2019 CENTRAL SECTION 10/18 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 17th

WEST YOSEMITE
Redwood (Visalia, CA) at Hanford (CA), 7:30pm



Friday, October 18th

CENTRAL SEQUOIA
Dinuba (CA) at Kingsburg (CA), 7:30pm
Exeter (CA) at Selma (CA), 7:15pm

COUNTY/METRO
Bullard (Fresno, CA) at Madera (CA), 7:30pm
Edison (Fresno, CA) at San Joaquin Memorial (Fresno, CA), 7:30pm
Madera South (Madera, CA) at Sanger (CA), 7:30pm

EAST SEQUOIA
Corcoran (CA) at Strathmore (CA), 7:30pm
Granite Hills (Porterville, CA) vs. Sierra Pacific (Hanford, CA) at Hanford (CA), 7:15pm
Lindsay (CA) at Farmersville (CA), 7:30pm

EAST YOSEMITE
Mission Oak (Tulare, CA) vs. Tulare Western (Tulare, CA) at Tulare Union (Tulare, CA), 7:00pm
Monache (Porterville, CA) at Delano (CA), 7:30pm
Porterville (CA) vs. Tulare Union (Tulare, CA) at Granite Hills (Porterville, CA), 7:00pm

FREELANCE
Sierra (Tollhouse, CA) vs. Immanuel (Reedley, CA) at Immanuel Sports Complex (Reedley, CA), 7:30pm

HIGH DESERT
Bishop (CA) at Rosamond (CA), 7:00pm
Boron (CA) at Kern Valley (Lake Isabella, CA), 7:00pm
Desert (Edwards AFB, CA) at California City (CA), 7:00pm

MOUNTAIN
Arroyo Grande (CA) at Righetti (Santa Maria, CA), 7:00pm
Paso Robles (CA) at St. Joseph (Santa Maria, CA), 7:00pm

NORTH SEQUOIA
Chowchilla (CA) at Yosemite (Oakhurst, CA), 7:00pm
Liberty (Madera, CA) at Washington Union (Fresno, CA), 7:00pm

NORTH YOSEMITE
Fresno (CA) at Reedley (CA), 7:30pm
Hoover (Fresno, CA) at Sunnyside (Fresno, CA), 7:30pm

OCEAN
Santa Maria (CA) at Mission Prep (San Luis Obispo, CA), 7:00pm
Templeton (CA) at Morro Bay (CA), 7:00pm

PAC 4
Nipomo (CA) at San Luis Obispo (CA), 7:00pm
Pioneer Valley (Santa Maria, CA) at Atascadero (CA), 7:00pm

SOUTH SEQUOIA
Chavez (Delano, CA) at Taft (CA), 7:00pm
Kennedy (Delano, CA) at McFarland (CA), 7:30pm
Wasco (CA) at Arvin (CA), 7:30pm

SOUTH YOSEMITE
Bakersfield Christian (Bakersfield, CA) at Ridgeview (Bakersfield, CA), 7:30pm
Golden Valley (Bakersfield, CA) at Tehachapi (CA), 7:30pm
West (Bakersfield, CA) at Independence (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHEAST YOSEMITE
East Bakersfield (Bakersfield, CA) at North (Bakersfield, CA), 7:30pm
Foothill (Bakersfield, CA) at Highland (Bakersfield, CA), 7:30pm
South (Bakersfield, CA) at Mira Monte (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHWEST YOSEMITE
Bakersfield (CA) at Frontier (Bakersfield, CA), 7:30pm
Garces (Bakersfield, CA) at Centennial (Bakersfield, CA), 7:30pm
Stockdale (Bakersfield, CA) at Liberty (Bakersfield, CA), 7:30pm

TRI-RIVER
Buchanan (Clovis, CA) at Clovis (CA), 7:00pm
Central (Fresno, CA) vs. Clovis North (Fresno, CA) at Koligian Stadium (Fresno, CA), 7:00pm
Clovis West (Fresno, CA) vs. Clovis East (Clovis, CA) at Buchanan (Clovis, CA), 7:00pm

WEST SEQUOIA
Fowler (CA) at Parlier (CA), 7:30pm
Minarets (O'Neals, CA) at Orosi (CA), 7:30pm
Riverdale (CA) at Caruthers (CA), 7:30pm

WEST SIERRA
Avenal (CA) at Mendota (CA), 7:30pm
Firebaugh (CA) at Dos Palos (CA), 7:00pm
Tranquillity (CA) at Coalinga (CA), 7:00pm

WEST YOSEMITE
El Diamante (Visalia, CA) vs. Mt. Whitney (Visalia, CA) at Mineral King Bowl (Visalia, CA), 6:30pm
Lemoore (CA) at Golden West (Visalia, CA), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Trona (CA) at Lone Pine (CA), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
Faith Baptist (Canoga Park, CA) at Mammoth (Mammoth Lakes, CA), 7:00pm



Saturday, October 19th

CENTRAL SEQUOIA
Central Valley Christian (Visalia, CA) vs. Hanford West (Hanford, CA) at Hanford (CA), 5:30pm

CENTRAL SIERRA (8 MAN)
Orcutt Academy (Orcutt, CA) at Riverdale Christian (Riverdale, CA), 1:00pm