2018 OREGON 9/21 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Thursday, September 20th

5A SPECIAL DISTRICT 3
Corvallis (OR) 20 Dallas (OR) 14   


NON-LEAGUE
Willamina (OR) 21 Monroe (OR) 7   


1A SPECIAL DISTRICT 3 (8 MAN)
Elgin (OR) 58 Powder Valley (North Powder, OR) 20



Friday, September 21st

2A SPECIAL DISTRICT 1
Knappa (Astoria, OR) 70 Warrenton (OR) 21   

Neah-Kah-Nie (Rockaway Beach, OR) at Nestucca (Cloverdale, OR), 7:00pm   

Portland Christian (Portland, OR) 58 Vernonia (OR) 6   


2A SPECIAL DISTRICT 2
Colton (OR) 60 Chemawa Indian (Salem, OR) 8
Santiam (Mill City, OR) 45 Gervais (OR) 16   

Sheridan (OR) 44 Kennedy (Mt. Angel, OR) 7   


3A SPECIAL DISTRICT 1
Dayton (OR) 35 Madras (OR) 10   

Rainier (OR) 42 Corbett (OR) 6   

Yamhill-Carlton (Yamhill, OR) 28 Taft (Lincoln City, OR) 25   


3A SPECIAL DISTRICT 2
Cascade Christian (Medford, OR) 52 Pleasant Hill (OR) 13   

Harrisburg (OR) 54 Douglas (Winston, OR) 20   

Sutherlin (OR) 24 South Umpqua (Myrtle Creek, OR) 20   


4A SPECIAL DISTRICT 1
Banks (OR) 56 Tillamook (OR) 13   

Molalla (OR) 28 Valley Catholic (Beaverton, OR) 20   

Seaside (OR) 55 Astoria (OR) 7   


4A SPECIAL DISTRICT 2
Crook County (Prineville, OR) at The Dalles (OR), 7:00pm   

Gladstone (OR) 42 Estacada (OR) 22   

Woodburn (OR) 21 North Marion (Aurora, OR) 0   


4A SPECIAL DISTRICT 3
Cascade (Turner, OR) 31 Stayton (OR) 28   

Newport (OR) 27 Philomath/Alsea (Philomath, OR) 21   

Sweet Home (OR) 58 Sisters (OR) 3   


4A SPECIAL DISTRICT 4
Marist (Eugene, OR) 15 Elmira (OR) 2   

Marshfield (Coos Bay, OR) 31 Cottage Grove (OR) 10   


4A SPECIAL DISTRICT 5
Klamath Union (Klamath Falls, OR) 21 Henley (Klamath Falls, OR) 16   

Mazama (Klamath Falls, OR) 61 Phoenix (OR) 13   


4A SPECIAL DISTRICT 6
La Grande (OR) at McLoughlin/Griswold (Milton-Freewater, OR), 7:00pm   

Ontario (OR) 42 Baker (Baker City, OR) 19   


5A SPECIAL DISTRICT 1
Forest Grove (OR) 35 Cleveland (Portland, OR) 0   

Hood River Valley (Hood River, OR) 71 Benson Tech (Portland, OR) 0   

La Salle (Milwaukie, OR) 25 Putnam (Milwaukie, OR) 7   

Parkrose (Portland, OR) 21 Milwaukie/Milwaukie Academy of the Arts (Milwaukie, OR) 14   

Pendleton (OR) 47 Scappoose (OR) 27   

St. Helens (OR) 42 Wilson (Portland, OR) 35   

Wilsonville (OR) 54 Hillsboro (OR) 0   

Wilsonville (OR) 54 St. Helens (OR) 0

5A SPECIAL DISTRICT 2
Churchill (Eugene, OR) 59 Ashland (OR) 7   

Crater (Central Point, OR) 26 North Eugene (Eugene, OR) 7   

Ridgeview (Redmond, OR) 42 Redmond (OR) 35   

South Eugene (Eugene, OR) 43 Eagle Point (OR) 27   

Thurston (Springfield, OR) 47 North Bend (OR) 14   

Willamette (Eugene, OR) 60 Springfield (OR) 27   


5A SPECIAL DISTRICT 3
Central (Independence, OR) 28 Crescent Valley (Corvallis, OR) 14   

Lebanon (OR) 42 McKay (Salem, OR) 13   

Silverton (OR) 34 North Salem (Salem, OR) 13   

West Albany (Albany, OR) 34 South Albany (Albany, OR) 3   


6A SPECIAL DISTRICT 1
Grant (Portland, OR) 25 Roosevelt (Portland, OR) 15   

Jefferson (Portland, OR) 50 Madison (Portland, OR) 38   


6A SPECIAL DISTRICT 2
Beaverton (OR) 46 Westview (Portland, OR) 34   

Jesuit (Portland, OR) 56 Aloha (Beaverton, OR) 7   


6A SPECIAL DISTRICT 4
Sandy (OR) 45 Gresham (OR) 14   


6A SPECIAL DISTRICT 5
West Linn (OR) 45 Lakeridge (Lake Oswego, OR) 28   


6A SPECIAL DISTRICT 6
South Salem (Salem, OR) 21 Sprague (Salem, OR) 20   


NON-LEAGUE
Amity (OR) 48 Coquille (OR) 0   

Bandon (OR) 32 Creswell (OR) 19   

Barlow (Gresham, OR) 40 Summit (Bend, OR) 13   

Bend (OR) 40 Roseburg (OR) 20   

Brookings-Harbor (Brookings, OR) 21 Lakeview (OR) 20   

Burns (OR) 25 Lost River (Merrill, OR) 10   

Centennial (Gresham, OR) 55 Century (Hillsboro, OR) 12   

Central Catholic (Portland, OR) 44 Sherwood (OR) 24   

Clackamas (OR) 49 Lake Oswego (OR) 39   

Culver (OR) 27 Weston-McEwen (Athena, OR) 16   

Glencoe (Hillsboro, OR) 34 Douglas (Portland, OR) 20   

Glide (OR) 22 Oakland (OR) 7   

Grant Union (John Day, OR) 30 Umatilla (OR) 20   

Grants Pass (OR) 38 Southridge (Beaverton, OR) 21   

Hidden Valley (Grants Pass, OR) 42 Salem Academy (Salem, OR) 17   

Gaston (OR) at Jefferson (OR), 7:00pm   

La Pine (OR) 32 Rogue River (OR) 6   

Mountain View (Bend, OR) 43 North Medford (Medford, OR) 42   

Newberg (OR) 20 Canby (OR) 7   

Junction City (OR) at North Valley (Grants Pass, OR), 7:00pm   

Nyssa (OR) 63 Stanfield (OR) 0   

Oregon City (OR) 44 Liberty (Hillsboro, OR) 34   

Reedsport (OR) 40 Illinois Valley (Cave Junction, OR) 6   

Reynolds (Troutdale, OR) 42 Mountainside (Beaverton, OR) 14   

Santiam Christian (Corvallis, OR) 54 Blanchet Catholic (Salem, OR) 0   

Scio (OR) 44 Regis (Stayton, OR) 8   

Sheldon (Eugene, OR) 56 West Salem (Salem, OR) 21   

South Medford (Medford, OR) 21 McMinnville (OR) 12   

St. Mary's (Medford, OR) 49 Gold Beach/Pacific (Gold Beach, OR) 6   

Tigard (OR) 45 Lincoln (Portland, OR) 13   

Toledo (OR) 52 Central Linn (Halsey, OR) 35   

Tualatin (OR) 57 Sunset (Portland, OR) 21   


INTERSTATE
Heppner (OR) 22 Colfax (WA) 20   

Hudson's Bay (Vancouver, WA) 27 Franklin (Portland, OR) 7   

Irrigon (OR) 16 Stevenson (WA) 14   

King's Way Christian (Vancouver, WA) 45 Riverside (Boardman, OR) 0   

Tumwater (WA) 57 McNary (Keizer, OR) 13   


1A SPECIAL DISTRICT 1 (8 MAN)
Crow (Eugene, OR) at St. Paul (OR), 7:00pm
Elkton (OR) 16 North Douglas (Drain, OR) 12
Lowell (OR) 80 Yoncalla (OR) 30
Mapleton (OR) 70 Oakridge (OR) 54
Mohawk (Marcola, OR) 48 Waldport (OR) 18
Perrydale (Amity, OR) at Falls City/Kings Valley (Falls City, OR), 7:00pm

1A SPECIAL DISTRICT 2 (8 MAN)
Camas Valley (OR) 48 Glendale (OR) 8
Chiloquin (OR) 48 Prospect (OR) 14
Days Creek (OR) 44 Butte Falls/Crater Lake (Butte Falls, OR) 12
Hosanna Christian (Klamath Falls, OR) at Bonanza (OR), 7:00pm
Riddle (OR) 70 Myrtle Point (OR) 14

1A SPECIAL DISTRICT 3 (8 MAN)
Crane (OR) 62 Pine Eagle (Halfway, OR) 0
Dufur (OR) 52 Enterprise (OR) 16
Imbler (OR) 50 Ione (OR) 14
Pilot Rock/Nixyaawii Community (Pilot Rock, OR) 50 Arlington/Condon (Arlington, OR) 0
Union (OR) 40 Sherman (Moro, OR) 32
Wallowa (OR) 62 Adrian/Jordan Valley (Adrian, OR) 6

1A SPECIAL DISTRICT 4 (6 MAN)
McKenzie (Finn Rock, OR) 73 Triangle Lake (Blachly, OR) 0
Powers (OR) 53 Eddyville (OR) 6

1A SPECIAL DISTRICT 5 (6 MAN)
Burnt River (Unity, OR) at Harper (OR), 4:00pm
Echo (OR) 79 Huntington (OR) 22
Harper (OR) 66 Dayville/Monument (Dayville, OR) 13
Joseph (OR) 62 Prairie City (OR) 2
South Wasco County (Maupin, OR) 65 Burnt River (Unity, OR) 12



Saturday, September 22nd

NON-LEAGUE
Clatskanie (OR) at Vale (OR), 1:00pm   


1A SPECIAL DISTRICT 2 (8 MAN)
North Lake (Silver Lake, OR) at Triad (Klamath Falls, OR), 2:00pm