2018 TENNESSEE 10/12 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 11th

3A REGION 2
Austin-East (Knoxville, TN) at Pigeon Forge (TN), 7:30pm

4A REGION 4
Nolensville (TN) at Maplewood (Nashville, TN), 7:00pm

5A REGION 2
Sevier County (Sevierville, TN) at Seymour (TN), 7:30pm

5A REGION 5
White County (Sparta, TN) vs. Lincoln County (Fayetteville, TN) at TBA, 7:00pm

5A REGION 6
Glencliff (Nashville, TN) at Hunters Lane (Nashville, TN), 7:00pm
Hillsboro (Nashville, TN) at Hillwood (Nashville, TN), 7:00pm

6A REGION 1
Farragut (Knoxville, TN) at Bearden (Knoxville, TN), 7:00pm

6A REGION 5
Cane Ridge (Nashville, TN) at McGavock (Nashville, TN), 7:00pm

DIVISION II-AA MIDDLE
Battle Ground Academy (Franklin, TN) at Franklin Road Academy (Nashville, TN), 6:30pm



Friday, October 12th

1A REGION 1
Cloudland (Roan Mountain, TN) at Jellico (TN), 7:30pm
Hancock County (Sneedville, TN) at Unaka (Elizabethton, TN), 7:30pm

1A REGION 2
Harriman (TN) at Greenback (TN), 7:30pm
Oakdale (TN) at Oliver Springs (TN), 7:30pm
Sunbright (TN) at Midway (Kingston, TN), 7:30pm

1A REGION 3
Copper Basin (Copperhill, TN) at Lookout Valley (Chattanooga, TN), 7:30pm
South Pittsburg (TN) at Whitwell (TN), 7:00pm

1A REGION 4
Gordonsville (TN) at Byrns (Cedar Hill, TN), 7:00pm
Pickett County (Byrdstown, TN) at Monterey (TN), 7:00pm
RePublic (Nashville, TN) at Red Boiling Springs (TN)

1A REGION 5
Moore County (Lynchburg, TN) at Huntland (TN)

1A REGION 6
Collinwood (TN) at Middleton (TN), 7:00pm
Perry County (Linden, TN) at Huntingdon (TN), 7:00pm
Wayne County (Waynesboro, TN) at McEwen (TN), 7:00pm

1A REGION 7
Greenfield (TN) at Gleason (TN), 7:00pm
Humboldt (TN) at South Fulton (TN)
Lake County (Tiptonville, TN) at West Carroll (Atwood, TN), 7:00pm

1A REGION 8
Westwood (Memphis, TN) at KIPP Collegiate (Memphis, TN)

2A REGION 1
Hampton (TN) at South Greene (Greeneville, TN), 7:30pm
Happy Valley (Elizabethton, TN) at Sullivan North (Kingsport, TN), 7:30pm

2A REGION 2
Oneida (TN) at Meigs County (Decatur, TN), 7:30pm
Wartburg Central (Wartburg, TN) at Rockwood (TN), 7:30pm

2A REGION 3
Polk County (Benton, TN) at Bledsoe County (Pikeville, TN), 8:00pm
Tellico Plains (TN) at Tyner Academy (Chattanooga, TN), 7:30pm

2A REGION 4
East Robertson (Cross Plains, TN) at Westmoreland (TN), 7:00pm
Jackson County (Gainesboro, TN) at Watertown (TN), 7:00pm
Trousdale County (Hartsville, TN) at Cascade (Wartrace, TN), 7:00pm

2A REGION 5
Columbia Academy (Columbia, TN) at Eagleville (TN), 7:00pm
Community (Unionville, TN) at Loretto (TN), 7:00pm

2A REGION 6
Houston County (Erin, TN) at Riverside (Decaturville, TN), 7:00pm
Waverly Central (Waverly, TN) at East Hickman County (Lyles, TN), 7:00pm

2A REGION 7
Adamsville (TN) at Union City (TN), 7:30pm
McKenzie (TN) at Peabody (Trenton, TN), 7:30pm
Trinity Christian Academy (Jackson, TN) at Gibson County (Dyer, TN), 7:00pm

3A REGION 1
Claiborne (New Tazewell, TN) at Chuckey-Doak (Afton, TN), 7:30pm
North Greene (Greeneville, TN) vs. Johnson County (Mountain City, TN) at TBA, 7:30pm
Unicoi County (Erwin, TN) at West Greene (Mosheim, TN), 7:30pm

3A REGION 2
Alcoa (TN) at Roane County (Kingston, TN), 7:30pm
Scott (Huntsville, TN) at Northview Academy (Kodak, TN), 7:30pm

3A REGION 3
Loudon (TN) at Sweetwater (TN), 7:30pm
Red Bank (Chattanooga, TN) at Brainerd (Chattanooga, TN), 7:30pm
Signal Mountain (TN) at McMinn Central (Englewood, TN), 7:30pm

3A REGION 4
Sequatchie County (Dunlap, TN) at York Institute (Jamestown, TN), 7:00pm
Smith County (Carthage, TN) at Cannon County (Woodbury, TN), 7:00pm
Upperman (Baxter, TN) at Grundy County (Coalmont, TN), 7:00pm

3A REGION 5
Pearl-Cohn (Nashville, TN) at East Nashville (Nashville, TN), 7:00pm
Whites Creek (TN) at Stratford (Nashville, TN), 7:00pm

3A REGION 7
McNairy Central (Selmer, TN) at Milan (TN), 7:00pm
South Gibson (Medina, TN) at Covington (TN), 7:00pm

3A REGION 8
Trezevant (Memphis, TN) at Melrose (Memphis, TN)

4A REGION 1
Elizabethton (TN) at Greeneville (TN), 7:30pm
Sullivan Central (Blountville, TN) at Grainger (Rutledge, TN), 7:30pm
Sullivan South (Kingsport, TN) at Sullivan East (Bluff City, TN), 7:30pm

4A REGION 2
Chattanooga Central (Harrison, TN) at Anderson County (Clinton, TN), 7:30pm
East Ridge (Chattanooga, TN) at Sequoyah (Madisonville, TN), 7:30pm
Hixson (TN) at Howard Tech (Chattanooga, TN), 7:30pm

4A REGION 3
DeKalb County (Smithville, TN) at Macon County (Lafayette, TN), 7:00pm

4A REGION 4
Marshall County (Lewisburg, TN) at Spring Hill (Columbia, TN), 7:00pm

4A REGION 5
Springfield (TN) at Portland (TN), 7:00pm
White House (TN) at Creek Wood (Charlotte, TN), 7:00pm

4A REGION 6
Hardin County (Savannah, TN) at Lexington (TN), 7:00pm

4A REGION 7
Dyersburg (TN) at Ripley (TN), 7:00pm

5A REGION 1
Cocke County (Newport, TN) at Boone (Gray, TN), 7:30pm
Crockett (Jonesborough, TN) at Tennessee (Bristol, TN), 7:30pm
Volunteer (Church Hill, TN) at Morristown-Hamblen East (Morristown, TN), 7:30pm

5A REGION 2
Gibbs (Corryton, TN) at Halls (Knoxville, TN), 7:30pm

5A REGION 3
Campbell County (Jacksboro, TN) at Fulton (Knoxville, TN), 7:30pm
Oak Ridge (TN) at Clinton (TN), 7:30pm

5A REGION 4
Rhea County (Evensville, TN) at Soddy Daisy (TN), 7:30pm
Walker Valley (Cleveland, TN) at Knoxville Catholic (Knoxville, TN), 7:30pm

5A REGION 5
Shelbyville Central (Shelbyville, TN) at Columbia Central (Columbia, TN), 7:00pm

6A REGION 1
Hardin Valley Academy (Knoxville, TN) at Dobyns-Bennett (Kingsport, TN), 7:30pm
Morristown-Hamblen West (Morristown, TN) at Science Hill (Johnson City, TN), 7:30pm

6A REGION 2
Bradley Central (Cleveland, TN) at Heritage (Maryville, TN), 7:30pm
McMinn County (Athens, TN) at Blount (Maryville, TN), 7:30pm
Ooltewah (TN) at Maryville (TN), 7:30pm

6A REGION 3
Coffee County Central (Manchester, TN) at Riverdale (Murfreesboro, TN), 7:00pm
Cookeville (TN) at Blackman (Murfreesboro, TN), 7:00pm
Siegel (Murfreesboro, TN) at Oakland (Murfreesboro, TN), 7:00pm

6A REGION 5
Stewarts Creek (Smyrna, TN) at Smyrna (TN), 7:00pm

6A REGION 6
Dickson County (Dickson, TN) at Independence (Thompson's Station, TN), 7:00pm

DIVISION II-A EAST
Donelson Christian Academy (Nashville, TN) at Grace Baptist Academy (Chattanooga, TN), 8:00pm
Friendship Christian (Lebanon, TN) at King's Academy (Seymour, TN), 7:30pm
Mount Juliet Christian Academy (Mt. Juliet, TN) at Ezell-Harding Christian (Antioch, TN), 7:00pm

DIVISION II-A WEST
Fayette Academy (Somerville, TN) at Tipton-Rosemark Academy (Millington, TN), 7:00pm
Nashville Christian (Nashville, TN) at Davidson Academy (Nashville, TN), 7:00pm

DIVISION II-AA EAST
Chattanooga Christian (Chattanooga, TN) at Webb (Knoxville, TN), 7:00pm
Grace Christian Academy (Knoxville, TN) at Notre Dame (Chattanooga, TN), 7:30pm
Silverdale Academy (Chattanooga, TN) at Boyd-Buchanan (Chattanooga, TN), 7:30pm

DIVISION II-AA MIDDLE
Goodpasture Christian (Madison, TN) at Christ Presbyterian Academy (Nashville, TN), 7:00pm

DIVISION II-AA WEST
Lausanne Collegiate (Memphis, TN) at Northpoint Christian (Southaven, MS), 7:00pm

DIVISION II-AAA EAST/MIDDLE
Baylor (Chattanooga, TN) at McCallie (Chattanooga, TN), 7:30pm

DIVISION II-AAA WEST
Briarcrest Christian (Eads, TN) at Memphis University (Memphis, TN), 7:00pm
Christian Brothers (Memphis, TN) at St. Benedict at Auburndale (Cordova, TN), 7:00pm

NON-LEAGUE
Craigmont (Memphis, TN) at First Assembly Christian (Cordova, TN)
Cumberland Gap (TN) at Cosby (TN), 7:30pm
Fairview (TN) at Ravenwood (Brentwood, TN), 7:00pm
Fayette Ware (Somerville, TN) at Giles County (Pulaski, TN), 7:00pm
Middle Tennessee Christian (Murfreesboro, TN) at Clarksville Academy (Clarksville, TN), 7:00pm
Obion County (Troy, TN) vs. Lewis County (Hohenwald, TN) at TBA, 7:00pm
Sale Creek (TN) at Zion Christian Academy (Columbia, TN), 7:00pm
St. George's (Collierville, TN) at Collierville (TN), 7:00pm
Summit (Spring Hill, TN) at Centennial (Franklin, TN), 7:00pm

INTERSTATE
Coldwater (MS) at Macon Road Baptist (Memphis, TN), 7:00pm
McCracken County (Paducah, KY) at Dyer County (Newbern, TN), 7:00pm

MIDDLE TENNESSEE - NORTH (8 MAN)
Sacred Heart of Jesus (Jackson, TN) at Bowling Green Christian Academy (Bowling Green, KY), 7:00pm
South Haven Christian (Springfield, TN) at Lighthouse Christian (Antioch, TN), 7:00pm

MIDDLE TENNESSEE - SOUTH (8 MAN)
Franklin Classical (Franklin, TN) at Lancaster Christian Academy (Smyrna, TN), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
St. Andrews-Sewanee (Sewanee, TN) at Tennessee Heat (Nashville, TN), 7:00pm



Saturday, October 13th

NON-LEAGUE
Hamilton (Memphis, TN) at Memphis Central (Memphis, TN), 7:00pm

INTERSTATE
Memphis Nighthawks (Arlington, TN) vs. Tulsa NOAH HomeSchool (Tulsa, OK) at Morrilton (AR), 12:00pm