2018 UTAH 9/28 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Friday, September 28th

2A - NORTH
Gunnison Valley (Gunnison, UT) at American Leadership Academy (Spanish Fork, UT), 7:00pm
North Summit (Coalville, UT) at Millard (Fillmore, UT), 7:00pm
South Summit (Kamas, UT) at Delta (UT), 7:00pm

2A - SOUTH
Grand County (Moab, UT) at Enterprise (UT), 7:00pm
North Sevier (Salina, UT) at Beaver (UT), 7:00pm
San Juan (Blanding, UT) at South Sevier (Monroe, UT), 7:00pm

3A - NORTH
Carbon (Price, UT) at Grantsville (UT), 7:00pm
Emery (Castle Dale, UT) at Morgan (UT), 7:00pm
Union (Roosevelt, UT) at Judge Memorial (Salt Lake City, UT), 7:00pm

3A - SOUTH
Juab (Nephi, UT) at Summit Academy (Bluffdale, UT), 7:00pm
Juan Diego Catholic (Draper, UT) at Manti (UT), 7:00pm
Richfield (UT) at North Sanpete (Mt. Pleasant, UT), 7:00pm

4A REGION 10
Salem Hills (Salem, UT) at Orem (UT), 7:00pm
Spanish Fork (UT) at Payson (UT), 7:00pm
Uintah (Vernal, UT) at Mountain View (Orem, UT), 7:00pm

4A REGION 11
Bonneville (Washington Terrace, UT) at Ben Lomond (Ogden, UT), 7:00pm
Park City (UT) at Stansbury (Tooele, UT), 7:00pm
Tooele (UT) at Ogden (UT), 7:00pm

4A REGION 12
Bear River (Garland, UT) at Mountain Crest (Hyrum, UT), 7:00pm
Logan (UT) at Sky View (Smithfield, UT), 7:00pm
Ridgeline (Millville, UT) at Green Canyon (North Logan, UT), 7:00pm

4A REGION 9
Desert Hills (St. George, UT) at Canyon View (Cedar City, UT), 7:00pm
Hurricane (UT) at Cedar City (UT), 7:00pm
Pine View (St. George, UT) at Dixie (St. George, UT), 7:00pm

5A REGION 5
Box Elder (Brigham City, UT) at Farmington (UT), 7:00pm
Roy (UT) at Viewmont (Bountiful, UT), 7:00pm
Woods Cross (UT) at Bountiful (UT), 7:00pm

5A REGION 6
Murray (UT) at Skyline (Salt Lake City, UT), 7:00pm
Olympus (Salt Lake City, UT) at Highland (Salt Lake City, UT), 7:00pm
West (Salt Lake City, UT) at Lehi (UT), 7:00pm

5A REGION 7
Brighton (Salt Lake City, UT) at Corner Canyon (Draper, UT), 7:00pm
Jordan (Sandy, UT) at Cottonwood (Salt Lake City, UT), 7:00pm
Timpview (Provo, UT) at Alta (Sandy, UT), 7:00pm

5A REGION 8
Maple Mountain (Spanish Fork, UT) at Provo (UT), 7:00pm
Skyridge (Lehi, UT) at Timpanogos (Orem, UT), 7:00pm
Wasatch (Heber City, UT) at Springville (UT), 7:00pm

6A REGION 1
Northridge (Layton, UT) at Layton (UT), 7:00pm
Syracuse (UT) at Fremont (Plain City, UT), 7:00pm
Weber (Pleasant View, UT) at Davis (Kaysville, UT), 7:00pm

6A REGION 2
Cyprus (Magna, UT) at Hillcrest (Midvale, UT), 7:00pm
Hunter (West Valley City, UT) at Kearns (UT), 7:00pm

6A REGION 3
Taylorsville (UT) at Riverton (UT), 7:00pm
West Jordan (UT) at Herriman (West Herriman, UT), 9:00pm

6A REGION 4
Bingham (South Jordan, UT) at Lone Peak (Highland, UT), 7:00pm
Westlake (Saratoga Springs, UT) at Pleasant Grove (UT), 7:00pm

NON-LEAGUE
American Fork (UT) at Granger (West Valley City, UT), 7:00pm
Kanab (UT) at Rich (Randolph, UT), 7:00pm
Layton Christian Academy (Layton, UT) at Monticello (UT), 7:00pm
Milford (UT) at Altamont (UT), 7:00pm
Parowan (UT) at Wayne (Bicknell, UT), 7:00pm

INTERSTATE
Gallup (NM) at Monument Valley (UT), 7:00pm
Whitehorse (Montezuma Creek, UT) at Navajo Prep (Farmington, NM), 7:00pm