2018 PREP SCHOOLS 9/28 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Friday, September 28th

EVERGREEN - BONNEFOND
Dexter (Brookline, MA) at Cushing Academy (Ashburnham, MA), 7:00pm

EVERGREEN - CLEMENTS
Proctor Academy (Andover, NH) at Tilton School (Tilton, NH), 6:00pm

NON-LEAGUE
Brunswick (Greenwich, CT) at Cheshire Academy (Cheshire, CT), 6:30pm

INTERSTATE
Hamden Hall Country Day (Hamden, CT) at Iona Prep (New Rochelle, NY), 7:00pm



Saturday, September 29th

CENTRAL NEW ENGLAND
Choate Rosemary Hall (Wallingford, CT) at Phillips Exeter Academy (Exeter, NH), 4:30pm
Worcester Academy (Worcester, MA) at Suffield Academy (Suffield, CT), 6:00pm

ERICKSON
Kent School (Kent, CT) at Avon Old Farms (Avon, CT), 3:00pm
Taft (Watertown, CT) at Williston Northampton (Easthampton, MA), 7:00pm

EVERGREEN - BONNEFOND
Hebron Academy (Hebron, ME) at Portsmouth Abbey (Portsmouth, RI), 2:00pm
Kents Hill School (Kents Hill, ME) at Kingswood Oxford (West Hartford, CT), 2:00pm
Pingree (South Hamilton, MA) at Hyde (Bath, ME), 2:00pm

EVERGREEN - CLEMENTS
Berkshire (Sheffield, MA) at Wilbraham & Monson Academy (Wilbraham, MA), 3:00pm
New Hampton School (New Hampton, NH) at Albany Academy for Boys (Albany, NY), 3:00pm
St. Paul's (Concord, NH) at Canterbury (New Milford, CT), 3:30pm

HUDSON VALLEY
Dalton (New York, NY) at Dwight-Englewood (Englewood, NJ), 1:00pm
Newark Academy (Livingston, NJ) at Harvey (Katonah, NY), 3:30pm

INDEPENDENT SCHOOL ISL-7
Belmont Hill (Belmont, MA) at Buckingham Browne & Nichols (Cambridge, MA), 12:00pm
Governor's Academy (Byfield, MA) at Milton Academy (Milton, MA), 2:00pm
Tabor Academy (Marion, MA) at St. Sebastian's (Needham, MA), 10:30am

INDEPENDENT SCHOOL ISL-9
Groton School (Groton, MA) at Brooks (North Andover, MA), 4:30pm
Rivers (Weston, MA) at Middlesex (Concord, MA), 2:30pm
Roxbury Latin (West Roxbury, MA) at St. Mark's (Southborough, MA), 2:30pm
Thayer Academy (Braintree, MA) at St. George's (Middletown, RI), 2:30pm

METROPOLITAN INDEPENDENT FOOTBALL - CITY
Riverdale Country (Bronx, NY) at Poly Prep Country Day (Brooklyn, NY), 2:00pm

METROPOLITAN INDEPENDENT FOOTBALL - FAIRCHESTER
Hackley (Tarrytown, NY) at Hopkins (New Haven, CT), 1:00pm

NON-LEAGUE
Deerfield Academy (Deerfield, MA) at Hotchkiss (Lakeville, CT), 3:00pm
Fieldston (Bronx, NY) at Montclair Kimberley Academy (Montclair, NJ), 12:00pm
Lawrence Academy (Groton, MA) at Noble & Greenough (Dedham, MA), 1:00pm
Loomis Chaffee (Windsor, CT) at Trinity-Pawling (Pawling, NY), 3:30pm
Morristown-Beard (Morristown, NJ) at Rye Country Day (Rye, NY), 2:00pm
Pennington (NJ) at Pingry (Martinsville, NJ), 1:00pm
Salisbury School (Salisbury, CT) at Phillips Academy (Andover, MA), 2:00pm
St. Luke's (New Canaan, CT) at Long Island Lutheran (Brookville, NY), 1:00pm

INTERSTATE
Blair Academy (Blairstown, NJ) at Penn Charter (Philadelphia, PA), 2:00pm
Germantown Academy (Fort Washington, PA) at Lawrenceville School (Lawrenceville, NJ), 2:00pm
Green Street Academy (Baltimore, MD) at Mercersburg Academy (Mercersburg, PA), 2:00pm
Hill (Pottstown, PA) at Springside Chestnut Hill Academy (Philadelphia, PA), 2:30pm
Hun (Princeton, NJ) at Haverford School (Haverford, PA), 1:00pm
Linsly (Wheeling, WV) vs. Wheeling Central Catholic (Wheeling, WV) at Wheeling Jesuit U. (Wheeling, WV), 1:30pm
Peddie (Hightstown, NJ) at Malvern Prep (Malvern, PA), 7:00pm
St. Joseph's (Ottawa, Ontario) at More (Oakdale, CT), 12:00pm
Western Reserve Academy (Hudson, OH) at University (Hunting Valley, OH), 2:00pm

NEPSAC 8-MAN (8 MAN)
Forman (Litchfield, CT) at Holderness (Plymouth, NH), 2:30pm
Millbrook School (Millbrook, NY) at Perkiomen (Pennsburg, PA), 2:30pm
Pomfret School (Pomfret, CT) at Gunnery (Washington, CT), 3:00pm