2019 CENTRAL SECTION 10/11 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 10th

CENTRAL SEQUOIA
Hanford West (Hanford, CA) vs. Exeter (CA) at Hanford (CA), 7:15pm

EAST YOSEMITE
Monache (Porterville, CA) vs. Mission Oak (Tulare, CA) at Granite Hills (Porterville, CA), 7:00pm
Porterville (CA) vs. Tulare Western (Tulare, CA) at Tulare Union (Tulare, CA), 7:30pm

TRI-RIVER
Central (Fresno, CA) at Clovis (CA), 7:00pm



Friday, October 11th

CENTRAL SEQUOIA
Kingsburg (CA) at Central Valley Christian (Visalia, CA), 7:15pm
Selma (CA) at Dinuba (CA), 7:30pm

COUNTY/METRO
Madera (CA) at Edison (Fresno, CA), 7:30pm
San Joaquin Memorial (Fresno, CA) vs. Madera South (Madera, CA) at Madera (CA), 7:30pm
Sanger (CA) vs. Bullard (Fresno, CA) at Ratcliffe Stadium (Fresno, CA), 7:30pm

EAST SEQUOIA
Farmersville (CA) at Granite Hills (Porterville, CA), 7:15pm
Woodlake (CA) at Corcoran (CA), 7:30pm

EAST YOSEMITE
Delano (CA) at Tulare Union (Tulare, CA), 7:30pm

HIGH DESERT
California City (CA) at Boron (CA), 7:00pm
Kern Valley (Lake Isabella, CA) at Bishop (CA), 7:00pm
Rosamond (CA) at Desert (Edwards AFB, CA), 7:00pm

MOUNTAIN
Paso Robles (CA) at Arroyo Grande (CA), 7:00pm

NORTH SEQUOIA
Washington Union (Fresno, CA) at Chowchilla (CA), 7:00pm
Yosemite (Oakhurst, CA) at Kerman (CA), 7:00pm

NORTH YOSEMITE
Reedley (CA) at McLane (Fresno, CA), 7:30pm
Roosevelt (Fresno, CA) at Hoover (Fresno, CA), 7:30pm

OCEAN
Morro Bay (CA) at Mission Prep (San Luis Obispo, CA), 7:00pm
Santa Maria (CA) at Templeton (CA), 7:00pm

PAC 4
Atascadero (CA) at San Luis Obispo (CA), 7:00pm
Pioneer Valley (Santa Maria, CA) at Nipomo (CA), 7:00pm

SOUTH SEQUOIA
Arvin (CA) at Shafter (CA), 7:30pm
Chavez (Delano, CA) at Wasco (CA), 7:30pm
Taft (CA) at McFarland (CA), 7:30pm

SOUTH YOSEMITE
Independence (Bakersfield, CA) at Golden Valley (Bakersfield, CA), 7:30pm
Ridgeview (Bakersfield, CA) at West (Bakersfield, CA), 7:30pm
Tehachapi (CA) at Bakersfield Christian (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHEAST YOSEMITE
Foothill (Bakersfield, CA) vs. North (Bakersfield, CA) at Mira Monte (Bakersfield, CA), 7:30pm
Mira Monte (Bakersfield, CA) at Highland (Bakersfield, CA), 7:30pm
South (Bakersfield, CA) at East Bakersfield (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHWEST YOSEMITE
Bakersfield (CA) at Garces (Bakersfield, CA), 7:30pm
Centennial (Bakersfield, CA) at Stockdale (Bakersfield, CA), 7:30pm
Frontier (Bakersfield, CA) at Liberty (Bakersfield, CA), 7:30pm

TRI-RIVER
Clovis North (Fresno, CA) vs. Clovis East (Clovis, CA) at Clovis (CA), 7:00pm
Clovis West (Fresno, CA) at Buchanan (Clovis, CA), 7:30pm

WEST SEQUOIA
Caruthers (CA) at Minarets (O'Neals, CA), 7:30pm
Orosi (CA) at Fowler (CA), 7:30pm
Parlier (CA) at Orange Cove (CA), 7:30pm

WEST SIERRA
Avenal (CA) at Tranquillity (CA), 7:30pm
Coalinga (CA) at Dos Palos (CA), 7:00pm
Mendota (CA) at Firebaugh (CA), 7:00pm

WEST YOSEMITE
Golden West (Visalia, CA) vs. Redwood (Visalia, CA) at Mineral King Bowl (Visalia, CA), 6:30pm
Lemoore (CA) vs. El Diamante (Visalia, CA) at Golden West (Visalia, CA), 7:00pm
Mt. Whitney (Visalia, CA) at Hanford (CA), 7:30pm

NON-LEAGUE
Immanuel (Reedley, CA) at Liberty (Madera, CA), 7:00pm

INTERSECTIONAL
St. Joseph (Santa Maria, CA) at St. Margaret's (San Juan Capistrano, CA), 7:00pm

CENTRAL SIERRA (8 MAN)
Frazier Mountain (Lebec, CA) vs. Orcutt Academy (Orcutt, CA) at Pioneer Valley (Santa Maria, CA), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
Lone Pine (CA) at Hillcrest Christian (Thousand Oaks, CA), 7:00pm



Saturday, October 12th

EAST SEQUOIA
Sierra Pacific (Hanford, CA) vs. Strathmore (CA) at Hanford (CA), 7:15pm