2018 UTAH 10/12 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Wednesday, October 10th

4A REGION 9
Canyon View (Cedar City, UT) at Snow Canyon (St. George, UT), 7:00pm
Dixie (St. George, UT) at Hurricane (UT), 7:00pm
Pine View (St. George, UT) at Desert Hills (St. George, UT), 7:00pm



Thursday, October 11th

1A - NORTH
Altamont (UT) at Duchesne (UT), 7:00pm

4A REGION 10
Payson (UT) at Orem (UT), 7:00pm

4A REGION 11
Ben Lomond (Ogden, UT) at Ogden (UT), 7:00pm
Stansbury (Tooele, UT) at Bonneville (Washington Terrace, UT), 7:00pm
Tooele (UT) at Park City (UT), 7:00pm

5A REGION 7
Alta (Sandy, UT) at Corner Canyon (Draper, UT), 7:00pm
Cottonwood (Salt Lake City, UT) at Brighton (Salt Lake City, UT), 7:00pm
Jordan (Sandy, UT) at Timpview (Provo, UT), 7:00pm

5A REGION 8
Maple Mountain (Spanish Fork, UT) at Skyridge (Lehi, UT), 7:00pm
Provo (UT) at Wasatch (Heber City, UT), 7:00pm
Springville (UT) at Timpanogos (Orem, UT), 7:00pm



Friday, October 12th

1A - NORTH
Rich (Randolph, UT) at Layton Christian Academy (Layton, UT), 4:00pm

1A - SOUTH
Monticello (UT) at Milford (UT), 7:00pm
Parowan (UT) at Kanab (UT), 7:00pm

2A - NORTH
American Leadership Academy (Spanish Fork, UT) at Delta (UT), 7:00pm
Gunnison Valley (Gunnison, UT) at Millard (Fillmore, UT), 7:00pm
South Summit (Kamas, UT) at North Summit (Coalville, UT), 7:00pm

2A - SOUTH
Enterprise (UT) at Beaver (UT), 7:00pm
San Juan (Blanding, UT) at Grand County (Moab, UT), 7:00pm
South Sevier (Monroe, UT) at North Sevier (Salina, UT), 7:00pm

3A - NORTH
Grantsville (UT) at Emery (Castle Dale, UT), 7:00pm
Judge Memorial (Salt Lake City, UT) at Carbon (Price, UT), 7:00pm
Morgan (UT) at Union (Roosevelt, UT), 7:00pm

3A - SOUTH
Juab (Nephi, UT) at North Sanpete (Mt. Pleasant, UT), 7:00pm
Juan Diego Catholic (Draper, UT) at Summit Academy (Bluffdale, UT), 7:00pm
Manti (UT) at Richfield (UT), 7:00pm

4A REGION 10
Mountain View (Orem, UT) at Salem Hills (Salem, UT), 7:00pm
Uintah (Vernal, UT) at Spanish Fork (UT), 7:00pm

4A REGION 12
Bear River (Garland, UT) at Logan (UT), 7:00pm
Green Canyon (North Logan, UT) at Mountain Crest (Hyrum, UT), 7:00pm
Sky View (Smithfield, UT) at Ridgeline (Millville, UT), 7:00pm

5A REGION 5
Bountiful (UT) at Viewmont (Bountiful, UT), 7:00pm
Roy (UT) at Farmington (UT), 7:00pm
Woods Cross (UT) at Box Elder (Brigham City, UT), 7:00pm

5A REGION 6
Lehi (UT) at Murray (UT), 7:00pm
Skyline (Salt Lake City, UT) at Olympus (Salt Lake City, UT), 7:00pm
West (Salt Lake City, UT) at Highland (Salt Lake City, UT), 7:00pm

6A REGION 1
Davis (Kaysville, UT) at Syracuse (UT), 7:00pm
Fremont (Plain City, UT) at Clearfield (UT), 7:00pm
Weber (Pleasant View, UT) at Layton (UT), 7:00pm

6A REGION 2
Hillcrest (Midvale, UT) at Hunter (West Valley City, UT), 7:00pm
Kearns (UT) at Granger (West Valley City, UT), 7:00pm

6A REGION 3
East (Salt Lake City, UT) at West Jordan (UT), 7:00pm
Herriman (West Herriman, UT) at Riverton (UT), 7:00pm
Taylorsville (UT) at Copper Hills (West Jordan, UT), 7:00pm

6A REGION 4
American Fork (UT) at Bingham (South Jordan, UT), 7:00pm
Pleasant Grove (UT) at Lone Peak (Highland, UT), 7:00pm

NON-LEAGUE
Cyprus (Magna, UT) at Westlake (Saratoga Springs, UT), 7:00pm