2018 VIRGINIA 9/28 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Monday, September 24th

BEACH
Kempsville (Virginia Beach, VA) at Bayside (Virginia Beach, VA), 6:00pm   

First Colonial (Virginia Beach, VA) at Landstown (Virginia Beach, VA), 6:00pm   

Ocean Lakes (Virginia Beach, VA) at Cox (Virginia Beach, VA), 6:00pm   

Princess Anne (Virginia Beach, VA) at Green Run (Virginia Beach, VA), 6:00pm   

Kellam (Virginia Beach, VA) at Tallwood (Virginia Beach, VA), 6:00pm   


VISAA VIRGINIA PREP
St. Christopher's (Richmond, VA) 40 Trinity Episcopal (Richmond, VA) 40

NON-LEAGUE
Armstrong/Kennedy (Richmond, VA) vs. Jefferson (Richmond, VA) at TBA
Surry County (Dendron, VA) at Essex (Tappahannock, VA), 6:00pm   




Tuesday, September 25th

INTERSTATE
Montcalm (WV) at Craig County (New Castle, VA), 6:30pm



Thursday, September 27th

BEACH
Landstown (Virginia Beach, VA) at Ocean Lakes (Virginia Beach, VA), 7:00pm
Tallwood (Virginia Beach, VA) at First Colonial (Virginia Beach, VA), 7:00pm

PENINSULA
Woodside (Newport News, VA) at Warwick (Newport News, VA), 7:00pm

NON-LEAGUE
Lake Taylor (Norfolk, VA) at Phoebus (Hampton, VA), 7:00pm
Woodbridge (VA) at Jackson (Manassas, VA), 7:00pm



Friday, September 28th

BATTLEFIELD
Courtland (Spotsylvania, VA) at Chancellor (Fredericksburg, VA), 7:00pm
Monroe (Fredericksburg, VA) at King George (VA), 7:00pm
Spotsylvania (VA) at Eastern View (Culpeper, VA), 7:00pm

BAY RIVERS
Grafton (Yorktown, VA) at York (Yorktown, VA), 7:00pm
Lafayette (Williamsburg, VA) at Bruton (Williamsburg, VA), 7:00pm
New Kent (VA) at Jamestown (Williamsburg, VA), 7:00pm
Tabb (Yorktown, VA) at Smithfield (VA), 7:00pm
Warhill (Williamsburg, VA) at Poquoson (VA), 7:00pm

BEACH
Cox (Virginia Beach, VA) at Kempsville (Virginia Beach, VA), 7:00pm
Princess Anne (Virginia Beach, VA) at Bayside (Virginia Beach, VA), 7:00pm
Salem (Virginia Beach, VA) at Kellam (Virginia Beach, VA), 7:00pm

BLACK DIAMOND
Twin Valley (Pilgrims Knob, VA) at Grundy (VA), 7:00pm

BLUE RIDGE
Fleming (Roanoke, VA) at Byrd (Vinton, VA), 7:00pm
Lord Botetourt (Daleville, VA) at Staunton River (Moneta, VA), 7:00pm

BULL RUN
Madison County (Madison, VA) at Rappahannock County (Washington, VA), 7:30pm

CAPITAL
Atlee (Mechanicsville, VA) at Henry (Ashland, VA), 7:00pm
Hanover (Mechanicsville, VA) at Lee-Davis (Mechanicsville, VA), 7:00pm
Highland Springs (VA) at Henrico (Richmond, VA), 7:00pm
Varina (Richmond, VA) at Armstrong/Kennedy (Richmond, VA), 7:00pm

CENTRAL
Colonial Heights (VA) at Petersburg (VA), 7:00pm
Dinwiddie (VA) at Dale (Chester, VA), 7:00pm
Hopewell (VA) at Matoaca (Chesterfield, VA), 7:00pm
Meadowbrook (Richmond, VA) at Prince George (VA), 7:00pm

COLONIAL
Glen Allen (VA) at Freeman (Richmond, VA), 7:00pm
Hermitage (Richmond, VA) at Deep Run (Glen Allen, VA), 7:00pm
Tucker (Henrico, VA) at Godwin (Richmond, VA), 7:00pm

COMMONWEALTH
Brooke Point (Stafford, VA) at Colonial Forge (Stafford, VA), 7:00pm
Riverbend (Fredericksburg, VA) at Massaponax (Spotsylvania, VA), 7:00pm
Stafford (Falmouth, VA) at North Stafford (Stafford, VA), 7:00pm

CUMBERLAND
Burton (Norton, VA) at Eastside (Coeburn, VA), 7:00pm

DISTRICT 5
Lee (Springfield, VA) at Jefferson (Alexandria, VA), 7:00pm
Marshall (Falls Church, VA) at Justice (Falls Church, VA), 7:00pm
Wakefield (Arlington, VA) at Edison (Alexandria, VA), 7:00pm

DOGWOOD
Gretna (VA) at Altavista Combined School (Altavista, VA), 7:00pm

DOMINION
Cosby (Midlothian, VA) at Clover Hill (Midlothian, VA), 7:00pm
James River (Midlothian, VA) at Manchester (Midlothian, VA), 7:00pm
Midlothian (VA) at Huguenot (Richmond, VA), 7:00pm
Wythe (Richmond, VA) at Monacan (Richmond, VA), 7:30pm

DULLES
Dominion (Sterling, VA) at Riverside (Ashburn, VA), 7:00pm
Loudoun Valley (Purcellville, VA) at Heritage (Leesburg, VA), 7:00pm

EASTERN
Churchland (Portsmouth, VA) at Washington (Norfolk, VA), 7:00pm
Gar-Field (Woodbridge, VA) at Potomac (Dumfries, VA), 7:00pm
Hylton (Woodbridge, VA) at Freedom (Woodbridge, VA), 7:00pm
Norview (Norfolk, VA) at Granby (Norfolk, VA), 7:00pm
Wilson (Portsmouth, VA) at Maury (Norfolk, VA), 7:00pm

JAMES RIVER
Amelia County (Amelia Court House, VA) at Randolph-Henry (Charlotte Court House, VA), 7:00pm
Buckingham (VA) at Goochland (VA), 7:00pm
Cumberland (VA) at Nottoway (VA), 7:00pm
Lunenburg Central (Victoria, VA) at Bluestone (Skipwith, VA), 7:00pm

JEFFERSON
Albemarle (Charlottesville, VA) at Monticello (Charlottesville, VA), 7:00pm
Fluvanna County (Palmyra, VA) at Orange County (Orange, VA), 7:30pm
Powhatan (VA) at Charlottesville (VA), 7:00pm
Western Albemarle (Crozet, VA) at Louisa County (Mineral, VA), 7:30pm

MOUNTAIN
Abingdon (VA) at Central (Norton, VA), 7:00pm
Ridgeview (Clintwood, VA) at Gate City (VA), 7:00pm

MOUNTAIN EMPIRE
Bland-Rocky Gap (Bland, VA) at Grayson County (Independence, VA), 7:00pm
Fort Chiswell (Max Meadows, VA) at Auburn (Riner, VA), 7:00pm

NORTHWESTERN
Handley (Winchester, VA) at Fauquier (Warrenton, VA), 7:00pm
Kettle Run (Nokesville, VA) at Millbrook (Winchester, VA), 7:00pm

PENINSULA
Bethel (Hampton, VA) at Gloucester (VA), 7:00pm
Denbigh (Newport News, VA) at Heritage (Newport News, VA), 7:00pm
Kecoughtan (Hampton, VA) at Hampton (VA), 7:00pm

PIEDMONT
Halifax County (South Boston, VA) at Bassett (VA), 7:00pm
Magna Vista (Ridgeway, VA) at Franklin County (Rocky Mount, VA), 7:00pm
Martinsville (VA) at Tunstall (Dry Fork, VA), 7:00pm
Washington (Danville, VA) at Patrick County (Stuart, VA), 7:00pm

POTOMAC
Freedom (South Riding, VA) vs. Briar Woods (Ashburn, VA) at TBA, 7:00pm
Rock Ridge (Ashburn, VA) at Tuscarora (Leesburg, VA), 7:00pm
Stone Bridge (Ashburn, VA) at Potomac Falls (Sterling, VA), 7:00pm

RIVER RIDGE
Henry (Roanoke, VA) at Blacksburg (VA), 7:00pm
Hidden Valley (Roanoke, VA) at Pulaski County (Dublin, VA), 7:00pm
Salem (VA) at Christiansburg (VA), 7:00pm

SEMINOLE
Brookville (Lynchburg, VA) at Glass (Lynchburg, VA), 7:00pm
Heritage (Lynchburg, VA) at Liberty (Bedford, VA), 7:00pm
Liberty Christian (Lynchburg, VA) vs. Jefferson Forest (Forest, VA) at Liberty U. (Lynchburg, VA), 7:30pm
Rustburg (VA) at Amherst County (Amherst, VA), 7:00pm

SHENANDOAH
Page County (Shenandoah, VA) at Buffalo Gap (Swoope, VA), 7:00pm
Riverheads (Staunton, VA) at Jackson (Quicksburg, VA), 7:00pm
Stuarts Draft (VA) at East Rockingham (Elkton, VA), 8:00pm

SOUTHEASTERN
Great Bridge (Chesapeake, VA) at Grassfield (Chesapeake, VA), 7:00pm
Hickory (Chesapeake, VA) at Smith (Chesapeake, VA), 7:00pm
Indian River (Chesapeake, VA) at Deep Creek (Chesapeake, VA), 7:00pm
Nansemond River (Suffolk, VA) at King's Fork (Suffolk, VA), 7:00pm
Western Branch (Chesapeake, VA) at Lakeland (Suffolk, VA), 7:00pm

SOUTHWEST
Marion (VA) at Lebanon (VA), 7:00pm

THREE RIVERS
Carroll County (Hillsville, VA) at Floyd County (Floyd, VA), 7:00pm
Giles (Pearisburg, VA) at Radford (VA), 7:00pm
James River (Buchanan, VA) at Glenvar (Salem, VA), 7:00pm

TRI-RIVERS
Brunswick (Lawrenceville, VA) at Southampton (Courtland, VA), 7:00pm
Greensville County (Emporia, VA) at Park View (South Hill, VA), 7:00pm
Surry County (Dendron, VA) at Franklin (VA), 7:00pm
Sussex Central (Sussex, VA) at Windsor (VA), 7:00pm

VISAA VIRGINIA COMMONWEALTH
Quantico (VA) at Richmond Christian (Chesterfield, VA), 7:00pm

VISAA VIRGINIA INDEPENDENT
North Cross (Roanoke, VA) at Blue Ridge (St. George, VA), 4:00pm
Randolph-Macon Academy (Front Royal, VA) at Fishburne Military (Waynesboro, VA), 4:00pm
Roanoke Catholic (Roanoke, VA) at Hargrave Military Academy (Chatham, VA), 6:00pm

VISAA VIRGINIA PREP
Norfolk Academy (Norfolk, VA) at Fork Union Military Academy (Fork Union, VA), 4:00pm

VALLEY
Broadway (VA) at Spotswood (Penn Laird, VA), 6:00pm

NON-LEAGUE
Atlantic Shores Christian (Chesapeake, VA) vs. Nansemond-Suffolk Academy (Suffolk, VA) at Virginia Beach Sportsplex (Virginia Beach, VA), 7:00pm
Centreville (Clifton, VA) at West Potomac (Alexandria, VA), 7:00pm
Colgan (Manassas, VA) at Osbourn Park (Manassas, VA), 7:00pm
Essex (Tappahannock, VA) at Jefferson (Richmond, VA), 4:00pm
Herndon (VA) at Falls Church (VA), 7:00pm
Holston (Damascus, VA) at Narrows (VA), 7:00pm
Honaker (VA) at Wythe (Wytheville, VA), 7:30pm
King William (VA) at Central (Woodstock, VA), 7:30pm
Lake Braddock (Burke, VA) at Oakton (Vienna, VA), 7:00pm
Mason (Falls Church, VA) at Brentsville District (Nokesville, VA), 7:00pm
Mathews (VA) at Rappahannock (Warsaw, VA), 7:00pm
McCluer (Buena Vista, VA) at Campbell (Naruna, VA), 7:00pm
McLean (VA) at West Springfield (Springfield, VA), 7:00pm
Middlesex (Saluda, VA) at Northampton (Eastville, VA), 7:00pm
Nelson County (Lovingston, VA) at Covington (VA), 7:00pm
Northern Virginia Kings (Manassas, VA) at Central Maryland Christian Crusaders (Sykesville, MD), 7:00pm
Northside (Roanoke, VA) at Galax (VA), 7:00pm
Northwood (Saltville, VA) at Castlewood (VA), 7:00pm
Portsmouth Christian (Portsmouth, VA) at Fuqua (Farmville, VA), 7:00pm
Robinson (Fairfax, VA) at Hayfield (Alexandria, VA), 7:00pm
Rural Retreat (VA) at Henry (Glade Spring, VA), 7:00pm
Skyline (Front Royal, VA) at Strasburg (VA), 7:30pm
South County (Lorton, VA) at Madison (Vienna, VA), 7:00pm
St. John Paul the Great (Dumfries, VA) at Lancaster (VA), 7:00pm
Tazewell (VA) at Hurley (VA), 7:00pm
Virginia (Bristol, VA) at Chilhowie (VA), 7:00pm
Warren County (Front Royal, VA) at Clarke County (Berryville, VA), 7:30pm
Washington-Lee (Arlington, VA) at Annandale (VA), 7:00pm
West Point (VA) at Colonial Beach (VA), 7:00pm
Westfield (Chantilly, VA) at Patriot (Nokesville, VA), 7:00pm
Yorktown (Arlington, VA) at Chantilly (VA), 7:00pm

INTERSTATE
Arcadia (Oak Hall, VA) at Colonel Richardson (Federalsburg, MD), 7:00pm
Bath County (Hot Springs, VA) at Pocahontas County (Dunmore, WV), 7:00pm
Bluefield (WV) at Richlands (VA), 7:00pm
Cambridge-South Dorchester (Cambridge, MD) at Nandua (Onley, VA), 7:00pm
Central Virginia Disciples HomeSchool (Richmond, VA) at Northeastern (Elizabeth City, NC)
Episcopal (Alexandria, VA) at Collegiate (Richmond, VA), 4:00pm
Greenbrier East (Lewisburg, WV) at Alleghany (Covington, VA), 7:00pm
Life Christian Academy (Chester, VA) vs. St. Frances Academy (Baltimore, MD) at Patterson Park (Baltimore, MD), 7:00pm
Pineville (KY) at Walker (Ewing, VA), 7:30pm
Princeton (WV) at Graham (Bluefield, VA), 7:00pm
Union (Appalachia, VA) at Morristown-Hamblen West (Morristown, TN), 7:30pm

VIRGINIA FOOTBALL (8 MAN)
Brunswick Academy (Lawrenceville, VA) at Kenston Forest (Blackstone, VA), 7:00pm
Hampton Roads Academy (Newport News, VA) at Covenant (Charlottesville, VA), 4:30pm



Saturday, September 29th

EASTERN CHRISTIAN
St. Michael (Fredericksburg, VA) at FCA Bucks (Georgetown, DE), 2:00pm

MID-ATLANTIC [MAC]
Sidwell Friends (Washington, DC) at St. James (Hagerstown, MD), 2:00pm

SHENANDOAH
Lee (Staunton, VA) at Wilson Memorial (Fishersville, VA), 2:00pm

VALLEY
Rockbridge County (Lexington, VA) at Ashby (Bridgewater, VA), 7:30pm
Waynesboro (VA) at Harrisonburg (VA), 4:30pm

NON-LEAGUE
Chincoteague (VA) at Broadwater Academy (Exmore, VA), 2:00pm
Grace Christian (Staunton, VA) vs. Blessed Sacrament-Huguenot (Powhatan, VA) at Wilson Memorial (Fishersville, VA), 7:00pm
Massanutten Military Academy (Woodstock, VA) at Northern Virginia HomeSchool (Manassas, VA), 2:00pm
Norcom (Portsmouth, VA) at Menchville (Newport News, VA), 2:00pm
Norfolk Christian (Norfolk, VA) at Fredericksburg Christian (Fredericksburg, VA), 2:00pm
Northumberland (Heathsville, VA) at Christchurch School (Christchurch, VA), 1:00pm
Trinity Episcopal (Richmond, VA) at Flint Hill (Oakton, VA), 2:00pm

INTERSTATE
Bishop Ireton (Alexandria, VA) at St. Stephen's & St. Agnes (Alexandria, VA), 2:00pm
Bishop O'Connell (Arlington, VA) at St. Christopher's (Richmond, VA), 1:00pm
Tidewater Educators for Christian HomeSchooling (Virginia Beach, VA) vs. South Wake HomeSchool (Apex, NC) at TBA

VIRGINIA FOOTBALL (8 MAN)
Greenbrier Christian Academy (Chesapeake, VA) at Virginia Episcopal (Lynchburg, VA), 1:00pm