2018 VIRGINIA 11/2 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Tuesday, October 30th

PENINSULA
Menchville (Newport News, VA) at Denbigh (Newport News, VA), 7:00pm



Thursday, November 1st

BAY RIVERS
Grafton (Yorktown, VA) at Lafayette (Williamsburg, VA), 7:00pm

TIDEWATER
Middlesex (Saluda, VA) at Mathews (VA), 7:00pm



Friday, November 2nd

BATTLEFIELD
Courtland (Spotsylvania, VA) at Spotsylvania (VA), 7:00pm
Eastern View (Culpeper, VA) at King George (VA), 7:00pm
Monroe (Fredericksburg, VA) at Caroline (Milford, VA), 7:00pm

BAY RIVERS
Jamestown (Williamsburg, VA) at Tabb (Yorktown, VA), 7:00pm
New Kent (VA) at Warhill (Williamsburg, VA), 7:00pm
Smithfield (VA) at Bruton (Williamsburg, VA), 7:00pm
York (Yorktown, VA) at Poquoson (VA), 7:00pm

BEACH
Bayside (Virginia Beach, VA) at Tallwood (Virginia Beach, VA), 7:00pm
Cox (Virginia Beach, VA) at Landstown (Virginia Beach, VA), 7:00pm
Green Run (Virginia Beach, VA) at Salem (Virginia Beach, VA), 7:00pm
Kempsville (Virginia Beach, VA) at First Colonial (Virginia Beach, VA), 7:00pm
Princess Anne (Virginia Beach, VA) at Kellam (Virginia Beach, VA), 7:00pm

BLACK DIAMOND
Twin Valley (Pilgrims Knob, VA) at Hurley (VA), 7:00pm

BLUE RIDGE
Lord Botetourt (Daleville, VA) at Fleming (Roanoke, VA), 7:00pm
Northside (Roanoke, VA) at Byrd (Vinton, VA), 7:00pm

BULL RUN
Mason (Falls Church, VA) at Madison County (Madison, VA)
Rappahannock County (Washington, VA) at Nelson County (Lovingston, VA), 7:00pm
Strasburg (VA) at Central (Woodstock, VA), 7:30pm

CAPITAL
Hanover (Mechanicsville, VA) at Atlee (Mechanicsville, VA), 7:00pm
Henrico (Richmond, VA) at Armstrong/Kennedy (Richmond, VA), 7:00pm
Highland Springs (VA) at Varina (Richmond, VA), 7:00pm
Lee-Davis (Mechanicsville, VA) at Henry (Ashland, VA), 7:00pm

CENTRAL
Dinwiddie (VA) at Colonial Heights (VA), 7:00pm
Matoaca (Chesterfield, VA) at Petersburg (VA), 7:00pm
Meadowbrook (Richmond, VA) at Hopewell (VA), 7:00pm
Prince George (VA) at Dale (Chester, VA), 7:00pm

COLONIAL
Glen Allen (VA) at Tucker (Henrico, VA), 7:00pm
Godwin (Richmond, VA) at Deep Run (Glen Allen, VA), 7:00pm

COMMONWEALTH
Colonial Forge (Stafford, VA) at North Stafford (Stafford, VA), 7:00pm
Massaponax (Spotsylvania, VA) at Mountain View (Stafford, VA), 7:00pm
Riverbend (Fredericksburg, VA) at Brooke Point (Stafford, VA), 7:00pm

CUMBERLAND
Eastside (Coeburn, VA) at Castlewood (VA), 7:00pm
Twin Springs (Nickelsville, VA) at Rye Cove (Clinchport, VA), 7:00pm
Walker (Ewing, VA) at Burton (Norton, VA), 7:30pm

DISTRICT 1
Centreville (Clifton, VA) at Madison (Vienna, VA), 7:00pm
Westfield (Chantilly, VA) at Chantilly (VA), 7:00pm

DISTRICT 2
McLean (VA) at Langley (McLean, VA), 7:00pm
South Lakes (Reston, VA) at Herndon (VA), 7:00pm
Washington-Lee (Arlington, VA) at Yorktown (Arlington, VA), 7:00pm

DISTRICT 3
West Potomac (Alexandria, VA) at Mount Vernon (Alexandria, VA), 7:00pm

DISTRICT 4
Lake Braddock (Burke, VA) at South County (Lorton, VA), 7:00pm
West Springfield (Springfield, VA) at Robinson (Fairfax, VA), 7:00pm
Woodson (Fairfax, VA) at Fairfax (VA), 7:00pm

DISTRICT 5
Falls Church (VA) at Justice (Falls Church, VA), 7:00pm
Lee (Springfield, VA) at Edison (Alexandria, VA), 7:00pm
Wakefield (Arlington, VA) at Marshall (Falls Church, VA), 7:00pm

DOGWOOD
Altavista Combined School (Altavista, VA) at Appomattox County (Appomattox, VA), 7:00pm
Campbell (Naruna, VA) at Chatham (VA), 7:00pm
Gretna (VA) at Dan River (Ringgold, VA), 7:00pm

DOMINION
Bird (Chesterfield, VA) at Cosby (Midlothian, VA), 7:00pm
Midlothian (VA) at James River (Midlothian, VA), 7:00pm
Wythe (Richmond, VA) at Manchester (Midlothian, VA), 7:00pm

DULLES
Loudoun County (Leesburg, VA) at Heritage (Leesburg, VA), 7:00pm
Loudoun Valley (Purcellville, VA) at Woodgrove (Purcellville, VA), 7:00pm

EASTERN
Colgan (Manassas, VA) at Freedom (Woodbridge, VA), 7:00pm
Gar-Field (Woodbridge, VA) at Woodbridge (VA), 7:00pm
Granby (Norfolk, VA) at Maury (Norfolk, VA), 7:00pm
Hylton (Woodbridge, VA) at Forest Park (Woodbridge, VA), 7:00pm
Washington (Norfolk, VA) at Lake Taylor (Norfolk, VA), 7:00pm

EASTERN SHORE
Arcadia (Oak Hall, VA) at Northampton (Eastville, VA), 7:00pm

HOGOHEEGEE
Chilhowie (VA) at Holston (Damascus, VA), 7:00pm
Northwood (Saltville, VA) at Henry (Glade Spring, VA), 7:00pm

JAMES RIVER
Buckingham (VA) at Prince Edward County (Farmville, VA), 7:00pm
Cumberland (VA) at Randolph-Henry (Charlotte Court House, VA), 7:00pm
Goochland (VA) at Amelia County (Amelia Court House, VA), 7:00pm
Nottoway (VA) at Lunenburg Central (Victoria, VA), 7:00pm

JEFFERSON
Albemarle (Charlottesville, VA) at Western Albemarle (Crozet, VA), 7:00pm
Charlottesville (VA) at Monticello (Charlottesville, VA), 7:00pm
Fluvanna County (Palmyra, VA) at Louisa County (Mineral, VA), 7:30pm
Orange County (Orange, VA) at Powhatan (VA), 7:30pm

MOUNTAIN
Lee (Jonesville, VA) at Abingdon (VA), 7:00pm
Union (Appalachia, VA) at Battle (Bristol, VA), 7:00pm

MOUNTAIN EMPIRE
Fort Chiswell (Max Meadows, VA) at Bland-Rocky Gap (Bland, VA), 7:00pm
Grayson County (Independence, VA) at Galax (VA), 7:00pm
Wythe (Wytheville, VA) at Rural Retreat (VA), 7:00pm

NORTHERN NECK
Northumberland (Heathsville, VA) at Lancaster (VA), 7:00pm
Rappahannock (Warsaw, VA) at Essex (Tappahannock, VA), 7:00pm
Washington & Lee (Montross, VA) at Colonial Beach (VA), 7:00pm

NORTHWESTERN
Fauquier (Warrenton, VA) at Liberty (Bealeton, VA), 7:00pm
Millbrook (Winchester, VA) at Sherando (Stephens City, VA), 7:00pm
Monroe (Stanardsville, VA) at Culpeper County (Culpeper, VA), 7:00pm
Skyline (Front Royal, VA) at Warren County (Front Royal, VA), 7:00pm
Wood (Winchester, VA) at Kettle Run (Nokesville, VA), 7:00pm

PENINSULA
Kecoughtan (Hampton, VA) at Gloucester (VA), 7:00pm
Phoebus (Hampton, VA) at Menchville (Newport News, VA), 7:00pm

PIEDMONT
Halifax County (South Boston, VA) at Washington (Danville, VA), 7:00pm
Magna Vista (Ridgeway, VA) at Martinsville (VA), 7:00pm
Patrick County (Stuart, VA) at Bassett (VA), 7:00pm
Tunstall (Dry Fork, VA) at Franklin County (Rocky Mount, VA), 7:00pm

PIONEER
Covington (VA) at Bath County (Hot Springs, VA), 7:00pm
Craig County (New Castle, VA) at Eastern Montgomery (Elliston, VA), 7:00pm
Narrows (VA) at McCluer (Buena Vista, VA), 7:00pm

POTOMAC
Freedom (South Riding, VA) at Champe (Aldie, VA), 7:00pm
Potomac Falls (Sterling, VA) at Tuscarora (Leesburg, VA), 7:00pm
Rock Ridge (Ashburn, VA) at Briar Woods (Ashburn, VA), 7:00pm
Stone Bridge (Ashburn, VA) at Broad Run (Ashburn, VA), 7:00pm

RIVER RIDGE
Cave Spring (Roanoke, VA) at Hidden Valley (Roanoke, VA), 7:00pm
Christiansburg (VA) at Blacksburg (VA), 7:00pm
Pulaski County (Dublin, VA) at Salem (VA), 7:00pm

SEMINOLE
Glass (Lynchburg, VA) at Amherst County (Amherst, VA), 7:00pm
Jefferson Forest (Forest, VA) at Heritage (Lynchburg, VA), 7:00pm
Liberty Christian (Lynchburg, VA) vs. Brookville (Lynchburg, VA) at Liberty U. (Lynchburg, VA), 7:30pm
Rustburg (VA) at Liberty (Bedford, VA), 7:00pm

SHENANDOAH
Lee (Staunton, VA) at Stuarts Draft (VA), 7:00pm
Luray (VA) at East Rockingham (Elkton, VA), 7:00pm
Riverheads (Staunton, VA) at Page County (Shenandoah, VA), 7:00pm
Wilson Memorial (Fishersville, VA) at Buffalo Gap (Swoope, VA), 7:00pm

SOUTHEASTERN
Great Bridge (Chesapeake, VA) at Lakeland (Suffolk, VA), 7:00pm
Hickory (Chesapeake, VA) at Deep Creek (Chesapeake, VA), 7:00pm
King's Fork (Suffolk, VA) at Smith (Chesapeake, VA), 7:00pm
Nansemond River (Suffolk, VA) at Grassfield (Chesapeake, VA), 7:00pm
Western Branch (Chesapeake, VA) at Indian River (Chesapeake, VA), 7:00pm

SOUTHWEST
Graham (Bluefield, VA) at Marion (VA), 7:00pm
Richlands (VA) at Virginia (Bristol, VA), 7:00pm
Tazewell (VA) at Lebanon (VA), 7:00pm

THREE RIVERS
Alleghany (Covington, VA) at Floyd County (Floyd, VA), 7:00pm
Carroll County (Hillsville, VA) at James River (Buchanan, VA), 7:00pm
Radford (VA) at Glenvar (Salem, VA), 7:00pm

TIDEWATER
King & Queen Central (King & Queen Court House, VA) at King William (VA), 7:00pm

TRI-RIVERS
Franklin (VA) at Southampton (Courtland, VA), 7:00pm
Greensville County (Emporia, VA) at Brunswick (Lawrenceville, VA), 7:00pm
Park View (South Hill, VA) at Windsor (VA), 7:00pm
Surry County (Dendron, VA) at Sussex Central (Sussex, VA), 7:00pm

VISAA FREELANCE
Portsmouth Christian (Portsmouth, VA) vs. Atlantic Shores Christian (Chesapeake, VA) at Virginia Beach Sportsplex (Virginia Beach, VA), 7:00pm

VISAA VIRGINIA COMMONWEALTH
Blessed Sacrament-Huguenot (Powhatan, VA) at Richmond Christian (Chesterfield, VA), 7:00pm
Broadwater Academy (Exmore, VA) at Fuqua (Farmville, VA), 7:00pm

VISAA VIRGINIA PREP
Woodberry Forest (VA) at Fork Union Military Academy (Fork Union, VA), 3:30pm

VALLEY
Ashby (Bridgewater, VA) at Harrisonburg (VA), 7:00pm
Rockbridge County (Lexington, VA) at Broadway (VA), 7:00pm
Spotswood (Penn Laird, VA) at Fort Defiance (VA), 7:00pm

WESTERN
Battlefield (Haymarket, VA) at Patriot (Nokesville, VA), 7:00pm
Osbourn Park (Manassas, VA) at Osbourn (Manassas, VA), 7:00pm

NON-LEAGUE
Grundy (VA) at Central (Norton, VA), 7:00pm
Hampton (VA) at Norview (Norfolk, VA), 7:00pm
Henry (Roanoke, VA) at Staunton River (Moneta, VA), 7:00pm
Maret (Washington, DC) vs. Flint Hill (Oakton, VA) at Wilson (Washington, DC), 7:00pm
Oakton (Vienna, VA) at Hayfield (Alexandria, VA), 7:00pm
Randolph-Macon Academy (Front Royal, VA) at Fredericksburg Christian (Fredericksburg, VA), 6:00pm
Ridgeview (Clintwood, VA) at Honaker (VA), 7:00pm
Roanoke Catholic (Roanoke, VA) at Nansemond-Suffolk Academy (Suffolk, VA), 7:00pm

INTERSTATE
Bishop Ireton (Alexandria, VA) at St. John Paul the Great (Dumfries, VA), 7:00pm
Clarkson Football North (Mississauga, Ontario) at Bishop Sullivan Catholic (Virginia Beach, VA), 7:00pm
Hargrave Military Academy (Chatham, VA) at Hillside (Durham, NC), 7:00pm
St. James (Hagerstown, MD) at Williamsport (MD), 7:00pm



Saturday, November 3rd

COLONIAL
Marshall (Richmond, VA) at Jefferson (Richmond, VA), 12:00pm

DISTRICT 3
Annandale (VA) at Williams (Alexandria, VA)

DOMINION
Huguenot (Richmond, VA) at Monacan (Richmond, VA)

EASTERN
Wilson (Portsmouth, VA) at Norcom (Portsmouth, VA), 2:00pm

VISAA VIRGINIA PREP
St. Christopher's (Richmond, VA) at Collegiate (Richmond, VA), 1:00pm

NON-LEAGUE
Blue Ridge (St. George, VA) at Benedictine (Richmond, VA), 1:00pm
Life Christian Academy (Chester, VA) at Christchurch School (Christchurch, VA), 2:00pm
Massanutten Military Academy (Woodstock, VA) at Fishburne Military (Waynesboro, VA), 2:00pm
Norfolk Academy (Norfolk, VA) at Norfolk Christian (Norfolk, VA), 2:30pm
Potomac School (McLean, VA) at Sidwell Friends (Washington, DC), 2:30pm

INTERSTATE
Bullis (Potomac, MD) at St. Stephen's & St. Agnes (Alexandria, VA), 1:00pm
Model School for the Deaf (Washington, DC) vs. Northern Virginia Kings (Manassas, VA) at Highland (Warrenton, VA), 2:00pm