2020 ARIZONA 11/6 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Friday, November 6th

2A AGUA FRIA
Parker (AZ) at Glendale Prep Academy (Glendale, AZ), 7:00pm
St. John Paul II Catholic (Avondale, AZ) at Kingman Academy (Kingman, AZ), 7:00pm
Trivium Prep (Goodyear, AZ) at Tonopah Valley (Tonopah, AZ), 7:00pm

2A GILA
Arizona Lutheran Academy (Phoenix, AZ) at Santa Cruz Valley (Eloy, AZ), 7:00pm
Chandler Prep (Chandler, AZ) at Antelope (Wellton, AZ), 7:00pm
Sequoia Pathway Academy (Maricopa, AZ) at Heritage Academy (Laveen, AZ), 7:00pm

2A SALT
Arete Prep (Gilbert, AZ) at St. Johns (AZ), 7:00pm
Globe (AZ) at Holbrook (AZ), 7:00pm
San Tan Charter (Gilbert, AZ) at Miami (AZ), 7:00pm

2A SAN PEDRO
Benson (AZ) at Tombstone (AZ), 7:00pm
Bisbee (AZ) at Pima (AZ), 7:00pm
Morenci (AZ) at Willcox (AZ), 7:00pm

2A VERDE
North Pointe Prep (Phoenix, AZ) at Camp Verde (AZ), 7:00pm
Scottsdale Prep (Scottsdale, AZ) at Valley Lutheran (Phoenix, AZ), 7:00pm
Veritas Prep (Phoenix, AZ) at Scottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ), 7:00pm

3A CENTRAL
Coolidge (AZ) at American Leadership Academy (Gilbert, AZ), 7:00pm
Gilbert Christian (Gilbert, AZ) at Eastmark (Mesa, AZ), 7:00pm

3A EAST
Blue Ridge (Lakeside, AZ) at Show Low (AZ), 7:00pm
Winslow (AZ) at Snowflake (AZ), 7:00pm

3A METRO EAST
Fountain Hills (AZ) at Arizona College Prep (Chandler, AZ), 7:00pm
Valley Christian (Chandler, AZ) at Payson (AZ), 7:00pm

3A METRO WEST
Paradise Honors (Surprise, AZ) at Bourgade Catholic (Phoenix, AZ), 7:00pm
Wickenburg (AZ) at Phoenix Christian (Phoenix, AZ), 7:00pm

3A SOUTH
Safford (AZ) at Florence (AZ), 7:00pm
San Tan Foothills (Queen Creek, AZ) at Thatcher (AZ), 7:00pm

3A WEST
Kingman (AZ) at Cortez (Phoenix, AZ), 7:00pm
Yuma Catholic (Yuma, AZ) at River Valley (Mohave Valley, AZ), 7:00pm

4A BLACK CANYON
Arcadia (Phoenix, AZ) at Tempe (AZ), 7:00pm
Combs (San Tan Valley, AZ) at Apache Junction (AZ), 7:00pm

4A COPPER SKY
Hayden (Phoenix, AZ) at Washington (Phoenix, AZ), 7:00pm
Sierra Linda (Phoenix, AZ) at Vista Grande (Casa Grande, AZ), 7:00pm

4A DESERT SKY
American Leadership Academy (Queen Creek, AZ) at Seton Catholic (Chandler, AZ), 7:00pm
Marcos de Niza (Tempe, AZ) at Mesquite (Gilbert, AZ), 7:00pm

4A GILA
Amphitheater (Tucson, AZ) at Empire (Tucson, AZ), 7:00pm
Douglas (AZ) at Palo Verde (Tucson, AZ), 7:00pm
Rio Rico (AZ) at Catalina Foothills (Tucson, AZ), 7:00pm

4A GRAND CANYON
Coconino (Flagstaff, AZ) at Mingus (Cottonwood, AZ), 7:00pm
Prescott (AZ) at Bradshaw Mountain (Prescott Valley, AZ), 7:00pm
Williams (Kingman, AZ) at Flagstaff (AZ), 7:30pm

4A KINO
Casa Grande (AZ) at Canyon del Oro (Tucson, AZ), 7:00pm

4A SKYLINE
Glendale (AZ) at St. Mary's (Phoenix, AZ), 7:00pm
Thunderbird (Phoenix, AZ) at Shadow Mountain (Phoenix, AZ), 7:00pm

4A SOUTHWEST
Lake Havasu (Lake Havasu City, AZ) at Estrella Foothills (Goodyear, AZ), 7:00pm
Youngker (Buckeye, AZ) at Deer Valley (Glendale, AZ), 7:00pm

4A WEST VALLEY
Northwest Christian (Phoenix, AZ) at Cactus (Glendale, AZ), 7:00pm

5A CENTRAL
Apollo (Glendale, AZ) at Maryvale (Phoenix, AZ), 7:00pm
North Canyon (Phoenix, AZ) at Alhambra (Phoenix, AZ), 7:00pm

5A EAST
Gilbert (AZ) at Notre Dame Prep (Scottsdale, AZ), 7:00pm
Horizon (Scottsdale, AZ) at Maricopa (AZ), 7:00pm
Saguaro (Scottsdale, AZ) at Campo Verde (Gilbert, AZ), 7:00pm

5A NORTH
Desert Mountain (Scottsdale, AZ) at Sunnyslope (Phoenix, AZ), 7:00pm
Goldwater (Phoenix, AZ) at South Mountain (Phoenix, AZ), 7:00pm
McClintock (Tempe, AZ) at Paradise Valley (Phoenix, AZ), 7:00pm

5A SONORAN I
Mountain View (Tucson, AZ) at Cholla (Tucson, AZ), 7:00pm
Salpointe Catholic (Tucson, AZ) at Buena (Sierra Vista, AZ), 7:00pm

5A SONORAN II
Ironwood Ridge (Tucson, AZ) at Rincon (Tucson, AZ), 7:00pm
Nogales (AZ) at Marana (Tucson, AZ), 7:00pm

5A WEST I
Desert Edge (Goodyear, AZ) at Sunrise Mountain (Peoria, AZ), 7:00pm
Fairfax (Laveen, AZ) at Millennium (Goodyear, AZ), 7:00pm
Ironwood (Glendale, AZ) at Verrado (Buckeye, AZ), 7:00pm

5A WEST II
Canyon View (Waddell, AZ) at Independence (Glendale, AZ), 7:00pm
Kellis (Glendale, AZ) at West Point (Avondale, AZ), 7:00pm

6A CENTRAL
Mountain View (Mesa, AZ) at Mountain Pointe (Phoenix, AZ), 7:00pm

6A DESERT VALLEY
Brophy College Prep (Phoenix, AZ) at Centennial (Peoria, AZ), 7:00pm
Liberty (Peoria, AZ) at Pinnacle (Phoenix, AZ), 7:00pm

6A EAST VALLEY
Dobson (Mesa, AZ) at Corona del Sol (Tempe, AZ), 7:00pm
Skyline (Mesa, AZ) at Westwood (Mesa, AZ), 7:00pm

6A FIESTA
Red Mountain (Mesa, AZ) at Queen Creek (AZ), 7:00pm
Williams Field (Gilbert, AZ) at Desert Ridge (Mesa, AZ), 7:00pm

6A PREMIER
Hamilton (Chandler, AZ) at Highland (Gilbert, AZ), 7:00pm
Higley (Gilbert, AZ) at Perry (Gilbert, AZ), 7:00pm

6A SOUTHWEST
O'Connor (Phoenix, AZ) at Valley Vista (Surprise, AZ), 7:00pm
Shadow Ridge (Surprise, AZ) at Boulder Creek (Anthem, AZ), 7:00pm

NON-LEAGUE
Agua Fria (Avondale, AZ) at Cactus Shadows (Cave Creek, AZ), 7:00pm
American Leadership Academy (Ironwood, AZ) at Pusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ), 7:00pm
Basha (Chandler, AZ) at Mesa (AZ), 7:00pm
Casteel (Queen Creek, AZ) at Chaparral (Scottsdale, AZ), 7:00pm
Chandler (AZ) at Desert Vista (Phoenix, AZ), 7:00pm
Coronado (Scottsdale, AZ) at Round Valley (Eagar, AZ), 7:00pm
Dysart (El Mirage, AZ) at Chino Valley (AZ), 7:00pm
Gila Ridge (Yuma, AZ) at Cibola (Yuma, AZ), 7:00pm
Greenway (Phoenix, AZ) at Mohave (Bullhead City, AZ), 7:00pm
Moon Valley (Phoenix, AZ) at Buckeye (AZ), 7:00pm
Mountain Ridge (Glendale, AZ) at Tolleson (AZ), 7:00pm
Poston Butte (San Tan Valley, AZ) at Peoria (AZ), 7:00pm
Sunnyside (Tucson, AZ) at Desert View (Tucson, AZ), 7:00pm
Westview (Avondale, AZ) at La Joya Community (Avondale, AZ), 7:00pm
Willow Canyon (Surprise, AZ) at Copper Canyon (Glendale, AZ), 7:00pm

1A EAST (8 MAN)
Cicero Prep Academy (Scottsdale, AZ) at Lincoln Prep (Chandler, AZ), 7:00pm

1A NORTH (8 MAN)
Joseph City (AZ) at Mogollon (Heber, AZ), 7:00pm
Williams (AZ) at El Capitan (Colorado City, AZ), 2:00pm

1A SOUTH (8 MAN)
Fort Thomas (AZ) at St. David (AZ), 6:00pm
Valley Union (Elfrida, AZ) at Duncan (AZ), 6:00pm

1A WEST (8 MAN)
Bagdad (AZ) at Salome (AZ), 7:00pm
Desert Heights Prep (Glendale, AZ) at Mohave Accelerated (Bullhead City, AZ), 3:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Anthem Prep (Anthem, AZ) at Tempe Prep (Tempe, AZ), 6:00pm
San Manuel (AZ) at Superior (AZ), 6:00pm



Saturday, November 7th

1A NORTH (8 MAN)
Mayer (AZ) at Fredonia (AZ), 2:00pm