2019 CENTRAL SECTION 11/1 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 31st

EAST SEQUOIA
Woodlake (CA) at Granite Hills (Porterville, CA), 7:15pm

NORTH YOSEMITE
Reedley (CA) at Sunnyside (Fresno, CA), 7:30pm



Friday, November 1st

CENTRAL SEQUOIA
Central Valley Christian (Visalia, CA) at Exeter (CA), 7:15pm
Hanford West (Hanford, CA) at Dinuba (CA), 7:30pm
Kingsburg (CA) at Selma (CA), 7:30pm

COUNTY/METRO
Edison (Fresno, CA) vs. Bullard (Fresno, CA) at Ratcliffe Stadium (Fresno, CA), 7:30pm
Madera South (Madera, CA) at Madera (CA), 7:30pm
San Joaquin Memorial (Fresno, CA) at Sanger (CA), 7:30pm

EAST SEQUOIA
Sierra Pacific (Hanford, CA) at Corcoran (CA), 7:30pm
Strathmore (CA) at Lindsay (CA), 7:15pm

EAST YOSEMITE
Mission Oak (Tulare, CA) at Delano (CA), 7:30pm
Porterville (CA) vs. Monache (Porterville, CA) at Granite Hills (Porterville, CA), 7:00pm
Tulare Western (Tulare, CA) at Tulare Union (Tulare, CA), 6:30pm

HIGH DESERT
Bishop (CA) at California City (CA), 7:00pm
Desert (Edwards AFB, CA) at Boron (CA), 7:00pm
Rosamond (CA) at Kern Valley (Lake Isabella, CA), 7:00pm

MOUNTAIN
Righetti (Santa Maria, CA) at St. Joseph (Santa Maria, CA), 7:00pm

NORTH SEQUOIA
Chowchilla (CA) at Liberty (Madera, CA), 7:00pm
Kerman (CA) at Washington Union (Fresno, CA), 7:00pm

NORTH YOSEMITE
McLane (Fresno, CA) at Hoover (Fresno, CA), 7:30pm

SOUTH SEQUOIA
Arvin (CA) at Taft (CA), 7:30pm
Kennedy (Delano, CA) at Chavez (Delano, CA), 7:30pm
Wasco (CA) at Shafter (CA), 7:30pm

SOUTH YOSEMITE
Golden Valley (Bakersfield, CA) at Bakersfield Christian (Bakersfield, CA), 7:30pm
Independence (Bakersfield, CA) at Ridgeview (Bakersfield, CA), 7:30pm
Tehachapi (CA) at West (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHEAST YOSEMITE
East Bakersfield (Bakersfield, CA) at Highland (Bakersfield, CA), 7:30pm
Foothill (Bakersfield, CA) vs. Mira Monte (Bakersfield, CA) at East Bakersfield (Bakersfield, CA), 7:30pm
South (Bakersfield, CA) at North (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHWEST YOSEMITE
Bakersfield (CA) at Liberty (Bakersfield, CA), 7:30pm
Centennial (Bakersfield, CA) at Frontier (Bakersfield, CA), 7:30pm
Stockdale (Bakersfield, CA) at Garces (Bakersfield, CA), 7:30pm

TRI-RIVER
Central (Fresno, CA) vs. Clovis East (Clovis, CA) at Koligian Stadium (Fresno, CA), 7:00pm
Clovis North (Fresno, CA) at Buchanan (Clovis, CA), 7:30pm
Clovis West (Fresno, CA) at Clovis (CA), 7:00pm

WEST SEQUOIA
Fowler (CA) at Caruthers (CA), 7:30pm
Minarets (O'Neals, CA) at Riverdale (CA), 7:30pm
Orange Cove (CA) at Orosi (CA), 7:30pm

WEST SIERRA
Coalinga (CA) at Firebaugh (CA), 7:00pm
Dos Palos (CA) at Avenal (CA), 7:30pm
Tranquillity (CA) at Mendota (CA), 7:30pm

WEST YOSEMITE
El Diamante (Visalia, CA) at Golden West (Visalia, CA), 7:00pm
Lemoore (CA) at Hanford (CA), 7:00pm
Mt. Whitney (Visalia, CA) vs. Redwood (Visalia, CA) at Mineral King Bowl (Visalia, CA), 6:30pm

NON-LEAGUE
Immanuel (Reedley, CA) at McFarland (CA), 7:30pm
Nipomo (CA) at Templeton (CA), 7:00pm
Paso Robles (CA) vs. Atascadero (CA) at Flamson MS (Paso Robles, CA), 7:00pm
San Luis Obispo (CA) at Morro Bay (CA), 7:00pm
Santa Maria (CA) at Pioneer Valley (Santa Maria, CA), 7:00pm
Yosemite (Oakhurst, CA) at Sierra (Tollhouse, CA), 7:00pm

INTERSECTIONAL
Mission Prep (San Luis Obispo, CA) at Campbell Hall (North Hollywood, CA), 7:00pm

CENTRAL SIERRA (8 MAN)
Orcutt Academy (Orcutt, CA) at Fresno Christian (Fresno, CA), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Lone Pine (CA) at Mojave (CA), 7:00pm



Saturday, November 2nd

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
Lancaster Baptist (Lancaster, CA) at Trona (CA), 2:00pm