2018 SOUTH DAKOTA 9/21 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Friday, September 21st

BIG EAST
Flandreau (SD) at Bridgewater/Emery/Ethan (Emery, SD), 7:00pm   

Sioux Falls Christian (Sioux Falls, SD) at Elk Point-Jefferson (Elk Point, SD), 7:00pm   


BLACK HILLS - MOUNT RUSHMORE
Belle Fourche (SD) at Hot Springs (SD), 6:00pm   

Sturgis Brown (Sturgis, SD) at Spearfish (SD), 6:00pm   


DAKOTA 12
Tri-Valley (Colton, SD) at Dell Rapids (SD), 7:00pm   

West Central (Hartford, SD) at Madison (SD), 7:00pm   

Tea (SD) vs. Vermillion (SD) at TBA, 7:00pm   


EASTERN SOUTH DAKOTA - AA
Brookings (SD) vs. Riggs (Pierre, SD) at TBA, 7:00pm   

Yankton (SD) at Huron (SD), 7:00pm   


EASTERN SOUTH DAKOTA - AAA
Roosevelt (Sioux Falls, SD) at Brandon Valley (Brandon, SD), 7:00pm   


NORTHEAST
Groton (SD) at Mobridge-Pollock (Mobridge, SD), 7:00pm   

Redfield/Doland (Redfield, SD) at Sisseton (SD), 7:00pm   


NON-LEAGUE
Harrisburg (SD) at Aberdeen Central (Aberdeen, SD), 7:00pm   

Mitchell (SD) at Douglas (Box Elder, SD), 6:00pm   

Dakota Valley (North Sioux City, SD) at Milbank (SD), 7:00pm   

Cheyenne-Eagle Butte (Eagle Butte, SD) at More (Rapid City, SD), 6:00pm   

Rapid City Central (Rapid City, SD) at O'Gorman (Sioux Falls, SD)   

Crow Creek (Stephan, SD) at Pine Ridge (SD), 7:00pm   

Roncalli (Aberdeen, SD) at McCook Central/Montrose (Salem, SD), 7:00pm   

Lennox (SD) at Sioux Valley (Volga, SD), 7:00pm   

Stanley County (Fort Pierre, SD) at St. Francis Indian (St. Francis, SD)   

Washington (Sioux Falls, SD) at Stevens (Rapid City, SD), 6:00pm   

Red Cloud (Pine Ridge, SD) at Todd County (Mission, SD), 7:00pm   

Watertown (SD) vs. Lincoln (Sioux Falls, SD) at TBA, 5:00pm   

Mt. Vernon/Plankinton (Mt. Vernon, SD) at Winner (SD), 7:00pm   

Chamberlain (SD) at Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central (Woonsocket, SD), 7:00pm   


DAKOTA VALLEY (9 MAN)
Castlewood (SD) at St. Mary (Dell Rapids, SD), 7:00pm
DeSmet (SD) at Colman-Egan (Colman, SD), 7:00pm
Deubrook (White, SD) at Oldham-Ramona/Rutland (Ramona, SD), 7:00pm
Estelline/Hendricks (Estelline, SD) at Elkton/Lake Benton MN (Elkton, SD), 7:00pm

EASTERN COTEAU (9 MAN)
Clark/Willow Lake (Clark, SD) at Britton-Hecla (Britton, SD), 7:00pm
Florence/Henry (Florence, SD) at Waverly/South Shore (Waverly, SD), 7:00pm
Tri-State co-op (Rosholt, SD) at Deuel (Clear Lake, SD), 7:00pm
Webster (SD) at Great Plains Lutheran (Watertown, SD), 7:00pm
Wilmot/Waubay/Summit (Wilmot, SD) at Hamlin (Hayti, SD), 7:00pm

GREAT PLAINS (9 MAN)
Alcester-Hudson (Alcester, SD) at Colome (SD), 7:00pm
Centerville (SD) at South Central co-op (Bonesteel, SD), 7:00pm
Corsica/Stickney (Corsica, SD) at Tripp-Delmont/Armour/Andes Central/Dakota Christian (Tripp, SD), 7:00pm
Scotland (SD) at Gayville-Volin (Gayville, SD), 7:00pm

GREAT WESTERN (9 MAN)
Jones County/White River (Murdo, SD) at New Underwood (SD), 7:00pm
Lyman (Presho, SD) at Philip (SD), 6:00pm
Rapid City Christian (Rapid City, SD) at Hill City (SD), 6:30pm
Wall (SD) at Kadoka (SD), 7:00pm

LAKE REGION (9 MAN)
Faulkton (SD) at North Border (Eureka, SD), 7:00pm
Northwestern Area (Mellette, SD) at Langford (SD), 7:00pm
Warner (SD) at Ipswich/Edmunds Central (Ipswich, SD), 7:00pm

LITTLE MOREAU (9 MAN)
Harding County (Buffalo, SD) at Faith (SD), 7:00pm
Lemmon/McIntosh (Lemmon, SD) at Timber Lake (SD), 7:00pm

TRI-VALLEY (9 MAN)
Canistota/Freeman (Canistota, SD) at Irene/Wakonda (Irene, SD), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Dupree (SD) at Crazy Horse (Wanblee, SD), 1:00pm
Edgemont (SD) at Bison (SD), 5:30pm
Garretson (SD) at Baltic (SD), 7:00pm
Gregory (SD) at Bon Homme (Tyndall, SD), 7:00pm
Hanson (Alexandria, SD) at Chester (SD), 7:00pm
Howard (SD) at Menno/Marion (Menno, SD), 7:00pm
Miller/Highmore/Harrold (Miller, SD) at Platte/Geddes (Platte, SD), 7:00pm
Parker (SD) at Viborg/Hurley (Viborg, SD), 7:00pm
Potter County co-op (Gettysburg, SD) at Lower Brule (SD), 2:00pm
Sully Buttes (Onida, SD) at Sunshine Bible Academy (Miller, SD), 4:00pm
Tiospa Zina (Agency Village, SD) at Hitchcock-Tulare (Hitchcock, SD), 7:00pm
Wolsey-Wessington (Wolsey, SD) at Kimball/White Lake (Kimball, SD), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSTATE
Linton/Hazelton-Moffit-Braddock (Linton, ND) at Herreid/Selby (Herreid, SD), 7:00pm



Saturday, September 22nd

BLACK HILLS - CRAZY HORSE
Bennett County (Martin, SD) at Lead-Deadwood (Lead, SD), 6:00pm   


NON-LEAGUE
Little Wound (Kyle, SD) vs. McLaughlin (SD) at TBA, 3:00pm