2020 CENTRAL COAST SECTION 4/16 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, April 15th

EL CAMINO
Fremont (Sunnyvale, CA) at Los Altos (CA), 7:00pm

WEST VALLEY
Gunderson (San Jose, CA) at Evergreen Valley (San Jose, CA), 7:00pm
Prospect (Saratoga, CA) at Del Mar (San Jose, CA), 7:00pm
San Jose (CA) at Hill (San Jose, CA), 7:00pm
Yerba Buena (San Jose, CA) at Lick (San Jose, CA), 7:00pm



Friday, April 16th

DE ANZA
Mountain View (CA) at Wilcox (Santa Clara, CA), 7:00pm
Palo Alto (CA) at Los Gatos (CA), 7:00pm

EL CAMINO
Homestead (Cupertino, CA) at Lynbrook (San Jose, CA), 7:00pm
Saratoga (CA) at Monta Vista (Cupertino, CA), 7:00pm

MOUNT HAMILTON
Leland (San Jose, CA) at Oak Grove (San Jose, CA), 7:00pm
Lincoln (San Jose, CA) at Live Oak (Morgan Hill, CA), 7:00pm
Overfelt (San Jose, CA) at Santa Teresa (San Jose, CA), 7:00pm
Silver Creek (San Jose, CA) at Piedmont Hills (San Jose, CA), 7:00pm

PACIFIC COAST - GABILAN
Palma (Salinas, CA) at San Benito (Hollister, CA), 7:30pm

PENINSULA - BAY
King's Academy (Sunnyvale, CA) at Menlo-Atherton (Atherton, CA), 7:00pm

PENINSULA - LAKE
Carlmont (Belmont, CA) at Sequoia (Redwood City, CA), 7:00pm

PENINSULA - OCEAN
Hillsdale (San Mateo, CA) at Aragon (San Mateo, CA), 7:00pm

SANTA CRUZ COAST - A
Aptos (CA) at Santa Cruz (CA), 7:30pm
Soquel (CA) at Monte Vista Christian (Watsonville, CA), 7:30pm

WEST CATHOLIC
Sacred Heart Cathedral (San Francisco, CA) vs. Riordan (San Francisco, CA) at Kezar Stadium (San Francisco, CA), 7:00pm
Valley Christian (San Jose, CA) at St. Francis (Mountain View, CA), 7:00pm

NON-LEAGUE
Alisal (Salinas, CA) at Rancho San Juan (Salinas, CA), 4:00pm
Alvarez (Salinas, CA) at North Salinas (Salinas, CA), 4:00pm
Capuchino (San Bruno, CA) at Mills (Millbrae, CA), 7:00pm
Christopher (Gilroy, CA) at Gilroy (CA), 7:00pm
Jefferson (Daly City, CA) at Terra Nova (Pacifica, CA), 7:00pm
Watsonville (CA) at Pajaro Valley (Watsonville, CA)
Woodside (CA) at Half Moon Bay (CA), 7:00pm



Saturday, April 17th

DE ANZA
Santa Clara (CA) at Milpitas (CA), 7:00pm

EL CAMINO
Gunn (Palo Alto, CA) at Cupertino (CA), 7:00pm

PENINSULA - LAKE
El Camino (South San Francisco, CA) at South San Francisco (CA), 2:30pm

SANTA CRUZ COAST - B
Harbor (Santa Cruz, CA) at San Lorenzo Valley (Felton, CA), 2:00pm
St. Francis (Watsonville, CA) at Scotts Valley (CA), 2:00pm

SANTA TERESA
Leigh (San Jose, CA) at Branham (San Jose, CA), 7:00pm
Mt. Pleasant (San Jose, CA) at Westmont (Campbell, CA), 7:00pm
Sobrato (Morgan Hill, CA) at Pioneer (San Jose, CA), 7:00pm
Willow Glen (San Jose, CA) at Independence (San Jose, CA), 1:00pm

WEST CATHOLIC
Bellarmine (San Jose, CA) at Mitty (San Jose, CA), 1:00pm
Serra (San Mateo, CA) at St. Ignatius (San Francisco, CA), 2:00pm

NON-LEAGUE
Menlo (Atherton, CA) at Sacred Heart Prep (Atherton, CA), 2:00pm
San Mateo (CA) at Burlingame (CA), 11:00am