2018 WASHINGTON 11/9 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Tuesday, November 6th

1B PLAYOFFS
Lyle/Wishram (Lyle, WA) 38 Garfield-Palouse (Palouse, WA) 16



Friday, November 9th

1A PLAYOFFS
Royal (Royal City, WA) 41 Riverside (Chattaroy, WA) 0   

Zillah (WA) 19 Klahowya (Silverdale, WA) 16   


1B PLAYOFFS
Naselle (WA) 60 Taholah (WA) 0
Tacoma Baptist (Tacoma, WA) 23 Neah Bay (WA) 22
Odessa (WA) 12 Republic (WA) 9
Darrington (WA) 12 Quilcene (WA) 9

2A PLAYOFFS
Black Hills (Tumwater, WA) 48 Burlington-Edison (Burlington, WA) 8   

North Kitsap (Poulsbo, WA) 39 Fife (Tacoma, WA) 37   

Washington (Tacoma, WA) 25 Hockinson (Brush Prairie, WA) 23   

Sehome (Bellingham, WA) 24 Liberty (Renton, WA) 21   

Sequim (WA) 35 Steilacoom (WA) 30   


2B PLAYOFFS
Adna (WA) 54 Concrete (WA) 19   

Columbia (Burbank, WA) 23 Jenkins (Chewelah, WA) 21   


3A PLAYOFFS
Bellevue (WA) 66 Snohomish (WA) 33   

Eastside Catholic (Sammamish, WA) 38 Lake Washington (Kirkland, WA) 34   

Kamiakin (Kennewick, WA) 17 O'Dea (Seattle, WA) 13   

Peninsula (Gig Harbor, WA) 18 Bethel (Spanaway, WA) 13   

Rainier Beach (Seattle, WA) 40 Lincoln (Tacoma, WA) 36   

Timberline (Lacey, WA) 36 Mt. Spokane (Mead, WA) 33   

Lakes (Lakewood, WA) 27 Yelm (WA) 22   


4A PLAYOFFS
Lake Stevens (WA) 56 Curtis (University Place, WA) 42   

Mount Si (Snoqualmie, WA) 40 Mount Vernon (WA) 35   

Eastmont (East Wenatchee, WA) 20 Puyallup (WA) 16   

Skyline (Sammamish, WA) 35 Union (Vancouver, WA) 34   




Saturday, November 10th

1A PLAYOFFS
Colville (WA) 48 Connell (WA) 7   

Hoquiam (WA) 12 Stevenson (WA) 11   

Cascade Christian (Puyallup, WA) 31 Lynden Christian (Lynden, WA) 27   

Elma (WA) 15 Meridian (Bellingham, WA) 10   

Mt. Baker (Deming, WA) 31 Montesano (WA) 26   

Newport (WA) 33 La Salle (Union Gap, WA) 28   


1B PLAYOFFS
Almira-Coulee-Hartline (Coulee City, WA) 66 Tekoa/Rosalia (Tekoa, WA) 6
Crescent (Joyce, WA) 21 Lummi (Bellingham, WA) 17
Entiat (WA) 28 Lyle/Wishram (Lyle, WA) 26
Selkirk (Ione, WA) 15 Sunnyside Christian (Sunnyside, WA) 13

2A PLAYOFFS
Ellensburg (WA) 6 West Valley (Spokane, WA) 0   

Eatonville (WA) 38 Lynden (WA) 34   

Tumwater (WA) 10 Prosser (WA) 5   


2B PLAYOFFS
Kalama (WA) 62 Liberty Christian (Richland, WA) 6   

Brewster (WA) 38 Napavine (WA) 33   

Willapa Valley/Pe Ell (Menlo, WA) 40 Northwest Christian (Colbert, WA) 37   

Onalaska (WA) 26 Lake Roosevelt (Coulee Dam, WA) 23   

Toledo (WA) 42 Reardan (WA) 40   

Tri-Cities Prep (Pasco, WA) 10 Wahkiakum (Cathlamet, WA) 9   


3A PLAYOFFS
Mountain View (Vancouver, WA) 42 Squalicum (Bellingham, WA) 0   


4A PLAYOFFS
Bothell (WA) 40 Chiawana (Pasco, WA) 14   

Eastlake (Sammamish, WA) 12 Gonzaga Prep (Spokane, WA) 8   

Graham-Kapowsin (Graham, WA) 16 Mead (Spokane, WA) 12   

Skyview (Vancouver, WA) 26 Woodinville (WA) 23