2019 SAN DIEGO SECTION 10/4 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Friday, October 4th

AVOCADO
Carlsbad (CA) at Torrey Pines (San Diego, CA), 7:15pm
Oceanside (CA) at Mission Hills (San Marcos, CA), 7:00pm
San Marcos (CA) at La Costa Canyon (Carlsbad, CA), 7:00pm

CENTRAL
Coronado (CA) at Serra (San Diego, CA), 6:30pm
Crawford (San Diego, CA) at Hoover (San Diego, CA), 6:30pm

CITY
San Diego (CA) at Henry (San Diego, CA), 6:30pm
Scripps Ranch (San Diego, CA) at Kearny (San Diego, CA), 6:30pm

COASTAL
Bishop's (La Jolla, CA) at Orange Glen (Escondido, CA), 7:00pm
Tri-City Christian (Vista, CA) vs. Classical Academy (Escondido, CA) at Del Norte (San Diego, CA), 7:00pm

EASTERN
La Jolla (CA) at Mira Mesa (San Diego, CA), 6:30pm

GROSSMONT - HILLS
El Capitan (Lakeside, CA) at Helix (La Mesa, CA), 7:00pm
Grossmont (El Cajon, CA) at Valhalla (El Cajon, CA), 7:00pm
Steele Canyon (Spring Valley, CA) at Granite Hills (El Cajon, CA), 7:00pm

GROSSMONT - VALLEY
El Cajon Valley (El Cajon, CA) at West Hills (Santee, CA), 7:00pm
Santana (Santee, CA) at Mount Miguel (Spring Valley, CA), 7:00pm

IMPERIAL VALLEY
Central (El Centro, CA) at Calexico (CA), 7:00pm
Imperial (CA) at Brawley (CA), 7:00pm
Southwest (El Centro, CA) at Palo Verde Valley (Blythe, CA), 7:00pm

METRO - MESA
Mater Dei (Chula Vista, CA) at Eastlake (Chula Vista, CA), 7:00pm
Otay Ranch (Chula Vista, CA) vs. Bonita Vista (Chula Vista, CA) at Southwestern College (Chula Vista, CA), 7:00pm

PACIFIC
La Jolla Country Day (La Jolla, CA) at Maranatha Christian (San Diego, CA), 7:00pm

PALOMAR
Del Norte (San Diego, CA) at Westview (San Diego, CA), 7:00pm
Poway (CA) at Vista (CA), 7:00pm

VALLEY
Escondido (CA) at Rancho Buena Vista (Vista, CA), 7:00pm
Ramona (CA) at San Pasqual (Escondido, CA), 7:00pm
Valley Center (CA) at Fallbrook (CA), 7:00pm

WESTERN
Lincoln (San Diego, CA) at Madison (San Diego, CA), 6:30pm
Point Loma (San Diego, CA) at Cathedral (San Diego, CA), 6:30pm

NON-LEAGUE
Chula Vista (CA) at Monte Vista (Spring Valley, CA), 7:00pm
Clairemont (San Diego, CA) at Mission Bay (San Diego, CA), 6:00pm
Holtville (CA) at Southwest (San Diego, CA), 7:00pm
Mountain Empire (Pine Valley, CA) at Hilltop (Chula Vista, CA), 7:00pm
Rancho Bernardo (San Diego, CA) at El Camino (Oceanside, CA), 7:15pm
St. Augustine (San Diego, CA) at Morse (San Diego, CA), 6:30pm
Vincent Memorial (Calexico, CA) at Sweetwater (National City, CA), 7:00pm

INTERSECTIONAL
Calipatria (CA) at Kofa (Yuma, AZ), 7:00pm
Sherman Indian (Riverside, CA) at San Ysidro (San Diego, CA), 7:00pm

8-MAN LEAGUE A (8 MAN)
Borrego Springs (CA) at Julian (CA), 7:00pm
Foothills Christian (El Cajon, CA) vs. Calvary Christian Academy (Chula Vista, CA) at Seau Field (La Mesa, CA), 7:00pm
Horizon Prep (Rancho Santa Fe, CA) vs. Rock Academy (San Diego, CA) at Parker (San Diego, CA)

8-MAN LEAGUE B (8 MAN)
Calvin Christian (Escondido, CA) vs. St. Joseph Academy (San Marcos, CA) at Connors Park (San Marcos, CA), 7:00pm
San Diego Jewish Academy (San Diego, CA) at Warner (Warner Springs, CA), 3:00pm
Victory Christian (Chula Vista, CA) at Ocean View Christian (San Diego, CA), 7:00pm



Saturday, October 5th

EASTERN
Christian (El Cajon, CA) vs. University City (San Diego, CA) at Granite Hills (El Cajon, CA), 7:00pm

PACIFIC
Army-Navy (Carlsbad, CA) at Escondido Charter (Escondido, CA), 7:00pm