2018 PREP SCHOOLS 10/26 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Friday, October 26th

EVERGREEN - BONNEFOND
Kents Hill School (Kents Hill, ME) at Cushing Academy (Ashburnham, MA), 6:30pm

NON-LEAGUE
St. Sebastian's (Needham, MA) at Brooks (North Andover, MA), 6:00pm

INTERSTATE
Burncoat (Worcester, MA) vs. Hamden Hall Country Day (Hamden, CT) at Foley Field (Worcester, MA), 6:30pm
Linsly (Wheeling, WV) at Crestview (Columbiana, OH), 7:00pm
Pennington (NJ) at Point Pleasant Beach (NJ), 6:00pm



Saturday, October 27th

CENTRAL NEW ENGLAND
Loomis Chaffee (Windsor, CT) at Worcester Academy (Worcester, MA), 5:00pm
Suffield Academy (Suffield, CT) at Choate Rosemary Hall (Wallingford, CT), 3:00pm

ERICKSON
Brunswick (Greenwich, CT) at Avon Old Farms (Avon, CT), 3:00pm
Hotchkiss (Lakeville, CT) at Williston Northampton (Easthampton, MA), 6:00pm
Taft (Watertown, CT) at Kent School (Kent, CT), 2:30pm
Trinity-Pawling (Pawling, NY) at Salisbury School (Salisbury, CT), 3:00pm

EVERGREEN - BONNEFOND
Dexter (Brookline, MA) at Portsmouth Abbey (Portsmouth, RI), 3:30pm
Hyde (Bath, ME) at Hebron Academy (Hebron, ME), 3:00pm
Pingree (South Hamilton, MA) at Kingswood Oxford (West Hartford, CT)

EVERGREEN - CLEMENTS
Albany Academy for Boys (Albany, NY) at St. Paul's (Concord, NH), 6:00pm
Proctor Academy (Andover, NH) at Canterbury (New Milford, CT), 2:45pm
Tilton School (Tilton, NH) at Wilbraham & Monson Academy (Wilbraham, MA), 5:00pm

INDEPENDENT SCHOOL ISL-7
Lawrence Academy (Groton, MA) at Belmont Hill (Belmont, MA), 3:30pm
Milton Academy (Milton, MA) at Tabor Academy (Marion, MA), 3:15pm

INDEPENDENT SCHOOL ISL-9
Groton School (Groton, MA) at Roxbury Latin (West Roxbury, MA), 2:00pm
Middlesex (Concord, MA) at Noble & Greenough (Dedham, MA), 3:30pm
St. Mark's (Southborough, MA) at Rivers (Weston, MA), 3:00pm

MID-ATLANTIC PREP
Blair Academy (Blairstown, NJ) at Lawrenceville School (Lawrenceville, NJ), 6:00pm
Hill (Pottstown, PA) at Mercersburg Academy (Mercersburg, PA), 2:00pm
Hun (Princeton, NJ) at Peddie (Hightstown, NJ), 2:00pm

NEPSAC FREELANCE
Capital Prep Harbor (Bridgeport, CT) at St. Luke's (New Canaan, CT), 3:00pm

NON-LEAGUE
Governor's Academy (Byfield, MA) vs. St. George's (Middletown, RI) at Toppa Field (Newport, RI), 5:00pm
Thayer Academy (Braintree, MA) at Buckingham Browne & Nichols (Cambridge, MA), 2:00pm

INTERSTATE
Canada Prep Football Academy (St. Catharines, Ontario) at More (Oakdale, CT), 2:00pm
Cheshire Academy (Cheshire, CT) at Mater Dei (New Monmouth, NJ), 2:00pm
Columbus Crusaders (Galena, OH) at Kiski (Saltsburg, PA), 7:00pm
Hawken (Gates Mills, OH) at Western Reserve Academy (Hudson, OH), 2:00pm
Wyoming Seminary College Prep (Kingston, PA) at King (Stamford, CT), 3:30pm

NEPSAC 8-MAN (8 MAN)
Forman (Litchfield, CT) at Pomfret School (Pomfret, CT), 3:30pm
Gunnery (Washington, CT) at Millbrook School (Millbrook, NY), 6:30pm
Perkiomen (Pennsburg, PA) vs. Holderness (Plymouth, NH) at Gunnery (Washington, CT), 2:30pm



Sunday, October 28th

CENTRAL NEW ENGLAND
Deerfield Academy (Deerfield, MA) at Phillips Academy (Andover, MA), 1:30pm

EVERGREEN - CLEMENTS
New Hampton School (New Hampton, NH) at Berkshire (Sheffield, MA), 1:00pm