2019 NORTH COAST SECTION 11/1 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 31st

NON-LEAGUE
Oakland Military Institute (Oakland, CA) at California School for the Deaf (Fremont, CA), 5:00pm
Stellar Prep (Hayward, CA) vs. Irvington (Fremont, CA) at Washington (Fremont, CA), 7:00pm



Friday, November 1st

BAY VALLEY
Deer Valley (Antioch, CA) at Freedom (Oakley, CA), 7:00pm
Liberty (Brentwood, CA) at Heritage (Brentwood, CA), 7:00pm

DIABLO - FOOTHILL
Alhambra (Martinez, CA) at Acalanes (Lafayette, CA), 7:00pm
Miramonte (Orinda, CA) at Campolindo (Moraga, CA), 7:00pm

DIABLO - VALLEY
College Park (Pleasant Hill, CA) vs. Berean Christian (Walnut Creek, CA) at Clayton Valley (Concord, CA), 7:00pm
Concord (CA) at Mt. Diablo (Concord, CA), 7:00pm
Ygnacio Valley (Concord, CA) at Benicia (CA), 7:00pm

EAST BAY - MOUNTAIN
Foothill (Pleasanton, CA) at California (San Ramon, CA), 7:00pm
Monte Vista (Danville, CA) at San Ramon Valley (Danville, CA), 7:00pm

EAST BAY - VALLEY
Granada (Livermore, CA) at Dougherty Valley (San Ramon, CA), 7:00pm
Livermore (CA) at Amador Valley (Pleasanton, CA), 7:00pm

HUMBOLDT-DEL NORTE - BIG 4
Eureka (CA) at Del Norte (Crescent City, CA), 2:00pm

HUMBOLDT-DEL NORTE - LITTLE 4
Arcata (CA) at Hoopa Valley (Hoopa, CA), 7:30pm
Ferndale (CA) at McKinleyville (CA), 7:30pm

MARIN COUNTY
Terra Linda (San Rafael, CA) at San Rafael (CA), 7:00pm

MISSION VALLEY
American (Fremont, CA) at Washington (Fremont, CA), 7:00pm
Kennedy (Fremont, CA) at Logan (Union City, CA), 7:00pm
Newark Memorial (Newark, CA) at Moreau Catholic (Hayward, CA), 7:00pm

NORTH BAY - OAK
Cardinal Newman (Santa Rosa, CA) at Analy (Sebastopol, CA), 7:30pm
Carrillo (Santa Rosa, CA) at Windsor (CA), 7:00pm
Rancho Cotate (Rohnert Park, CA) at Ukiah (CA), 7:30pm

NORTH BAY - REDWOOD
El Molino (Forestville, CA) at Allen (Santa Rosa, CA), 7:00pm
Healdsburg (CA) vs. Montgomery (Santa Rosa, CA) at Rec Park (Healdsburg, CA), 7:30pm
Piner (Santa Rosa, CA) at Santa Rosa (CA), 7:00pm

NORTH CENTRAL I
Fort Bragg (CA) at Willits (CA), 7:30pm
Kelseyville (CA) at Clear Lake (Lakeport, CA), 7:30pm
Middletown (CA) at Cloverdale (CA), 7:30pm
St. Helena (CA) at Lower Lake (CA), 7:30pm

TRI-COUNTY - ROCK
Salesian (Richmond, CA) at Kennedy (Richmond, CA), 7:00pm
St. Mary's (Albany, CA) at El Cerrito (CA), 7:00pm
St. Patrick-St. Vincent (Vallejo, CA) at Hercules (CA), 7:00pm

TRI-COUNTY - STONE
Albany (CA) at Richmond (CA), 7:00pm
De Anza (El Sobrante, CA) at Vallejo (CA), 7:00pm
Swett (Crockett, CA) at Pinole Valley (Pinole, CA), 7:00pm

VINE VALLEY
American Canyon (CA) at Justin-Siena (Napa, CA), 7:00pm
Vintage (Napa, CA) vs. Napa (CA) at Memorial Stadium (Napa, CA), 7:00pm

WEST ALAMEDA COUNTY - FOOTHILL
Berkeley (CA) vs. San Leandro (CA) at Burrell Field (San Leandro, CA), 7:00pm
Castro Valley (CA) at Piedmont (CA), 7:00pm
Encinal (Alameda, CA) at Bishop O'Dowd (Oakland, CA), 7:00pm

WEST ALAMEDA COUNTY - SHORELINE
Alameda (CA) vs. San Lorenzo (CA) at Thompson Field (Alameda, CA), 7:00pm
Arroyo (San Lorenzo, CA) at Tennyson (Hayward, CA), 7:00pm
Mt. Eden (Hayward, CA) at Hayward (CA), 7:00pm

NON-LEAGUE
Clayton Valley (Concord, CA) at De La Salle (Concord, CA), 7:00pm
Las Lomas (Walnut Creek, CA) at Northgate (Walnut Creek, CA), 7:00pm

NORTH CENTRAL III - NORTH (8 MAN)
Roseland University Prep (Santa Rosa, CA) at Potter Valley (CA), 6:00pm



Saturday, November 2nd

BAY VALLEY
Antioch (CA) at Pittsburg (CA), 1:30pm

HUMBOLDT-DEL NORTE - BIG 4
Fortuna (CA) at St. Bernard's (Eureka, CA), 2:00pm

MARIN COUNTY
Marin Catholic (Kentfield, CA) at Tamalpais (Mill Valley, CA), 2:00pm
Redwood (Larkspur, CA) at Drake (San Anselmo, CA), 2:00pm
San Marin (Novato, CA) at Novato (CA), 2:00pm

VINE VALLEY
Petaluma (CA) at Casa Grande (Petaluma, CA), 3:00pm

NORTH CENTRAL III - NORTH (8 MAN)
South Fork (Miranda, CA) at Point Arena (CA), 1:00pm