2019 SAC-JOAQUIN SECTION 10/4 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 3rd

CAPITAL
Sacramento (CA) at El Camino (Sacramento, CA), 7:30pm

CENTRAL CALIFORNIA - CCC
El Capitan (Merced, CA) vs. Buhach Colony (Atwater, CA) at Atwater (CA), 7:00pm

INTERSECTIONAL
California School for the Deaf (Fremont, CA) at Delta Charter (Tracy, CA), 4:00pm



Friday, October 4th

CAPITAL
Capital Christian (Sacramento, CA) at Del Campo (Fair Oaks, CA), 7:15pm
Rio Americano (Sacramento, CA) at Vista del Lago (Folsom, CA), 7:15pm

CAPITAL VALLEY
Antelope (CA) at Bella Vista (Fair Oaks, CA), 7:15pm
Roseville (CA) at River Valley (Yuba City, CA), 7:15pm
Woodcreek (Roseville, CA) at Inderkum (Sacramento, CA), 7:15pm

CENTRAL CALIFORNIA - CCAL
Enochs (Modesto, CA) vs. Pitman (Turlock, CA) at Turlock (CA), 7:00pm
Gregori (Modesto, CA) at Modesto (CA), 7:00pm
Turlock (CA) at Downey (Modesto, CA), 7:00pm

CENTRAL CALIFORNIA - CCC
Central Valley (Ceres, CA) vs. Golden Valley (Merced, CA) at Ceres (CA), 7:00pm
Patterson (CA) at Atwater (CA), 7:00pm

CENTRAL CALIFORNIA AA
Big Valley Christian (Modesto, CA) vs. Stone Ridge Christian (Merced, CA) at Castle AFB (Atwater, CA), 7:00pm

DELTA
Davis (CA) at Sheldon (Sacramento, CA), 7:15pm
Pleasant Grove (Elk Grove, CA) at Elk Grove (CA), 7:15pm

FOOTHILL VALLEY
Oakmont (Roseville, CA) at Lincoln (CA), 7:00pm
Placer (Auburn, CA) at Nevada Union (Grass Valley, CA), 7:00pm
Ponderosa (Shingle Springs, CA) at Rio Linda (CA), 7:00pm

GOLDEN EMPIRE
Casa Roble (Orangevale, CA) at Mira Loma (Sacramento, CA), 7:00pm
Mesa Verde (Citrus Heights, CA) at Pioneer (Woodland, CA), 7:00pm
Woodland (CA) at Dixon (CA), 7:00pm

GREATER SACRAMENTO
Johnson (Sacramento, CA) at Cordova (Rancho Cordova, CA), 7:15pm
Valley (Sacramento, CA) vs. Florin (Sacramento, CA) at Cosumnes River College (Sacramento, CA), 7:15pm

METROPOLITAN
Kennedy (Sacramento, CA) at McClatchy (Sacramento, CA), 7:15pm
Laguna Creek (Elk Grove, CA) at Burbank (Sacramento, CA), 7:15pm
River City (West Sacramento, CA) at Monterey Trail (Elk Grove, CA), 7:15pm

MONTICELLO EMPIRE
Armijo (Fairfield, CA) at Vanden (Fairfield, CA), 7:30pm
Fairfield (CA) at Wood (Vacaville, CA), 7:30pm
Vacaville (CA) at Rodriguez (Fairfield, CA), 7:30pm

MOTHER LODE
Amador (Sutter Creek, CA) at Bret Harte (Angels Camp, CA), 7:00pm
Sonora (CA) at Argonaut (Jackson, CA), 7:00pm

PIONEER VALLEY
Bear River (Grass Valley, CA) at Center (Antelope, CA), 7:30pm
Foothill (Sacramento, CA) at Colfax (CA), 7:30pm
Lindhurst (Olivehurst, CA) at Marysville (CA), 7:30pm

SACRAMENTO METRO
Delta (Clarksburg, CA) at Woodland Christian (Woodland, CA), 7:00pm

SAN JOAQUIN AA
Chavez (Stockton, CA) at Bear Creek (Stockton, CA), 7:15pm
Edison (Stockton, CA) at Stagg (Stockton, CA), 7:15pm

SIERRA DELTA
Golden Sierra (Garden Valley, CA) at Linden (CA), 7:00pm
Rio Vista (CA) at Highlands (North Highlands, CA), 7:00pm
San Juan (Citrus Heights, CA) at Vacaville Christian (Vacaville, CA), 7:00pm

SIERRA FOOTHILL
Oak Ridge (El Dorado Hills, CA) at Grant (Sacramento, CA), 7:00pm
Rocklin (CA) at Folsom (CA), 7:00pm
Whitney (Rocklin, CA) at Granite Bay (CA), 7:00pm

SIERRA VALLEY
El Dorado (Placerville, CA) at Galt (CA), 7:30pm
Liberty Ranch (Galt, CA) at Bradshaw Christian (Sacramento, CA), 7:30pm
Union Mine (El Dorado, CA) at Rosemont (Sacramento, CA), 7:30pm

SOUTHERN
Delhi (CA) vs. Mariposa County (Mariposa, CA) at Mariposa County Fairgrounds (Mariposa, CA), 7:15pm
Gustine (CA) at Denair (CA), 7:15pm
Ripon Christian (Ripon, CA) at Orestimba (Newman, CA), 7:15pm
Waterford (CA) at Le Grand (CA), 7:15pm

TRANS VALLEY
Hughson (CA) at Riverbank (CA), 7:00pm
Livingston (CA) at Ripon (CA), 7:00pm
Modesto Christian (Modesto, CA) at Escalon (CA), 7:00pm

TRI-CITY
Lodi (CA) vs. Lincoln (Stockton, CA) at Grape Bowl (Lodi, CA), 7:15pm
St. Mary's (Stockton, CA) at West (Tracy, CA), 7:00pm
Tokay (Lodi, CA) at Tracy (CA), 7:15pm

VALLEY OAK
Central Catholic (Modesto, CA) at East Union (Manteca, CA), 7:00pm
Manteca (CA) at Oakdale (CA), 7:00pm
Weston Ranch (Stockton, CA) at Kimball (Tracy, CA), 7:00pm

WESTERN
Beyer (Modesto, CA) at Lathrop (CA), 7:00pm
Davis (Modesto, CA) at Pacheco (Los Banos, CA), 7:00pm
Los Banos (CA) at Mountain House (CA), 7:00pm



Saturday, October 5th

DELTA
Cosumnes Oaks (Elk Grove, CA) at Jesuit (Carmichael, CA), 2:00pm