2018 SOUTH DAKOTA 10/12 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Friday, October 12th

ALL NATIONS
Cheyenne-Eagle Butte (Eagle Butte, SD) at Crow Creek (Stephan, SD), 7:00pm
St. Francis Indian (St. Francis, SD) at Todd County (Mission, SD), 7:00pm

BIG EAST
Bridgewater/Emery/Ethan (Emery, SD) at Sioux Valley (Volga, SD), 7:00pm

BLACK HILLS - CRAZY HORSE
Lead-Deadwood (Lead, SD) at Custer (SD)
Little Wound (Kyle, SD) at Red Cloud (Pine Ridge, SD), 2:00pm

BLACK HILLS - MOUNT RUSHMORE
Belle Fourche (SD) at More (Rapid City, SD), 6:00pm
Hot Springs (SD) at Douglas (Box Elder, SD), 6:00pm

DAKOTA 12
Lennox (SD) at Dakota Valley (North Sioux City, SD), 7:00pm
Tri-Valley (Colton, SD) at Madison (SD), 7:00pm

EASTERN SOUTH DAKOTA - AA
Harrisburg (SD) at Mitchell (SD), 7:00pm

EASTERN SOUTH DAKOTA - AAA
Watertown (SD) at Aberdeen Central (Aberdeen, SD), 7:00pm

NORTHEAST
Milbank (SD) at Sisseton (SD), 7:00pm
Redfield/Doland (Redfield, SD) at Groton (SD), 7:00pm

NON-LEAGUE
Beresford (SD) at Mt. Vernon/Plankinton (Mt. Vernon, SD), 7:00pm
Brandon Valley (Brandon, SD) at Yankton (SD), 7:00pm
Brookings (SD) vs. Lincoln (Sioux Falls, SD) at TBA, 7:00pm
Chamberlain (SD) at Stanley County (Fort Pierre, SD), 7:00pm
Dell Rapids (SD) at Flandreau (SD), 7:00pm
Mobridge-Pollock (Mobridge, SD) at McLaughlin (SD), 6:00pm
O'Gorman (Sioux Falls, SD) at Stevens (Rapid City, SD), 7:00pm
Roosevelt (Sioux Falls, SD) vs. Riggs (Pierre, SD) at TBA, 5:00pm
Sioux Falls Christian (Sioux Falls, SD) at Tea (SD), 7:00pm
Spearfish (SD) at Huron (SD), 7:00pm
Sturgis Brown (Sturgis, SD) at Pine Ridge (SD), 2:00pm
Vermillion (SD) vs. Elk Point-Jefferson (Elk Point, SD) at TBA, 7:00pm
Wagner (SD) at Canton (SD), 7:00pm
Washington (Sioux Falls, SD) vs. Rapid City Central (Rapid City, SD) at TBA, 8:00pm
West Central (Hartford, SD) at McCook Central/Montrose (Salem, SD), 7:00pm
Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central (Woonsocket, SD) at Winner (SD), 7:00pm

DAKOTA VALLEY (9 MAN)
Colman-Egan (Colman, SD) at Arlington/Lake Preston (Arlington, SD), 7:00pm
Deubrook (White, SD) at Estelline/Hendricks (Estelline, SD), 7:00pm
Elkton/Lake Benton MN (Elkton, SD) at Castlewood (SD), 7:00pm
Oldham-Ramona/Rutland (Ramona, SD) at St. Mary (Dell Rapids, SD), 7:00pm

EASTERN COTEAU (9 MAN)
Britton-Hecla (Britton, SD) at Great Plains Lutheran (Watertown, SD), 7:00pm
Hamlin (Hayti, SD) at Clark/Willow Lake (Clark, SD), 7:00pm
Tri-State co-op (Rosholt, SD) at Florence/Henry (Florence, SD), 7:00pm
Waverly/South Shore (Waverly, SD) at Deuel (Clear Lake, SD), 7:00pm
Webster (SD) at Wilmot/Waubay/Summit (Wilmot, SD), 7:00pm

GREAT PLAINS (9 MAN)
Avon (SD) at Colome (SD), 7:00pm
Gayville-Volin (Gayville, SD) at Corsica/Stickney (Corsica, SD), 7:00pm
South Central co-op (Bonesteel, SD) at Alcester-Hudson (Alcester, SD), 7:00pm
Tripp-Delmont/Armour/Andes Central/Dakota Christian (Tripp, SD) at Scotland (SD), 7:00pm

GREAT WESTERN (9 MAN)
Kadoka (SD) at Hill City (SD), 6:00pm
Rapid City Christian (Rapid City, SD) at Jones County/White River (Murdo, SD), 7:00pm

LAKE REGION (9 MAN)
Iroquois (SD) at Northwestern Area (Mellette, SD), 7:00pm
North Border (Eureka, SD) at Warner (SD), 7:00pm

LITTLE MOREAU (9 MAN)
Dupree (SD) at Newell (SD), 7:00pm

TRI-VALLEY (9 MAN)
Canistota/Freeman (Canistota, SD) at Garretson (SD), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Bison (SD) at Crazy Horse (Wanblee, SD), 1:00pm
Chester (SD) at Menno/Marion (Menno, SD), 7:00pm
Edgemont (SD) at Wall (SD), 7:00pm
Gregory (SD) at Miller/Highmore/Harrold (Miller, SD), 7:00pm
Herreid/Selby (Herreid, SD) at Lemmon/McIntosh (Lemmon, SD), 7:00pm
Irene/Wakonda (Irene, SD) at Baltic (SD)
Lyman (Presho, SD) at Kimball/White Lake (Kimball, SD), 7:00pm
Parker (SD) at Hanson (Alexandria, SD)
Parkston (SD) at Lower Brule (SD), 2:00pm
Philip (SD) at Timber Lake (SD), 7:00pm
Platte/Geddes (Platte, SD) at Bon Homme (Tyndall, SD), 7:00pm
Standing Rock/Selfridge (Fort Yates, ND) at Tiospa Zina (Agency Village, SD), 6:00pm
Sully Buttes (Onida, SD) at Faulkton (SD), 7:00pm
Sunshine Bible Academy (Miller, SD) at Potter County co-op (Gettysburg, SD), 7:00pm
Viborg/Hurley (Viborg, SD) at Howard (SD), 7:00pm