2019 SAN DIEGO SECTION 10/11 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Friday, October 11th

AVOCADO
Carlsbad (CA) at Oceanside (CA), 7:00pm
El Camino (Oceanside, CA) at San Marcos (CA), 7:00pm
Torrey Pines (San Diego, CA) at Mission Hills (San Marcos, CA), 7:00pm

CENTRAL
Clairemont (San Diego, CA) at Coronado (CA), 6:30pm
Hoover (San Diego, CA) at Serra (San Diego, CA), 6:30pm

CITY
Kearny (San Diego, CA) at Henry (San Diego, CA), 6:30pm
San Diego (CA) at Mission Bay (San Diego, CA), 6:30pm

COASTAL
Classical Academy (Escondido, CA) at Orange Glen (Escondido, CA), 7:00pm
Santa Fe Christian (Solana Beach, CA) at Tri-City Christian (Vista, CA), 7:00pm

EASTERN
Christian (El Cajon, CA) at Mira Mesa (San Diego, CA), 6:30pm
Morse (San Diego, CA) at La Jolla (CA), 6:30pm

GROSSMONT - HILLS
El Capitan (Lakeside, CA) at Steele Canyon (Spring Valley, CA), 7:00pm
Grossmont (El Cajon, CA) at Granite Hills (El Cajon, CA), 7:00pm
Helix (La Mesa, CA) at Valhalla (El Cajon, CA), 7:00pm

GROSSMONT - VALLEY
Mount Miguel (Spring Valley, CA) at Monte Vista (Spring Valley, CA), 7:00pm
West Hills (Santee, CA) at Santana (Santee, CA), 7:00pm

IMPERIAL VALLEY
Calexico (CA) at Imperial (CA), 7:00pm
Palo Verde Valley (Blythe, CA) at Brawley (CA), 7:00pm

METRO - MESA
Eastlake (Chula Vista, CA) vs. Bonita Vista (Chula Vista, CA) at Southwestern College (Chula Vista, CA), 7:00pm
Mater Dei (Chula Vista, CA) at Olympian (Chula Vista, CA), 7:00pm

PACIFIC
Parker (San Diego, CA) at Army-Navy (Carlsbad, CA), 7:00pm

PALOMAR
Mt. Carmel (San Diego, CA) at Poway (CA), 7:00pm
Rancho Bernardo (San Diego, CA) at Westview (San Diego, CA), 7:00pm
Vista (CA) at Del Norte (San Diego, CA), 7:15pm

VALLEY
Ramona (CA) at Escondido (CA), 7:00pm
San Pasqual (Escondido, CA) at Rancho Buena Vista (Vista, CA), 7:00pm

WESTERN
Cathedral (San Diego, CA) at Madison (San Diego, CA), 6:30pm
St. Augustine (San Diego, CA) at Lincoln (San Diego, CA), 6:30pm

NON-LEAGUE
Bishop's (La Jolla, CA) at La Jolla Country Day (La Jolla, CA), 7:00pm
Crawford (San Diego, CA) at Scripps Ranch (San Diego, CA), 6:30pm
El Cajon Valley (El Cajon, CA) at Castle Park (Chula Vista, CA), 7:00pm
La Costa Canyon (Carlsbad, CA) at Valley Center (CA), 7:00pm
Montgomery (San Diego, CA) at Sweetwater (National City, CA), 7:00pm
O'Farrell (San Diego, CA) at Mountain Empire (Pine Valley, CA), 7:00pm
Point Loma (San Diego, CA) at University City (San Diego, CA), 6:30pm
Southwest (San Diego, CA) at Mar Vista (Imperial Beach, CA), 7:00pm

8-MAN LEAGUE A (8 MAN)
Calvary Christian Academy (Chula Vista, CA) vs. Julian (CA) at Eastlake (Chula Vista, CA), 7:00pm
San Pasqual Academy (Escondido, CA) at Borrego Springs (CA)

8-MAN LEAGUE B (8 MAN)
St. Joseph Academy (San Marcos, CA) at Ocean View Christian (San Diego, CA), 7:00pm
Warner (Warner Springs, CA) at Victory Christian (Chula Vista, CA), 7:00pm
West Shores (Salton City, CA) at Calvin Christian (Escondido, CA), 6:30pm



Saturday, October 12th

PACIFIC
Escondido Charter (Escondido, CA) at Maranatha Christian (San Diego, CA), 11:00am