2018 OHIO 10/19 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 18th

GREAT LAKES
Elyria Catholic (Elyria, OH) at Normandy (Parma, OH), 7:00pm

MIAMI VALLEY - GRAY
Lockland (OH) at Cincinnati College Prep Academy (Cincinnati, OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - BUCKEYE
Westerville Central (Westerville, OH) at Westerville South (Westerville, OH), 7:00pm

OHIO HERITAGE
Catholic Central (Springfield, OH) at Greeneview (Jamestown, OH), 7:00pm

NON-LEAGUE
Ross (Hamilton, OH) at Meadowdale (Dayton, OH), 7:00pm



Friday, October 19th

AKRON CITY
Buchtel (Akron, OH) at Ellet (Akron, OH), 7:00pm

ALL-AMERICAN - BLUE
LaBrae (Leavittsburg, OH) at Girard (OH), 7:00pm
Liberty (Youngstown, OH) at Newton Falls (OH), 7:00pm
Memorial (Campbell, OH) at Brookfield (OH), 7:00pm

ALL-AMERICAN - GOLD
Boardman (Youngstown, OH) at Austintown-Fitch (Youngstown, OH), 7:00pm
East (Youngstown, OH) at Harding (Warren, OH), 7:00pm

ALL-AMERICAN - RED
Howland (Warren, OH) at Canfield (OH), 7:00pm

ALL-AMERICAN - WHITE
Edgewood (Ashtabula, OH) at Struthers (OH), 7:00pm
Hubbard (OH) at Poland Seminary (Poland, OH), 7:00pm
Jefferson (OH) at McKinley (Niles, OH), 7:00pm

BLANCHARD VALLEY
Arlington (OH) at Vanlue (OH), 7:00pm
Cory-Rawson (Rawson, OH) at Leipsic (OH), 7:00pm
McComb (OH) at Hopewell-Loudon (Bascom, OH), 7:00pm
Pandora-Gilboa (Pandora, OH) at North Baltimore (OH), 7:00pm
Riverdale (Mt. Blanchard, OH) at Arcadia (OH), 7:00pm
Van Buren (OH) at Liberty-Benton (Findlay, OH), 7:00pm

BUCKEYE 8
Edison (Richmond, OH) at Buckeye Local (Rayland, OH), 7:00pm

CENTRAL BUCKEYE - KENTON TRAIL
Shawnee (Springfield, OH) at Bellefontaine (OH), 7:00pm
Tecumseh (New Carlisle, OH) at Alder (Plain City, OH), 7:00pm

CENTRAL BUCKEYE - MAD RIVER
Graham (St. Paris, OH) at Logan (Bellefontaine, OH), 7:00pm
Indian Lake (Lewistown, OH) at Urbana (OH), 7:00pm

CHAGRIN VALLEY - CHAGRIN
Beachwood (OH) at Chagrin Falls (OH), 7:00pm
Perry (OH) at Geneva (OH), 7:00pm
West Geauga (Chesterland, OH) at Orange (Pepper Pike, OH), 7:00pm

CHAGRIN VALLEY - VALLEY
Harding (Fairport Harbor, OH) at Cuyahoga Heights (Cleveland, OH), 7:00pm
Kirtland (OH) at Independence (OH), 7:00pm
Richmond Heights (OH) at Cardinal (Middlefield, OH), 7:00pm
Wickliffe (OH) at Berkshire (Burton, OH), 7:00pm

CINCINNATI HILLS
Deer Park (Cincinnati, OH) at Indian Hill (Cincinnati, OH), 7:00pm
Finneytown (Cincinnati, OH) at Madeira (Cincinnati, OH), 7:00pm
Mariemont (Cincinnati, OH) at Wyoming (Cincinnati, OH), 7:00pm
Reading (OH) at Taylor (Cleves, OH), 7:00pm

COLUMBUS CITY - NORTH
Beechcroft (Columbus, OH) at Linden-McKinley (Columbus, OH), 7:00pm
Centennial (Columbus, OH) at Mifflin (Columbus, OH), 7:00pm
Northland (Columbus, OH) at East (Columbus, OH), 7:00pm

COLUMBUS CITY - SOUTH
Eastmoor Academy (Columbus, OH) at Briggs (Columbus, OH), 7:00pm
Independence (Columbus, OH) at South (Columbus, OH), 7:00pm
Marion-Franklin (Columbus, OH) at Walnut Ridge (Columbus, OH), 7:00pm
West (Columbus, OH) at Africentric Early College (Columbus, OH), 7:00pm

CROSS COUNTY
Ansonia (OH) at Tri-Village (New Madison, OH), 7:00pm
Arcanum (OH) at Mississinawa Valley (Union City, OH), 7:00pm
Bethel (Tipp City, OH) at Bradford (OH), 7:00pm
Covington (OH) at Twin Valley South (West Alexandria, OH), 7:00pm
Fort Loramie (OH) at National Trail (New Paris, OH), 7:00pm
Miami East (Casstown, OH) at Tri-County North (Lewisburg, OH), 7:00pm

EAST CENTRAL OHIO - GRAY
Cambridge (OH) at River View (Warsaw, OH), 7:00pm

EAST CENTRAL OHIO - SCARLET
Dover (OH) at Marietta (OH), 7:00pm
New Philadelphia (OH) at Zanesville (OH), 7:00pm

EASTERN CINCINNATI
Kings (Kings Mill, OH) at Loveland (OH), 7:00pm
Milford (OH) at West Clermont (Cincinnati, OH), 7:00pm
Walnut Hills (Cincinnati, OH) at Anderson (Cincinnati, OH), 7:00pm
Withrow (Cincinnati, OH) at Turpin (Cincinnati, OH), 7:00pm

EASTERN OHIO
Anderson (Lisbon, OH) at East Palestine (OH), 7:00pm
Columbiana (OH) at Southern (Salineville, OH), 7:00pm
Leetonia (OH) at Wellsville (OH), 7:00pm
Toronto (OH) at United (Hanoverton, OH), 7:00pm

FEDERAL
GlenOak (Canton, OH) at Lake (Uniontown, OH), 7:00pm
Jackson (Massillon, OH) at Green (Uniontown, OH), 7:00pm
Perry (Massillon, OH) at McKinley (Canton, OH), 7:00pm

FIRELANDS
Mapleton (Ashland, OH) at New London (OH), 7:00pm
Monroeville (OH) at Plymouth (OH), 7:00pm
South Central (Greenwich, OH) at Crestview (Ashland, OH), 7:00pm
St. Paul (Norwalk, OH) at Western Reserve (Collins, OH), 7:00pm

FREELANCE
Washington (Massillon, OH) at Louisville (OH), 7:30pm

FRONTIER
Hillsboro (OH) at Miami Trace (Washington Courthouse, OH), 7:00pm
Jackson (OH) at McClain (Greenfield, OH), 7:00pm
Washington (Washington Courthouse, OH) at Chillicothe (OH), 7:00pm

GREAT LAKES
Rocky River (OH) at Parma (OH), 7:00pm
Valley Forge (Parma Heights, OH) at Holy Name (Parma Heights, OH), 7:00pm

GREATER CLEVELAND
Medina (OH) at Brunswick (OH), 7:00pm
Mentor (OH) at Euclid (OH), 7:00pm
Shaker Heights (OH) at Solon (OH), 7:00pm
Strongsville (OH) at Elyria (OH), 7:00pm

GREATER MIAMI
Fairfield (OH) at Colerain (Cincinnati, OH), 7:00pm
Lakota East (Liberty Township, OH) at Hamilton (OH), 7:00pm
Lakota West (West Chester, OH) at Middletown (OH), 7:00pm
Oak Hills (Cincinnati, OH) at Sycamore (Cincinnati, OH), 7:00pm
Princeton (Cincinnati, OH) at Mason (Mason, OH), 7:00pm

GREATER WESTERN OHIO - CENTRAL
Centerville (OH) at Fairmont (Kettering, OH), 7:00pm
Wayne (Huber Heights, OH) at Springfield (OH), 7:00pm

GREATER WESTERN OHIO - NATIONAL WEST
Springboro (OH) at Northmont (Clayton, OH), 7:00pm

GREATER WESTERN OHIO - NORTH
Butler (Vandalia, OH) at Sidney (OH), 7:00pm
Tippecanoe (Tipp City, OH) at Piqua (OH), 7:00pm
Troy (OH) at Greenville (OH), 7:00pm

GREATER WESTERN OHIO - SOUTH
West Carrollton (OH) at Fairborn (OH), 7:00pm
Xenia (OH) at Trotwood-Madison (Trotwood, OH), 7:00pm

GREEN MEADOWS
Edgerton (OH) at Wayne Trace (Haviland, OH), 7:00pm
Fairview (Sherwood, OH) at Tinora (Defiance, OH), 7:00pm
Hicksville (OH) at Antwerp (OH), 7:00pm
Holgate (OH) at Ayersville (Defiance, OH), 7:00pm

INTER-VALLEY - NORTH
Buckeye Trail (Lore City, OH) at Sandy Valley (Magnolia, OH), 7:00pm
Strasburg-Franklin (Strasburg, OH) at East Canton (OH), 7:00pm

INTER-VALLEY - SOUTH
Claymont (Uhrichsville, OH) at Ridgewood (West Lafayette, OH), 7:00pm
Newcomerstown (OH) at Garaway (Sugarcreek, OH), 7:00pm
Tuscarawas Valley (Zoarville, OH) at Indian Valley (Gnadenhutten, OH), 7:00pm

KNOX MORROW
Cardington-Lincoln (Cardington, OH) at Fredericktown (OH), 7:00pm
East Knox (Howard, OH) at Highland (Marengo, OH), 7:00pm
Mt. Gilead (OH) at Danville (OH), 7:00pm
Northmor (Galion, OH) at Centerburg (OH), 7:00pm

LAKE ERIE
Bedford (OH) at Lorain (OH), 7:00pm
Cleveland Heights (OH) at Shaw (East Cleveland, OH), 7:00pm
Maple Heights (OH) at Warrensville Heights (Warrensville, OH), 7:00pm

LICKING COUNTY - BUCKEYE
Granville (OH) at Licking Valley (Newark, OH), 7:00pm
Lakewood (Hebron, OH) at Watkins Memorial (Pataskala, OH), 7:00pm

LICKING COUNTY - CARDINAL
Newark Catholic (Newark, OH) at Heath (OH), 7:00pm
Northridge (Johnstown, OH) at Utica (OH), 7:00pm

MAHONING VALLEY
Lowellville (OH) at Springfield (New Middletown, OH), 7:00pm
McDonald (OH) at Western Reserve (Berlin Center, OH), 7:00pm
Mineral Ridge (OH) at Jackson-Milton (North Jackson, OH), 7:00pm
Waterloo (Atwater, OH) at McKinley (Sebring, OH), 7:00pm

MIAMI VALLEY - GRAY
Clark Montessori (Cincinnati, OH) at New Miami (Hamilton, OH), 7:00pm

MIAMI VALLEY - SCARLET
Cincinnati Country Day (Cincinnati, OH) at Summit Country Day (Cincinnati, OH), 7:00pm
Cincinnati Hills Christian Academy (Cincinnati, OH) at Norwood (OH), 7:00pm
North College Hill (Cincinnati, OH) at Miami Valley Christian Academy (Cincinnati, OH), 7:00pm

MID-OHIO
Harding (Marion, OH) at River Valley (Caledonia, OH), 7:00pm
North Union (Richwood, OH) at Buckeye Valley (Delaware, OH), 7:00pm
Ontario (Mansfield, OH) at Galion (OH), 7:00pm
Pleasant (Marion, OH) at Clear Fork (Bellville, OH), 7:00pm

MID-STATE - BUCKEYE
Amanda-Clearcreek (Amanda, OH) at Hamilton Township (Columbus, OH), 7:00pm
Bloom-Carroll (Carroll, OH) at Fairfield Union (Lancaster, OH), 7:00pm
Circleville (OH) at Teays Valley (Ashville, OH), 7:00pm

MID-STATE - CARDINAL
Bishop Rosecrans (Zanesville, OH) at Grove City Christian (Grove City, OH), 7:00pm
Fairfield Christian Academy (Lancaster, OH) at Worthington Christian (Worthington, OH), 7:00pm
Fisher Catholic (Lancaster, OH) at Harvest Prep (Canal Winchester, OH), 7:00pm

MID-STATE - OHIO
Bexley (Columbus, OH) at London (OH), 7:00pm
Liberty Union (Baltimore, OH) at Columbus Academy (Gahanna, OH), 7:00pm
Whitehall-Yearling (Whitehall, OH) at Bishop Ready (Columbus, OH), 7:00pm

MIDWEST
Coldwater (OH) at St. Henry (OH), 7:30pm
Fort Recovery (OH) at Marion Local (Maria Stein, OH), 7:30pm
Minster (OH) at Versailles (OH), 7:30pm
Parkway (Rockford, OH) at Anna (OH), 7:30pm
St. John's (Delphos, OH) at New Bremen (OH), 7:30pm

MUSKINGUM VALLEY
Glenn (New Concord, OH) at New Lexington (OH), 7:00pm
Philo (Duncan Falls, OH) at Morgan (McConnelsville, OH), 7:00pm
Sheridan (Thornville, OH) at Crooksville (OH), 7:00pm
Tri-Valley (Dresden, OH) at West Muskingum (Zanesville, OH), 7:00pm

NORTH COAST - BLUE
Archbishop Hoban (Akron, OH) at Walsh Jesuit (Cuyahoga Falls, OH), 7:00pm
Benedictine (Cleveland, OH) at Padua Franciscan (Parma, OH), 7:00pm
Lake Catholic (Mentor, OH) at Notre Dame-Cathedral Latin (Chardon, OH), 7:00pm

NORTH COAST - WHITE
Trinity (Garfield Heights, OH) at Aquinas (Louisville, OH), 7:00pm

NORTHEASTERN
Chalker (Southington, OH) at Windham (OH), 7:00pm
Grand Valley (Orwell, OH) at Newbury (OH), 7:00pm
Pymatuning Valley (Andover, OH) at Mathews (Vienna, OH), 7:00pm

NORTHEASTERN BUCKEYE
Alliance (OH) at Minerva (OH), 7:00pm
Carrollton (OH) at Canton South (Canton, OH), 7:00pm
West Branch (Beloit, OH) at Marlington (Alliance, OH), 7:00pm

NORTHERN 10
Buckeye Central (New Washington, OH) at Carey (OH), 7:00pm
Bucyrus (OH) at Upper Sandusky (OH), 7:00pm
Colonel Crawford (North Robinson, OH) at Seneca East (Attica, OH), 7:00pm
Mohawk (Sycamore, OH) at Wynford (Bucyrus, OH), 7:00pm

NORTHERN BUCKEYE
Fostoria (OH) at Rossford (OH), 7:00pm
Genoa (OH) at Eastwood (Pemberville, OH), 7:00pm
Otsego (Tontogany, OH) at Elmwood (Bloomdale, OH), 7:00pm
Woodmore (Elmore, OH) at Lake (Millbury, OH), 7:00pm

NORTHERN LAKES
Bowling Green (OH) at Southview (Sylvania, OH), 7:00pm
Northview (Sylvania, OH) at Perrysburg (OH), 7:00pm
Springfield (Holland, OH) at Maumee (OH), 7:00pm
Wayne (Whitehouse, OH) at Napoleon (OH), 7:00pm

NORTHWEST
Ada (OH) at Bluffton (OH), 7:00pm
Columbus Grove (OH) at Allen East (Harrod, OH), 7:00pm
Crestview (Convoy, OH) at Jefferson (Delphos, OH), 7:00pm
Spencerville (OH) at Paulding (OH), 7:00pm

NORTHWEST CENTRAL
Elgin (Marion, OH) at Upper Scioto Valley (McGuffey, OH), 7:00pm
Hardin Northern (Dola, OH) at Waynesfield-Goshen (Waynesfield, OH), 7:00pm
Lehman Catholic (Sidney, OH) at Perry (Lima, OH), 7:00pm
Ridgemont (Mount Victory, OH) at Riverside (De Graff, OH), 7:00pm

NORTHWEST OHIO
Archbold (OH) at Evergreen (Metamora, OH), 7:00pm
Liberty Center (OH) at Bryan (OH), 7:00pm
Swanton (OH) at Delta (OH), 7:00pm
Wauseon (OH) at Henry (Hamler, OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - BUCKEYE
Olentangy Orange (Lewis Center, OH) at Olentangy Liberty (Powell, OH), 7:00pm
Westerville North (Westerville, OH) at Olentangy (Lewis Center, OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - CAPITAL
Canal Winchester (OH) at Newark (OH), 7:00pm
Franklin Heights (Columbus, OH) at New Albany (OH), 7:00pm
Groveport-Madison (Groveport, OH) at Big Walnut (Sunbury, OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - CARDINAL
Dublin Jerome (Dublin, OH) at Berlin (Delaware, OH), 7:00pm
Hilliard Bradley (Hilliard, OH) at Worthington Kilbourne (Columbus, OH), 7:00pm
Hilliard Darby (Hilliard, OH) at Hayes (Delaware, OH), 7:00pm
Worthington (Worthington, OH) at Dublin Scioto (Dublin, OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - CENTRAL
Central Crossing (Grove City, OH) at Upper Arlington (Columbus, OH), 7:00pm
Dublin Coffman (Dublin, OH) at Westland (Galloway, OH), 7:00pm
Hilliard Davidson (Hilliard, OH) at Marysville (OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - OHIO
Lancaster (OH) at Pickerington North (Pickerington, OH), 7:00pm
Lincoln (Gahanna, OH) at Grove City (OH), 7:00pm
Pickerington Central (Pickerington, OH) at Reynoldsburg (OH), 7:00pm

OHIO CARDINAL
Ashland (OH) at West Holmes (Millersburg, OH), 7:00pm
Madison Comprehensive (Mansfield, OH) at Lexington (OH), 7:00pm
Mt. Vernon (OH) at Mansfield (OH), 7:00pm

OHIO HERITAGE
Cedarville (OH) at Greenon (Springfield, OH), 7:00pm
Fairbanks (Milford Center, OH) at Triad (North Lewisburg, OH), 7:00pm
Mechanicsburg (OH) at Northeastern (Springfield, OH), 7:00pm
Southeastern Local (South Charleston, OH) at Madison Plains (London, OH), 7:00pm
West Liberty-Salem (West Liberty, OH) at West Jefferson (OH), 7:00pm

OHIO VALLEY
Chesapeake (OH) at Rock Hill (Ironton, OH), 7:00pm
Dawson-Bryant (Coal Grove, OH) at Fairland (Proctorville, OH), 7:00pm
Gallia Academy (Gallipolis, OH) at Ironton (OH), 7:00pm
Portsmouth (OH) at South Point (OH), 7:00pm

OHIO VALLEY AAA
Shenandoah (Sarahsville, OH) at Fort Frye (Beverly, OH), 7:00pm
Tyler (Sistersville, WV) at Magnolia (New Martinsville, WV), 7:00pm

OHIO VALLEY AAAA
Edison (Richmond, OH) at Buckeye Local (Rayland, OH), 7:00pm
Weir (Weirton, WV) at East Liverpool (OH), 7:30pm

OHIO VALLEY AAAAA
Marshall (Glen Dale, WV) at Morgantown (WV), 7:00pm

PATRIOT - STARS
Brookside (Sheffield, OH) at Wellington (OH), 7:00pm
Firelands (Oberlin, OH) at Black River (Sullivan, OH), 7:00pm
Keystone (La Grange, OH) at Buckeye (Medina, OH), 7:00pm

PATRIOT - STRIPES
Brooklyn (OH) at Oberlin (OH), 7:00pm
Fairview (Fairview Park, OH) at Columbia (Columbia Station, OH), 7:00pm
Lutheran West (Rocky River, OH) at Clearview (Lorain, OH), 7:00pm

PIONEER VALLEY
Monroe Central (Woodsfield, OH) at Frontier (New Matamoras, OH), 7:00pm

PORTAGE TRAIL - COUNTY
Crestwood (Mantua, OH) at Southeast (Ravenna, OH), 7:00pm
Garfield (Garrettsville, OH) at Rootstown (OH), 7:00pm

PORTAGE TRAIL - METRO
Cloverleaf (Lodi, OH) at Field (Mogadore, OH), 7:00pm
Coventry (Akron, OH) at Springfield (Akron, OH), 7:00pm
Norton (OH) at Woodridge (Peninsula, OH), 7:00pm
Ravenna (OH) at Streetsboro (OH), 7:00pm

PRINCIPALS
Cuyahoga Valley Christian Academy (Cuyahoga Falls, OH) at Triway (Wooster, OH), 7:00pm
Manchester (Akron, OH) at Loudonville (OH), 7:00pm
Northwest (Canal Fulton, OH) at Tuslaw (Massillon, OH), 7:00pm
Orrville (OH) at Fairless (Navarre, OH), 7:00pm

SANDUSKY BAY - BAY
Huron (OH) at Port Clinton (OH), 7:00pm
Oak Harbor (OH) at Shelby (OH), 7:00pm
Vermilion (OH) at Edison (Milan, OH), 7:00pm

SANDUSKY BAY - LAKE
Bellevue (OH) at Sandusky (OH), 7:00pm
Clyde (OH) at Norwalk (OH), 7:00pm
Columbian (Tiffin, OH) at Perkins (Sandusky, OH), 7:00pm

SANDUSKY BAY - RIVER
Lakota (Kansas, OH) at Danbury (Lakeside, OH), 7:00pm
Sandusky Central Catholic (Sandusky, OH) at Margaretta (Castalia, OH), 7:00pm
St. Joseph Central Catholic (Fremont, OH) at Gibsonburg (OH), 7:00pm
Willard (OH) at Calvert (Tiffin, OH), 7:00pm

SCIOTO VALLEY
Adena (Frankfort, OH) at Southeastern (Chillicothe, OH), 7:00pm
Huntington (Chillicothe, OH) at Unioto (Chillicothe, OH), 7:00pm
Paint Valley (Bainbridge, OH) at Westfall (Williamsport, OH), 7:00pm
Piketon (OH) at Zane Trace (Chillicothe, OH), 7:00pm

SENATE
Adams (Cleveland, OH) at Rhodes (Cleveland, OH), 3:00pm
Collinwood (Cleveland, OH) at East Tech (Cleveland, OH), 5:00pm
Glenville (Cleveland, OH) at Marshall (Cleveland, OH), 3:00pm
Hay (Cleveland, OH) at Kennedy (Cleveland, OH), 3:00pm

SOUTH WEST OHIO
Belmont (Dayton, OH) at Ponitz Career Tech (Dayton, OH), 7:00pm
Riverview East Academy (Cincinnati, OH) at Gamble Montessori (Cincinnati, OH), 7:00pm
Shroder Paideia Academy (Cincinnati, OH) at Western Hills (Cincinnati, OH), 7:00pm
Taft (Cincinnati, OH) at Woodward (Cincinnati, OH), 7:00pm

SOUTHERN BUCKEYE - AMERICAN
Clinton-Massie (Clarksville, OH) at New Richmond (OH), 7:00pm
Goshen (OH) at Batavia (OH), 7:00pm
Wilmington (OH) at Western Brown (Mt. Orab, OH), 7:00pm

SOUTHERN BUCKEYE - NATIONAL
Bethel-Tate (Bethel, OH) at Williamsburg (OH), 7:00pm
Clermont Northeastern (Batavia, OH) at East Clinton (Lees Creek, OH), 7:00pm
Fayetteville-Perry (Fayetteville, OH) at Blanchester (OH), 7:00pm

SOUTHERN OHIO I
Eastern (Beaver, OH) at Oak Hill (OH), 7:00pm
Green (Franklin Furnace, OH) at Northwest (McDermott, OH), 7:00pm
Manchester (OH) at Notre Dame (Portsmouth, OH), 7:00pm
Symmes Valley (Willow Wood, OH) at East (Sciotoville, OH), 7:00pm

SOUTHERN OHIO II
Valley (Lucasville, OH) at Wheelersburg (OH), 7:00pm
Waverly (OH) at Minford (OH), 7:00pm

SOUTHWEST OHIO
Little Miami (Morrow, OH) at Edgewood (Trenton, OH), 7:00pm
Mt. Healthy (Cincinnati, OH) at Harrison (Harrison, OH), 7:00pm
Talawanda (Oxford, OH) at Northwest (Cincinnati, OH), 7:00pm

SOUTHWESTERN
Avon (OH) at Steele (Amherst, OH), 7:00pm
Avon Lake (OH) at Olmsted Falls (OH), 7:00pm
Lakewood (OH) at Midview (Grafton, OH), 7:00pm
North Olmsted (OH) at Berea-Midpark (Berea, OH), 7:00pm
North Ridgeville (OH) at Westlake (OH), 7:00pm

SOUTHWESTERN BUCKEYE - BUCKEYE
Dixie (New Lebanon, OH) at Milton-Union (West Milton, OH), 7:00pm
Northridge (Dayton, OH) at Waynesville (OH), 7:00pm
Preble Shawnee (Camden, OH) at Carlisle (OH), 7:00pm

SOUTHWESTERN BUCKEYE - SOUTHWESTERN
Eaton (OH) at Valley View (Germantown, OH), 7:00pm
Franklin (OH) at Brookville (OH), 7:00pm
Oakwood (Dayton, OH) at Bellbrook (OH), 7:00pm

STEEL VALLEY
Cardinal Mooney (Youngstown, OH) at Ursuline (Youngstown, OH), 7:00pm

SUBURBAN - AMERICAN
Aurora (OH) at Copley (OH), 7:00pm
Barberton (OH) at Roosevelt (Kent, OH), 7:00pm
Highland (Medina, OH) at Tallmadge (OH), 7:00pm

SUBURBAN - NATIONAL
Cuyahoga Falls (OH) at Stow-Munroe Falls (Stow, OH), 7:00pm
North Royalton (OH) at Nordonia (Macedonia, OH), 7:00pm
Twinsburg (OH) at Hudson (OH), 7:00pm
Wadsworth (OH) at Brecksville-Broadview Heights (Broadview Heights, OH), 7:00pm

THREE RIVERS
Central Catholic (Toledo, OH) at Findlay (OH), 7:00pm
Lima (OH) at St. John's Jesuit (Toledo, OH), 7:00pm
Ross (Fremont, OH) at Clay (Oregon, OH), 7:00pm
St. Francis de Sales (Toledo, OH) at Whitmer (Toledo, OH), 7:00pm

TOLEDO AREA
Cardinal Stritch (Oregon, OH) at Hilltop (West Unity, OH), 7:00pm
Edon (OH) at Toledo Christian (Toledo, OH), 7:00pm
Ottawa Hills (Toledo, OH) at Northwood (OH), 7:00pm
Stryker (OH) at Montpelier (OH), 7:00pm

TOLEDO CITY
Scott (Toledo, OH) at Woodward (Toledo, OH), 7:00pm
Start (Toledo, OH) at Rogers (Toledo, OH), 7:00pm
Waite (Toledo, OH) at Bowsher (Toledo, OH), 7:00pm

TRI-VALLEY - HOCKING
Eastern (Reedsville, OH) at Belpre (OH), 7:30pm
Miller (Corning, OH) at South Gallia (Crown City, OH), 7:30pm
Trimble (Glouster, OH) at Southern (Racine, OH), 7:30pm
Waterford (OH) at Federal Hocking (Stewart, OH), 7:30pm

TRI-VALLEY - OHIO
Nelsonville-York (Nelsonville, OH) at Vinton County (McArthur, OH), 7:30pm
River Valley (Bidwell, OH) at Athens (The Plains, OH), 7:30pm
Wellston (OH) at Meigs (Pomeroy, OH), 7:30pm

WAYNE COUNTY
Hillsdale (Jeromesville, OH) at Smithville (OH), 7:00pm
Northwestern (West Salem, OH) at Dalton (OH), 7:00pm
Norwayne (Creston, OH) at Waynedale (Apple Creek, OH), 7:00pm
Rittman (OH) at Chippewa (Doylestown, OH), 7:00pm

WESTERN BUCKEYE
Bath (Lima, OH) at Shawnee (Lima, OH), 7:00pm
Elida (OH) at Kenton (OH), 7:00pm
Memorial (St. Marys, OH) at Defiance (OH), 7:00pm
Ottawa-Glandorf (Ottawa, OH) at Wapakoneta (OH), 7:00pm
Van Wert (OH) at Celina (OH), 7:00pm

WESTERN RESERVE
Chardon (OH) at Kenston (Chagrin Falls, OH), 7:00pm
Madison (OH) at North (Eastlake, OH), 7:00pm
Riverside (Painesville, OH) at Brush (Lyndhurst, OH), 7:00pm
South (Willoughby, OH) at Mayfield (OH), 7:00pm

NON-LEAGUE
Alexander (Albany, OH) at Warren (Vincent, OH), 7:00pm
Archbishop Alter (Kettering, OH) at Archbishop McNicholas (Cincinnati, OH), 7:00pm
Barnesville (OH) at Caldwell (OH), 7:00pm
Beaver (Lisbon, OH) at Martins Ferry (OH), 7:00pm
Beavercreek (OH) at Miamisburg (OH), 7:00pm
Bishop Fenwick (Franklin, OH) at Bacon (Cincinnati, OH), 7:00pm
Bishop Watterson (Columbus, OH) at Logan (OH), 7:00pm
Carroll (Dayton, OH) at Purcell Marian (Cincinnati, OH), 7:00pm
Chaminade-Julienne (Dayton, OH) at Badin (Hamilton, OH), 7:00pm
Conotton Valley (Bowerston, OH) at Clay-Battelle (Blacksville, WV), 7:00pm
Crestview (Columbiana, OH) at Indian Creek (Wintersville, OH), 7:00pm
Firestone (Akron, OH) at Wooster (OH), 7:00pm
Grandview Heights (Columbus, OH) at Logan Elm (Circleville, OH), 7:00pm
Hawken (Gates Mills, OH) at Harvey (Painesville, OH), 7:00pm
Hoover (North Canton, OH) at Bishop Hartley (Columbus, OH), 7:00pm
Johnstown-Monroe (Johnstown, OH) at Licking Heights (Pataskala, OH), 7:00pm
KIPP Columbus (Columbus, OH) at St. Charles (Columbus, OH), 7:00pm
Kenmore/Garfield (Akron, OH) at Salem (OH), 7:00pm
Kenton Ridge (Springfield, OH) at Northwestern (Springfield, OH), 7:00pm
Lakeview (Cortland, OH) at Champion (Warren, OH), 7:00pm
Lebanon (OH) at Stebbins (Riverside, OH), 7:00pm
Linsly (Wheeling, WV) at Meadowbrook (Byesville, OH), 7:00pm
Lutheran East (Cleveland Heights, OH) at Harrison Central (Cadiz, OH), 7:30pm
Maysville (Zanesville, OH) at Coshocton (OH), 7:00pm
Monroe (OH) at Madison (Middletown, OH), 7:00pm
Revere (Richfield, OH) at Bay (Bay Village, OH), 7:00pm
Shadyside (OH) at Bridgeport (OH), 7:00pm
St. Clairsville (OH) at South Range (Canfield, OH), 7:00pm
St. Francis de Sales (Columbus, OH) at Winton Woods (Cincinnati, OH), 7:00pm
Troy Christian (Troy, OH) at Lima Central Catholic (Lima, OH), 7:00pm

INTERSTATE
Brooke (Wellsburg, WV) at Buckhannon-Upshur (Buckhannon, WV), 7:00pm
Cardinal O'Hara (Tonawanda, NY) at Steubenville (OH), 7:00pm
Christian Brothers (St. Louis, MO) at COF Academy (Columbus, OH), 1:00pm
Doddridge County (West Union, WV) at Valley (Pine Grove, WV), 7:00pm
Middletown Christian (Franklin, OH) at Jefferson Township (Dayton, OH), 7:00pm
Oak Glen (New Cumberland, WV) at East Fairmont (Fairmont, WV), 7:00pm
Parkersburg South (Parkersburg, WV) at Greenbrier East (Lewisburg, WV), 7:30pm
Preston (Kingwood, WV) at University (Morgantown, WV), 7:30pm
Princeton (WV) at Wheeling Park (Wheeling, WV), 7:00pm
Royal Imperial Collegiate (St. Catharines, Ontario) at Canton Central Catholic (Canton, OH), 7:00pm
Trinity Catholic (St. Louis, MO) at La Salle (Cincinnati, OH), 7:00pm
Vianney (Kirkwood, MO) at Elder (Cincinnati, OH), 7:00pm
Whetstone (Columbus, OH) at Columbus Crusaders (Galena, OH), 7:30pm



Saturday, October 20th

AKRON CITY
North (Akron, OH) at East (Akron, OH), 12:00pm

BUCKEYE 8
Union Local (Belmont, OH) at Bellaire (OH), 12:30pm

INTER-VALLEY - NORTH
Malvern (OH) at Tuscarawas Central Catholic (New Philadelphia, OH), 7:00pm

MIAMI VALLEY - GRAY
Dayton Christian (Miamisburg, OH) at St. Bernard-Elmwood Place (St. Bernard, OH), 6:00pm

NORTH COAST - WHITE
Gilmour Academy (Gates Mills, OH) at Villa Angela-St. Joseph (Cleveland, OH), 7:00pm
Kennedy (Warren, OH) at Cleveland Central Catholic (Cleveland, OH), 1:00pm

PORTAGE TRAIL - COUNTY
Mogadore (OH) at Valley Christian (Youngstown, OH), 7:00pm

SOUTH WEST OHIO
Dunbar (Dayton, OH) at Marshall (Dayton, OH), 7:00pm
Hughes (Cincinnati, OH) at Aiken (Cincinnati, OH), 6:00pm

NON-LEAGUE
Crestline (OH) at St. John (Ashtabula, OH), 2:00pm
Garfield Heights (OH) at University (Hunting Valley, OH), 2:00pm
Madonna (Weirton, WV) at Catholic Central (Steubenville, OH), 7:00pm
River (Hannibal, OH) at Lucas (OH), 1:00pm
St. Edward (Lakewood, OH) at Archbishop Moeller (Cincinnati, OH), 4:00pm
St. Ignatius (Cleveland, OH) at St. Xavier (Cincinnati, OH), 2:00pm
Wheeling Central Catholic (Wheeling, WV) at Portsmouth West (West Portsmouth, OH), 1:00pm

INTERSTATE
McDonogh (Owings Mills, MD) at St. Vincent-St. Mary (Akron, OH), 1:00pm