2019 CENTRAL SECTION 10/4 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 3rd

EAST YOSEMITE
Monache (Porterville, CA) at Tulare Union (Tulare, CA), 7:00pm

TRI-RIVER
Central (Fresno, CA) at Buchanan (Clovis, CA), 7:30pm



Friday, October 4th

CENTRAL SEQUOIA
Central Valley Christian (Visalia, CA) at Dinuba (CA), 7:30pm
Hanford West (Hanford, CA) vs. Selma (CA) at Hanford (CA), 7:30pm
Kingsburg (CA) at Exeter (CA), 7:15pm

COUNTY/METRO
Madera South (Madera, CA) at Edison (Fresno, CA), 7:30pm
San Joaquin Memorial (Fresno, CA) vs. Bullard (Fresno, CA) at Ratcliffe Stadium (Fresno, CA), 7:30pm
Sanger (CA) at Madera (CA), 7:30pm

EAST SEQUOIA
Lindsay (CA) at Corcoran (CA), 7:30pm
Sierra Pacific (Hanford, CA) at Farmersville (CA), 7:30pm
Strathmore (CA) at Woodlake (CA), 7:15pm

EAST YOSEMITE
Delano (CA) vs. Tulare Western (Tulare, CA) at Tulare Union (Tulare, CA), 7:30pm
Mission Oak (Tulare, CA) vs. Porterville (CA) at Granite Hills (Porterville, CA), 7:00pm

HIGH DESERT
Kern Valley (Lake Isabella, CA) at California City (CA), 7:00pm
Rosamond (CA) at Boron (CA), 7:00pm

NORTH SEQUOIA
Chowchilla (CA) at Kerman (CA), 7:00pm
Yosemite (Oakhurst, CA) at Liberty (Madera, CA), 7:00pm

NORTH YOSEMITE
Fresno (CA) at Hoover (Fresno, CA), 7:30pm
Reedley (CA) vs. Roosevelt (Fresno, CA) at Sunnyside (Fresno, CA), 7:30pm

SOUTH SEQUOIA
Arvin (CA) at Chavez (Delano, CA), 7:30pm
McFarland (CA) at Shafter (CA), 7:30pm
Wasco (CA) at Kennedy (Delano, CA), 7:30pm

SOUTH YOSEMITE
Bakersfield Christian (Bakersfield, CA) at West (Bakersfield, CA), 7:30pm
Golden Valley (Bakersfield, CA) at Ridgeview (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHEAST YOSEMITE
Foothill (Bakersfield, CA) at South (Bakersfield, CA), 7:30pm
Highland (Bakersfield, CA) at North (Bakersfield, CA), 7:30pm
Mira Monte (Bakersfield, CA) at East Bakersfield (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHWEST YOSEMITE
Garces (Bakersfield, CA) at Frontier (Bakersfield, CA), 7:30pm
Liberty (Bakersfield, CA) at Centennial (Bakersfield, CA), 7:30pm
Stockdale (Bakersfield, CA) at Bakersfield (CA), 7:30pm

TRI-RIVER
Clovis East (Clovis, CA) at Clovis (CA), 7:00pm
Clovis West (Fresno, CA) vs. Clovis North (Fresno, CA) at Buchanan (Clovis, CA), 7:00pm

WEST SEQUOIA
Minarets (O'Neals, CA) at Parlier (CA), 7:00pm
Orange Cove (CA) at Fowler (CA), 7:30pm
Orosi (CA) at Riverdale (CA), 7:30pm

WEST SIERRA
Coalinga (CA) at Avenal (CA), 7:30pm
Dos Palos (CA) at Mendota (CA), 7:00pm
Firebaugh (CA) at Tranquillity (CA), 7:00pm

WEST YOSEMITE
El Diamante (Visalia, CA) vs. Hanford (CA) at Golden West (Visalia, CA), 7:30pm
Mt. Whitney (Visalia, CA) vs. Golden West (Visalia, CA) at Mineral King Bowl (Visalia, CA), 6:30pm
Redwood (Visalia, CA) at Lemoore (CA), 7:00pm

NON-LEAGUE
Bishop (CA) at Sierra (Tollhouse, CA), 7:00pm
Pioneer Valley (Santa Maria, CA) at St. Joseph (Santa Maria, CA), 7:00pm
San Luis Obispo (CA) at Santa Maria (CA), 7:00pm

INTERSECTIONAL
Arroyo Grande (CA) at Menlo-Atherton (Atherton, CA), 7:00pm
Desert (Edwards AFB, CA) at Trinity Classical Academy (Valencia, CA), 7:00pm
Mission Prep (San Luis Obispo, CA) at Viewpoint (Calabasas, CA), 7:00pm
Paraclete (Lancaster, CA) at Righetti (Santa Maria, CA), 7:00pm
Royal (Simi Valley, CA) at Atascadero (CA), 7:30pm
St. Bernard's (Eureka, CA) at Templeton (CA), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Kings Christian (Lemoore, CA) at Trona (CA), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
Academy of Careers & Exploration (Helendale, CA) at Mojave (CA), 7:00pm
Calvary Baptist (La Verne, CA) at Lone Pine (CA), 7:00pm



Saturday, October 5th

INTERSECTIONAL
St. Vincent (Petaluma, CA) at Morro Bay (CA), 7:00pm

CENTRAL SIERRA (8 MAN)
Orcutt Academy (Orcutt, CA) at Alpaugh (CA), 1:00pm