Jenkins (Lakeland, FL), 7:30pm
Tampa Bay Tech (Tampa, FL) at Bartow (FL), 7:30pm
Tate (Cantonment, FL) at Fleming Island (Orange Park, FL), 7:30pm
Tohopekaliga (Kissimmee, FL) at Winter Springs (FL), 7:30pm
Viera (FL) at Sunlake (Land O' Lakes, FL), 7:30pm
Wekiva (Apopka, FL) at Melbourne (FL), 7:30pm

8A PLAYOFFS
Alonso (Tampa, FL) at Palm Harbor University (Palm Harbor, FL), 7:30pm
Central (Fort Pierce, FL) at Centennial (Port St. Lucie, FL), 7:30pm
East Ridge (Clermont, FL) at Winter Park (FL), 7:30pm
Evans (Orlando, FL) at Lake Brantley (Altamonte Springs, FL), 7:30pm
Mandarin (Jacksonville, FL) at Sandalwood (Jacksonville, FL), 7:30pm
Nease (Ponte Vedra, FL) at Oakleaf (Orange Park, FL), 7:30pm
Oak Ridge (Orlando, FL) at Olympia (Orlando, FL), 7:30pm
Ocoee (FL) at West Orange (Winter Garden, FL), 7:30pm
Palmetto (Miami, FL) at Dr. Phillips (Orlando, FL), 7:30pm
Plant (Tampa, FL) at Riverview (Sarasota, FL), 7:30pm
Timber Creek (Orlando, FL) at Colonial (Orlando, FL), 7:30pm
Treasure Coast (Port St. Lucie, FL) at Cypress Creek (Orlando, FL), 7:30pm
University (Orange City, FL) at DeLand (FL), 7:30pm
University (Orange City, FL) at Hagerty (Oviedo, FL), 7:30pm
University (Orlando, FL) at Hagerty (Oviedo, FL), 7:30pm
Wharton (Tampa, FL) at Riverview (FL), 7:30pm
Windermere (FL) at Freedom (Orlando, FL), 7:30pm