2020 ALABAMA 10/30 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 29th

7A REGION 1
Murphy (Mobile, AL) at Fairhope (AL), 7:00pm

NON-LEAGUE
Ardmore (AL) at West Limestone (Lester, AL), 7:00pm
Ashford (AL) at Northside Methodist Academy (Dothan, AL), 7:00pm
Autaugaville (AL) at Ellwood Christian (Selma, AL), 7:00pm
Colbert County (Leighton, AL) at Deshler (Tuscumbia, AL), 7:00pm
Collinsville (AL) at Valley Head (AL), 7:00pm
Cottage Hill Christian Academy (Mobile, AL) at St. Luke's Episcopal (Mobile, AL), 7:00pm
Dadeville (AL) at Comer (Sylacauga, AL), 7:00pm
Davis (Montgomery, AL) at Park Crossing (Montgomery, AL), 7:00pm
East Lawrence (Trinity, AL) at Sheffield (AL), 7:00pm
Excel (AL) at Monroe County (Monroeville, AL), 7:00pm
Geneva County (Hartford, AL) at Slocomb (AL)
Gordo (AL) at Pickens County (Reform, AL), 7:00pm
Greensboro (AL) at Greene County (Eutaw, AL), 7:00pm
Jackson-Olin (Birmingham, AL) at Wenonah (Birmingham, AL), 7:00pm
Jordan (Kimberly, AL) at Parker (Birmingham, AL), 7:00pm
Keith (Orrville, AL) at Isabella (Maplesville, AL), 7:00pm
Lakeside (Eufaula, AL) at Springwood (Lanett, AL), 7:00pm
Lexington (AL) at Rogers (Florence, AL), 7:00pm
Locust Fork (AL) at Pennington (Blountsville, AL), 7:00pm
Minor (Adamsville, AL) at Woodlawn (Birmingham, AL)
Montgomery Academy (Montgomery, AL) at Alabama Christian Academy (Montgomery, AL), 7:00pm
Mountain Brook (Birmingham, AL) at Austin (Decatur, AL), 7:00pm
Munford (AL) at Ohatchee (AL), 7:00pm
Phil Campbell (AL) at Hackleburg (AL), 7:00pm
Pleasant Valley (Jacksonville, AL) at White Plains (Anniston, AL), 7:00pm
Spain Park (Hoover, AL) at Hueytown (AL), 7:00pm
Sumter Central (York, AL) at Hatch (Uniontown, AL), 7:00pm
Thomasville (AL) at Clarke County (Grove Hill, AL), 7:00pm
Vinemont (AL) at Cold Springs (Bremen, AL), 7:00pm



Friday, October 30th

7A REGION 1
Baker (Mobile, AL) at Davidson (Mobile, AL), 7:00pm
Bryant (Irvington, AL) at Foley (AL), 7:00pm
Montgomery (Semmes, AL) at Theodore (AL), 7:00pm

NON-LEAGUE
Albertville (AL) at Guntersville (AL), 7:00pm
Ashville (AL) at Weaver (AL), 7:00pm
Bessemer City (Bessemer, AL) at Jasper (AL), 7:00pm
Beulah (Valley, AL) at LaFayette (AL), 7:00pm
Billingsley (AL) at Thorsby (AL), 7:00pm
Boaz (AL) at Arab (AL), 7:00pm
Brantley (AL) at Henderson (Troy, AL), 7:00pm
Brooks (Killen, AL) at Lauderdale County (Rogersville, AL), 7:00pm
Brookwood (AL) at Oak Grove (Bessemer, AL), 7:00pm
Calera (AL) at Chelsea (AL), 7:00pm
Calhoun (Letohatchee, AL) at Central (Hayneville, AL), 7:00pm
Carbon Hill (AL) at Brilliant (AL), 7:00pm
Carroll (Ozark, AL) at Tallassee (AL), 7:00pm
Cedar Bluff (AL) at Sand Rock (Leesburg, AL), 7:00pm
Central (Phenix City, AL) at Oxford (AL), 7:00pm
Central (Tuscaloosa, AL) at Fairfield (AL), 7:00pm
Central of Coosa County (Rockford, AL) at Talladega County Central (Talladega, AL), 7:00pm
Chambers Academy (LaFayette, AL) at Crenshaw Christian Academy (Luverne, AL), 7:00pm
Cherokee (AL) at Lynn (AL), 7:00pm
Childersburg (AL) at Fayetteville (Sylacauga, AL), 7:00pm
Chilton County (Clanton, AL) at Marbury (AL), 7:00pm
Citronelle (AL) at Leroy (AL), 7:00pm
Clarke Prep (Grove Hill, AL) at South Choctaw Academy (Toxey, AL), 7:00pm
Cleburne County (Heflin, AL) at Randolph County (Wedowee, AL), 7:00pm
Cleveland (AL) at Moore (Blountsville, AL), 7:00pm
Coosa Christian (Gadsden, AL) at Whitesburg Christian Academy (Huntsville, AL), 7:00pm
Corner (Warrior, AL) at Briarwood Christian (Birmingham, AL), 7:00pm
Curry (Jasper, AL) at West Point (Cullman, AL), 7:00pm
Danville (AL) at Lawrence County (Moulton, AL), 7:00pm
Daphne (AL) at Spanish Fort (AL), 7:00pm
Demopolis (AL) at Hillcrest (Tuscaloosa, AL), 7:00pm
Donoho (Anniston, AL) at Westbrook Christian (Rainbow City, AL), 7:00pm
Dothan (AL) at McGill-Toolen (Mobile, AL), 7:00pm
Douglas (AL) at Pisgah (AL), 7:00pm
Elberta (AL) at Bayside Academy (Daphne, AL), 7:00pm
Escambia County (Atmore, AL) at Flomaton (AL), 7:00pm
Etowah (Attalla, AL) at Southside (Gadsden, AL), 9:00pm
Falkville (AL) at Winston County (Double Springs, AL), 7:00pm
Fayette County (Fayette, AL) at Red Bay (AL), 7:00pm
Florala (AL) at Providence Christian (Dothan, AL), 7:00pm
Fort Payne (AL) at North Jackson (Stevenson, AL), 7:00pm
Fyffe (AL) at Scottsboro (AL), 7:00pm
Gardendale (AL) at Florence (AL), 7:00pm
Geraldine (AL) at Crossville (AL), 7:00pm
Glenwood (Phenix City, AL) at Autauga Academy (Prattville, AL), 7:00pm
Greenville (AL) at Carver (Montgomery, AL), 7:00pm
Grissom (Huntsville, AL) at Hazel Green (AL), 7:00pm
Gulf Shores (AL) at Satsuma (AL), 7:00pm
Hale County (Moundville, AL) at Lamar County (Vernon, AL), 7:00pm
Hanceville (AL) at Elkmont (AL), 7:00pm
Handley (Roanoke, AL) vs. Central of Clay County (Lineville, AL) at TBA, 7:00pm
Hatton (Town Creek, AL) at Clements (Athens, AL), 7:00pm
Highland Home (AL) at Loachapoka (AL), 7:00pm
Holly Pond (AL) at Fairview (Cullman, AL), 7:00pm
Holt (AL) at Auburn (AL), 7:00pm
Homewood (AL) at Pelham (AL), 7:00pm
Hooper Academy (Hope Hull, AL) at Cornerstone Christian (Columbiana, AL), 7:00pm
Houston Academy (Dothan, AL) at Long (Skipperville, AL), 7:00pm
Hubbard (Courtland, AL) at New Hope (AL), 7:00pm
Jemison (AL) at Elmore County (Eclectic, AL), 7:00pm
Jemison (Huntsville, AL) at Pell City (AL), 7:00pm
Johnson (Thomaston, AL) at Choctaw County (Butler, AL), 7:00pm
Kinston (AL) at Barbour County (Clayton, AL), 7:00pm
LeFlore (Mobile, AL) at Baldwin County (Bay Minette, AL), 7:00pm
Lee (Montgomery, AL) at Pinson Valley (Pinson, AL), 7:00pm
Linden (AL) at Aliceville (AL), 7:00pm
Lowndes Academy (Lowndesboro, AL) at Fort Dale Academy (Greenville, AL), 7:00pm
Luverne (AL) at Georgiana (AL), 7:00pm
Macon-East Montgomery Academy (Cecil, AL) at Abbeville Christian Academy (Abbeville, AL), 7:00pm
Madison Academy (Madison, AL) at Russellville (AL), 7:00pm
Maplesville (AL) at Montevallo (AL), 7:00pm
Marion (Marion, AL) at Chickasaw (AL), 7:00pm
Mars Hill Bible (Florence, AL) at American Christian Academy (Tuscaloosa, AL), 7:00pm
McKenzie (AL) at Fruitdale (AL), 7:00pm
Meek (Arley, AL) at Sumiton Christian (Sumiton, AL), 7:00pm
Millry (AL) at St. Michael Catholic (Fairhope, AL), 7:00pm
Mobile Christian (Mobile, AL) at Rain (Mobile, AL), 7:00pm
Moody (AL) at Springville (AL), 7:00pm
Muscle Shoals (AL) at Sparkman (Harvest, AL), 7:00pm
Neal (East Brewton, AL) at Miller (Brewton, AL), 7:00pm
Oakman (AL) at Cordova (AL), 7:00pm
Pickens Academy (Carrollton, AL) at Patrician Academy (Butler, AL), 7:00pm
Piedmont (AL) at Alexandria (AL), 7:00pm
Pike Liberal Arts (Troy, AL) at Monroe Academy (Monroeville, AL), 7:00pm
Plainview (Rainsville, AL) at Glencoe (AL), 7:00pm
Pleasant Home (Andalusia, AL) at Zion Chapel (Jack, AL), 7:00pm
Prattville Christian Academy (Prattville, AL) at Vincent (AL), 7:00pm
Ragland (AL) at Asbury (Albertville, AL), 7:00pm
Reeltown (Notasulga, AL) vs. Holtville (Deatsville, AL) at TBA, 7:00pm
Russell (Alexander City, AL) at Sylacauga (AL), 7:00pm
Samson (AL) at Marengo (Dixons Mills, AL), 7:00pm
Sardis (Boaz, AL) at Hokes Bluff (AL), 7:00pm
Section (AL) at Woodville (AL), 7:00pm
Shades Valley (Birmingham, AL) at Vestavia Hills (AL), 7:00pm
Shelby County (Columbiana, AL) at Talladega (AL), 7:00pm
Shields (Beatrice, AL) vs. Red Level (AL) at TBA, 7:00pm
Sipsey Valley (Buhl, AL) at Northside (Northport, AL), 7:00pm
Smith DAR (Grant, AL) at Brindlee Mountain (Guntersville, AL), 7:00pm
Smiths Station (Smiths, AL) at Elmore (Millbrook, AL), 7:00pm
South Lamar (Millport, AL) at Sulligent (AL), 7:00pm
Southeastern (Remlap, AL) at Appalachian (Oneonta, AL), 7:00pm
Southside (Selma, AL) at Dallas County (Plantersville, AL), 7:00pm
Sparta Academy (Evergreen, AL) at Coosa Valley Academy (Harpersville, AL), 7:00pm
St. Clair County (Odenville, AL) at Carroll Catholic (Birmingham, AL), 7:00pm
St. John Paul II (Huntsville, AL) at Priceville (AL), 7:00pm
Sylvania (AL) at North Sand Mountain (Higdon, AL), 7:00pm
Tanner (AL) at Waterloo (AL), 7:00pm
Tarrant (Birmingham, AL) at Fultondale (Birmingham, AL), 7:00pm
Tharptown (Russellville, AL) at Vina (AL), 7:00pm
Tuscaloosa County (Northport, AL) at Northridge (Tuscaloosa, AL), 7:00pm
UMS-Wright Prep (Mobile, AL) at Helena (AL), 7:00pm
Verbena (AL) at Orange Beach (AL), 7:00pm
Vigor (Prichard, AL) at St. Paul's Episcopal (Mobile, AL), 7:00pm
Wadley (AL) at Spring Garden (AL), 7:00pm
Washington (Tuskegee, AL) at Pike Road (AL), 7:00pm
West Blocton (AL) at Dora (AL), 7:00pm
Westminster Christian (Huntsville, AL) at Lee (Huntsville, AL), 7:00pm
Wicksburg (Newton, AL) at Headland (AL), 7:00pm
Wilcox Academy (Camden, AL) at Edgewood Academy (Elmore, AL), 7:00pm
Wilson (Florence, AL) at Colbert Heights (Tuscumbia, AL), 7:00pm
Winterboro (Alpine, AL) at Berry (AL), 7:00pm
Woodland (AL) at Horseshoe Bend (New Site, AL), 7:00pm

INTERSTATE
Enterprise (AL) at Navarre (FL), 7:30pm
Lumberton (MS) vs. Faith Academy (Mobile, AL) at TBA, 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Alabama School for the Deaf (Talladega, AL) at Gaylesville (AL), 7:00pm
Evangel Christian (Alabaster, AL) at Evangel Christian Academy (Montgomery, AL), 7:00pm