2018 OHIO 10/12 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 11th

ALL-AMERICAN - RED
McKinley (Niles, OH) at Howland (Warren, OH), 7:00pm

CENTRAL BUCKEYE - KENTON TRAIL
Shawnee (Springfield, OH) at Kenton Ridge (Springfield, OH), 7:00pm

LAKE ERIE
Lorain (OH) at Maple Heights (OH), 7:00pm
Shaw (East Cleveland, OH) at Bedford (OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - CAPITAL
Franklin Heights (Columbus, OH) at Canal Winchester (OH), 7:00pm

SOUTH WEST OHIO
Marshall (Dayton, OH) at Meadowdale (Dayton, OH), 7:00pm

TOLEDO CITY
Scott (Toledo, OH) at Waite (Toledo, OH), 7:00pm

NON-LEAGUE
Geneva (OH) at Holy Name (Parma Heights, OH), 7:00pm
Jefferson (OH) at Liberty (Youngstown, OH), 7:00pm
St. John (Ashtabula, OH) at Edgewood (Ashtabula, OH), 7:00pm



Friday, October 12th

AKRON CITY
East (Akron, OH) at Ellet (Akron, OH), 7:00pm

ALL-AMERICAN - BLUE
Brookfield (OH) at LaBrae (Leavittsburg, OH), 7:00pm
Champion (Warren, OH) at Memorial (Campbell, OH), 7:00pm
Newton Falls (OH) at Girard (OH), 7:00pm

ALL-AMERICAN - WHITE
Poland Seminary (Poland, OH) at Lakeview (Cortland, OH), 7:00pm
Struthers (OH) at Hubbard (OH), 7:00pm

BLANCHARD VALLEY
Arcadia (OH) at Arlington (OH), 7:00pm
Hopewell-Loudon (Bascom, OH) at Liberty-Benton (Findlay, OH), 7:00pm
North Baltimore (OH) at McComb (OH), 7:00pm
Pandora-Gilboa (Pandora, OH) at Cory-Rawson (Rawson, OH), 7:00pm
Van Buren (OH) at Riverdale (Mt. Blanchard, OH), 7:00pm
Vanlue (OH) at Leipsic (OH), 7:00pm

BUCKEYE 8
Buckeye Local (Rayland, OH) at East Liverpool (OH), 7:30pm
St. Clairsville (OH) at Union Local (Belmont, OH), 7:00pm

CENTRAL BUCKEYE - KENTON TRAIL
Alder (Plain City, OH) at Bellefontaine (OH), 7:00pm

CENTRAL BUCKEYE - MAD RIVER
Indian Lake (Lewistown, OH) at Northwestern (Springfield, OH), 7:00pm
Urbana (OH) at Graham (St. Paris, OH), 7:00pm

CENTRAL CATHOLIC
Bishop Hartley (Columbus, OH) at St. Francis de Sales (Columbus, OH), 7:00pm
St. Charles (Columbus, OH) at Bishop Watterson (Columbus, OH), 7:00pm

CHAGRIN VALLEY - CHAGRIN
Harvey (Painesville, OH) at Beachwood (OH), 7:00pm
Orange (Pepper Pike, OH) at Perry (OH), 7:00pm
West Geauga (Chesterland, OH) at Chagrin Falls (OH), 7:00pm

CHAGRIN VALLEY - VALLEY
Berkshire (Burton, OH) at Kirtland (OH), 7:00pm
Cardinal (Middlefield, OH) at Cuyahoga Heights (Cleveland, OH), 7:00pm
Harding (Fairport Harbor, OH) at Wickliffe (OH), 7:00pm
Independence (OH) at Richmond Heights (OH), 7:00pm

CINCINNATI HILLS
Indian Hill (Cincinnati, OH) at Finneytown (Cincinnati, OH), 7:00pm
Madeira (Cincinnati, OH) at Deer Park (Cincinnati, OH), 7:00pm
Reading (OH) at Wyoming (Cincinnati, OH), 7:00pm
Taylor (Cleves, OH) at Mariemont (Cincinnati, OH), 7:00pm

COLUMBUS CITY - NORTH
Centennial (Columbus, OH) at Linden-McKinley (Columbus, OH), 7:00pm
East (Columbus, OH) at Mifflin (Columbus, OH), 7:00pm
Whetstone (Columbus, OH) at Beechcroft (Columbus, OH), 7:00pm

COLUMBUS CITY - SOUTH
Africentric Early College (Columbus, OH) at Briggs (Columbus, OH), 7:00pm
Marion-Franklin (Columbus, OH) at Independence (Columbus, OH), 7:00pm
South (Columbus, OH) at Walnut Ridge (Columbus, OH), 7:00pm
West (Columbus, OH) at Eastmoor Academy (Columbus, OH), 7:00pm

CROSS COUNTY
Arcanum (OH) at Miami East (Casstown, OH), 7:00pm
Bethel (Tipp City, OH) at Tri-County North (Lewisburg, OH), 7:00pm
Bradford (OH) at Covington (OH), 7:00pm
Fort Loramie (OH) at Tri-Village (New Madison, OH), 7:00pm
National Trail (New Paris, OH) at Mississinawa Valley (Union City, OH), 7:00pm
Twin Valley South (West Alexandria, OH) at Ansonia (OH), 7:00pm

EAST CENTRAL OHIO - GRAY
Cambridge (OH) at Coshocton (OH), 7:00pm
River View (Warsaw, OH) at Meadowbrook (Byesville, OH), 7:00pm

EAST CENTRAL OHIO - SCARLET
Marietta (OH) at New Philadelphia (OH), 7:00pm
Zanesville (OH) at Dover (OH), 7:00pm

EASTERN CINCINNATI
Loveland (OH) at Walnut Hills (Cincinnati, OH), 7:00pm
Milford (OH) at Kings (Kings Mill, OH), 7:00pm
Turpin (Cincinnati, OH) at Anderson (Cincinnati, OH), 7:00pm
West Clermont (Cincinnati, OH) at Withrow (Cincinnati, OH), 7:00pm

EASTERN OHIO
Anderson (Lisbon, OH) at Columbiana (OH), 7:00pm
East Palestine (OH) at Toronto (OH), 7:00pm
United (Hanoverton, OH) at Leetonia (OH), 7:00pm
Wellsville (OH) at Southern (Salineville, OH), 7:00pm

FEDERAL
Green (Uniontown, OH) at Hoover (North Canton, OH), 7:00pm
Lake (Uniontown, OH) at Perry (Massillon, OH), 7:00pm
McKinley (Canton, OH) at GlenOak (Canton, OH), 7:00pm

FIRELANDS
Crestview (Ashland, OH) at New London (OH), 7:00pm
Plymouth (OH) at Mapleton (Ashland, OH), 7:00pm
St. Paul (Norwalk, OH) at South Central (Greenwich, OH), 7:00pm
Western Reserve (Collins, OH) at Monroeville (OH), 7:00pm

FREELANCE
KIPP Columbus (Columbus, OH) at Columbus Crusaders (Galena, OH), 7:30pm
Reigning Sports Thunder (Columbus, OH) at Ridgedale (Morral, OH), 7:00pm
South Range (Canfield, OH) at Louisville (OH), 7:00pm

FRONTIER
Hillsboro (OH) at Jackson (OH), 7:00pm
McClain (Greenfield, OH) at Washington (Washington Courthouse, OH), 7:00pm
Miami Trace (Washington Courthouse, OH) at Chillicothe (OH), 7:00pm

GREAT LAKES
Elyria Catholic (Elyria, OH) at Bay (Bay Village, OH), 7:00pm
Normandy (Parma, OH) at Rocky River (OH), 7:00pm
Valley Forge (Parma Heights, OH) at Parma (OH), 7:00pm

GREATER CLEVELAND
Elyria (OH) at Medina (OH), 7:00pm
Euclid (OH) at Brunswick (OH), 7:00pm
Solon (OH) at Mentor (OH), 7:00pm

GREATER MIAMI
Colerain (Cincinnati, OH) at Lakota East (Liberty Township, OH), 7:00pm
Fairfield (OH) at Oak Hills (Cincinnati, OH), 7:00pm
Hamilton (OH) at Sycamore (Cincinnati, OH), 7:00pm
Mason (Mason, OH) at Middletown (OH), 7:00pm
Princeton (Cincinnati, OH) at Lakota West (West Chester, OH), 7:00pm

GREATER WESTERN OHIO - CENTRAL
Fairmont (Kettering, OH) at Wayne (Huber Heights, OH), 7:00pm
Springfield (OH) at Beavercreek (OH), 7:00pm

GREATER WESTERN OHIO - NATIONAL WEST
Miamisburg (OH) at Lebanon (OH), 7:00pm

GREATER WESTERN OHIO - NORTH
Piqua (OH) at Butler (Vandalia, OH), 7:00pm
Sidney (OH) at Troy (OH), 7:00pm
Tippecanoe (Tipp City, OH) at Greenville (OH), 7:00pm

GREATER WESTERN OHIO - SOUTH
Trotwood-Madison (Trotwood, OH) at Stebbins (Riverside, OH), 7:00pm
Xenia (OH) at West Carrollton (OH), 7:00pm

GREEN MEADOWS
Antwerp (OH) at Edgerton (OH), 7:00pm
Ayersville (Defiance, OH) at Fairview (Sherwood, OH), 7:00pm
Tinora (Defiance, OH) at Hicksville (OH), 7:00pm
Wayne Trace (Haviland, OH) at Holgate (OH), 7:00pm

INTER-VALLEY - NORTH
East Canton (OH) at Sandy Valley (Magnolia, OH), 7:00pm
Strasburg-Franklin (Strasburg, OH) at Malvern (OH), 7:00pm

INTER-VALLEY - SOUTH
Garaway (Sugarcreek, OH) at Indian Valley (Gnadenhutten, OH), 7:00pm
Newcomerstown (OH) at Claymont (Uhrichsville, OH), 7:00pm
Tuscarawas Valley (Zoarville, OH) at Ridgewood (West Lafayette, OH), 7:00pm

KNOX MORROW
Centerburg (OH) at Danville (OH), 7:00pm
East Knox (Howard, OH) at Fredericktown (OH), 7:00pm
Highland (Marengo, OH) at Cardington-Lincoln (Cardington, OH), 7:00pm
Mt. Gilead (OH) at Northmor (Galion, OH), 7:00pm

LAKE ERIE
Warrensville Heights (Warrensville, OH) at Cleveland Heights (OH), 7:00pm

LICKING COUNTY - BUCKEYE
Granville (OH) at Lakewood (Hebron, OH), 7:00pm
Licking Heights (Pataskala, OH) at Watkins Memorial (Pataskala, OH), 7:00pm

LICKING COUNTY - CARDINAL
Heath (OH) at Northridge (Johnstown, OH), 7:00pm
Johnstown-Monroe (Johnstown, OH) at Utica (OH), 7:00pm

MAHONING VALLEY
Lowellville (OH) at Jackson-Milton (North Jackson, OH), 7:00pm
McDonald (OH) at McKinley (Sebring, OH), 7:00pm
Springfield (New Middletown, OH) at Mineral Ridge (OH), 7:00pm
Western Reserve (Berlin Center, OH) at Waterloo (Atwater, OH), 7:00pm

MIAMI VALLEY - GRAY
Dayton Christian (Miamisburg, OH) at Lockland (OH), 7:00pm

MIAMI VALLEY - SCARLET
Cincinnati Country Day (Cincinnati, OH) at North College Hill (Cincinnati, OH), 7:00pm
Norwood (OH) at Miami Valley Christian Academy (Cincinnati, OH), 7:00pm
Summit Country Day (Cincinnati, OH) at Cincinnati Hills Christian Academy (Cincinnati, OH), 7:00pm

MID-OHIO
Buckeye Valley (Delaware, OH) at Harding (Marion, OH), 7:00pm
Clear Fork (Bellville, OH) at Ontario (Mansfield, OH), 7:00pm
North Union (Richwood, OH) at Galion (OH), 7:00pm
River Valley (Caledonia, OH) at Pleasant (Marion, OH), 7:00pm

MID-STATE - BUCKEYE
Circleville (OH) at Amanda-Clearcreek (Amanda, OH), 7:00pm
Fairfield Union (Lancaster, OH) at Logan Elm (Circleville, OH), 7:00pm
Teays Valley (Ashville, OH) at Hamilton Township (Columbus, OH), 7:00pm

MID-STATE - CARDINAL
Berne Union (Sugar Grove, OH) at Bishop Rosecrans (Zanesville, OH), 7:00pm
Harvest Prep (Canal Winchester, OH) at Grove City Christian (Grove City, OH), 7:00pm

MID-STATE - OHIO
Bishop Ready (Columbus, OH) at London (OH), 7:00pm
Grandview Heights (Columbus, OH) at Liberty Union (Baltimore, OH), 7:00pm
Whitehall-Yearling (Whitehall, OH) at Bexley (Columbus, OH), 7:00pm

MIDWEST
Anna (OH) at Coldwater (OH), 7:30pm
Marion Local (Maria Stein, OH) at Minster (OH), 7:30pm
New Bremen (OH) at Versailles (OH), 7:30pm
St. Henry (OH) at Fort Recovery (OH), 7:30pm
St. John's (Delphos, OH) at Parkway (Rockford, OH), 7:30pm

MUSKINGUM VALLEY
New Lexington (OH) at Sheridan (Thornville, OH), 7:00pm
Philo (Duncan Falls, OH) at Maysville (Zanesville, OH), 7:00pm
Tri-Valley (Dresden, OH) at Glenn (New Concord, OH), 7:00pm
West Muskingum (Zanesville, OH) at Crooksville (OH), 7:00pm

NORTH COAST - BLUE
Archbishop Hoban (Akron, OH) at Padua Franciscan (Parma, OH), 7:00pm
Walsh Jesuit (Cuyahoga Falls, OH) at Notre Dame-Cathedral Latin (Chardon, OH), 7:00pm

NORTH COAST - WHITE
Villa Angela-St. Joseph (Cleveland, OH) at Trinity (Garfield Heights, OH), 7:00pm

NORTHEASTERN
Mathews (Vienna, OH) at Chalker (Southington, OH), 7:00pm
Pymatuning Valley (Andover, OH) at Newbury (OH), 7:00pm
Windham (OH) at Grand Valley (Orwell, OH), 7:00pm

NORTHEASTERN BUCKEYE
Carrollton (OH) at Alliance (OH), 7:00pm
Marlington (Alliance, OH) at Canton South (Canton, OH), 7:00pm
Salem (OH) at Minerva (OH), 7:00pm

NORTHERN 10
Carey (OH) at Wynford (Bucyrus, OH), 7:00pm
Colonel Crawford (North Robinson, OH) at Bucyrus (OH), 7:00pm
Mohawk (Sycamore, OH) at Buckeye Central (New Washington, OH), 7:00pm
Upper Sandusky (OH) at Seneca East (Attica, OH), 7:00pm

NORTHERN BUCKEYE
Eastwood (Pemberville, OH) at Woodmore (Elmore, OH), 7:00pm
Elmwood (Bloomdale, OH) at Fostoria (OH), 7:00pm
Lake (Millbury, OH) at Otsego (Tontogany, OH), 7:00pm
Rossford (OH) at Genoa (OH), 7:00pm

NORTHERN LAKES
Bowling Green (OH) at Maumee (OH), 7:00pm
Perrysburg (OH) at Springfield (Holland, OH), 7:00pm
Southview (Sylvania, OH) at Napoleon (OH), 7:00pm
Wayne (Whitehouse, OH) at Northview (Sylvania, OH), 7:00pm

NORTHWEST
Ada (OH) at Paulding (OH), 7:00pm
Allen East (Harrod, OH) at Crestview (Convoy, OH), 7:00pm
Jefferson (Delphos, OH) at Columbus Grove (OH), 7:00pm
Spencerville (OH) at Bluffton (OH), 7:00pm

NORTHWEST CENTRAL
Ridgemont (Mount Victory, OH) at Hardin Northern (Dola, OH), 7:00pm
Riverside (De Graff, OH) at Perry (Lima, OH), 7:00pm
Upper Scioto Valley (McGuffey, OH) at Lehman Catholic (Sidney, OH), 7:00pm
Waynesfield-Goshen (Waynesfield, OH) at Elgin (Marion, OH), 7:00pm

NORTHWEST OHIO
Delta (OH) at Archbold (OH), 7:00pm
Evergreen (Metamora, OH) at Wauseon (OH), 7:00pm
Henry (Hamler, OH) at Bryan (OH), 7:00pm
Swanton (OH) at Liberty Center (OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - BUCKEYE
Olentangy (Lewis Center, OH) at Olentangy Liberty (Powell, OH), 7:00pm
Olentangy Orange (Lewis Center, OH) at Westerville Central (Westerville, OH), 7:00pm
Westerville South (Westerville, OH) at Westerville North (Westerville, OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - CAPITAL
Big Walnut (Sunbury, OH) at New Albany (OH), 7:00pm
Newark (OH) at Groveport-Madison (Groveport, OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - CARDINAL
Dublin Scioto (Dublin, OH) at Berlin (Delaware, OH), 7:00pm
Hayes (Delaware, OH) at Worthington (Worthington, OH), 7:00pm
Hilliard Bradley (Hilliard, OH) at Dublin Jerome (Dublin, OH), 7:00pm
Worthington Kilbourne (Columbus, OH) at Hilliard Darby (Hilliard, OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - CENTRAL
Hilliard Davidson (Hilliard, OH) at Dublin Coffman (Dublin, OH), 7:00pm
Upper Arlington (Columbus, OH) at Marysville (OH), 7:00pm
Westland (Galloway, OH) at Central Crossing (Grove City, OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - OHIO
Lincoln (Gahanna, OH) at Lancaster (OH), 7:00pm
Pickerington North (Pickerington, OH) at Pickerington Central (Pickerington, OH), 7:00pm
Reynoldsburg (OH) at Grove City (OH), 7:00pm

OHIO CARDINAL
Lexington (OH) at Ashland (OH), 7:00pm
Mt. Vernon (OH) at Madison Comprehensive (Mansfield, OH), 7:00pm
Wooster (OH) at Mansfield (OH), 7:00pm

OHIO HERITAGE
Catholic Central (Springfield, OH) at Southeastern Local (South Charleston, OH), 7:00pm
Fairbanks (Milford Center, OH) at West Liberty-Salem (West Liberty, OH), 7:00pm
Greeneview (Jamestown, OH) at Cedarville (OH), 7:00pm
Greenon (Springfield, OH) at Madison Plains (London, OH), 7:00pm
Northeastern (Springfield, OH) at West Jefferson (OH), 7:00pm
Triad (North Lewisburg, OH) at Mechanicsburg (OH), 7:00pm

OHIO VALLEY
Chesapeake (OH) at South Point (OH), 7:00pm
Dawson-Bryant (Coal Grove, OH) at Ironton (OH), 7:00pm
Fairland (Proctorville, OH) at Portsmouth (OH), 7:00pm
Rock Hill (Ironton, OH) at Gallia Academy (Gallipolis, OH), 7:00pm

OHIO VALLEY AA
Cameron (WV) at Clay-Battelle (Blacksville, WV), 7:00pm

OHIO VALLEY AAA
Barnesville (OH) at Monroe Central (Woodsfield, OH), 7:00pm

OHIO VALLEY AAAA
Buckeye Local (Rayland, OH) at East Liverpool (OH), 7:30pm
Edison (Richmond, OH) at Weir (Weirton, WV), 7:00pm
Harrison Central (Cadiz, OH) at Oak Glen (New Cumberland, WV), 7:00pm
St. Clairsville (OH) at Union Local (Belmont, OH), 7:00pm

OHIO VALLEY AAAAA
Indian Creek (Wintersville, OH) at Beaver (Lisbon, OH), 7:00pm
Marshall (Glen Dale, WV) at Brooke (Wellsburg, WV), 7:30pm
Morgantown (WV) at Parkersburg South (Parkersburg, WV), 7:00pm

PATRIOT - STARS
Black River (Sullivan, OH) at Brookside (Sheffield, OH), 7:00pm
Buckeye (Medina, OH) at Firelands (Oberlin, OH), 7:00pm
Keystone (La Grange, OH) at Wellington (OH), 7:00pm

PATRIOT - STRIPES
Clearview (Lorain, OH) at Fairview (Fairview Park, OH), 7:00pm
Columbia (Columbia Station, OH) at Brooklyn (OH), 7:00pm
Lutheran West (Rocky River, OH) at Oberlin (OH), 7:00pm

PORTAGE TRAIL - COUNTY
Garfield (Garrettsville, OH) at Mogadore (OH), 7:00pm
Rootstown (OH) at Crestwood (Mantua, OH), 7:00pm
Valley Christian (Youngstown, OH) at Southeast (Ravenna, OH), 7:00pm

PORTAGE TRAIL - METRO
Ravenna (OH) at Cloverleaf (Lodi, OH), 7:00pm
Springfield (Akron, OH) at Field (Mogadore, OH), 7:00pm
Streetsboro (OH) at Norton (OH), 7:00pm
Woodridge (Peninsula, OH) at Coventry (Akron, OH), 7:00pm

PRINCIPALS
Fairless (Navarre, OH) at Northwest (Canal Fulton, OH), 7:00pm
Loudonville (OH) at Cuyahoga Valley Christian Academy (Cuyahoga Falls, OH), 7:00pm
Orrville (OH) at Manchester (Akron, OH), 7:00pm
Tuslaw (Massillon, OH) at Triway (Wooster, OH), 7:00pm

SANDUSKY BAY - BAY
Oak Harbor (OH) at Edison (Milan, OH), 7:00pm
Shelby (OH) at Port Clinton (OH), 7:00pm
Vermilion (OH) at Huron (OH), 7:00pm

SANDUSKY BAY - LAKE
Columbian (Tiffin, OH) at Bellevue (OH), 7:00pm
Perkins (Sandusky, OH) at Norwalk (OH), 7:00pm
Sandusky (OH) at Clyde (OH), 7:00pm

SANDUSKY BAY - RIVER
Danbury (Lakeside, OH) at Willard (OH), 7:00pm
Margaretta (Castalia, OH) at Gibsonburg (OH), 7:00pm
St. Joseph Central Catholic (Fremont, OH) at Lakota (Kansas, OH), 7:00pm

SCIOTO VALLEY
Huntington (Chillicothe, OH) at Piketon (OH), 7:00pm
Paint Valley (Bainbridge, OH) at Southeastern (Chillicothe, OH), 7:00pm
Unioto (Chillicothe, OH) at Westfall (Williamsport, OH), 7:00pm
Zane Trace (Chillicothe, OH) at Adena (Frankfort, OH), 7:00pm

SENATE
Glenville (Cleveland, OH) at Kennedy (Cleveland, OH), 3:00pm
Lincoln West (Cleveland, OH) at Hay (Cleveland, OH), 3:00pm
Marshall (Cleveland, OH) at Adams (Cleveland, OH), 3:00pm
Rhodes (Cleveland, OH) at Collinwood (Cleveland, OH), 3:00pm

SOUTH WEST OHIO
Taft (Cincinnati, OH) at Western Hills (Cincinnati, OH), 7:00pm
Woodward (Cincinnati, OH) at Hughes (Cincinnati, OH), 7:00pm

SOUTHERN BUCKEYE - AMERICAN
Batavia (OH) at Wilmington (OH), 7:00pm
Goshen (OH) at Clinton-Massie (Clarksville, OH), 7:00pm
New Richmond (OH) at Western Brown (Mt. Orab, OH), 7:00pm

SOUTHERN BUCKEYE - NATIONAL
Blanchester (OH) at Clermont Northeastern (Batavia, OH), 7:00pm
East Clinton (Lees Creek, OH) at Bethel-Tate (Bethel, OH), 7:00pm
Williamsburg (OH) at Fayetteville-Perry (Fayetteville, OH), 7:00pm

SOUTHERN OHIO I
Green (Franklin Furnace, OH) at Eastern (Beaver, OH), 7:00pm
Manchester (OH) at Symmes Valley (Willow Wood, OH), 7:00pm
Notre Dame (Portsmouth, OH) at Northwest (McDermott, OH), 7:00pm
Oak Hill (OH) at East (Sciotoville, OH), 7:00pm

SOUTHERN OHIO II
Minford (OH) at Wheelersburg (OH), 7:00pm
Portsmouth West (West Portsmouth, OH) at Waverly (OH), 7:00pm

SOUTHWEST OHIO
Edgewood (Trenton, OH) at Talawanda (Oxford, OH), 7:00pm
Northwest (Cincinnati, OH) at Mt. Healthy (Cincinnati, OH), 7:00pm
Ross (Hamilton, OH) at Little Miami (Morrow, OH), 7:00pm

SOUTHWESTERN
Avon (OH) at North Ridgeville (OH), 7:00pm
Berea-Midpark (Berea, OH) at Avon Lake (OH), 7:00pm
Midview (Grafton, OH) at Olmsted Falls (OH), 7:00pm
Steele (Amherst, OH) at North Olmsted (OH), 7:00pm
Westlake (OH) at Lakewood (OH), 7:00pm

SOUTHWESTERN BUCKEYE - BUCKEYE
Carlisle (OH) at Waynesville (OH), 7:00pm
Dixie (New Lebanon, OH) at Preble Shawnee (Camden, OH), 7:00pm
Madison (Middletown, OH) at Northridge (Dayton, OH), 7:00pm

SOUTHWESTERN BUCKEYE - SOUTHWESTERN
Brookville (OH) at Bellbrook (OH), 7:00pm
Franklin (OH) at Eaton (OH), 7:00pm
Monroe (OH) at Oakwood (Dayton, OH), 7:00pm

SUBURBAN - AMERICAN
Aurora (OH) at Revere (Richfield, OH), 7:00pm
Copley (OH) at Highland (Medina, OH), 7:00pm
Tallmadge (OH) at Barberton (OH), 7:00pm

SUBURBAN - NATIONAL
Brecksville-Broadview Heights (Broadview Heights, OH) at North Royalton (OH), 7:00pm
Nordonia (Macedonia, OH) at Cuyahoga Falls (OH), 7:00pm
Stow-Munroe Falls (Stow, OH) at Hudson (OH), 7:00pm
Wadsworth (OH) at Twinsburg (OH), 7:00pm

THREE RIVERS
Central Catholic (Toledo, OH) at St. Francis de Sales (Toledo, OH), 7:00pm
Clay (Oregon, OH) at St. John's Jesuit (Toledo, OH), 7:00pm
Findlay (OH) at Lima (OH), 7:00pm
Whitmer (Toledo, OH) at Ross (Fremont, OH), 7:00pm

TOLEDO AREA
Edon (OH) at Cardinal Stritch (Oregon, OH), 7:00pm
Hilltop (West Unity, OH) at Stryker (OH), 7:00pm
Northwood (OH) at Toledo Christian (Toledo, OH), 7:00pm
Ottawa Hills (Toledo, OH) at Montpelier (OH), 7:00pm

TOLEDO CITY
Bowsher (Toledo, OH) at Start (Toledo, OH), 7:00pm
Woodward (Toledo, OH) at Rogers (Toledo, OH), 7:00pm

TRI-VALLEY - HOCKING
Federal Hocking (Stewart, OH) at Trimble (Glouster, OH), 7:30pm
Miller (Corning, OH) at Eastern (Reedsville, OH), 7:30pm
South Gallia (Crown City, OH) at Wahama (Mason, WV), 7:30pm
Southern (Racine, OH) at Waterford (OH), 7:30pm

TRI-VALLEY - OHIO
Alexander (Albany, OH) at Nelsonville-York (Nelsonville, OH), 7:30pm
Vinton County (McArthur, OH) at River Valley (Bidwell, OH), 7:30pm
Wellston (OH) at Athens (The Plains, OH), 7:30pm

WAYNE COUNTY
Chippewa (Doylestown, OH) at Northwestern (West Salem, OH), 7:00pm
Dalton (OH) at Hillsdale (Jeromesville, OH), 7:00pm
Norwayne (Creston, OH) at Rittman (OH), 7:00pm
Waynedale (Apple Creek, OH) at Smithville (OH), 7:00pm

WESTERN BUCKEYE
Celina (OH) at Memorial (St. Marys, OH), 7:00pm
Defiance (OH) at Wapakoneta (OH), 7:00pm
Kenton (OH) at Ottawa-Glandorf (Ottawa, OH), 7:00pm
Shawnee (Lima, OH) at Elida (OH), 7:00pm
Van Wert (OH) at Bath (Lima, OH), 7:00pm

WESTERN RESERVE
Brush (Lyndhurst, OH) at Chardon (OH), 7:00pm
Kenston (Chagrin Falls, OH) at Madison (OH), 7:00pm
Mayfield (OH) at North (Eastlake, OH), 7:00pm
South (Willoughby, OH) at Riverside (Painesville, OH), 7:00pm

NON-LEAGUE
Archbishop McNicholas (Cincinnati, OH) at Chaminade-Julienne (Dayton, OH), 7:00pm
Bacon (Cincinnati, OH) at Carroll (Dayton, OH), 7:00pm
Badin (Hamilton, OH) at Archbishop Alter (Kettering, OH), 7:00pm
Bellaire (OH) at Shadyside (OH), 7:00pm
Belpre (OH) at Valley (Lucasville, OH), 7:00pm
Bloom-Carroll (Carroll, OH) at Columbus Academy (Gahanna, OH), 7:30pm
Buchtel (Akron, OH) at St. Vincent-St. Mary (Akron, OH), 7:00pm
Canfield (OH) at East (Youngstown, OH), 7:00pm
Canton Central Catholic (Canton, OH) at Jackson (Massillon, OH), 7:00pm
Cardinal Mooney (Youngstown, OH) at Harding (Warren, OH), 7:00pm
Conotton Valley (Bowerston, OH) at Beallsville (OH), 7:00pm
Dunbar (Dayton, OH) at COF Academy (Columbus, OH), 7:00pm
Fairborn (OH) at Springboro (OH), 7:00pm
Fort Frye (Beverly, OH) at Caldwell (OH), 7:00pm
Garfield Heights (OH) at Logan (OH), 6:00pm
Hillcrest (Cincinnati, OH) at Troy Christian (Troy, OH), 7:00pm
Licking Valley (Newark, OH) at Newark Catholic (Newark, OH), 7:00pm
Logan (Bellefontaine, OH) at Tecumseh (New Carlisle, OH), 7:00pm
Martins Ferry (OH) at Wheeling Central Catholic (Wheeling, WV), 7:00pm
Milton-Union (West Milton, OH) at Valley View (Germantown, OH), 7:00pm
Morgan (McConnelsville, OH) at Shenandoah (Sarahsville, OH), 7:00pm
Northland (Columbus, OH) at Ponitz Career Tech (Dayton, OH), 7:00pm
Northmont (Clayton, OH) at Centerville (OH), 7:00pm
Purcell Marian (Cincinnati, OH) at Bishop Fenwick (Franklin, OH), 7:00pm
River (Hannibal, OH) at Crestline (OH), 7:30pm
Roosevelt (Kent, OH) at Crestview (Columbiana, OH), 7:00pm
University (Hunting Valley, OH) at Lakeside (Ashtabula, OH), 7:00pm
Ursuline (Youngstown, OH) at Boardman (Youngstown, OH), 7:00pm
Valley (Pine Grove, WV) at Frontier (New Matamoras, OH), 7:00pm
West Branch (Beloit, OH) at West Holmes (Millersburg, OH), 7:00pm
Winton Woods (Cincinnati, OH) at Elder (Cincinnati, OH), 7:00pm

INTERSTATE
Austintown-Fitch (Youngstown, OH) at McDowell (Erie, PA), 7:00pm
Broward International (Hollywood, FL) at La Salle (Cincinnati, OH), 7:00pm
Buckhannon-Upshur (Buckhannon, WV) at University (Morgantown, WV), 7:30pm
Carrick (Pittsburgh, PA) at Bridgeport (OH), 7:00pm
Clarkson Football North (Mississauga, Ontario) at St. Xavier (Cincinnati, OH), 7:00pm
Erie (PA) at Steubenville (OH), 7:00pm
Franklin County (Brookville, IN) at Harrison (Harrison, OH), 7:00pm
Musselman (Inwood, WV) at Wheeling Park (Wheeling, WV), 7:00pm
North (Akron, OH) at Western Reserve Academy (Hudson, OH), 5:00pm
Point Pleasant (WV) at Meigs (Pomeroy, OH), 7:30pm
St. Joseph's (Ottawa, Ontario) at St. Edward (Lakewood, OH), 7:30pm
St. Marys (WV) at Magnolia (New Martinsville, WV), 7:00pm
Sun Valley (Aston, PA) at Washington (Massillon, OH)
Tyler (Sistersville, WV) at Tolsia (Fort Gay, WV)
Vincentian Academy (Pittsburgh, PA) at Paden City (WV), 7:00pm
Warren (Vincent, OH) at Williamstown (WV), 7:00pm



Saturday, October 13th

AKRON CITY
Firestone (Akron, OH) at Kenmore/Garfield (Akron, OH), 12:00pm

GREATER CLEVELAND
Strongsville (OH) at Shaker Heights (OH), 1:00pm

INTER-VALLEY - NORTH
Buckeye Trail (Lore City, OH) at Tuscarawas Central Catholic (New Philadelphia, OH), 7:00pm

MIAMI VALLEY - GRAY
New Miami (Hamilton, OH) at Cincinnati College Prep Academy (Cincinnati, OH), 6:00pm
St. Bernard-Elmwood Place (St. Bernard, OH) at Clark Montessori (Cincinnati, OH), 3:30pm

MID-STATE - CARDINAL
Fairfield Christian Academy (Lancaster, OH) at Fisher Catholic (Lancaster, OH), 7:00pm

NORTH COAST - BLUE
Benedictine (Cleveland, OH) at Lake Catholic (Mentor, OH), 7:00pm

NORTH COAST - WHITE
Aquinas (Louisville, OH) at Cleveland Central Catholic (Cleveland, OH), 1:00pm
Kennedy (Warren, OH) at Gilmour Academy (Gates Mills, OH), 2:00pm

SANDUSKY BAY - RIVER
Calvert (Tiffin, OH) at Sandusky Central Catholic (Sandusky, OH), 7:00pm

SOUTH WEST OHIO
Riverview East Academy (Cincinnati, OH) at Shroder Paideia Academy (Cincinnati, OH), 6:00pm

NON-LEAGUE
Aiken (Cincinnati, OH) at Lucas (OH), 7:00pm
Archbishop Moeller (Cincinnati, OH) at St. Ignatius (Cleveland, OH), 2:00pm
Hawken (Gates Mills, OH) at Lutheran East (Cleveland Heights, OH), 1:00pm

INTERSTATE
Huron Heights (Kitchener, Ontario) at Catholic Central (Steubenville, OH), 12:00pm
Landmark Christian (Cincinnati, OH) at Crimson Knights (Indianapolis, IN), 4:30pm
Van (WV) at Madonna (Weirton, WV), 1:00pm