2018 OHIO 10/5 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 4th

CROSS COUNTY
Tri-Village (New Madison, OH) at Twin Valley South (West Alexandria, OH), 7:00pm

GREAT LAKES
Bay (Bay Village, OH) at Normandy (Parma, OH), 7:00pm

MID-STATE - BUCKEYE
Hamilton Township (Columbus, OH) at Fairfield Union (Lancaster, OH), 7:00pm

SOUTH WEST OHIO
Ponitz Career Tech (Dayton, OH) at Gamble Montessori (Cincinnati, OH), 6:30pm

SOUTHERN BUCKEYE - NATIONAL
Bethel-Tate (Bethel, OH) at Clermont Northeastern (Batavia, OH), 7:00pm

TOLEDO CITY
Rogers (Toledo, OH) at Bowsher (Toledo, OH), 7:00pm

NON-LEAGUE
Hillcrest (Cincinnati, OH) at Riverview East Academy (Cincinnati, OH), 6:30pm



Friday, October 5th

AKRON CITY
East (Akron, OH) at Firestone (Akron, OH), 7:00pm

ALL-AMERICAN - BLUE
Girard (OH) at Brookfield (OH), 7:00pm
LaBrae (Leavittsburg, OH) at Newton Falls (OH), 7:00pm
Liberty (Youngstown, OH) at Champion (Warren, OH), 7:00pm

ALL-AMERICAN - GOLD
Harding (Warren, OH) at Boardman (Youngstown, OH), 7:00pm
Lakeside (Ashtabula, OH) at Austintown-Fitch (Youngstown, OH), 7:00pm

ALL-AMERICAN - RED
Canfield (OH) at McKinley (Niles, OH), 7:00pm

ALL-AMERICAN - WHITE
Edgewood (Ashtabula, OH) at Lakeview (Cortland, OH), 7:00pm
Hubbard (OH) at Jefferson (OH), 7:00pm

BLANCHARD VALLEY
Cory-Rawson (Rawson, OH) at Vanlue (OH), 7:00pm
Hopewell-Loudon (Bascom, OH) at Van Buren (OH), 7:00pm
Leipsic (OH) at Arcadia (OH), 7:00pm
Liberty-Benton (Findlay, OH) at Arlington (OH), 7:00pm
McComb (OH) at Pandora-Gilboa (Pandora, OH), 7:00pm
Riverdale (Mt. Blanchard, OH) at North Baltimore (OH), 7:00pm

BUCKEYE 8
Bellaire (OH) at St. Clairsville (OH), 7:30pm
East Liverpool (OH) at Edison (Richmond, OH), 7:00pm
Indian Creek (Wintersville, OH) at Martins Ferry (OH), 7:00pm

CENTRAL BUCKEYE - KENTON TRAIL
Bellefontaine (OH) at Tecumseh (New Carlisle, OH), 7:00pm
Kenton Ridge (Springfield, OH) at Alder (Plain City, OH), 7:00pm

CENTRAL BUCKEYE - MAD RIVER
Graham (St. Paris, OH) at Indian Lake (Lewistown, OH), 7:00pm
Northwestern (Springfield, OH) at Logan (Bellefontaine, OH), 7:00pm

CHAGRIN VALLEY - CHAGRIN
Chagrin Falls (OH) at Harvey (Painesville, OH), 7:00pm
Geneva (OH) at Orange (Pepper Pike, OH), 7:00pm
West Geauga (Chesterland, OH) at Perry (OH), 7:00pm

CHAGRIN VALLEY - VALLEY
Cardinal (Middlefield, OH) at Independence (OH), 7:00pm
Cuyahoga Heights (Cleveland, OH) at Wickliffe (OH), 7:00pm
Kirtland (OH) at Harding (Fairport Harbor, OH), 7:00pm
Richmond Heights (OH) at Berkshire (Burton, OH), 7:00pm

CINCINNATI HILLS
Deer Park (Cincinnati, OH) at Finneytown (Cincinnati, OH), 7:00pm
Mariemont (Cincinnati, OH) at Reading (OH), 7:00pm
Taylor (Cleves, OH) at Indian Hill (Cincinnati, OH), 7:00pm
Wyoming (Cincinnati, OH) at Madeira (Cincinnati, OH), 7:00pm

COLUMBUS CITY - NORTH
Beechcroft (Columbus, OH) at Centennial (Columbus, OH), 7:00pm
Linden-McKinley (Columbus, OH) at Northland (Columbus, OH), 7:00pm
Mifflin (Columbus, OH) at Whetstone (Columbus, OH), 7:00pm

COLUMBUS CITY - SOUTH
Briggs (Columbus, OH) at Marion-Franklin (Columbus, OH), 7:00pm
Eastmoor Academy (Columbus, OH) at Independence (Columbus, OH), 7:00pm
Walnut Ridge (Columbus, OH) at Africentric Early College (Columbus, OH), 7:00pm
West (Columbus, OH) at South (Columbus, OH), 7:00pm

CROSS COUNTY
Ansonia (OH) at National Trail (New Paris, OH), 7:00pm
Covington (OH) at Bethel (Tipp City, OH), 7:00pm
Miami East (Casstown, OH) at Bradford (OH), 7:00pm
Mississinawa Valley (Union City, OH) at Fort Loramie (OH), 7:00pm
Tri-County North (Lewisburg, OH) at Arcanum (OH), 7:00pm

EASTERN CINCINNATI
Anderson (Cincinnati, OH) at West Clermont (Cincinnati, OH), 7:00pm
Kings (Kings Mill, OH) at Walnut Hills (Cincinnati, OH), 7:00pm
Turpin (Cincinnati, OH) at Loveland (OH), 7:00pm
Withrow (Cincinnati, OH) at Milford (OH), 7:00pm

EASTERN OHIO
Columbiana (OH) at Wellsville (OH), 7:00pm
Leetonia (OH) at East Palestine (OH), 7:00pm
Southern (Salineville, OH) at United (Hanoverton, OH), 7:00pm
Toronto (OH) at Anderson (Lisbon, OH), 7:00pm

FEDERAL
Jackson (Massillon, OH) at McKinley (Canton, OH), 7:00pm
Lake (Uniontown, OH) at Hoover (North Canton, OH), 7:00pm
Perry (Massillon, OH) at Green (Uniontown, OH), 7:00pm

FIRELANDS
Crestview (Ashland, OH) at Monroeville (OH), 7:00pm
Mapleton (Ashland, OH) at St. Paul (Norwalk, OH), 7:00pm
New London (OH) at Plymouth (OH), 7:00pm
South Central (Greenwich, OH) at Western Reserve (Collins, OH), 7:00pm

FREELANCE
Horizon Science Academy (Toledo, OH) at Ridgedale (Morral, OH), 7:00pm

FRONTIER
Chillicothe (OH) at McClain (Greenfield, OH), 7:00pm
Hillsboro (OH) at Washington (Washington Courthouse, OH), 7:00pm
Miami Trace (Washington Courthouse, OH) at Jackson (OH), 7:00pm

GREAT LAKES
Holy Name (Parma Heights, OH) at Elyria Catholic (Elyria, OH), 7:00pm
Rocky River (OH) at Valley Forge (Parma Heights, OH), 7:00pm

GREATER CATHOLIC - CENTRAL
Bacon (Cincinnati, OH) at Archbishop McNicholas (Cincinnati, OH), 7:00pm

GREATER CATHOLIC - NORTH
Archbishop Alter (Kettering, OH) at Carroll (Dayton, OH), 7:00pm
Chaminade-Julienne (Dayton, OH) at Bishop Fenwick (Franklin, OH), 7:00pm

GREATER CATHOLIC - SOUTH
St. Xavier (Cincinnati, OH) at La Salle (Cincinnati, OH), 7:00pm

GREATER CLEVELAND
Brunswick (OH) at Elyria (OH), 7:00pm
Euclid (OH) at Solon (OH), 7:00pm
Medina (OH) at Strongsville (OH), 7:00pm
Shaker Heights (OH) at Mentor (OH), 7:00pm

GREATER MIAMI
Colerain (Cincinnati, OH) at Mason (Mason, OH), 7:00pm
Lakota West (West Chester, OH) at Lakota East (Liberty Township, OH), 7:00pm
Middletown (OH) at Hamilton (OH), 7:00pm
Oak Hills (Cincinnati, OH) at Princeton (Cincinnati, OH), 7:00pm
Sycamore (Cincinnati, OH) at Fairfield (OH), 7:00pm

GREATER WESTERN OHIO - CENTRAL
Beavercreek (OH) at Wayne (Huber Heights, OH), 7:00pm

GREATER WESTERN OHIO - NATIONAL WEST
Miamisburg (OH) at Springboro (OH), 7:00pm

GREATER WESTERN OHIO - NORTH
Greenville (OH) at Piqua (OH), 7:00pm
Sidney (OH) at Tippecanoe (Tipp City, OH), 7:00pm
Troy (OH) at Butler (Vandalia, OH), 7:00pm

GREATER WESTERN OHIO - SOUTH
Stebbins (Riverside, OH) at Xenia (OH), 7:00pm
Trotwood-Madison (Trotwood, OH) at Fairborn (OH), 7:00pm

GREEN MEADOWS
Ayersville (Defiance, OH) at Wayne Trace (Haviland, OH), 7:00pm
Edgerton (OH) at Tinora (Defiance, OH), 7:00pm
Fairview (Sherwood, OH) at Hicksville (OH), 7:00pm
Holgate (OH) at Antwerp (OH), 7:00pm

INTER-VALLEY - NORTH
Malvern (OH) at Buckeye Trail (Lore City, OH), 7:00pm
Sandy Valley (Magnolia, OH) at Strasburg-Franklin (Strasburg, OH), 7:00pm
Tuscarawas Central Catholic (New Philadelphia, OH) at East Canton (OH), 7:00pm

INTER-VALLEY - SOUTH
Claymont (Uhrichsville, OH) at Tuscarawas Valley (Zoarville, OH), 7:00pm
Indian Valley (Gnadenhutten, OH) at Newcomerstown (OH), 7:00pm
Ridgewood (West Lafayette, OH) at Garaway (Sugarcreek, OH), 7:00pm

KNOX MORROW
Centerburg (OH) at Mt. Gilead (OH), 7:00pm
Danville (OH) at Cardington-Lincoln (Cardington, OH), 7:00pm
Fredericktown (OH) at Highland (Marengo, OH), 7:00pm
Northmor (Galion, OH) at East Knox (Howard, OH), 7:00pm

LAKE ERIE
Cleveland Heights (OH) at Bedford (OH), 7:00pm
Maple Heights (OH) at Shaw (East Cleveland, OH), 7:00pm
Warrensville Heights (Warrensville, OH) at Lorain (OH), 7:00pm

LICKING COUNTY - BUCKEYE
Lakewood (Hebron, OH) at Licking Heights (Pataskala, OH), 7:00pm
Watkins Memorial (Pataskala, OH) at Licking Valley (Newark, OH), 7:00pm

LICKING COUNTY - CARDINAL
Newark Catholic (Newark, OH) at Johnstown-Monroe (Johnstown, OH), 7:00pm
Utica (OH) at Heath (OH), 7:00pm

MAHONING VALLEY
Jackson-Milton (North Jackson, OH) at Waterloo (Atwater, OH), 7:00pm
McKinley (Sebring, OH) at Lowellville (OH), 7:00pm
Mineral Ridge (OH) at McDonald (OH), 7:00pm
Springfield (New Middletown, OH) at Western Reserve (Berlin Center, OH), 7:00pm

MIAMI VALLEY - GRAY
Clark Montessori (Cincinnati, OH) at Dayton Christian (Miamisburg, OH), 7:00pm
New Miami (Hamilton, OH) at Lockland (OH), 7:00pm

MIAMI VALLEY - SCARLET
Cincinnati Hills Christian Academy (Cincinnati, OH) at Cincinnati Country Day (Cincinnati, OH), 7:00pm
Miami Valley Christian Academy (Cincinnati, OH) at Summit Country Day (Cincinnati, OH), 7:00pm
Norwood (OH) at North College Hill (Cincinnati, OH), 7:00pm

MID-OHIO
Galion (OH) at Clear Fork (Bellville, OH), 7:00pm
Harding (Marion, OH) at North Union (Richwood, OH), 7:00pm
Ontario (Mansfield, OH) at River Valley (Caledonia, OH), 7:00pm
Pleasant (Marion, OH) at Buckeye Valley (Delaware, OH), 7:00pm

MID-STATE - BUCKEYE
Amanda-Clearcreek (Amanda, OH) at Bloom-Carroll (Carroll, OH), 7:00pm
Logan Elm (Circleville, OH) at Circleville (OH), 7:00pm

MID-STATE - CARDINAL
Berne Union (Sugar Grove, OH) at Harvest Prep (Canal Winchester, OH), 7:00pm
Fisher Catholic (Lancaster, OH) at Worthington Christian (Worthington, OH), 7:00pm

MID-STATE - OHIO
Columbus Academy (Gahanna, OH) at Bishop Ready (Columbus, OH), 7:00pm
Liberty Union (Baltimore, OH) at Whitehall-Yearling (Whitehall, OH), 7:00pm
London (OH) at Grandview Heights (Columbus, OH), 7:00pm

MIDWEST
Fort Recovery (OH) at Anna (OH), 7:30pm
Minster (OH) at St. Henry (OH), 7:30pm
Parkway (Rockford, OH) at New Bremen (OH), 7:30pm
Versailles (OH) at Marion Local (Maria Stein, OH), 7:30pm

MUSKINGUM VALLEY
Crooksville (OH) at New Lexington (OH), 7:00pm
Glenn (New Concord, OH) at Morgan (McConnelsville, OH), 7:00pm
Maysville (Zanesville, OH) at West Muskingum (Zanesville, OH), 7:00pm
Sheridan (Thornville, OH) at Tri-Valley (Dresden, OH), 7:00pm

NORTH COAST - BLUE
Lake Catholic (Mentor, OH) at Archbishop Hoban (Akron, OH), 7:00pm
Padua Franciscan (Parma, OH) at Walsh Jesuit (Cuyahoga Falls, OH), 7:00pm

NORTH COAST - WHITE
Aquinas (Louisville, OH) at Villa Angela-St. Joseph (Cleveland, OH), 7:00pm
Trinity (Garfield Heights, OH) at Kennedy (Warren, OH), 7:00pm

NORTHEASTERN
Chalker (Southington, OH) at Pymatuning Valley (Andover, OH), 7:00pm
Mathews (Vienna, OH) at Grand Valley (Orwell, OH), 7:00pm
Newbury (OH) at Windham (OH), 7:00pm

NORTHEASTERN BUCKEYE
Alliance (OH) at Salem (OH), 7:00pm
Canton South (Canton, OH) at West Branch (Beloit, OH), 7:00pm
Minerva (OH) at Marlington (Alliance, OH), 7:00pm

NORTHERN 10
Buckeye Central (New Washington, OH) at Colonel Crawford (North Robinson, OH), 7:00pm
Bucyrus (OH) at Mohawk (Sycamore, OH), 7:00pm
Seneca East (Attica, OH) at Carey (OH), 7:00pm
Wynford (Bucyrus, OH) at Upper Sandusky (OH), 7:00pm

NORTHERN BUCKEYE
Fostoria (OH) at Lake (Millbury, OH), 7:00pm
Genoa (OH) at Woodmore (Elmore, OH), 7:00pm
Otsego (Tontogany, OH) at Eastwood (Pemberville, OH), 7:00pm
Rossford (OH) at Elmwood (Bloomdale, OH), 7:00pm

NORTHERN LAKES
Maumee (OH) at Southview (Sylvania, OH), 7:00pm
Napoleon (OH) at Springfield (Holland, OH), 7:00pm
Northview (Sylvania, OH) at Bowling Green (OH), 7:00pm
Perrysburg (OH) at Wayne (Whitehouse, OH), 7:00pm

NORTHWEST
Bluffton (OH) at Jefferson (Delphos, OH), 7:00pm
Columbus Grove (OH) at Spencerville (OH), 7:00pm
Crestview (Convoy, OH) at Ada (OH), 7:00pm
Paulding (OH) at Allen East (Harrod, OH), 7:00pm

NORTHWEST CENTRAL
Elgin (Marion, OH) at Hardin Northern (Dola, OH), 7:00pm
Lehman Catholic (Sidney, OH) at Waynesfield-Goshen (Waynesfield, OH), 7:00pm
Perry (Lima, OH) at Ridgemont (Mount Victory, OH), 7:00pm
Riverside (De Graff, OH) at Upper Scioto Valley (McGuffey, OH), 7:00pm

NORTHWEST OHIO
Archbold (OH) at Liberty Center (OH), 7:00pm
Bryan (OH) at Delta (OH), 7:00pm
Evergreen (Metamora, OH) at Henry (Hamler, OH), 7:00pm
Wauseon (OH) at Swanton (OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - BUCKEYE
Olentangy (Lewis Center, OH) at Olentangy Orange (Lewis Center, OH), 7:00pm
Olentangy Liberty (Powell, OH) at Westerville South (Westerville, OH), 7:00pm
Westerville North (Westerville, OH) at Westerville Central (Westerville, OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - CAPITAL
Big Walnut (Sunbury, OH) at Franklin Heights (Columbus, OH), 7:00pm
Groveport-Madison (Groveport, OH) at Canal Winchester (OH), 7:00pm
New Albany (OH) at Newark (OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - CARDINAL
Berlin (Delaware, OH) at Hilliard Bradley (Hilliard, OH), 7:00pm
Dublin Jerome (Dublin, OH) at Hayes (Delaware, OH), 7:00pm
Dublin Scioto (Dublin, OH) at Worthington Kilbourne (Columbus, OH), 7:00pm
Worthington (Worthington, OH) at Hilliard Darby (Hilliard, OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - CENTRAL
Central Crossing (Grove City, OH) at Dublin Coffman (Dublin, OH), 7:00pm
Marysville (OH) at Westland (Galloway, OH), 7:00pm
Upper Arlington (Columbus, OH) at Hilliard Davidson (Hilliard, OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - OHIO
Grove City (OH) at Pickerington North (Pickerington, OH), 7:00pm
Pickerington Central (Pickerington, OH) at Lancaster (OH), 7:00pm
Reynoldsburg (OH) at Lincoln (Gahanna, OH), 7:00pm

OHIO CARDINAL
Mansfield (OH) at Ashland (OH), 7:00pm
West Holmes (Millersburg, OH) at Lexington (OH), 7:00pm
Wooster (OH) at Mt. Vernon (OH), 7:00pm

OHIO HERITAGE
Greenon (Springfield, OH) at Catholic Central (Springfield, OH), 7:00pm
Madison Plains (London, OH) at Cedarville (OH), 7:00pm
Northeastern (Springfield, OH) at Fairbanks (Milford Center, OH), 7:00pm
Southeastern Local (South Charleston, OH) at Greeneview (Jamestown, OH), 7:00pm
West Jefferson (OH) at Mechanicsburg (OH), 7:00pm
West Liberty-Salem (West Liberty, OH) at Triad (North Lewisburg, OH), 7:00pm

OHIO VALLEY
Gallia Academy (Gallipolis, OH) at Dawson-Bryant (Coal Grove, OH), 7:00pm
Ironton (OH) at Rock Hill (Ironton, OH), 7:00pm
Portsmouth (OH) at Chesapeake (OH), 7:00pm
South Point (OH) at Fairland (Proctorville, OH), 7:00pm

OHIO VALLEY AA
Caldwell (OH) at Frontier (New Matamoras, OH), 7:00pm

OHIO VALLEY AAA
Barnesville (OH) at Fort Frye (Beverly, OH), 7:00pm
Monroe Central (Woodsfield, OH) at Shenandoah (Sarahsville, OH), 7:00pm

OHIO VALLEY AAAA
East Liverpool (OH) at Edison (Richmond, OH), 7:00pm
Meadowbrook (Byesville, OH) at Union Local (Belmont, OH), 7:00pm

OHIO VALLEY AAAAA
Brooke (Wellsburg, WV) at Parkersburg South (Parkersburg, WV), 7:00pm
Morgantown (WV) at Wheeling Park (Wheeling, WV), 7:00pm

PATRIOT - STARS
Black River (Sullivan, OH) at Buckeye (Medina, OH), 7:00pm
Brookside (Sheffield, OH) at Keystone (La Grange, OH), 7:00pm
Wellington (OH) at Firelands (Oberlin, OH), 7:00pm

PATRIOT - STRIPES
Brooklyn (OH) at Lutheran West (Rocky River, OH), 7:00pm
Columbia (Columbia Station, OH) at Clearview (Lorain, OH), 7:00pm
Oberlin (OH) at Fairview (Fairview Park, OH), 7:00pm

PIONEER VALLEY
Caldwell (OH) at Frontier (New Matamoras, OH), 7:00pm
Monroe Central (Woodsfield, OH) at Shenandoah (Sarahsville, OH), 7:00pm

PORTAGE TRAIL - COUNTY
Crestwood (Mantua, OH) at Garfield (Garrettsville, OH), 7:00pm
Southeast (Ravenna, OH) at Mogadore (OH), 7:00pm

PORTAGE TRAIL - METRO
Cloverleaf (Lodi, OH) at Springfield (Akron, OH), 7:00pm
Coventry (Akron, OH) at Streetsboro (OH), 7:00pm
Field (Mogadore, OH) at Woodridge (Peninsula, OH), 7:00pm
Norton (OH) at Ravenna (OH), 7:00pm

PRINCIPALS
Cuyahoga Valley Christian Academy (Cuyahoga Falls, OH) at Tuslaw (Massillon, OH), 7:00pm
Loudonville (OH) at Orrville (OH), 7:00pm
Manchester (Akron, OH) at Northwest (Canal Fulton, OH), 7:00pm
Triway (Wooster, OH) at Fairless (Navarre, OH), 7:00pm

SANDUSKY BAY - BAY
Edison (Milan, OH) at Shelby (OH), 7:00pm
Huron (OH) at Oak Harbor (OH), 7:00pm
Vermilion (OH) at Port Clinton (OH), 7:00pm

SANDUSKY BAY - LAKE
Columbian (Tiffin, OH) at Clyde (OH), 7:00pm
Norwalk (OH) at Sandusky (OH), 7:00pm
Perkins (Sandusky, OH) at Bellevue (OH), 7:00pm

SANDUSKY BAY - RIVER
Danbury (Lakeside, OH) at Calvert (Tiffin, OH), 7:00pm
Margaretta (Castalia, OH) at Lakota (Kansas, OH), 7:00pm
Willard (OH) at St. Joseph Central Catholic (Fremont, OH), 7:00pm

SCIOTO VALLEY
Adena (Frankfort, OH) at Huntington (Chillicothe, OH), 7:00pm
Southeastern (Chillicothe, OH) at Unioto (Chillicothe, OH), 7:00pm
Westfall (Williamsport, OH) at Piketon (OH), 7:00pm
Zane Trace (Chillicothe, OH) at Paint Valley (Bainbridge, OH), 7:00pm

SENATE
Glenville (Cleveland, OH) at Adams (Cleveland, OH), 3:00pm
Hay (Cleveland, OH) at Rhodes (Cleveland, OH), 3:00pm
Kennedy (Cleveland, OH) at Collinwood (Cleveland, OH), 3:00pm
Lincoln West (Cleveland, OH) at East Tech (Cleveland, OH), 5:00pm

SOUTH WEST OHIO
Western Hills (Cincinnati, OH) at Woodward (Cincinnati, OH), 7:00pm

SOUTHERN BUCKEYE - AMERICAN
Batavia (OH) at New Richmond (OH), 7:00pm
Clinton-Massie (Clarksville, OH) at Western Brown (Mt. Orab, OH), 7:00pm
Wilmington (OH) at Goshen (OH), 7:00pm

SOUTHERN BUCKEYE - NATIONAL
Fayetteville-Perry (Fayetteville, OH) at East Clinton (Lees Creek, OH), 7:00pm
Williamsburg (OH) at Blanchester (OH), 7:00pm

SOUTHERN OHIO I
East (Sciotoville, OH) at Eastern (Beaver, OH), 7:00pm
Manchester (OH) at Green (Franklin Furnace, OH), 7:00pm
Northwest (McDermott, OH) at Oak Hill (OH), 7:00pm
Symmes Valley (Willow Wood, OH) at Notre Dame (Portsmouth, OH), 7:00pm

SOUTHERN OHIO II
Valley (Lucasville, OH) at Portsmouth West (West Portsmouth, OH), 7:00pm
Wheelersburg (OH) at Waverly (OH), 7:00pm

SOUTHWEST OHIO
Little Miami (Morrow, OH) at Harrison (Harrison, OH), 7:00pm
Ross (Hamilton, OH) at Northwest (Cincinnati, OH), 7:00pm
Talawanda (Oxford, OH) at Mt. Healthy (Cincinnati, OH), 7:00pm

SOUTHWESTERN
Avon (OH) at Lakewood (OH), 7:00pm
Avon Lake (OH) at Steele (Amherst, OH), 7:00pm
Midview (Grafton, OH) at Westlake (OH), 7:00pm
North Olmsted (OH) at North Ridgeville (OH), 7:00pm
Olmsted Falls (OH) at Berea-Midpark (Berea, OH), 7:00pm

SOUTHWESTERN BUCKEYE - BUCKEYE
Carlisle (OH) at Madison (Middletown, OH), 7:00pm
Milton-Union (West Milton, OH) at Preble Shawnee (Camden, OH), 7:00pm
Waynesville (OH) at Dixie (New Lebanon, OH), 7:00pm

SOUTHWESTERN BUCKEYE - SOUTHWESTERN
Bellbrook (OH) at Eaton (OH), 7:00pm
Brookville (OH) at Monroe (OH), 7:00pm
Valley View (Germantown, OH) at Franklin (OH), 7:00pm

SUBURBAN - AMERICAN
Copley (OH) at Tallmadge (OH), 7:00pm
Highland (Medina, OH) at Aurora (OH), 7:00pm
Roosevelt (Kent, OH) at Revere (Richfield, OH), 7:00pm

SUBURBAN - NATIONAL
Brecksville-Broadview Heights (Broadview Heights, OH) at Nordonia (Macedonia, OH), 7:00pm
Hudson (OH) at Cuyahoga Falls (OH), 7:00pm
North Royalton (OH) at Wadsworth (OH), 7:00pm
Stow-Munroe Falls (Stow, OH) at Twinsburg (OH), 7:00pm

THREE RIVERS
Lima (OH) at St. Francis de Sales (Toledo, OH), 7:00pm
Ross (Fremont, OH) at Central Catholic (Toledo, OH), 7:00pm
St. John's Jesuit (Toledo, OH) at Findlay (OH), 7:00pm
Whitmer (Toledo, OH) at Clay (Oregon, OH), 7:00pm

TOLEDO AREA
Cardinal Stritch (Oregon, OH) at Ottawa Hills (Toledo, OH), 7:00pm
Hilltop (West Unity, OH) at Edon (OH), 7:00pm
Montpelier (OH) at Northwood (OH), 7:00pm
Toledo Christian (Toledo, OH) at Stryker (OH), 7:00pm

TOLEDO CITY
Start (Toledo, OH) at Scott (Toledo, OH), 7:00pm
Waite (Toledo, OH) at Woodward (Toledo, OH), 7:00pm

TRI-VALLEY - HOCKING
Belpre (OH) at South Gallia (Crown City, OH), 7:30pm
Eastern (Reedsville, OH) at Federal Hocking (Stewart, OH), 7:30pm
Trimble (Glouster, OH) at Miller (Corning, OH), 7:30pm
Wahama (Mason, WV) at Waterford (OH), 7:30pm

TRI-VALLEY - OHIO
Athens (The Plains, OH) at Meigs (Pomeroy, OH), 7:30pm
Nelsonville-York (Nelsonville, OH) at Wellston (OH), 7:30pm
River Valley (Bidwell, OH) at Alexander (Albany, OH), 7:30pm

WAYNE COUNTY
Hillsdale (Jeromesville, OH) at Chippewa (Doylestown, OH), 7:00pm
Northwestern (West Salem, OH) at Norwayne (Creston, OH), 7:00pm
Rittman (OH) at Waynedale (Apple Creek, OH), 7:00pm
Smithville (OH) at Dalton (OH), 7:00pm

WESTERN BUCKEYE
Elida (OH) at Van Wert (OH), 7:00pm
Kenton (OH) at Shawnee (Lima, OH), 7:00pm
Memorial (St. Marys, OH) at Bath (Lima, OH), 7:00pm
Ottawa-Glandorf (Ottawa, OH) at Defiance (OH), 7:00pm
Wapakoneta (OH) at Celina (OH), 7:00pm

WESTERN RESERVE
Chardon (OH) at South (Willoughby, OH), 7:00pm
Madison (OH) at Mayfield (OH), 7:00pm
North (Eastlake, OH) at Brush (Lyndhurst, OH), 7:00pm
Riverside (Painesville, OH) at Kenston (Chagrin Falls, OH), 7:00pm

NON-LEAGUE
Barberton (OH) at Ellet (Akron, OH), 7:00pm
Beachwood (OH) at Hawken (Gates Mills, OH), 7:00pm
Bishop Watterson (Columbus, OH) at Ursuline (Youngstown, OH), 7:00pm
Bridgeport (OH) at River (Hannibal, OH), 7:00pm
Buckeye Local (Rayland, OH) at Beaver (Lisbon, OH), 7:00pm
Cambridge (OH) at Dover (OH), 7:00pm
Canton Central Catholic (Canton, OH) at Carrollton (OH), 7:00pm
Cardinal Mooney (Youngstown, OH) at Louisville (OH), 7:00pm
Centerville (OH) at Lebanon (OH), 7:00pm
Conotton Valley (Bowerston, OH) at Cameron (WV), 7:00pm
Coshocton (OH) at Philo (Duncan Falls, OH), 7:00pm
East (Youngstown, OH) at Poland Seminary (Poland, OH), 7:00pm
Edgewood (Trenton, OH) at Winton Woods (Cincinnati, OH), 7:00pm
Garfield Heights (OH) at South Range (Canfield, OH), 7:00pm
GlenOak (Canton, OH) at St. Vincent-St. Mary (Akron, OH), 7:00pm
Harrison Central (Cadiz, OH) at Lucas (OH), 7:00pm
Jefferson Township (Dayton, OH) at Troy Christian (Troy, OH), 7:00pm
Lima Central Catholic (Lima, OH) at East (Columbus, OH), 7:00pm
Logan (OH) at Zanesville (OH), 7:00pm
Madison Comprehensive (Mansfield, OH) at St. Charles (Columbus, OH), 7:00pm
Magnolia (New Martinsville, WV) at Crestview (Columbiana, OH), 7:00pm
Minford (OH) at Vinton County (McArthur, OH), 7:30pm
Northridge (Johnstown, OH) at Granville (OH), 7:00pm
Oak Glen (New Cumberland, WV) at Warren (Vincent, OH), 7:00pm
Oakwood (Dayton, OH) at Northridge (Dayton, OH), 7:00pm
Paden City (WV) at Clay-Battelle (Blacksville, WV), 7:00pm
River View (Warsaw, OH) at Marietta (OH), 7:00pm
Shadyside (OH) at Beallsville (OH), 7:00pm
Shawnee (Springfield, OH) at Urbana (OH), 7:00pm
Springfield (OH) at Northmont (Clayton, OH), 7:00pm
Steubenville (OH) at New Philadelphia (OH), 7:00pm
Struthers (OH) at Memorial (Campbell, OH), 7:00pm
Teays Valley (Ashville, OH) at Bexley (Columbus, OH), 7:00pm
West Carrollton (OH) at Fairmont (Kettering, OH), 7:00pm

INTERSTATE
COF Academy (Columbus, OH) at Brother Rice (Bloomfield Hills, MI), 7:00pm
East St. Louis (IL) at Washington (Massillon, OH)
Grant County (Dry Ridge, KY) at Aiken (Cincinnati, OH), 7:00pm
KIPP Columbus (Columbus, OH) at Landmark Christian (Cincinnati, OH), 7:00pm
Marshall (Dayton, OH) at Jay County (Portland, IN), 7:30pm
Perry Traditional Academy (Pittsburgh, PA) at Howland (Warren, OH), 7:00pm
Scott (Covington, KY) at Taft (Cincinnati, OH), 7:00pm
Southern (Racine, OH) at Ravenswood (WV), 7:30pm
Terre Haute North Vigo (Terre Haute, IN) vs. St. Francis de Sales (Columbus, OH) at Earlham College (Richmond, IN), 7:00pm
Tyler (Sistersville, WV) at Williamstown (WV), 7:00pm
University (Morgantown, WV) at Mountain Ridge (Frostburg, MD), 7:00pm
Valley (Pine Grove, WV) at Hundred (WV), 7:00pm
Weir (Weirton, WV) at Fairmont (WV), 7:00pm



Saturday, October 6th

AKRON CITY
Buchtel (Akron, OH) at Kenmore/Garfield (Akron, OH), 12:00pm

GREATER CATHOLIC - CENTRAL
Purcell Marian (Cincinnati, OH) at Badin (Hamilton, OH), 7:00pm

MID-STATE - CARDINAL
Grove City Christian (Grove City, OH) at Fairfield Christian Academy (Lancaster, OH), 7:00pm

MIDWEST
Coldwater (OH) at St. John's (Delphos, OH), 7:00pm

NORTH COAST - BLUE
Notre Dame-Cathedral Latin (Chardon, OH) at Benedictine (Cleveland, OH), 1:00pm

NORTH COAST - WHITE
Cleveland Central Catholic (Cleveland, OH) at Gilmour Academy (Gates Mills, OH), 2:00pm

OHIO VALLEY AA
Wheeling Central Catholic (Wheeling, WV) at Catholic Central (Steubenville, OH), 7:00pm

PORTAGE TRAIL - COUNTY
Rootstown (OH) at Valley Christian (Youngstown, OH), 7:00pm

SANDUSKY BAY - RIVER
Gibsonburg (OH) at Sandusky Central Catholic (Sandusky, OH), 7:00pm

SOUTH WEST OHIO
Dunbar (Dayton, OH) at Meadowdale (Dayton, OH), 7:00pm
Hughes (Cincinnati, OH) at Shroder Paideia Academy (Cincinnati, OH), 4:30pm

NON-LEAGUE
Belmont (Dayton, OH) at Bishop Hartley (Columbus, OH), 7:00pm
Madonna (Weirton, WV) at St. John Central (Bellaire, OH), 12:00pm
North (Akron, OH) at Lutheran East (Cleveland Heights, OH), 12:00pm
Parma (OH) at University (Hunting Valley, OH), 2:00pm
St. John (Ashtabula, OH) at Crestline (OH), 3:00pm

INTERSTATE
Cathedral (Indianapolis, IN) at St. Edward (Lakewood, OH)
West Toronto (Toronto, Ontario) at St. Ignatius (Cleveland, OH), 7:00pm
Western Reserve Academy (Hudson, OH) at Linsly (Wheeling, WV), 1:30pm