2018 UTAH 10/5 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 4th

4A REGION 9
Dixie (St. George, UT) at Canyon View (Cedar City, UT), 7:00pm
Hurricane (UT) at Pine View (St. George, UT), 7:00pm
Snow Canyon (St. George, UT) at Cedar City (UT), 7:00pm

5A REGION 8
Provo (UT) at Timpanogos (Orem, UT), 7:00pm

INTERSTATE
Monument Valley (UT) at Dove Creek (CO), 7:00pm



Friday, October 5th

1A - NORTH
Duchesne (UT) at Rich (Randolph, UT), 4:00pm
Layton Christian Academy (Layton, UT) at Altamont (UT), 7:00pm

1A - SOUTH
Milford (UT) at Kanab (UT), 7:00pm
Monticello (UT) at Parowan (UT), 7:00pm

2A - NORTH
Delta (UT) at Gunnison Valley (Gunnison, UT), 7:00pm
Millard (Fillmore, UT) at South Summit (Kamas, UT), 7:00pm
North Summit (Coalville, UT) at American Leadership Academy (Spanish Fork, UT), 7:00pm

2A - SOUTH
Beaver (UT) at Grand County (Moab, UT), 7:00pm
North Sevier (Salina, UT) at San Juan (Blanding, UT), 7:00pm
South Sevier (Monroe, UT) at Enterprise (UT), 7:00pm

3A - NORTH
Grantsville (UT) at Judge Memorial (Salt Lake City, UT), 7:00pm
Morgan (UT) at Carbon (Price, UT), 7:00pm
Union (Roosevelt, UT) at Emery (Castle Dale, UT), 7:00pm

3A - SOUTH
Juan Diego Catholic (Draper, UT) at Juab (Nephi, UT), 7:00pm
North Sanpete (Mt. Pleasant, UT) at Manti (UT), 7:00pm
Summit Academy (Bluffdale, UT) at Richfield (UT), 7:00pm

4A REGION 10
Orem (UT) at Uintah (Vernal, UT), 7:00pm
Payson (UT) at Salem Hills (Salem, UT), 7:00pm
Spanish Fork (UT) at Mountain View (Orem, UT), 7:00pm

4A REGION 11
Bonneville (Washington Terrace, UT) at Tooele (UT), 7:00pm
Ogden (UT) at Park City (UT), 7:00pm
Stansbury (Tooele, UT) at Ben Lomond (Ogden, UT), 7:00pm

4A REGION 12
Mountain Crest (Hyrum, UT) at Logan (UT), 7:00pm
Ridgeline (Millville, UT) at Bear River (Garland, UT), 7:00pm
Sky View (Smithfield, UT) at Green Canyon (North Logan, UT), 7:00pm

5A REGION 5
Bountiful (UT) at Farmington (UT), 7:00pm
Box Elder (Brigham City, UT) at Roy (UT), 7:00pm
Viewmont (Bountiful, UT) at Woods Cross (UT), 7:00pm

5A REGION 6
Highland (Salt Lake City, UT) at Lehi (UT), 7:00pm
Olympus (Salt Lake City, UT) at Murray (UT), 7:00pm
Skyline (Salt Lake City, UT) at West (Salt Lake City, UT), 7:00pm

5A REGION 7
Alta (Sandy, UT) at Jordan (Sandy, UT), 7:00pm
Corner Canyon (Draper, UT) at Cottonwood (Salt Lake City, UT), 7:00pm
Timpview (Provo, UT) at Brighton (Salt Lake City, UT), 7:00pm

5A REGION 8
Skyridge (Lehi, UT) at Springville (UT), 7:00pm
Wasatch (Heber City, UT) at Maple Mountain (Spanish Fork, UT), 7:00pm

6A REGION 1
Clearfield (UT) at Syracuse (UT), 7:00pm
Davis (Kaysville, UT) at Northridge (Layton, UT), 7:00pm
Fremont (Plain City, UT) at Weber (Pleasant View, UT), 7:00pm

6A REGION 2
Granger (West Valley City, UT) at Cyprus (Magna, UT), 7:00pm
Kearns (UT) at Hillcrest (Midvale, UT), 7:00pm

6A REGION 3
Copper Hills (West Jordan, UT) at West Jordan (UT), 7:00pm
Herriman (West Herriman, UT) at Taylorsville (UT), 9:00pm
Riverton (UT) at East (Salt Lake City, UT), 7:00pm

6A REGION 4
Lone Peak (Highland, UT) at Westlake (Saratoga Springs, UT), 7:00pm
Pleasant Grove (UT) at American Fork (UT), 7:00pm

NON-LEAGUE
Hunter (West Valley City, UT) at Bingham (South Jordan, UT), 7:00pm