2018 PREP SCHOOLS 10/12 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Friday, October 12th

EVERGREEN - CLEMENTS
New Hampton School (New Hampton, NH) at St. Paul's (Concord, NH), 6:30pm

INDEPENDENT SCHOOL ISL-9
Middlesex (Concord, MA) at Groton School (Groton, MA), 2:00pm

METROPOLITAN INDEPENDENT FOOTBALL - NEW JERSEY
Montclair Kimberley Academy (Montclair, NJ) at Pingry (Martinsville, NJ), 7:00pm

NON-LEAGUE
Wilbraham & Monson Academy (Wilbraham, MA) at Portsmouth Abbey (Portsmouth, RI), 4:00pm
Worcester Academy (Worcester, MA) vs. More (Oakdale, CT) at McGuirk Stadium (Hadley, MA), 6:00pm

INTERSTATE
North (Akron, OH) at Western Reserve Academy (Hudson, OH), 5:00pm



Saturday, October 13th

CENTRAL NEW ENGLAND
Loomis Chaffee (Windsor, CT) at Deerfield Academy (Deerfield, MA), 3:00pm
Phillips Exeter Academy (Exeter, NH) at Suffield Academy (Suffield, CT), 4:30pm

ERICKSON
Brunswick (Greenwich, CT) vs. Taft (Watertown, CT) at Brunswick School middle/lower campus (Greenwich, CT), 3:00pm
Hotchkiss (Lakeville, CT) at Avon Old Farms (Avon, CT), 3:00pm
Kent School (Kent, CT) at Salisbury School (Salisbury, CT), 3:00pm
Williston Northampton (Easthampton, MA) at Trinity-Pawling (Pawling, NY), 3:30pm

EVERGREEN - BONNEFOND
Hebron Academy (Hebron, ME) at Cushing Academy (Ashburnham, MA), 3:00pm

FREELANCE
Pennington (NJ) at Long Island Lutheran (Brookville, NY), 2:00pm

HUDSON VALLEY
Dalton (New York, NY) at Harvey (Katonah, NY), 2:30pm
Mann (Riverdale, NY) at Newark Academy (Livingston, NJ), 1:30pm

INDEPENDENT SCHOOL ISL-7
Buckingham Browne & Nichols (Cambridge, MA) at Tabor Academy (Marion, MA), 3:00pm
Milton Academy (Milton, MA) at Belmont Hill (Belmont, MA), 2:00pm
St. Sebastian's (Needham, MA) at Governor's Academy (Byfield, MA), 2:00pm

INDEPENDENT SCHOOL ISL-9
Brooks (North Andover, MA) at Thayer Academy (Braintree, MA), 2:45pm
Roxbury Latin (West Roxbury, MA) at Noble & Greenough (Dedham, MA), 2:30pm
St. George's (Middletown, RI) at Rivers (Weston, MA), 6:00pm

MID-ATLANTIC PREP
Hun (Princeton, NJ) at Hill (Pottstown, PA), 2:00pm
Mercersburg Academy (Mercersburg, PA) at Blair Academy (Blairstown, NJ), 3:30pm
Peddie (Hightstown, NJ) at Lawrenceville School (Lawrenceville, NJ), 2:00pm

NEPSAC FREELANCE
Capital Prep Harbor (Bridgeport, CT) at Cheshire Academy (Cheshire, CT), 3:00pm
Hamden Hall Country Day (Hamden, CT) at King (Stamford, CT), 1:00pm

NON-LEAGUE
Albany Academy for Boys (Albany, NY) at Pingree (South Hamilton, MA), 5:00pm
Berkshire (Sheffield, MA) at Kingswood Oxford (West Hartford, CT), 3:00pm
Canterbury (New Milford, CT) at Dexter (Brookline, MA), 4:00pm
Fieldston (Bronx, NY) at Hackley (Tarrytown, NY), 3:00pm
Hopkins (New Haven, CT) at St. Luke's (New Canaan, CT), 3:00pm
Hyde (Bath, ME) at Tilton School (Tilton, NH), 3:45pm
Kents Hill School (Kents Hill, ME) at Proctor Academy (Andover, NH), 2:30pm
Poly Prep Country Day (Brooklyn, NY) at Rye Country Day (Rye, NY), 3:30pm
Riverdale Country (Bronx, NY) at Morristown-Beard (Morristown, NJ), 2:30pm
St. Mark's (Southborough, MA) at Lawrence Academy (Groton, MA), 3:00pm

INTERSTATE
Kiski (Saltsburg, PA) at Wyoming Seminary College Prep (Kingston, PA), 1:00pm
Royal Imperial Collegiate (St. Catharines, Ontario) at Choate Rosemary Hall (Wallingford, CT), 12:00pm

NEPSAC 8-MAN (8 MAN)
Gunnery (Washington, CT) at Forman (Litchfield, CT), 2:30pm
Millbrook School (Millbrook, NY) at Holderness (Plymouth, NH), 2:30pm
Perkiomen (Pennsburg, PA) at Pomfret School (Pomfret, CT), 2:00pm