2018 SOUTH CAROLINA 9/14 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Wednesday, September 12th

AA REGION 4
Buford (Lancaster, SC) 33 Chesterfield (SC) 32   

North Central (Kershaw, SC) 16 Jackson (Kershaw, SC) 12   


NON-LEAGUE
Chester (SC) 40 Lancaster (SC) 39   

Fort Mill (SC) 36 Lugoff-Elgin (Lugoff, SC) 31   

Nation Ford (Fort Mill, SC) 31 Indian Land (Fort Mill, SC) 26   

Newberry (SC) 41 Fairfield Central (Winnsboro, SC) 38   

Ninety Six (SC) 26 Mid-Carolina (Prosperity, SC) 24   

South Pointe (Rock Hill, SC) 42 Greenville (SC) 39   


INTERSTATE
Ashbrook (Gastonia, NC) 17 Clover (SC) 12   


SCISA 8-MAN REGION II (8 MAN)
Winn Academy (Winnsboro, SC) 42 Davis Academy (Blackville, SC) 37
Newberry Academy/Cambridge Academy/Palmetto Christian Academy (Newberry, SC) 28 Wardlaw Academy (Johnston, SC) 23



Thursday, September 13th

AAAA REGION 2
Blue Ridge (Greer, SC) 14 Travelers Rest (SC) 10   


AAAAA REGION 1
Woodmont (Piedmont, SC) 24 Greenwood (SC) 22   

Mann (Greenville, SC) 27 Hanna (Anderson, SC) 26   

Laurens (SC) 10 Hampton (Greenville, SC) 6   

Westside (Anderson, SC) 41 Easley (SC) 37   


AAAAA REGION 2
Riverside (Greer, SC) 20 Boiling Springs (Spartanburg, SC) 19   

Byrnes (Duncan, SC) 27 Spartanburg (SC) 26   

Dorman (Roebuck, SC) 14 Hillcrest (Simpsonville, SC) 12   

Mauldin (SC) 18 Gaffney (SC) 13   


NON-LEAGUE
Pendleton (SC) 21 Belton-Honea Path (Honea Path, SC) 16   

Carolina Christian Cavaliers (Rock Hill, SC) 37 Blacksburg (SC) 34   

Woodruff (SC) 21 Chapman (Inman, SC) 17   

Great Falls (SC) 29 Dixie (Due West, SC) 24
Broome (Spartanburg, SC) 34 Eastside (Taylors, SC) 31   

Greer (SC) 29 Union County (Union, SC) 24   

Liberty (SC) 13 Carolina Academy (Greenville, SC) 8   

Berea (Greenville, SC) 40 Pickens (SC) 37   

Palmetto (Williamston, SC) 27 Seneca (SC) 23   

Southside (Greenville, SC) 39 Christ Church Episcopal (Greenville, SC) 38   

St. Joseph's Catholic (Greenville, SC) 22 West-Oak (Westminster, SC) 17   

Thurmond (Johnston, SC) 26 Emerald (Greenwood, SC) 25   

Powdersville (Greenville, SC) 33 Walhalla (SC) 31   

Wren (Piedmont, SC) 32 Clinton (SC) 31   


INTERSTATE
Academy of Richmond County (Augusta, GA) 33 Midland Valley (Graniteville, SC) 29   

Calhoun Falls (SC) 30 Jefferson Academy (Mooresboro, NC) 27

SCISA 8-MAN REGION II (8 MAN)
King Academy (Batesburg, SC) 13 Laurens Academy (Laurens, SC) 12



Friday, September 14th

A REGION 3
Williston-Elko (Williston, SC) 21 Estill (SC) 16

SCISA AA REGION I
Trinity-Byrnes (Darlington, SC) 24 Oakbrook Prep (Spartanburg, SC) 21

NON-LEAGUE
Charleston Math & Science (Charleston, SC) 20 Burke (Charleston, SC) 15

INTERSTATE
Trinity Academy (Gray, TN) 10 Rosman (NC) 9



Saturday, September 15th

PIONEER
Asheville Saints (Asheville, NC) 16 Tennessee Silverbacks (Johnson City, TN) 12

MASON-DIXON (8 MAN)
Mississippi School for the Deaf (Jackson, MS) 17 Georgia School for the Deaf (Cave Spring, GA) 13