2018 SOUTH CAROLINA 9/28 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Friday, September 28th

A REGION 1
Dixie (Due West, SC) at McCormick (SC), 7:30pm
Whitmire (SC) at Ware Shoals (SC), 7:30pm

A REGION 3
Blackville-Hilda (Blackville, SC) at Hunter-Kinard-Tyler (Neeses, SC), 7:30pm
Estill (SC) at North (SC), 7:30pm
Ridge Spring-Monetta (Monetta, SC) at Denmark-Olar (Denmark, SC), 7:30pm
Wagener-Salley (Wagener, SC) at Williston-Elko (Williston, SC), 7:30pm

A REGION 5
Branchville (SC) at Scott's Branch (Summerton, SC), 7:30pm
Cross (SC) at Murray (Greeleyville, SC), 7:30pm

AA REGION 1
Blacksburg (SC) at Christ Church Episcopal (Greenville, SC), 7:30pm
Southside Christian (Simpsonville, SC) at St. Joseph's Catholic (Greenville, SC), 7:30pm

AA REGION 2
Batesburg-Leesville (Batesburg, SC) at Abbeville (SC), 7:30pm
Ninety Six (SC) at Fox Creek (North Augusta, SC), 7:30pm
Saluda (SC) at Silver Bluff (Aiken, SC), 7:30pm

AA REGION 3
Eau Claire (Columbia, SC) at Calhoun County (St. Matthews, SC), 7:30pm
Johnson (Columbia, SC) at Columbia (SC), 7:30pm

AA REGION 4
Central (Pageland, SC) at North Central (Kershaw, SC), 7:30pm
Chesterfield (SC) at Jackson (Kershaw, SC), 7:30pm
Lewisville (Richburg, SC) at Buford (Lancaster, SC), 7:30pm

AA REGION 5
Allendale-Fairfax (Fairfax, SC) at Barnwell (SC), 7:30pm
Woodland (Dorchester, SC) at Whale Branch (Beaufort, SC), 7:30pm

AA REGION 6
Garrett Academy Tech (North Charleston, SC) at Burke (Charleston, SC), 7:00pm
Oceanside Collegiate Academy (Mt. Pleasant, SC) at North Charleston (SC), 7:30pm
Simmons (Charleston, SC) at Timberland (St. Stephen, SC), 7:30pm

AA REGION 7
Carvers Bay (Hemingway, SC) at Andrews (SC), 7:30pm
Hannah-Pamplico (Pamplico, SC) at East Clarendon (Turbeville, SC), 7:30pm
Kingstree (SC) at Mullins (SC), 6:00pm
Latta (SC) at Johnsonville (SC), 7:30pm

AAA REGION 1
Crescent (Iva, SC) at Powdersville (Greenville, SC), 7:30pm
Pendleton (SC) at West-Oak (Westminster, SC), 7:30pm
Seneca (SC) at Liberty (SC), 7:30pm

AAA REGION 2
Chapman (Inman, SC) at Broome (Spartanburg, SC), 7:30pm
Southside (Greenville, SC) at Chesnee (SC), 7:30pm

AAA REGION 3
Clinton (SC) at Union County (Union, SC), 7:30pm
Emerald (Greenwood, SC) at Mid-Carolina (Prosperity, SC), 7:30pm
Woodruff (SC) at Newberry (SC), 7:30pm

AAA REGION 4
Indian Land (Fort Mill, SC) at Chester (SC), 7:30pm
Keenan (Columbia, SC) at Fairfield Central (Winnsboro, SC), 7:30pm

AAA REGION 5
Gilbert (SC) at Swansea (SC), 7:30pm
Thurmond (Johnston, SC) at Edisto (Cordova, SC), 7:00pm

AAA REGION 6
Cheraw (SC) at Aynor (SC), 7:30pm
Loris (SC) at Lake City (SC), 7:30pm

AAA REGION 7
Lake Marion (Santee, SC) at May River (Bluffton, SC), 7:30pm

AAA REGION 8
Academic Magnet (North Charleston, SC) at Manning (SC), 7:30pm
Bishop England (Charleston, SC) at Hanahan (SC), 7:30pm
Georgetown (SC) at Waccamaw (Pawley's Island, SC), 7:30pm

AAAA REGION 1
Daniel (Central, SC) at Palmetto (Williamston, SC), 7:30pm
Pickens (SC) at Wren (Piedmont, SC), 7:30pm
Walhalla (SC) at Belton-Honea Path (Honea Path, SC), 7:30pm

AAAA REGION 2
Berea (Greenville, SC) at Blue Ridge (Greer, SC), 7:30pm
Eastside (Taylors, SC) at Travelers Rest (SC), 7:30pm
Greer (SC) at Greenville (SC), 7:30pm

AAAA REGION 3
Richland Northeast (Columbia, SC) at Lancaster (SC), 7:30pm
Westwood (Blythewood, SC) at South Pointe (Rock Hill, SC), 7:30pm
York (SC) at Ridge View (Columbia, SC), 7:30pm

AAAA REGION 4
Flora (Columbia, SC) at Crestwood (Sumter, SC), 7:30pm
Lakewood (Sumter, SC) at Orangeburg-Wilkinson (Orangeburg, SC), 7:30pm
Lower Richland (Hopkins, SC) at Dreher (Columbia, SC), 7:30pm

AAAA REGION 5
Aiken (SC) at South Aiken (Aiken, SC), 7:30pm
Airport (West Columbia, SC) at Midland Valley (Graniteville, SC), 7:30pm
Brookland-Cayce (Cayce, SC) at North Augusta (SC), 7:30pm

AAAA REGION 6
Marlboro County (Bennettsville, SC) at North Myrtle Beach (Little River, SC), 7:30pm
Myrtle Beach (SC) at Hartsville (SC), 7:30pm
Wilson (Florence, SC) at Darlington (SC), 7:30pm

AAAAA REGION 1
Easley (SC) at Hampton (Greenville, SC), 7:30pm
Hanna (Anderson, SC) at Greenwood (SC), 7:30pm
Laurens (SC) at Westside (Anderson, SC), 7:30pm
Woodmont (Piedmont, SC) at Mann (Greenville, SC), 7:30pm

AAAAA REGION 2
Byrnes (Duncan, SC) at Riverside (Greer, SC), 7:30pm
Hillcrest (Simpsonville, SC) at Gaffney (SC), 7:30pm
Mauldin (SC) at Boiling Springs (Spartanburg, SC), 7:30pm
Spartanburg (SC) at Dorman (Roebuck, SC), 7:30pm

AAAAA REGION 3
Clover (SC) at Nation Ford (Fort Mill, SC), 7:30pm
Fort Mill (SC) at Rock Hill (SC), 7:30pm

AAAAA REGION 4
Irmo (Columbia, SC) at Spring Valley (Columbia, SC), 7:30pm
Sumter (SC) at Lugoff-Elgin (Lugoff, SC), 7:30pm

AAAAA REGION 5
Chapin (SC) at Dutch Fork (Irmo, SC), 7:30pm
Lexington (SC) at White Knoll (Lexington, SC), 7:30pm

AAAAA REGION 6
Carolina Forest (Myrtle Beach, SC) at Socastee (Myrtle Beach, SC), 7:30pm
Conway (SC) at West Florence (Florence, SC), 7:30pm
South Florence (Florence, SC) at St. James (Murrells Inlet, SC), 7:30pm

AAAAA REGION 7
Cane Bay (Summerville, SC) at Goose Creek (SC), 7:30pm
James Island (Charleston, SC) vs. Stratford (Goose Creek, SC) at TBA
Wando (Mt. Pleasant, SC) at Berkeley (Moncks Corner, SC), 7:30pm

AAAAA REGION 8
Ashley Ridge (Summerville, SC) at Summerville (SC), 7:30pm
West Ashley (Charleston, SC) at Fort Dorchester (North Charleston, SC), 7:30pm

SCISA A REGION I
Pee Dee Academy (Mullins, SC) at King's Academy (Florence, SC)

SCISA A REGION II
Bethesda Academy (Savannah, GA) at Colleton Prep Academy (Walterboro, SC)
Heyward Academy (Ridgeland, SC) at Northside Christian Academy (Lexington, SC)

SCISA AA REGION I
Oakbrook Prep (Spartanburg, SC) at Florence Christian (Florence, SC)

SCISA AA REGION II
Hilton Head Christian Academy (Hilton Head Island, SC) at Northwood Academy (Charleston, SC)
Orangeburg Prep (Orangeburg, SC) at John Paul II (Ridgeland, SC)

SCISA AAA
Augusta Christian (Martinez, GA) at Hammond (Columbia, SC)
First Baptist (Charleston, SC) at Manning Academy (Manning, SC)
Pinewood Prep (Summerville, SC) at Cardinal Newman (Columbia, SC)
Porter-Gaud (Charleston, SC) at Heathwood Hall Episcopal (Columbia, SC)
Wilson Hall (Sumter, SC) at Ben Lippen (Columbia, SC)

NON-LEAGUE
Baptist Hill (Hollywood, SC) at Green Sea Floyds (Green Sea, SC), 7:30pm
Bethune-Bowman (Orangeburg, SC) at Military Magnet Academy (North Charleston, SC), 7:30pm
Camden Military (Camden, SC) at Great Falls (SC), 7:30pm
Carolina Academy (Lake City, SC) at Hilton Head Prep (Hilton Head Island, SC)
Creek Bridge (Marion, SC) at Charleston Math & Science (Charleston, SC), 7:30pm
Dillon Christian (Dillon, SC) at Williamsburg Academy (Kingstree, SC)
Gray Collegiate Academy (West Columbia, SC) at Lamar (SC), 7:30pm
Greenwood Christian (Greenwood, SC) at Spartanburg Christian Academy (Spartanburg, SC)
Hampton (Hampton, SC) at Bamberg-Ehrhardt (Bamberg, SC), 7:30pm
Lake View (SC) at McBee (SC), 7:30pm
Sumter Academy (Dalzell, SC) at Lee Academy (Bishopville, SC)
Timmonsville (SC) at Hemingway (SC), 7:30pm
Trinity-Byrnes (Darlington, SC) at Christian Academy (Myrtle Beach, SC)

INTERSTATE
Battery Creek (Beaufort, SC) at Creekside Christian Academy (McDonough, GA)
Beaufort (SC) at Valdosta (GA)
Calvary Day (Savannah, GA) at St. John's (John's Island, SC)
Hilton Head (Hilton Head Island, SC) at New Hampstead (Savannah, GA)
Richmond Hill (GA) at Bluffton (SC)

SCISA 8-MAN REGION I (8 MAN)
Cathedral Academy (North Charleston, SC) at Faith Christian/Ridge Christian Academy (Summerville, SC)
Henry Academy (Estill, SC) at Holly Hill Academy (Holly Hill, SC)
Palmetto Christian Academy (Mt. Pleasant, SC) at Jackson Academy (Ehrhardt, SC)
St. John's Christian Academy (Moncks Corner, SC) at Beaufort Academy (Beaufort, SC)

SCISA 8-MAN REGION II (8 MAN)
Davis Academy (Blackville, SC) at King Academy (Batesburg, SC)
Laurens Academy (Laurens, SC) at Clarendon Hall (Summerton, SC)
Newberry Academy/Cambridge Academy/Palmetto Christian Academy (Newberry, SC) at Winn Academy (Winnsboro, SC)
Wardlaw Academy (Johnston, SC) at Calhoun Academy (St. Matthews, SC)



Saturday, September 29th

MASON-DIXON (8 MAN)
Mississippi School for the Deaf (Jackson, MS) at Tennessee School for the Deaf (Knoxville, TN), 7:00pm