2018 SOUTH CAROLINA 11/2 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, November 1st

NON-LEAGUE
Johnson (Columbia, SC) at Pelion (SC), 7:30pm   




Friday, November 2nd

A REGION 3
Blackville-Hilda (Blackville, SC) at Denmark-Olar (Denmark, SC), 7:30pm   

North (SC) at Ridge Spring-Monetta (Monetta, SC), 7:30pm   

Hunter-Kinard-Tyler (Neeses, SC) at Wagener-Salley (Wagener, SC), 7:30pm   

Estill (SC) at Williston-Elko (Williston, SC), 7:30pm   


NON-LEAGUE
Lower Richland (Hopkins, SC) at Airport (West Columbia, SC), 7:30pm   

Creek Bridge (Marion, SC) at Aynor (SC), 7:30pm   

Edisto (Cordova, SC) at Bamberg-Ehrhardt (Bamberg, SC), 7:30pm   

Cross (SC) at Baptist Hill (Hollywood, SC), 7:30pm   

Hampton (Hampton, SC) at Barnwell (SC), 7:30pm   

Burke (Charleston, SC) at Charleston Math & Science (Charleston, SC), 7:30pm   

Darlington (SC) at Crestwood (Sumter, SC), 7:30pm   

Great Falls (SC) at Dixie (Due West, SC), 7:30pm   

Blythewood (SC) at Dutch Fork (Irmo, SC), 7:30pm   

Eau Claire (Columbia, SC) vs. McCormick (SC) at Keenan (Columbia, SC), 7:30pm   

Columbia (SC) at Fox Creek (North Augusta, SC), 7:30pm   

Georgetown (SC) at St. James (Murrells Inlet, SC), 7:30pm   

Dreher (Columbia, SC) at Gilbert (SC), 7:30pm   

Goose Creek (SC) at Stall (Charleston, SC), 7:30pm   

Hanahan (SC) at Garrett Academy Tech (North Charleston, SC), 7:30pm   

Hartsville (SC) at Bluffton (SC), 7:30pm   

Hilton Head (Hilton Head Island, SC) at Ridgeland/Hardeeville (Ridgeland, SC), 7:30pm   

Marion (SC) at Lake View (SC), 7:30pm   

Cheraw (SC) at Lamar (SC), 7:30pm   

Lexington (SC) at Batesburg-Leesville (Batesburg, SC), 7:30pm   

Manning (SC) at Lake City (SC), 7:30pm   

South Florence (Florence, SC) at Marlboro County (Bennettsville, SC), 7:30pm   

May River (Bluffton, SC) at Colleton County (Walterboro, SC), 7:30pm   

Murray (Greeleyville, SC) at Lake Marion (Santee, SC), 7:30pm   

North Myrtle Beach (Little River, SC) at Socastee (Myrtle Beach, SC), 7:30pm   

Sumter (SC) at Northwestern (Rock Hill, SC), 7:30pm   

Oceanside Collegiate Academy (Mt. Pleasant, SC) at St. John's (John's Island, SC), 7:30pm   

Richland Northeast (Columbia, SC) at Flora (Columbia, SC), 7:30pm   

Daniel (Central, SC) at Ridge View (Columbia, SC), 7:30pm   

River Bluff (Lexington, SC) at Irmo (Columbia, SC), 7:30pm
Military Magnet Academy (North Charleston, SC) at Scott's Branch (Summerton, SC), 7:30pm   

Silver Bluff (Aiken, SC) at Allendale-Fairfax (Fairfax, SC), 7:30pm   

Chapin (SC) at Spring Valley (Columbia, SC), 7:30pm   

Calhoun County (St. Matthews, SC) at Swansea (SC), 7:30pm   

Timberland (St. Stephen, SC) at Bishop England (Charleston, SC), 7:30pm   

North Charleston (SC) at Waccamaw (Pawley's Island, SC), 7:30pm   

West Florence (Florence, SC) at Camden (SC), 7:30pm   

South Aiken (Aiken, SC) at Westwood (Blythewood, SC), 7:30pm   

Whitmire (SC) at Branchville (SC), 7:30pm   

Orangeburg-Wilkinson (Orangeburg, SC) at Woodland (Dorchester, SC), 7:30pm   

Rock Hill (SC) at York (SC), 7:00pm   


INTERSTATE
Carolina Gladiators (Asheville, NC) at Swain County (Bryson City, NC)
Carolina Pride (Charlotte, NC) at Keenan (Columbia, SC), 7:30pm