2018 OKLAHOMA 11/2 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, November 1st

5A DISTRICT 1
Noble (OK) at Southeast (Oklahoma City, OK), 7:00pm

5A DISTRICT 4
Collinsville (OK) at Rogers College (Tulsa, OK), 7:00pm
Pryor (OK) at Memorial (Tulsa, OK), 7:00pm

6A-I DISTRICT 1
Enid (OK) at Broken Arrow (OK), 7:00pm
Jenks (OK) at Westmoore (Oklahoma City, OK), 7:00pm

B DISTRICT 5 (8 MAN)
Weleetka (OK) at Wetumka (OK), 7:30pm

B DISTRICT 6 (8 MAN)
Cave Springs (Bunch, OK) at Keota (OK), 7:30pm

B DISTRICT 7 (8 MAN)
Wesleyan Christian (Bartlesville, OK) at Olive (Drumright, OK), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSTATE
Arkansas School for the Deaf (Little Rock, AR) at Decatur (AR), 6:00pm



Friday, November 2nd

2A DISTRICT 1
Hennessey (OK) at Chisholm (Enid, OK), 7:00pm
Luther (OK) at Oklahoma Christian (Edmond, OK), 7:00pm
Perry (OK) at Oklahoma Centennial (Oklahoma City, OK), 7:00pm

2A DISTRICT 2
Chandler (OK) at Holdenville (OK), 7:00pm
Jones (OK) at Prague (OK), 7:00pm
Kellyville (OK) at Okemah (OK), 7:00pm
Meeker (OK) at Henryetta (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 3
Kiefer (OK) at Haskell (OK), 7:00pm
Morris (OK) at Dewey (OK), 7:00pm
Sperry (OK) at Beggs (OK), 7:00pm
Victory Christian (Tulsa, OK) at Caney Valley (Ramona, OK), 7:00pm

2A DISTRICT 4
Chelsea (OK) at Adair (OK), 7:00pm
Kansas (OK) at Chouteau-Mazie (Chouteau, OK), 7:00pm
Nowata (OK) at Wyandotte (OK), 7:00pm
Salina (OK) at Metro Christian (Tulsa, OK), 7:00pm

2A DISTRICT 5
Keys (Park Hill, OK) at Vian (OK), 7:00pm
Panama (OK) at Holland Hall (Tulsa, OK), 7:00pm
Pocola (OK) at Westville (OK), 7:00pm
Spiro (OK) at Sequoyah (Tahlequah, OK), 7:00pm

2A DISTRICT 6
Atoka (OK) at Eufaula (OK), 7:00pm
Heavener (OK) at Hartshorne (OK), 7:00pm
Hugo (OK) at Wilburton (OK), 7:00pm
Valliant (OK) at Antlers (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 7
Crooked Oak (Oklahoma City, OK) at Community Christian (Norman, OK), 7:00pm
Lexington (OK) at Washington (OK), 7:00pm
Millwood (Oklahoma City, OK) at Stratford (OK), 7:00pm
Star-Spencer (Spencer, OK) at Little Axe (Norman, OK), 7:00pm

2A DISTRICT 8
Dickson (Ardmore, OK) at Comanche (OK), 7:30pm
Lindsay (OK) at Kingston (OK), 7:30pm
Marietta (OK) at Coalgate (OK), 7:30pm
Tishomingo (OK) at Davis (OK), 7:30pm

3A DISTRICT 1
Blackwell (OK) at Bridge Creek (Blanchard, OK), 7:00pm
Mannford (OK) at Heritage Hall (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Marshall (Oklahoma City, OK) at Kingfisher (OK), 7:00pm
Mount St. Mary (Oklahoma City, OK) at Perkins-Tryon (Perkins, OK), 7:00pm

3A DISTRICT 2
Lone Grove (OK) at Bethel (Shawnee, OK), 7:00pm
Marlow (OK) at Purcell (OK), 7:00pm
Plainview (Ardmore, OK) at Douglass (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Sulphur (OK) at Pauls Valley (OK), 7:30pm

3A DISTRICT 3
Checotah (OK) at Lincoln Christian (Tulsa, OK), 7:00pm
Idabel (OK) at Roland (OK), 7:00pm
Seminole (OK) at Okmulgee (OK), 7:00pm
Stigler (OK) at Webster (Tulsa, OK), 7:00pm

3A DISTRICT 4
Berryhill (Tulsa, OK) at Verdigris (Claremore, OK), 7:00pm
Inola (OK) at Cascia Hall (Tulsa, OK), 7:00pm
Locust Grove (OK) at Vinita (OK), 7:00pm
Sequoyah (Claremore, OK) at Jay (OK), 7:00pm

4A DISTRICT 1
Anadarko (OK) at Chickasha (OK), 1:00pm
Clinton (OK) at Cache (OK), 7:00pm
Elgin (OK) at Newcastle (OK), 7:00pm
Elk City (OK) at Weatherford (OK), 7:00pm

4A DISTRICT 2
Bethany (OK) at McLoud (OK), 7:30pm
Blanchard (OK) at Harrah (OK), 7:30pm
Cushing (OK) at Tuttle (OK), 7:30pm
Tecumseh (OK) at Madill (OK), 7:30pm

4A DISTRICT 3
Bristow (OK) at Miami (OK), 7:00pm
Cleveland (OK) at Wagoner (OK), 7:00pm
McLain Science & Tech (Tulsa, OK) at Grove (OK), 7:00pm
Oologah (OK) at Catoosa (OK), 7:00pm

4A DISTRICT 4
Fort Gibson (OK) at Broken Bow (OK), 7:30pm
Hilldale (Muskogee, OK) at Poteau (OK), 7:00pm
Muldrow (OK) at Stilwell (OK), 7:00pm
Sallisaw (OK) at Central (Tulsa, OK), 7:00pm

5A DISTRICT 1
Altus (OK) at Duncan (OK), 7:00pm
MacArthur (Lawton, OK) at El Reno (OK), 7:00pm
Western Heights (Oklahoma City, OK) at Ardmore (OK), 7:30pm

5A DISTRICT 2
Albert (Midwest City, OK) at Bishop McGuinness (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Guthrie (OK) at Eisenhower (Lawton, OK), 7:00pm
Northwest Classen (Oklahoma City, OK) at Guymon (OK), 7:00pm
Woodward (OK) at Piedmont (OK), 7:00pm

5A DISTRICT 3
Ada (OK) at Edison (Tulsa, OK), 7:00pm
Bishop Kelley (Tulsa, OK) at McAlester (OK), 7:30pm
Durant (OK) at Hale (Tulsa, OK), 7:00pm
Glenpool (OK) at Coweta (OK), 7:00pm

5A DISTRICT 4
East Central (Tulsa, OK) at Skiatook (OK), 7:00pm
Tahlequah (OK) at Claremore (OK), 7:00pm

6A-I DISTRICT 1
Edmond Santa Fe (Edmond, OK) at Norman (OK), 7:00pm
Yukon (OK) at Edmond Memorial (Edmond, OK), 7:00pm

6A-I DISTRICT 2
Edmond North (Edmond, OK) at Union (Tulsa, OK), 7:00pm
Moore (OK) at Mustang (OK), 7:00pm
Norman North (Norman, OK) at Southmoore (Moore, OK), 7:00pm
Owasso (OK) at Putnam City North (Oklahoma City, OK), 7:00pm

6A-II DISTRICT 1
Choctaw (OK) at Deer Creek (Edmond, OK), 7:00pm
Lawton (OK) at Putnam City (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Putnam City West (Oklahoma City, OK) at Midwest City (OK), 7:00pm
Stillwater (OK) at Del City (OK), 7:00pm

6A-II DISTRICT 2
Bartlesville (OK) at Shawnee (OK), 7:30pm
Bixby (OK) at Muskogee (OK), 7:00pm
Page (Sand Springs, OK) at Washington (Tulsa, OK), 7:00pm
Ponca City (OK) at Sapulpa (OK), 7:00pm

A DISTRICT 1
Beaver (OK) at Mooreland (OK), 7:00pm
Hooker (OK) at Texhoma (OK), 7:00pm
Okeene (OK) at Thomas-Fay-Custer (Thomas, OK), 7:00pm
Oklahoma Bible (Enid, OK) at Fairview (OK), 7:00pm

A DISTRICT 2
Cordell (OK) at Mangum (OK), 1:00pm
Hobart (OK) at Frederick (OK), 7:00pm
Hollis (OK) at Hinton (OK), 7:00pm
Sayre (OK) at Merritt (Elk City, OK), 7:00pm

A DISTRICT 3
Cashion (OK) at Minco (OK), 7:00pm
Christian Heritage (Del City, OK) at Crescent (OK), 7:00pm
Oklahoma Christian Academy (Edmond, OK) at Watonga (OK), 7:00pm
Wellston (OK) at Northeast Academy (Oklahoma City, OK), 7:00pm

A DISTRICT 4
Dibble (OK) at Velma-Alma (Velma, OK), 7:30pm
Healdton (OK) at Rush Springs (OK), 7:00pm
Ringling (OK) at Apache (OK), 7:30pm
Walters (OK) at Elmore City-Pernell (Elmore City, OK)

A DISTRICT 5
Drumright (OK) at Woodland (Fairfax, OK), 7:00pm
Hominy (OK) at Tonkawa (OK), 1:00pm
Hughes Academy (Tulsa, OK) at Morrison (OK), 7:00pm
Pawhuska (OK) at Pawnee (OK), 7:00pm

A DISTRICT 6
Afton (OK) at Ketchum (OK), 7:00pm
Colcord (OK) at Rejoice Christian (Owasso, OK), 7:00pm
Commerce (OK) at Quapaw (OK), 7:00pm
Fairland (OK) at Oklahoma Union (South Coffeyville, OK), 7:00pm

A DISTRICT 7
Liberty (Mounds, OK) at Wynnewood (OK), 7:00pm
Stroud (OK) at Mounds (OK), 7:00pm
Wayne (OK) at Allen (OK), 7:00pm
Wewoka (OK) at Konawa (OK), 7:00pm

A DISTRICT 8
Gore (OK) at Central (Sallisaw, OK), 7:00pm
Hulbert (OK) at Savanna (OK), 7:00pm
Talihina (OK) at Warner (OK), 7:00pm

FREELANCE
Grant (Oklahoma City, OK) at Tulsa NOAH HomeSchool (Tulsa, OK), 7:00pm
Oklahoma City Patriots HomeSchool (Oklahoma City, OK) at Capitol Hill (Oklahoma City, OK), 7:00pm

NON-LEAGUE
Alva (OK) at Newkirk (OK), 7:00pm

B DISTRICT 1 (8 MAN)
Canton (OK) at Shattuck (OK), 7:00pm
Seiling (OK) at Laverne (OK), 7:00pm

B DISTRICT 2 (8 MAN)
Cherokee (OK) at Pioneer-Pleasant Vale (Waukomis, OK), 7:00pm
Garber (OK) at Waukomis (OK), 7:00pm
Ringwood (OK) at Kremlin-Hillsdale (Kremlin, OK), 7:00pm

B DISTRICT 3 (8 MAN)
Alex (OK) at Burns Flat-Dill City (Burns Flat, OK), 7:00pm
Carnegie (OK) at Geary (OK), 7:00pm
Cyril (OK) at Snyder (OK), 7:00pm

B DISTRICT 4 (8 MAN)
Central (Marlow, OK) at Ryan (OK), 7:30pm
Empire (Duncan, OK) at Waurika (OK), 7:30pm
Wilson (OK) at Bray-Doyle (Bray, OK), 7:30pm

B DISTRICT 5 (8 MAN)
Caddo (OK) at Strother (Seminole, OK), 7:30pm
Maud (OK) at Canadian (OK), 7:00pm

B DISTRICT 6 (8 MAN)
Gans (OK) at Arkoma (OK), 7:30pm
Porum (OK) at Dewar (OK), 7:30pm

B DISTRICT 7 (8 MAN)
Davenport (OK) at Yale (OK), 7:30pm
Depew (OK) at Prue (OK), 7:00pm

B DISTRICT 8 (8 MAN)
Oaks-Mission (Oaks, OK) at South Coffeyville (OK), 7:30pm
Regent Prep (Tulsa, OK) at Foyil (OK), 7:00pm
Summit Christian Academy (Broken Arrow, OK) at Watts (OK), 7:00pm

C DISTRICT 1 (8 MAN)
Balko (OK) at Waynoka (OK), 7:00pm
Pond Creek-Hunter (Pond Creek, OK) at Boise City (OK), 7:00pm
Sharon-Mutual (Mutual, OK) at Buffalo (OK), 7:00pm
Timberlake (Helena, OK) at Tyrone (OK), 7:00pm

C DISTRICT 2 (8 MAN)
Corn Bible Academy (Corn, OK) at Grandfield (OK), 7:00pm
Fox (OK) at Mountain View-Gotebo (Mountain View, OK), 7:00pm
Temple (OK) at Tipton (OK), 7:00pm
Thackerville (OK) at Maysville (OK), 7:00pm

C DISTRICT 3 (8 MAN)
Bluejacket (OK) at Coyle (OK), 7:00pm
Deer Creek-Lamont (Lamont, OK) at Welch (OK), 7:30pm
Medford (OK) at Southwest Covenant (Yukon, OK), 7:00pm

C DISTRICT 4 (8 MAN)
Midway (Council Hill, OK) at Webbers Falls (OK), 7:00pm
Sasakwa (OK) at Bowlegs (OK), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Quinton (OK) at Covington-Douglas (Covington, OK)



Saturday, November 3rd

C DISTRICT 4 (8 MAN)
Paoli (OK) at Graham/Dustin (Weleetka, OK), 7:00pm