2019 CENTRAL COAST SECTION 10/11 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 10th

PACIFIC COAST - MISSION
North Salinas (Salinas, CA) vs. Soledad (CA) at Salinas Sports Complex (Salinas, CA), 7:00pm



Friday, October 11th

DE ANZA
Fremont (Sunnyvale, CA) at Palo Alto (CA), 7:00pm
Santa Clara (CA) at Los Gatos (CA), 7:00pm
Wilcox (Santa Clara, CA) at Mountain View (CA), 7:00pm

EL CAMINO
Gunn (Palo Alto, CA) at Saratoga (CA), 7:00pm
Homestead (Cupertino, CA) at Lynbrook (San Jose, CA), 7:00pm
Los Altos (CA) vs. Monta Vista (Cupertino, CA) at Foothill College (Los Altos Hills, CA), 7:00pm

MOUNT HAMILTON
Leland (San Jose, CA) at Santa Teresa (San Jose, CA), 7:00pm
Lincoln (San Jose, CA) at Pioneer (San Jose, CA), 7:00pm
Live Oak (Morgan Hill, CA) at Independence (San Jose, CA), 7:00pm
Oak Grove (San Jose, CA) at Piedmont Hills (San Jose, CA), 7:00pm

PACIFIC COAST - CYPRESS
Gonzales (CA) at Soquel (CA), 7:30pm
San Lorenzo Valley (Felton, CA) at North Monterey County (Castroville, CA), 7:30pm
Watsonville (CA) at King City (CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - GABILAN
Alvarez (Salinas, CA) at Aptos (CA), 7:30pm
Carmel (CA) vs. Palma (Salinas, CA) at Salinas Sports Complex (Salinas, CA), 7:30pm
Christopher (Gilroy, CA) at Salinas (CA), 7:30pm
San Benito (Hollister, CA) at Gilroy (CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - MISSION
Monte Vista Christian (Watsonville, CA) at Scotts Valley (CA), 7:30pm
Seaside (CA) vs. Monterey (CA) at Monterey Peninsula College (Monterey, CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - SANTA LUCIA
Marina (CA) vs. St. Francis (Watsonville, CA) at Santa Cruz (CA), 7:30pm
Pajaro Valley (Watsonville, CA) at Greenfield (CA), 7:30pm

PENINSULA - BAY
Burlingame (CA) at King's Academy (Sunnyvale, CA), 7:00pm
Menlo-Atherton (Atherton, CA) at Terra Nova (Pacifica, CA), 7:30pm
Sacred Heart Prep (Atherton, CA) at Aragon (San Mateo, CA), 7:00pm

PENINSULA - LAKE
El Camino (South San Francisco, CA) at Woodside (CA), 7:00pm
Jefferson (Daly City, CA) at Mills (Millbrae, CA), 7:00pm
South San Francisco (CA) at Capuchino (San Bruno, CA), 7:00pm

PENINSULA - OCEAN
Carlmont (Belmont, CA) at Menlo (Atherton, CA), 3:00pm
Half Moon Bay (CA) at Hillsdale (San Mateo, CA), 7:00pm
San Mateo (CA) at Sequoia (Redwood City, CA), 7:00pm

SANTA TERESA
Branham (San Jose, CA) at Willow Glen (San Jose, CA), 7:00pm
Leigh (San Jose, CA) at Del Mar (San Jose, CA), 7:00pm
Silver Creek (San Jose, CA) at Westmont (Campbell, CA), 7:00pm

WEST CATHOLIC
Mitty (San Jose, CA) at Serra (San Mateo, CA), 7:00pm
Sacred Heart Cathedral (San Francisco, CA) at Valley Christian (San Jose, CA), 7:00pm

WEST VALLEY
Gunderson (San Jose, CA) at Hill (San Jose, CA), 7:00pm
Lick (San Jose, CA) at Prospect (Saratoga, CA), 7:00pm
San Jose (CA) at Mt. Pleasant (San Jose, CA), 7:00pm
Yerba Buena (San Jose, CA) at Evergreen Valley (San Jose, CA), 6:30pm

PACIFIC COAST (8 MAN)
Anzar (San Juan Bautista, CA) vs. Cornerstone Christian (Antioch, CA) at Antioch Youth Sports Complex (Antioch, CA), 4:00pm
Pacific Point (Gilroy, CA) at Pinewood (Los Altos Hills, CA), 4:00pm



Saturday, October 12th

PACIFIC COAST - SANTA LUCIA
Harbor (Santa Cruz, CA) at Stevenson (Pebble Beach, CA), 2:00pm

SANTA TERESA
Overfelt (San Jose, CA) at Sobrato (Morgan Hill, CA), 3:00pm

WEST CATHOLIC
Bellarmine (San Jose, CA) at Riordan (San Francisco, CA), 1:00pm
St. Francis (Mountain View, CA) at St. Ignatius (San Francisco, CA), 1:00pm

INTERSECTIONAL
St. Vincent (Petaluma, CA) at Harker (San Jose, CA), 7:00pm

PACIFIC COAST (8 MAN)
Trinity Christian (Monterey, CA) vs. Woodside Priory (Portola Valley, CA) at Pacific Grove (CA), 1:00pm

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
Roseland Collegiate Prep (Santa Rosa, CA) at Crystal Springs Uplands (Hillsborough, CA), 1:00pm