2018 OKLAHOMA 9/28 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Monday, September 24th

4A DISTRICT 2
Cushing (OK) at Madill (OK), 7:30pm   


5A DISTRICT 1
Noble (OK) at Duncan (OK), 7:30pm   




Tuesday, September 25th

6A-II DISTRICT 1
Putnam City West (Oklahoma City, OK) at Del City (OK), 7:00pm

NON-LEAGUE
Stigler (OK) at Talihina (OK), 7:00pm



Thursday, September 27th

5A DISTRICT 1
Southeast (Oklahoma City, OK) at MacArthur (Lawton, OK), 7:00pm

5A DISTRICT 2
Eisenhower (Lawton, OK) at Northwest Classen (Oklahoma City, OK), 7:00pm

6A-I DISTRICT 1
Edmond Memorial (Edmond, OK) at Westmoore (Oklahoma City, OK), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Depew (OK) at Weleetka (OK), 7:00pm
Quinton (OK) at Cave Springs (Bunch, OK), 7:00pm
Shattuck (OK) vs. Carnegie (OK) at Southwestern Oklahoma State U. (Weatherford, OK), 7:00pm



Friday, September 28th

2A DISTRICT 1
Alva (OK) at Chisholm (Enid, OK), 7:00pm
Luther (OK) at Oklahoma Centennial (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Perry (OK) at Hennessey (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 2
Chandler (OK) at Kellyville (OK), 7:00pm
Holdenville (OK) at Okemah (OK), 7:00pm
Jones (OK) at Meeker (OK), 7:00pm
Prague (OK) at Henryetta (OK), 7:30pm

2A DISTRICT 3
Caney Valley (Ramona, OK) at Beggs (OK), 7:00pm
Dewey (OK) at Haskell (OK), 7:00pm
Kiefer (OK) at Sperry (OK), 7:00pm
Victory Christian (Tulsa, OK) at Morris (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 4
Adair (OK) at Wyandotte (OK), 7:00pm
Chelsea (OK) at Nowata (OK), 7:00pm
Metro Christian (Tulsa, OK) at Chouteau-Mazie (Chouteau, OK), 7:00pm
Salina (OK) at Kansas (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 5
Holland Hall (Tulsa, OK) at Keys (Park Hill, OK), 7:00pm
Sequoyah (Tahlequah, OK) at Pocola (OK), 7:00pm
Spiro (OK) at Westville (OK), 7:00pm
Vian (OK) at Panama (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 6
Hartshorne (OK) at Eufaula (OK), 7:00pm
Heavener (OK) at Atoka (OK), 7:00pm
Hugo (OK) at Antlers (OK), 7:00pm
Wilburton (OK) at Valliant (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 7
Little Axe (Norman, OK) at Washington (OK), 7:00pm
Millwood (Oklahoma City, OK) at Community Christian (Norman, OK), 7:00pm
Star-Spencer (Spencer, OK) at Lexington (OK), 7:00pm
Stratford (OK) at Crooked Oak (Oklahoma City, OK), 7:00pm

2A DISTRICT 8
Coalgate (OK) at Comanche (OK), 7:30pm
Davis (OK) at Lindsay (OK), 7:30pm
Marietta (OK) at Dickson (Ardmore, OK), 7:30pm
Tishomingo (OK) at Kingston (OK), 7:30pm

3A DISTRICT 1
Bridge Creek (Blanchard, OK) at Mount St. Mary (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Heritage Hall (Oklahoma City, OK) at Marshall (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Mannford (OK) at Kingfisher (OK), 7:00pm
Perkins-Tryon (Perkins, OK) at Blackwell (OK), 7:00pm

3A DISTRICT 2
Bethel (Shawnee, OK) at Plainview (Ardmore, OK), 7:00pm
Lone Grove (OK) at Douglass (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Pauls Valley (OK) at Marlow (OK), 7:00pm
Purcell (OK) at Sulphur (OK), 7:00pm

3A DISTRICT 3
Idabel (OK) at Webster (Tulsa, OK), 7:00pm
Lincoln Christian (Tulsa, OK) at Seminole (OK), 7:30pm
Okmulgee (OK) at Checotah (OK), 7:30pm
Roland (OK) at Stigler (OK), 7:00pm

3A DISTRICT 4
Berryhill (Tulsa, OK) at Locust Grove (OK), 7:00pm
Cascia Hall (Tulsa, OK) at Jay (OK), 7:00pm
Inola (OK) at Sequoyah (Claremore, OK), 7:00pm
Verdigris (Claremore, OK) at Vinita (OK), 7:00pm

4A DISTRICT 1
Anadarko (OK) at Newcastle (OK), 7:00pm
Chickasha (OK) at Cache (OK), 7:00pm
Clinton (OK) at Weatherford (OK), 7:00pm
Elgin (OK) at Elk City (OK), 7:00pm

4A DISTRICT 2
Bethany (OK) at Harrah (OK), 7:30pm
Madill (OK) at Tuttle (OK), 7:30pm
McLoud (OK) at Blanchard (OK), 7:30pm
Tecumseh (OK) at Cushing (OK), 7:30pm

4A DISTRICT 3
Catoosa (OK) at Miami (OK), 7:00pm
Cleveland (OK) at McLain Science & Tech (Tulsa, OK), 7:00pm
Oologah (OK) at Bristow (OK), 7:00pm
Wagoner (OK) at Grove (OK), 7:00pm

4A DISTRICT 4
Broken Bow (OK) at Hilldale (Muskogee, OK), 7:00pm
Central (Tulsa, OK) at Muldrow (OK), 7:30pm
Fort Gibson (OK) at Poteau (OK), 7:00pm
Stilwell (OK) at Sallisaw (OK), 7:00pm

5A DISTRICT 1
Altus (OK) at Ardmore (OK), 7:30pm
Duncan (OK) at Western Heights (Oklahoma City, OK), 7:00pm
El Reno (OK) at Noble (OK), 7:30pm

5A DISTRICT 2
Guymon (OK) at Guthrie (OK), 7:00pm
Piedmont (OK) at Albert (Midwest City, OK), 7:00pm
Woodward (OK) at Bishop McGuinness (Oklahoma City, OK), 7:00pm

5A DISTRICT 3
Durant (OK) at Coweta (OK), 7:00pm
Edison (Tulsa, OK) at Bishop Kelley (Tulsa, OK), 7:00pm
Hale (Tulsa, OK) at Glenpool (OK), 7:00pm
McAlester (OK) at Ada (OK), 7:30pm

5A DISTRICT 4
Claremore (OK) at East Central (Tulsa, OK), 7:00pm
Memorial (Tulsa, OK) at Collinsville (OK), 7:00pm
Rogers College (Tulsa, OK) at Pryor (OK), 7:00pm
Tahlequah (OK) at Skiatook (OK), 7:00pm

6A-I DISTRICT 1
Broken Arrow (OK) at Norman (OK), 7:00pm
Enid (OK) at Jenks (OK), 7:30pm
Yukon (OK) at Edmond Santa Fe (Edmond, OK), 7:00pm

6A-I DISTRICT 2
Edmond North (Edmond, OK) at Owasso (OK), 7:00pm
Norman North (Norman, OK) at Moore (OK), 7:00pm
Southmoore (Moore, OK) at Putnam City North (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Union (Tulsa, OK) at Mustang (OK), 7:00pm

6A-II DISTRICT 1
Deer Creek (Edmond, OK) at Lawton (OK), 7:00pm
Midwest City (OK) at Stillwater (OK), 7:00pm
Putnam City (Oklahoma City, OK) at Choctaw (OK), 7:00pm

6A-II DISTRICT 2
Muskogee (OK) at Page (Sand Springs, OK), 7:00pm
Ponca City (OK) at Shawnee (OK), 7:30pm
Sapulpa (OK) at Bartlesville (OK), 7:00pm
Washington (Tulsa, OK) at Bixby (OK), 7:00pm

A DISTRICT 1
Hooker (OK) at Fairview (OK), 7:00pm
Okeene (OK) at Mooreland (OK), 7:00pm
Oklahoma Bible (Enid, OK) at Beaver (OK), 7:00pm
Texhoma (OK) at Thomas-Fay-Custer (Thomas, OK), 7:00pm

A DISTRICT 2
Cordell (OK) at Sayre (OK), 7:00pm
Hollis (OK) at Hobart (OK), 7:00pm
Mangum (OK) at Frederick (OK), 7:00pm
Merritt (Elk City, OK) at Hinton (OK), 7:00pm

A DISTRICT 3
Crescent (OK) at Crossings Christian (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Minco (OK) at Watonga (OK), 7:00pm
Northeast Academy (Oklahoma City, OK) at Oklahoma Christian Academy (Edmond, OK), 7:00pm
Wellston (OK) at Cashion (OK), 7:00pm

A DISTRICT 4
Dibble (OK) at Rush Springs (OK), 7:30pm
Healdton (OK) at Ringling (OK), 7:00pm
Velma-Alma (Velma, OK) at Elmore City-Pernell (Elmore City, OK), 7:00pm
Walters (OK) at Apache (OK), 7:30pm

A DISTRICT 5
Barnsdall (OK) at Hughes Academy (Tulsa, OK), 7:00pm
Hominy (OK) at Drumright (OK), 7:00pm
Tonkawa (OK) at Pawhuska (OK), 7:00pm
Woodland (Fairfax, OK) at Pawnee (OK), 7:00pm

A DISTRICT 6
Afton (OK) at Quapaw (OK), 7:00pm
Colcord (OK) at Commerce (OK), 7:00pm
Fairland (OK) at Rejoice Christian (Owasso, OK), 7:00pm
Oklahoma Union (South Coffeyville, OK) at Ketchum (OK), 7:00pm

A DISTRICT 7
Allen (OK) at Wynnewood (OK), 7:00pm
Konawa (OK) at Liberty (Mounds, OK), 7:00pm
Mounds (OK) at Wayne (OK), 7:00pm
Stroud (OK) at Wewoka (OK), 7:00pm

A DISTRICT 8
Hulbert (OK) at Gore (OK), 7:00pm
Porter (OK) at Talihina (OK), 7:00pm
Savanna (OK) at Central (Sallisaw, OK), 7:00pm

FREELANCE
Tulsa NOAH HomeSchool (Tulsa, OK) at Grant (Oklahoma City, OK), 7:00pm

NON-LEAGUE
Oklahoma Christian (Edmond, OK) at Newkirk (OK), 7:00pm
Oklahoma City Patriots HomeSchool (Oklahoma City, OK) at Warner (OK), 7:00pm

C DISTRICT 1 (8 MAN)
Balko (OK) at Pond Creek-Hunter (Pond Creek, OK), 7:00pm
Buffalo (OK) at Waynoka (OK), 7:00pm
Sharon-Mutual (Mutual, OK) at Tyrone (OK), 7:00pm
Timberlake (Helena, OK) at Boise City (OK), 7:00pm

C DISTRICT 2 (8 MAN)
Grandfield (OK) at Fox (OK), 7:00pm
Maysville (OK) at Temple (OK), 7:00pm
Mountain View-Gotebo (Mountain View, OK) at Corn Bible Academy (Corn, OK), 7:00pm
Thackerville (OK) at Tipton (OK), 7:00pm

C DISTRICT 3 (8 MAN)
Covington-Douglas (Covington, OK) at Bluejacket (OK), 7:00pm
Medford (OK) at Welch (OK), 7:00pm
Southwest Covenant (Yukon, OK) at Deer Creek-Lamont (Lamont, OK), 7:00pm

C DISTRICT 4 (8 MAN)
Midway (Council Hill, OK) at Bowlegs (OK), 7:00pm
Webbers Falls (OK) at Sasakwa (OK), 7:00pm
Wilson-Henryetta (Henryetta, OK) at Paoli (OK), 7:00pm

OKLAHOMA CHRISTIAN (8 MAN)
Eagle Point Christian Academy (Sapulpa, OK) at Immanuel Lutheran Christian Academy (Broken Arrow, OK), 7:30pm
Life Prep (Wichita, KS) at Wright Christian (Tulsa, OK)
Southwest Christian Academy (Little Rock, AR) at Union Christian Academy (Fort Smith, AR), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Burns Flat-Dill City (Burns Flat, OK) at Ringwood (OK), 7:00pm
Central (Marlow, OK) at Cyril (OK), 7:30pm
Claremore Christian (Claremore, OK) at Foyil (OK), 7:00pm
Davenport (OK) at Dewar (OK), 7:30pm
Empire (Duncan, OK) at Alex (OK), 7:30pm
Geary (OK) at Pioneer-Pleasant Vale (Waukomis, OK), 7:00pm
Kremlin-Hillsdale (Kremlin, OK) at Seiling (OK), 7:00pm
Laverne (OK) at Cherokee (OK), 7:00pm
Maud (OK) at Wilson (OK), 7:30pm
Porum (OK) at Canadian (OK), 7:00pm
Strother (Seminole, OK) at Bray-Doyle (Bray, OK), 7:30pm
Summit Christian Academy (Broken Arrow, OK) at Olive (Drumright, OK), 7:00pm
Watts (OK) at Arkoma (OK), 7:30pm
Waukomis (OK) at Canton (OK), 7:00pm
Waurika (OK) at Caddo (OK), 7:30pm
Wesleyan Christian (Bartlesville, OK) at South Coffeyville (OK), 7:30pm
Wetumka (OK) at Keota (OK), 7:00pm
Yale (OK) at Regent Prep (Tulsa, OK), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSTATE
Unity Christian Academy (Leland, MS) at Arkansas Christian Academy (Bryant, AR), 5:30pm



Saturday, September 29th

GREAT PLAINS (8 MAN)
Kansas School for the Deaf (Olathe, KS) at Oklahoma School for the Deaf (Sulphur, OK), 6:30pm
Missouri School for the Deaf (Fulton, MO) at Minnesota State Academy for the Deaf (Faribault, MN), 2:00pm
Wisconsin School for the Deaf (Delavan, WI) at Iowa School for the Deaf (Council Bluffs, IA), 2:00pm

6/8/9 MAN INTERSTATE
Arkansas School for the Deaf (Little Rock, AR) at New Mexico School for the Deaf (Santa Fe, NM), 2:00pm