2020 FLORIDA 10/30 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 29th

3A REGION 4
Palm Glades Prep Academy (Miami, FL) at Somerset Academy Silver Palms (Miami, FL), 4:00pm   
[projection: Somerset Academy Silver Palms (Miami, FL) 56-7]

4A REGION 1
Rutherford (Panama City, FL) at Gadsden County (Havana, FL), 7:00pm   
[projection: Gadsden County (Havana, FL) 42-0]

6A REGION 2
Clearwater (FL) at Osceola (Seminole, FL), 7:00pm   
[projection: Clearwater (FL) 35-3]
Countryside (Clearwater, FL) at Seminole (FL), 7:00pm   
[projection: Countryside (Clearwater, FL) 21-14]

8A REGION 2
University (Orlando, FL) at Colonial (Orlando, FL), 7:00pm   
[projection: Colonial (Orlando, FL) 26-14]
Evans (Orlando, FL) at Lake Brantley (Altamonte Springs, FL), 7:00pm   
[projection: Lake Brantley (Altamonte Springs, FL) 42-22]
Winter Park (FL) at Timber Creek (Orlando, FL), 7:00pm   
[projection: Winter Park (FL) 26-24]
Ocoee (FL) at West Orange (Winter Garden, FL), 7:00pm   
[projection: West Orange (Winter Garden, FL) 31-17]

8A REGION 3
Windermere (FL) at Boone (Orlando, FL), 7:00pm   
[projection: Boone [William R.] (Orlando, FL) 58-13]
Oak Ridge (Orlando, FL) at Dr. Phillips (Orlando, FL), 7:00pm   
[projection: Dr. Phillips (Orlando, FL) 42-3]
Cypress Creek (Orlando, FL) at Freedom (Orlando, FL), 7:00pm   
[projection: Freedom (Orlando, FL) 35-17]

FREELANCE
Braddock (Miami, FL) at Coral Park (Miami, FL), 3:00pm   
[projection: Braddock [G. Holmes] (Miami, FL) 26-20]
Douglas (Parkland, FL) at Coral Springs (FL), 7:00pm   
[projection: Douglas [Marjory Stoneman] (Parkland, FL) 31-17]
Cypress Bay (Weston, FL) at Everglades (Miramar, FL), 7:00pm   
[projection: Cypress Bay (Weston, FL) 21-17]
West Broward (Pembroke Pines, FL) at Hollywood Hills (Hollywood, FL), 7:00pm   
[projection: West Broward (Pembroke Pines, FL) 28-14]
Southwest (Miami, FL) at Miami (FL), 7:00pm   
[projection: Miami (FL) 21-12]
Killian (Miami, FL) at Norland (Miami, FL), 7:00pm   
[projection: Killian (Miami, FL) 21-17]
Northeast (Oakland Park, FL) at Pembroke Pines Charter (Pembroke Pines, FL), 7:00pm   
[projection: Pembroke Pines Charter (Pembroke Pines, FL) 22-21]
Coral Reef (Miami, FL) at South Miami (Miami, FL), 7:00pm   
[projection: South Miami (Miami, FL) 22-20]
Westland Hialeah (Hialeah, FL) at Dr. Krop (Miami, FL), 3:30pm

NON-LEAGUE
Sebastian River (Sebastian, FL) at Carroll (Fort Pierce, FL), 7:00pm   
[projection: Carroll [John] (Fort Pierce, FL) 38-6]
Jesuit (Tampa, FL) at Bayshore (Bradenton, FL), 7:00pm   
[projection: Jesuit (Tampa, FL) 63-3]
Lake Nona (Orlando, FL) at Osceola (Kissimmee, FL), 7:00pm   
[projection: Osceola (Kissimmee, FL) 31-14]
Boca Raton Christian (Boca Raton, FL) at Pompano Beach (FL), 7:00pm   
[projection: Boca Raton Christian (Boca Raton, FL) 35-14]
Everglades Prep Academy (Homestead, FL) at Somerset Academy South Homestead (Homestead, FL), 4:00pm   
[projection: Everglades Prep Academy (Homestead, FL) 19-17]
Brandon (FL) at Sumner (Riverview, FL), 7:00pm   
[projection: Sumner (Riverview, FL) 35-3]



Friday, October 30th

1A REGION 1
Chipley (FL) at Northview (Bratt, FL), 7:00pm   
[projection: Northview (Bratt, FL) 34-13]

1A REGION 3
Lafayette (Mayo, FL) at Bell (FL), 7:30pm   
[projection: Lafayette (Mayo, FL) 34-13]

2A REGION 2
Orangewood Christian (Maitland, FL) at Trinity Christian Academy (Deltona, FL), 7:00pm   
[projection: Orangewood Christian (Maitland, FL) 28-6]

2A REGION 3
Indian Rocks Christian (Largo, FL) at St. Petersburg Catholic (St. Petersburg, FL), 7:00pm   
[projection: St. Petersburg Catholic (St. Petersburg, FL) 22-20]

2A REGION 4
Community (Naples, FL) at First Baptist Academy (Naples, FL), 7:30pm   
[projection: First Baptist Academy (Naples, FL) 35-17]
Evangelical Christian (Fort Myers, FL) at Moore Haven (FL), 7:00pm   
[projection: Moore Haven (FL) 28-14]

3A REGION 3
Berkeley Prep (Tampa, FL) at Clearwater Central Catholic (Clearwater, FL), 7:30pm   
[projection: Berkeley Prep (Tampa, FL) 31-10]
Bonita Springs (Estero, FL) at Oasis (Cape Coral, FL), 7:00pm   
[projection: Bonita Springs (Estero, FL) 48-20]
Cardinal Mooney (Sarasota, FL) at Lakeland Christian (Lakeland, FL), 7:30pm   
[projection: Lakeland Christian (Lakeland, FL) 40-14]

3A REGION 4
King's Academy (West Palm Beach, FL) at Benjamin (Palm Beach Gardens, FL), 7:00pm   
[projection: Benjamin (Palm Beach Gardens, FL) 31-28]

4A REGION 1
Marianna (FL) at North Bay Haven Academy (Panama City, FL), 7:00pm   
[projection: Marianna (FL) 35-0]

4A REGION 2
South Sumter (Bushnell, FL) at Bradford (Starke, FL), 7:30pm   
[projection: Bradford (Starke, FL) 22-21]

4A REGION 3
Hudson (FL) at Cypress Creek (Wesley Chapel, FL), 7:30pm   
[projection: Cypress Creek (Wesley Chapel, FL) 31-28]

5A REGION 1
Baker County (Glen St. Mary, FL) at Bishop Kenny (Jacksonville, FL), 7:00pm   
[projection: Baker County (Glen St. Mary, FL) 55-8]
Pensacola (FL) at Pine Forest (Pensacola, FL), 7:00pm   
[projection: Pine Forest (Pensacola, FL) 31-3]
Parker (Jacksonville, FL) at Westside (Jacksonville, FL), 6:00pm   
[projection: Westside (Jacksonville, FL) 26-14]

5A REGION 2
Ridgeview (Orange Park, FL) at Clay (Green Cove Springs, FL), 7:00pm   
[projection: Clay (Green Cove Springs, FL) 35-8]
Leesburg (FL) at Eustis (FL), 7:00pm   
[projection: Eustis (FL) 28-21]
Orange Park (FL) at Menendez (St. Augustine, FL), 7:00pm   
[projection: Menendez [Pedro] (St. Augustine, FL) 35-28]
Belleview (FL) at North Marion (Citra, FL), 7:00pm   
[projection: North Marion (Citra, FL) 38-6]
Lake Weir (Ocala, FL) at Vanguard (Ocala, FL), 7:30pm   
[projection: Vanguard (Ocala, FL) 56-0]

5A REGION 3
River Ridge (New Port Richey, FL) at Anclote (Holiday, FL), 7:30pm   
[projection: River Ridge (New Port Richey, FL) 46-6]
Chamberlain (Tampa, FL) at Robinson (Tampa, FL), 7:30pm   
[projection: Chamberlain (Tampa, FL) 22-21]
Central (Brooksville, FL) at Weeki Wachee (FL), 7:30pm   
[projection: Weeki Wachee (FL) 38-0]
Wesley Chapel (FL) at Tarpon Springs (FL), 7:00pm   
[projection: Wesley Chapel (FL) 28-6]

5A REGION 4
DeSoto County (Arcadia, FL) at Cypress Lake (Fort Myers, FL), 7:00pm   
[projection: Cypress Lake (Fort Myers, FL) 40-6]
Mariner (Cape Coral, FL) at Estero (FL), 7:00pm   
[projection: Mariner (Cape Coral, FL) 21-12]
LaBelle (FL) at Cape Coral (FL), 7:00pm   
[projection: LaBelle (FL) 26-14]
Sebring (FL) at Hardee (Wauchula, FL), 7:30pm   
[projection: Sebring (FL) 35-12]

6A REGION 1
Fort Walton Beach (FL) at Gulf Breeze (FL), 7:00pm   
[projection: Fort Walton Beach (FL) 35-24]
Lee (Jacksonville, FL) at Gainesville (FL)   
[projection: Lee [Robert E.] (Jacksonville, FL) 28-7]
Mainland (Daytona Beach, FL) at Seabreeze (Daytona Beach, FL), 7:00pm   
[projection: Mainland (Daytona Beach, FL) 28-6]
Englewood (Jacksonville, FL) at Matanzas (Palm Coast, FL), 6:00pm   
[projection: Matanzas (Palm Coast, FL) 35-17]
Ponte Vedra (FL) at St. Augustine (FL), 7:00pm   
[projection: St. Augustine (FL) 28-14]

6A REGION 2
Boca Ciega (Gulfport, FL) at Hollins (St. Petersburg, FL), 7:00pm   
[projection: Boca Ciega (Gulfport, FL) 48-7]
Land O' Lakes (FL) at Fivay (Hudson, FL), 7:30pm   
[projection: Fivay (Hudson, FL) 28-14]
Gaither (Tampa, FL) at Freedom (Tampa, FL), 7:30pm   
[projection: Gaither (Tampa, FL) 62-0]
St. Petersburg (FL) at Northeast (St. Petersburg, FL), 7:00pm   
[projection: Northeast (St. Petersburg, FL) 35-14]

6A REGION 3
Hillsborough (Tampa, FL) at Middleton (Tampa, FL), 7:30pm   
[projection: Hillsborough (Tampa, FL) 34-14]
Blake (Tampa, FL) at Jefferson (Tampa, FL), 7:00pm   
[projection: Jefferson [Thomas] (Tampa, FL) 38-6]
Spoto (Riverview, FL) at King (Tampa, FL), 7:30pm   
[projection: King [C. Leon] (Tampa, FL) 28-7]

6A REGION 4
Immokalee (FL) at Collier (Naples, FL), 7:00pm   
[projection: Collier [Barron] (Naples, FL) 48-13]
Dunbar (Fort Myers, FL) at South Fort Myers (Fort Myers, FL), 12:00pm   
[projection: Dunbar (Fort Myers, FL) 28-14]
Baker (Cape Coral, FL) at Fort Myers (FL), 7:00pm   
[projection: Fort Myers (FL) 28-14]
Golden Gate (Naples, FL) at Naples (FL), 7:30pm   
[projection: Naples (FL) 44-0]
Island Coast (Cape Coral, FL) at North Fort Myers (FL), 7:00pm   
[projection: North Fort Myers (FL) 41-0]

7A REGION 1
Creekside (Jacksonville, FL) at Buchholz (Gainesville, FL), 7:30pm   
[projection: Creekside (Jacksonville, FL) 30-28]
Fleming Island (Orange Park, FL) at Atlantic Coast (Jacksonville, FL), 6:00pm   
[projection: Fleming Island (Orange Park, FL) 28-13]

7A REGION 2
Winter Springs (FL) at East River (Orlando, FL), 7:00pm   
[projection: East River (Orlando, FL) 44-12]
Lyman (Longwood, FL) at Lake Howell (Winter Park, FL), 7:00pm   
[projection: Lyman (Longwood, FL) 31-26]

7A REGION 3
Strawberry Crest (Dover, FL) at Bloomingdale (Valrico, FL), 7:30pm   
[projection: Bloomingdale (Valrico, FL) 62-0]
Pinellas Park (Largo, FL) at East Lake (Tarpon Springs, FL), 7:00pm   
[projection: Pinellas Park (Largo, FL) 22-20]
Durant (Plant City, FL) at Plant City (FL), 7:30pm   
[projection: Plant City (FL) 34-14]
Bartow (FL) at Winter Haven (FL), 7:30pm   
[projection: Bartow (FL) 31-26]

7A REGION 4
Sarasota (FL) at Lakewood Ranch (Bradenton, FL), 7:00pm   
[projection: Sarasota (FL) 28-22]

8A REGION 1
Bartram Trail (St. Johns, FL) at Sandalwood (Jacksonville, FL), 7:00pm   
[projection: Bartram Trail (St. Johns, FL) 31-21]
DeLand (FL) at Flagler Palm Coast (Palm Coast, FL), 7:00pm   
[projection: DeLand (FL) 21-12]
Oakleaf (Orange Park, FL) at Nease (Ponte Vedra, FL), 7:00pm   
[projection: Oakleaf (Orange Park, FL) 44-8]

8A REGION 2
Apopka (FL) at Lake Mary (FL), 7:00pm   
[projection: Apopka (FL) 22-8]
Hagerty (Oviedo, FL) at Oviedo (FL), 7:00pm   
[projection: Oviedo (FL) 31-21]

8A REGION 4
Plant (Tampa, FL) at Alonso (Tampa, FL), 7:30pm   
[projection: Alonso (Tampa, FL) 28-27]
Riverview (FL) at Lennard (Ruskin, FL), 7:30pm   
[projection: Lennard (Ruskin, FL) 31-22]
Ridge (Davenport, FL) at Newsome (Lithia, FL), 7:30pm   
[projection: Newsome (Lithia, FL) 38-26]
Wharton (Tampa, FL) at Steinbrenner (Lutz, FL), 7:30pm   
[projection: Steinbrenner [George] (Lutz, FL) 28-17]

FLORIDA INDEPENDENT - SOUTHEAST
Coral Shores (Tavernier, FL) at Ransom Everglades (Miami, FL), 7:00pm   
[projection: Ransom Everglades (Miami, FL) 22-21]

FREELANCE
Boynton Beach (FL) at Boca Raton (FL), 6:00pm   
[projection: Boca Raton (FL) 31-17]
Hialeah (FL) at Carol City (Miami, FL), 7:30pm   
[projection: Carol City (Miami, FL) 28-26]
McArthur (Hollywood, FL) at Coconut Creek (FL), 7:00pm   
[projection: McArthur (Hollywood, FL) 38-12]
Flanagan (Pembroke Pines, FL) at Cooper City (FL), 7:00pm   
[projection: Cooper City (FL) 22-14]
Southridge (Miami, FL) at Coral Gables (FL), 7:00pm   
[projection: Coral Gables (FL) 27-14]
Coral Springs Charter (Coral Springs, FL) at Coral Glades (Coral Springs, FL), 7:00pm   
[projection: Coral Glades (Coral Springs, FL) 21-20]
Anderson (Lauderdale Lakes, FL) at Ely (Pompano Beach, FL), 7:00pm   
[projection: Ely [Blanche] (Pompano Beach, FL) 28-21]
Dillard (Fort Lauderdale, FL) at Fort Lauderdale (FL), 7:00pm   
[projection: Dillard (Fort Lauderdale, FL) 40-14]
Piper (Sunrise, FL) at Hallandale (FL), 7:00pm   
[projection: Hallandale (FL) 28-7]
Jordan Christian Prep (Auburndale, FL) at Joshua Christian Academy (Jacksonville, FL), 7:00pm   
[projection: Jordan Christian Prep (Auburndale, FL) 24-8]
Jupiter (FL) at Leonard (Greenacres, FL), 6:00pm   
[projection: Jupiter (FL) 35-17]
Liberty (Kissimmee, FL) at Poinciana (Kissimmee, FL), 7:00pm   
[projection: Liberty (Kissimmee, FL) 38-21]
American (Hialeah, FL) at North Miami (FL), 7:00pm   
[projection: North Miami (FL) 17-14]
True North Classical Academy (Miami, FL) at Palmer Trinity (Miami, FL), 3:30pm   
[projection: Palmer Trinity (Miami, FL) 41-10]
Western (Davie, FL) at Plantation (FL), 7:00pm   
[projection: Western (Davie, FL) 35-28]
Miramar (FL) at South Broward (Hollywood, FL), 7:00pm   
[projection: Miramar (FL) 28-10]
Nova (Davie, FL) at South Plantation (Plantation, FL), 7:00pm   
[projection: South Plantation (Plantation, FL) 35-14]
Deerfield Beach (FL) at Stranahan (Fort Lauderdale, FL), 7:00pm   
[projection: Deerfield Beach (FL) 35-14]
Monarch (Coconut Creek, FL) at Taravella (Coral Springs, FL), 7:00pm   
[projection: Monarch (Coconut Creek, FL) 35-24]
Reagan (Doral, FL) at Varela (Miami, FL), 3:00pm   
[projection: Reagan [Ronald W.] (Doral, FL) 35-21]
Royal Palm Beach (FL) at Wellington (FL), 6:00pm   
[projection: Royal Palm Beach (FL) 21-20]
Stanton (Jacksonville, FL) at Zarephath Academy (Jacksonville, FL), 6:00pm   
[projection: Zarephath Academy (Jacksonville, FL) 26-14]

SOUTH FLORIDA
King's Academy (West Palm Beach, FL) at Benjamin (Palm Beach Gardens, FL), 7:00pm   
[projection: Benjamin (Palm Beach Gardens, FL) 31-28]
LaSalle (Miami, FL) at Calvary Christian Academy (Fort Lauderdale, FL), 7:00pm   
[projection: Calvary Christian Academy (Fort Lauderdale, FL) 40-3]

SUNSHINE STATE
Ocala Christian (Ocala, FL) at Cedar Creek Christian (Jacksonville, FL), 7:00pm   
[projection: Cedar Creek Christian (Jacksonville, FL) 42-13]
Central Florida Christian Academy (Ocoee, FL) at Out-of-Door Academy (Sarasota, FL), 7:00pm   
[projection: Central Florida Christian Academy (Ocoee, FL) 56-14]
Providence (Jacksonville, FL) at Eagle's View (Jacksonville, FL), 7:00pm   
[projection: Providence (Jacksonville, FL) 28-21]
St. Edward's (Vero Beach, FL) at Legacy (Ocoee, FL), 7:00pm   
[projection: St. Edward's (Vero Beach, FL) 26-20]
Mount Dora Christian Academy (Mount Dora, FL) at Berean Christian (West Palm Beach, FL), 7:00pm   
[projection: Mount Dora Christian Academy (Mount Dora, FL) 56-3]
Santa Fe Catholic (Lakeland, FL) at Seven Rivers Christian (Lecanto, FL), 7:00pm   
[projection: Seven Rivers Christian (Lecanto, FL) 28-14]

NON-LEAGUE
American Collegiate Academy (Clearwater, FL) at Young Kids In Motion (Jacksonville, FL), 6:00pm   
[projection: American Collegiate Academy (Clearwater, FL) 38-0]
Cardinal Newman (West Palm Beach, FL) at American Heritage (Delray Beach, FL), 7:00pm   
[projection: American Heritage (Delray Beach, FL) 19-14]
Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale, FL) at American Heritage (Plantation, FL), 7:00pm   
[projection: American Heritage (Plantation, FL) 17-14]
DeLand (FL) at Aquinas (Fort Lauderdale, FL), 7:00pm   
[projection: Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) 26-7]
Bay (Panama City, FL) at Arnold (Panama City Beach, FL), 7:00pm   
[projection: Arnold [J. R.] (Panama City Beach, FL) 31-27]
Jordan Christian Prep (Auburndale, FL) at Avon Park (FL), 7:30pm   
[projection: Avon Park (FL) 31-6]
Baldwin (FL) at Yulee (FL), 7:00pm   
[projection: Baldwin (FL) 35-6]
Lely (Naples, FL) at Bishop Verot (Fort Myers, FL), 7:00pm   
[projection: Bishop Verot (Fort Myers, FL) 31-7]
Gibbs (St. Petersburg, FL) at Booker (Sarasota, FL), 7:30pm   
[projection: Gibbs (St. Petersburg, FL) 21-20]
Faith Christian (Orlando, FL) at Bradenton Christian (Bradenton, FL), 7:00pm   
[projection: Bradenton Christian (Bradenton, FL) 55-7]
Trenton (FL) at Branford (FL), 7:30pm   
[projection: Trenton (FL) 28-20]
Bishop Snyder (Jacksonville, FL) at Bronson (FL), 7:00pm   
[projection: Bishop Snyder [John J.] (Jacksonville, FL) 21-19]
Orlando Christian Prep (Orlando, FL) at Cambridge Christian (Tampa, FL), 7:00pm   
[projection: Cambridge Christian (Tampa, FL) 28-22]
Gulliver Prep (Miami, FL) at Champagnat Catholic (Hialeah, FL), 4:30pm   
[projection: Champagnat Catholic (Hialeah, FL) 41-31]
Southeast (Bradenton, FL) at Charlotte (Punta Gorda, FL), 7:30pm   
[projection: Charlotte (Punta Gorda, FL) 31-7]
Christ's Church Academy (Jacksonville, FL) at St. Joseph Academy (St. Augustine, FL), 7:00pm   
[projection: Christ's Church Academy (Jacksonville, FL) 28-7]
Clewiston (FL) at Doral Academy (Doral, FL), 7:00pm   
[projection: Clewiston (FL) 35-19]
Eau Gallie (Melbourne, FL) at Cocoa (FL), 7:00pm   
[projection: Cocoa (FL) 34-21]
North Miami Beach (FL) at Columbia (Lake City, FL), 7:30pm   
[projection: North Miami Beach (FL) 31-17]
Dixie County (Cross City, FL) at Yonge (Gainesville, FL), 7:00pm   
[projection: Dixie County (Cross City, FL) 28-20]
Keswick Christian (St. Petersburg, FL) at Dunedin (FL), 7:00pm   
[projection: Dunedin (FL) 35-22]
Forest (Ocala, FL) at Dunnellon (FL), 7:00pm   
[projection: Dunnellon (FL) 31-12]
Bishop Moore (Orlando, FL) at Edgewater (Orlando, FL), 7:00pm   
[projection: Edgewater (Orlando, FL) 28-10]
Central (Miami, FL) at Edison (Miami, FL), 7:30am   
[projection: Central (Miami, FL) 42-7]
Paxon (Jacksonville, FL) at Episcopal (Jacksonville, FL), 7:00pm   
[projection: Episcopal (Jacksonville, FL) 42-6]
Escambia (Pensacola, FL) at Crestview (FL), 7:00pm   
[projection: Escambia (Pensacola, FL) 50-21]
Fernandina Beach (FL) at North Florida Institute (Jacksonville, FL), 7:00pm   
[projection: Fernandina Beach (FL) 35-20]
First Academy (Orlando, FL) at Windermere Prep (Windermere, FL), 7:00pm   
[projection: First Academy (Orlando, FL) 48-14]
St. Brendan (Miami, FL) at Florida Christian (Miami, FL), 7:30pm   
[projection: St. Brendan (Miami, FL) 21-17]
Mulberry (FL) at Fort Meade (FL), 7:30pm   
[projection: Fort Meade (FL) 34-3]
West Oaks Academy (Orlando, FL) at Foundation Academy (Winter Garden, FL), 7:00pm   
[projection: Foundation Academy (Winter Garden, FL) 56-13]
Godby (Tallahassee, FL) at Florida A&M (Tallahassee, FL), 7:00pm   
[projection: Godby [Amos P.] (Tallahassee, FL) 28-6]
Tenoroc (Lakeland, FL) at Haines City (FL), 7:00pm   
[projection: Haines City (FL) 34-14]
Munroe (Quincy, FL) at Hamilton County (Jasper, FL), 7:30pm   
[projection: Munroe [Robert F.] (Quincy, FL) 30-28]
Zephyrhills (FL) at Hawthorne (FL), 7:30pm   
[projection: Hawthorne (FL) 27-19]
Melbourne (FL) at Heritage (Palm Bay, FL), 7:00pm   
[projection: Heritage (Palm Bay, FL) 26-21]
Hernando (Brooksville, FL) at Springstead (Spring Hill, FL), 7:30pm   
[projection: Hernando (Brooksville, FL) 31-13]
Halifax Academy (Daytona Beach, FL) at Hilliard (FL), 7:00pm   
[projection: Hilliard (FL) 58-10]
Holy Trinity Episcopal Academy (Melbourne, FL) at Cocoa Beach (FL), 7:00pm   
[projection: Holy Trinity Episcopal Academy (Melbourne, FL) 50-19]
Palmetto (Miami, FL) at Homestead (FL), 7:30am   
[projection: Palmetto (Miami, FL) 62-0]
IMG Academy (Bradenton, FL) at Northwestern (Miami, FL), 7:00pm   
[projection: Northwestern (Miami, FL) 27-22]
IMG Academy White (Bradenton, FL) at Lake Placid (FL), 7:00pm   
[projection: IMG Academy White (Bradenton, FL) 40-10]
Jackson (Jacksonville, FL) at West Nassau (Callahan, FL), 6:00pm   
[projection: Jackson [Andrew] (Jacksonville, FL) 35-24]
Chaminade-Madonna (Hollywood, FL) at Jones (Orlando, FL), 7:00pm   
[projection: Jones (Orlando, FL) 31-21]
Belen Jesuit (Miami, FL) at Key West (FL), 7:00pm   
[projection: Key West (FL) 28-21]
Keystone Heights (FL) at Interlachen (FL), 7:30pm   
[projection: Keystone Heights (FL) 28-6]
Lake Gibson (Lakeland, FL) at Kathleen (Lakeland, FL), 7:30pm   
[projection: Lake Gibson (Lakeland, FL) 35-21]
Trinity Prep (Winter Park, FL) at Lake Highland Prep (Orlando, FL), 7:00pm   
[projection: Lake Highland Prep (Orlando, FL) 49-20]
Lake Minneola (Minneola, FL) at Tavares (FL), 7:00pm   
[projection: Lake Minneola (Minneola, FL) 50-0]
Wekiva (Apopka, FL) at Lakeland (FL), 7:00pm   
[projection: Lakeland (FL) 28-20]
Lakewood (St. Petersburg, FL) at Largo (FL), 7:30pm   
[projection: Lakewood (St. Petersburg, FL) 35-3]
Citrus (Inverness, FL) at Lecanto (FL), 7:00pm   
[projection: Lecanto (FL) 38-14]
East Lee County (Lehigh Acres, FL) at Lehigh (Lehigh Acres, FL), 7:00pm   
[projection: Lehigh (Lehigh Acres, FL) 61-3]
North Port (FL) at Lemon Bay (Englewood, FL), 7:30pm   
[projection: Lemon Bay (Englewood, FL) 38-6]
Jay (FL) at Lighthouse Private Christian Academy (Pensacola, FL), 12:00pm   
[projection: Jay (FL) 28-20]
White (Jacksonville, FL) at Mandarin (Jacksonville, FL), 6:00pm   
[projection: Mandarin (Jacksonville, FL) 28-10]
Martin County (Stuart, FL) at Port St. Lucie (FL), 7:00pm   
[projection: Martin County (Stuart, FL) 28-6]
Miami Christian (Miami, FL) at Mater Academy Charter (Hialeah Gardens, FL), 4:00pm   
[projection: Miami Christian (Miami, FL) 22-21]
Palatka (FL) at Middleburg (FL), 7:00pm   
[projection: Middleburg (FL) 28-24]
Sickles (Tampa, FL) at Mitchell (New Port Richey, FL), 7:30pm   
[projection: Mitchell [J. W.] (New Port Richey, FL) 50-6]
Bozeman (Panama City, FL) at Mosley (Lynn Haven, FL), 7:00pm   
[projection: Mosley [A. Crawford] (Lynn Haven, FL) 48-3]
Nature Coast Tech (Brooksville, FL) at Crystal River (FL), 7:00pm   
[projection: Nature Coast Tech (Brooksville, FL) 31-6]
Harmony (FL) at New Smyrna Beach (FL), 7:00pm   
[projection: New Smyrna Beach (FL) 35-21]
Fort White (FL) at Newberry (FL), 7:30pm   
[projection: Newberry (FL) 42-7]
Niceville (FL) at Milton (FL), 7:30pm   
[projection: Niceville (FL) 28-14]
Taylor County (Perry, FL) at North Florida Christian (Tallahassee, FL), 7:00pm   
[projection: North Florida Christian (Tallahassee, FL) 28-13]
Northside Christian (St. Petersburg, FL) at Southwest Florida Christian (Fort Myers, FL), 6:30pm   
[projection: Northside Christian (St. Petersburg, FL) 42-22]
Okeechobee (FL) at Glades Day (Belle Glade, FL), 7:00pm   
[projection: Okeechobee (FL) 27-6]
East Ridge (Clermont, FL) at Olympia (Orlando, FL), 7:00pm   
[projection: East Ridge (Clermont, FL) 35-27]
Choctawhatchee (Fort Walton Beach, FL) at Pace (FL), 7:00pm   
[projection: Pace (FL) 41-22]
Bayside (Palm Bay, FL) at Palm Bay (Melbourne, FL), 7:00pm   
[projection: Bayside (Palm Bay, FL) 26-20]
Riverview (Sarasota, FL) at Palmetto (FL), 7:30pm   
[projection: Palmetto (FL) 28-19]
Palmetto Ridge (Naples, FL) at Gulf Coast (Naples, FL), 7:00pm   
[projection: Palmetto Ridge (Naples, FL) 40-7]
Gulf (New Port Richey, FL) at Pasco (Dade City, FL), 7:30pm   
[projection: Pasco (Dade City, FL) 48-0]
Pensacola Catholic (Pensacola, FL) at Tate (Cantonment, FL), 7:00pm   
[projection: Pensacola Catholic (Pensacola, FL) 27-14]
Archbishop McCarthy (Fort Lauderdale, FL) at Pine Crest (Fort Lauderdale, FL), 7:00pm   
[projection: Pine Crest (Fort Lauderdale, FL) 35-0]
Braden River (Bradenton, FL) at Port Charlotte (FL), 7:30pm   
[projection: Braden River (Bradenton, FL) 35-28]
Rickards (Tallahassee, FL) at Leon (Tallahassee, FL), 7:00pm   
[projection: Rickards [James] (Tallahassee, FL) 28-6]
Franklin County (Eastpoint, FL) at Rocky Bayou Christian (Niceville, FL), 7:00pm   
[projection: Rocky Bayou Christian (Niceville, FL) 38-21]
Santa Fe (Alachua, FL) at Eastside (Gainesville, FL), 7:00pm   
[projection: Santa Fe (Alachua, FL) 26-7]
Satellite (Satellite Beach, FL) at Melbourne Central Catholic (Melbourne, FL), 7:00pm   
[projection: Satellite (Satellite Beach, FL) 28-14]
Jensen Beach (FL) at South Fork (Stuart, FL), 7:00pm   
[projection: Jensen Beach (FL) 28-24]
South Lake (Groveland, FL) at Mount Dora (FL), 7:00pm   
[projection: South Lake (Groveland, FL) 42-28]
Titusville (FL) at Space Coast (Cocoa, FL), 7:00pm   
[projection: Space Coast (Cocoa, FL) 31-12]
St. John Paul II (Tallahassee, FL) at Walton (DeFuniak Springs, FL), 7:00pm   
[projection: St. John Paul II (Tallahassee, FL) 31-20]
North Broward Prep (Coconut Creek, FL) at St. John Paul II Academy (Boca Raton, FL), 7:00pm   
[projection: St. John Paul II Academy (Boca Raton, FL) 35-14]
Sunlake (Land O' Lakes, FL) at Leto (Tampa, FL), 7:30pm   
[projection: Sunlake (Land O' Lakes, FL) 31-8]
Monsignor Pace (Miami, FL) at TRU Prep Academy (Miami Gardens, FL)   
[projection: TRU Prep Academy (Miami Gardens, FL) 34-14]
Wiregrass Ranch (Wesley Chapel, FL) at Tampa Bay Tech (Tampa, FL), 7:30pm   
[projection: Tampa Bay Tech (Tampa, FL) 42-21]
Jenkins (Lakeland, FL) at Tampa Catholic (Tampa, FL), 7:30pm   
[projection: Tampa Catholic (Tampa, FL) 56-0]
Taylor (Pierson, FL) at Umatilla (FL), 7:30pm   
[projection: Taylor [T. Dewitt] (Pierson, FL) 35-8]
Tohopekaliga (Kissimmee, FL) at Celebration (FL), 7:00pm   
[projection: Tohopekaliga (Kissimmee, FL) 44-7]
Calvary Christian (Clearwater, FL) at Trinity Catholic (Ocala, FL), 7:00pm   
[projection: Calvary Christian (Clearwater, FL) 22-20]
Raines (Jacksonville, FL) at Trinity Christian Academy (Jacksonville, FL), 7:30pm   
[projection: Trinity Christian Academy (Jacksonville, FL) 28-7]
Union County (Lake Butler, FL) at Chiefland (FL), 7:00pm   
[projection: Union County (Lake Butler, FL) 31-14]
University Christian (Jacksonville, FL) at Crescent City (FL), 7:00pm   
[projection: University Christian (Jacksonville, FL) 56-0]
Wakulla (Crawfordville, FL) at Vernon (FL), 6:30pm   
[projection: Vernon (FL) 26-19]
Clearwater Academy International (Clearwater, FL) at Vero Beach (FL), 7:00pm   
[projection: Vero Beach (FL) 46-24]
Victory Christian Academy (Lakeland, FL) at St. Cloud (FL), 7:00pm   
[projection: Victory Christian Academy (Lakeland, FL) 35-14]
Rockledge (FL) at Viera (FL), 7:00pm   
[projection: Rockledge (FL) 22-21]
West Florida (Pensacola, FL) at Washington (Pensacola, FL), 7:00pm   
[projection: Washington [Booker T.] (Pensacola, FL) 21-17]
St. Andrew's (Boca Raton, FL) at Westminster Academy (Fort Lauderdale, FL), 7:00pm   
[projection: St. Andrew's (Boca Raton, FL) 28-26]
Marathon (FL) at Westminster Christian (Miami, FL), 4:00pm   
[projection: Westminster Christian (Miami, FL) 62-0]
Centennial (Port St. Lucie, FL) at Westwood (Fort Pierce, FL), 7:00pm   
[projection: Westwood (Fort Pierce, FL) 21-17]
The Villages Charter (The Villages, FL) at Wildwood (FL), 7:00pm   
[projection: The Villages Charter (The Villages, FL) 28-27]
Pine Ridge (Deltona, FL) at Wolfson (Jacksonville, FL), 7:00pm   
[projection: Wolfson [Samuel W.] (Jacksonville, FL) 22-13]

INTERSTATE
Dade Christian (Miami, FL) at Bainbridge (GA), 7:30pm   
[projection: Bainbridge (GA) 28-14]
Enterprise (AL) at Navarre (FL), 7:30pm   
[projection: Enterprise (AL) 28-21]
Madison County (Madison, FL) at Pierce County (Blackshear, GA), 7:30pm   
[projection: Pierce County (Blackshear, GA) 20-14]
Pataula Charter Academy (Edison, GA) at Sneads (FL)   
[projection: Sneads (FL) 49-0]

FLORIDA CHRISTIAN - REGION 1 (6 MAN)
Hope Christian Academy (Starke, FL) at Impact Christian Academy (Jacksonville, FL), 6:00pm
Old Plank Christian Academy (Jacksonville, FL) at Riverside Christian (Fanning Springs, FL), 7:00pm
Peniel Baptist Academy (Palatka, FL) at Cornerstone Academy (Gainesville, FL), 7:00pm

FLORIDA CHRISTIAN - REGION 2 (6 MAN)
East Atlantic Prep (Merritt Island, FL) at Donahue Academy (Ave Maria, FL), 7:00pm
Village View Christian Academy (Summerfield, FL) 2 Hillsborough Baptist (Seffner, FL) 0 [forfeit]

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
St. Johns Country Day (Orange Park, FL) at Harvest Community (Jacksonville, FL), 7:00pm

SUNSHINE STATE 8-MAN A PLAYOFFS
Eastland Christian (Orlando, FL) at First Baptist Christian Academy (Bunnell, FL)

SUNSHINE STATE 8-MAN AA PLAYOFFS
Academy at the Lakes (Land O' Lakes, FL) at Lakeside Christian (Clearwater, FL)
Master's Academy (Vero Beach, FL) at Merritt Island Christian (Merritt Island, FL)
Real Life Christian Academy (Clermont, FL) at Oak Hall (Gainesville, FL)
Shorecrest Prep (St. Petersburg, FL) at All Saints' Academy (Winter Haven, FL)

SUNSHINE STATE A PLAYOFFS
Seven Rivers Christian (Lecanto, FL) at Bishop Snyder (Jacksonville, FL)   
[projection: Bishop Snyder [John J.] (Jacksonville, FL) 20-14]
Cedar Creek Christian (Jacksonville, FL) at Berean Christian (West Palm Beach, FL)   
[projection: Cedar Creek Christian (Jacksonville, FL) 28-14]
Santa Fe Catholic (Lakeland, FL) at Eagle's View (Jacksonville, FL)   
[projection: Eagle's View (Jacksonville, FL) 38-12]
Ocala Christian (Ocala, FL) at Out-of-Door Academy (Sarasota, FL)   
[projection: Out-of-Door Academy (Sarasota, FL) 48-22]

SUNSHINE STATE AA PLAYOFFS
Master's Academy (Oviedo, FL) at Canterbury (Fort Myers, FL)   
[projection: Canterbury (Fort Myers, FL) 26-24]
St. Edward's (Vero Beach, FL) at Gateway Charter (Fort Myers, FL)   
[projection: Gateway Charter (Fort Myers, FL) 21-20]
Bishop McLaughlin Catholic (Spring Hill, FL) at Jupiter Christian (Jupiter, FL)   
[projection: Bishop McLaughlin Catholic (Spring Hill, FL) 34-28]
Legacy (Ocoee, FL) at Windermere Prep (Windermere, FL)   
[projection: Windermere Prep (Windermere, FL) 38-21]

SUNSHINE STATE AAA PLAYOFFS
Providence (Jacksonville, FL) at Bradenton Christian (Bradenton, FL)   
[projection: Bradenton Christian (Bradenton, FL) 44-17]
St. Stephen's Episcopal (Bradenton, FL) at Lake Highland Prep (Orlando, FL)   
[projection: Lake Highland Prep (Orlando, FL) 41-31]
Central Florida Christian Academy (Ocoee, FL) at Mount Dora Christian Academy (Mount Dora, FL)   
[projection: Mount Dora Christian Academy (Mount Dora, FL) 35-34]
Christ's Church Academy (Jacksonville, FL) at Orlando Christian Prep (Orlando, FL)   
[projection: Orlando Christian Prep (Orlando, FL) 41-6]

SUNSHINE STATE NORTH FLORIDA PLAYOFFS
Sneads (FL) at Baker (FL)   
[projection: Baker (FL) 21-14]
Jefferson County (Monticello, FL) at Port St. Joe (FL)   
[projection: Port St. Joe (FL) 44-21]



Saturday, October 31st

FREELANCE
Dwyer (Palm Beach Gardens, FL) at Forest Hill (West Palm Beach, FL), 2:00pm   
[projection: Forest Hill (West Palm Beach, FL) 35-14]
Palm Beach Central (Wellington, FL) at Glades Central (Belle Glade, FL), 7:00pm   
[projection: Palm Beach Central (Wellington, FL) 35-24]
Spanish River (Boca Raton, FL) at Olympic Heights (Boca Raton, FL), 2:00pm   
[projection: Olympic Heights (Boca Raton, FL) 21-19]
Palm Beach Lakes (West Palm Beach, FL) at Palm Beach Gardens (FL), 10:00am   
[projection: Palm Beach Lakes (West Palm Beach, FL) 35-21]
Park Vista (Lake Worth, FL) at Santaluces (Lantana, FL), 10:00am   
[projection: Park Vista (Lake Worth, FL) 28-19]
Pahokee (FL) at Seminole Ridge (Loxahatchee, FL), 7:00pm   
[projection: Pahokee (FL) 21-20]
Village Academy (Delray Beach, FL) at Suncoast (Riviera Beach, FL), 6:00pm   
[projection: Suncoast (Riviera Beach, FL) 42-0]
Atlantic (Delray Beach, FL) at West Boca Raton (Boca Raton, FL), 10:00am   
[projection: Atlantic (Delray Beach, FL) 62-0]