2018 OHIO 9/21 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Thursday, September 20th

CROSS COUNTY
Bethel (Tipp City, OH) at Miami East (Casstown, OH), 7:00pm   


MID-STATE - OHIO
Columbus Academy (Gahanna, OH) at Whitehall-Yearling (Whitehall, OH), 7:00pm   


SOUTH WEST OHIO
Meadowdale (Dayton, OH) at Ponitz Career Tech (Dayton, OH), 5:00pm   




Friday, September 21st

AKRON CITY
Buchtel (Akron, OH) at North (Akron, OH), 7:00pm   


ALL-AMERICAN - BLUE
Champion (Warren, OH) at LaBrae (Leavittsburg, OH), 7:00pm   

Liberty (Youngstown, OH) at Memorial (Campbell, OH), 7:00pm   


ALL-AMERICAN - GOLD
Austintown-Fitch (Youngstown, OH) at East (Youngstown, OH), 7:00pm   


ALL-AMERICAN - WHITE
Lakeview (Cortland, OH) at McKinley (Niles, OH), 7:00pm   


BLANCHARD VALLEY
Cory-Rawson (Rawson, OH) at Arcadia (OH), 7:00pm   

Hopewell-Loudon (Bascom, OH) at Leipsic (OH), 7:00pm   

Liberty-Benton (Findlay, OH) at North Baltimore (OH), 7:00pm   

McComb (OH) at Arlington (OH), 7:00pm   

Van Buren (OH) at Pandora-Gilboa (Pandora, OH), 7:00pm   

Vanlue (OH) at Riverdale (Mt. Blanchard, OH), 7:00pm   


BUCKEYE 8
Martins Ferry (OH) at Harrison Central (Cadiz, OH), 7:00pm   

St. Clairsville (OH) at Indian Creek (Wintersville, OH), 7:00pm   


CHAGRIN VALLEY - CHAGRIN
Orange (Pepper Pike, OH) at Harvey (Painesville, OH), 7:00pm   

Perry (OH) at Beachwood (OH), 7:00pm   

Geneva (OH) at West Geauga (Chesterland, OH), 7:00pm   


CHAGRIN VALLEY - VALLEY
Berkshire (Burton, OH) at Cuyahoga Heights (Cleveland, OH), 7:00pm   

Independence (OH) at Harding (Fairport Harbor, OH), 7:00pm   

Richmond Heights (OH) at Kirtland (OH), 7:00pm   

Wickliffe (OH) at Cardinal (Middlefield, OH), 7:00pm   


CINCINNATI HILLS
Indian Hill (Cincinnati, OH) at Reading (OH), 7:00pm   

Madeira (Cincinnati, OH) at Mariemont (Cincinnati, OH), 7:00pm   

Taylor (Cleves, OH) at Deer Park (Cincinnati, OH), 7:00pm   

Finneytown (Cincinnati, OH) at Wyoming (Cincinnati, OH), 7:00pm   


COLUMBUS CITY - NORTH
East (Columbus, OH) at Beechcroft (Columbus, OH), 7:00pm   

Mifflin (Columbus, OH) at Northland (Columbus, OH), 7:00pm   

Linden-McKinley (Columbus, OH) at Whetstone (Columbus, OH), 7:00pm   


COLUMBUS CITY - SOUTH
Independence (Columbus, OH) at Africentric Early College (Columbus, OH), 7:00pm   

West (Columbus, OH) at Marion-Franklin (Columbus, OH), 7:00pm   

South (Columbus, OH) at Briggs (Columbus, OH), 7:00pm   

Eastmoor Academy (Columbus, OH) at Walnut Ridge (Columbus, OH), 7:00pm   


CROSS COUNTY
Covington (OH) at Arcanum (OH), 7:00pm   

Ansonia (OH) at Fort Loramie (OH), 7:00pm   

National Trail (New Paris, OH) at Tri-Village (New Madison, OH), 7:00pm   

Bradford (OH) at Tri-County North (Lewisburg, OH), 7:00pm   

Twin Valley South (West Alexandria, OH) at Mississinawa Valley (Union City, OH), 7:00pm   


EASTERN CINCINNATI
Anderson (Cincinnati, OH) at Withrow (Cincinnati, OH), 7:00pm   

Kings (Kings Mill, OH) at Turpin (Cincinnati, OH), 7:00pm   

Loveland (OH) at Milford (OH), 7:00pm   

West Clermont (Cincinnati, OH) at Walnut Hills (Cincinnati, OH), 7:00pm   


EASTERN OHIO
Columbiana (OH) at United (Hanoverton, OH), 7:00pm   

Wellsville (OH) at East Palestine (OH), 7:00pm   

Leetonia (OH) at Toronto (OH), 7:00pm   

Southern (Salineville, OH) at Anderson (Lisbon, OH), 7:00pm   


FEDERAL
Green (Uniontown, OH) at GlenOak (Canton, OH), 7:00pm   

Lake (Uniontown, OH) at Jackson (Massillon, OH), 7:00pm   

Hoover (North Canton, OH) at McKinley (Canton, OH), 7:00pm   


FIRELANDS
Mapleton (Ashland, OH) at Crestview (Ashland, OH), 7:00pm   

South Central (Greenwich, OH) at Monroeville (OH), 7:00pm   

St. Paul (Norwalk, OH) at Plymouth (OH), 7:00pm   

Western Reserve (Collins, OH) at New London (OH), 7:00pm   


GREAT LAKES
Holy Name (Parma Heights, OH) at Bay (Bay Village, OH), 7:00pm   

Valley Forge (Parma Heights, OH) at Elyria Catholic (Elyria, OH), 7:00pm   

Parma (OH) at Normandy (Parma, OH), 7:00pm   


GREATER CATHOLIC - CENTRAL
Badin (Hamilton, OH) at Bacon (Cincinnati, OH), 7:00pm   

Purcell Marian (Cincinnati, OH) at Archbishop McNicholas (Cincinnati, OH), 7:00pm   


GREATER CATHOLIC - NORTH
Bishop Fenwick (Franklin, OH) at Archbishop Alter (Kettering, OH), 7:00pm   

Carroll (Dayton, OH) at Chaminade-Julienne (Dayton, OH), 7:00pm   


GREATER CATHOLIC - SOUTH
Archbishop Moeller (Cincinnati, OH) at St. Xavier (Cincinnati, OH), 7:00pm   


GREATER CLEVELAND
Euclid (OH) at Elyria (OH), 7:00pm   

Shaker Heights (OH) at Medina (OH), 7:00pm   

Mentor (OH) at Brunswick (OH), 7:00pm   

Solon (OH) at Strongsville (OH), 7:00pm   


GREATER MIAMI
Colerain (Cincinnati, OH) at Sycamore (Cincinnati, OH), 7:00pm   

Fairfield (OH) at Lakota East (Liberty Township, OH), 7:00pm   

Mason (Mason, OH) at Hamilton (OH), 7:00pm   

Oak Hills (Cincinnati, OH) at Lakota West (West Chester, OH), 7:00pm   

Middletown (OH) at Princeton (Cincinnati, OH), 7:00pm   


GREATER WESTERN OHIO - CENTRAL
Beavercreek (OH) at Fairmont (Kettering, OH), 7:00pm   


GREEN MEADOWS
Ayersville (Defiance, OH) at Tinora (Defiance, OH), 7:00pm   

Edgerton (OH) at Fairview (Sherwood, OH), 7:00pm   

Holgate (OH) at Hicksville (OH), 7:00pm   

Antwerp (OH) at Wayne Trace (Haviland, OH), 7:00pm   


KNOX MORROW
East Knox (Howard, OH) at Cardington-Lincoln (Cardington, OH), 7:00pm   

Mt. Gilead (OH) at Fredericktown (OH), 7:00pm   

Centerburg (OH) at Highland (Marengo, OH), 7:00pm   

Danville (OH) at Northmor (Galion, OH), 7:00pm   


MAHONING VALLEY
McKinley (Sebring, OH) at Jackson-Milton (North Jackson, OH), 7:00pm   

Waterloo (Atwater, OH) at Lowellville (OH), 7:00pm   

McDonald (OH) at Springfield (New Middletown, OH), 7:00pm   

Western Reserve (Berlin Center, OH) at Mineral Ridge (OH), 7:00pm   


MID-OHIO
Clear Fork (Bellville, OH) at Buckeye Valley (Delaware, OH), 7:00pm   

Galion (OH) at River Valley (Caledonia, OH), 7:00pm   

Ontario (Mansfield, OH) at North Union (Richwood, OH), 7:00pm   

Pleasant (Marion, OH) at Harding (Marion, OH), 7:00pm   


MID-STATE - BUCKEYE
Amanda-Clearcreek (Amanda, OH) at Fairfield Union (Lancaster, OH), 7:00pm   

Hamilton Township (Columbus, OH) at Bloom-Carroll (Carroll, OH), 7:00pm   

Teays Valley (Ashville, OH) at Logan Elm (Circleville, OH), 7:00pm   


MID-STATE - CARDINAL
Fisher Catholic (Lancaster, OH) at Berne Union (Sugar Grove, OH), 7:00pm   

Bishop Rosecrans (Zanesville, OH) at Harvest Prep (Canal Winchester, OH), 7:00pm   

Worthington Christian (Worthington, OH) at Grove City Christian (Grove City, OH), 7:00pm   


MID-STATE - OHIO
Liberty Union (Baltimore, OH) at Bishop Ready (Columbus, OH), 7:00pm   

Grandview Heights (Columbus, OH) at Bexley (Columbus, OH), 7:00pm   


MIDWEST
Coldwater (OH) at Fort Recovery (OH), 7:30pm   

Anna (OH) at Marion Local (Maria Stein, OH), 7:30pm   

Parkway (Rockford, OH) at Minster (OH), 7:30pm   

St. Henry (OH) at New Bremen (OH), 7:30pm   

St. John's (Delphos, OH) at Versailles (OH), 7:30pm   


MUSKINGUM VALLEY
Morgan (McConnelsville, OH) at Crooksville (OH), 7:00pm   

Glenn (New Concord, OH) at Maysville (Zanesville, OH), 7:00pm   

Sheridan (Thornville, OH) at West Muskingum (Zanesville, OH), 7:00pm   

Tri-Valley (Dresden, OH) at Philo (Duncan Falls, OH), 7:00pm   


NORTHEASTERN
Chalker (Southington, OH) at Grand Valley (Orwell, OH), 7:00pm   

St. John (Ashtabula, OH) at Pymatuning Valley (Andover, OH), 7:00pm   


NORTHEASTERN BUCKEYE
Carrollton (OH) at Marlington (Alliance, OH), 7:00pm   

Salem (OH) at Canton South (Canton, OH), 7:00pm   

West Branch (Beloit, OH) at Minerva (OH), 7:00pm   


NORTHERN 10
Carey (OH) at Bucyrus (OH), 7:00pm   

Seneca East (Attica, OH) at Mohawk (Sycamore, OH), 7:00pm   

Buckeye Central (New Washington, OH) at Upper Sandusky (OH), 7:00pm   

Colonel Crawford (North Robinson, OH) at Wynford (Bucyrus, OH), 7:00pm   


NORTHERN BUCKEYE
Eastwood (Pemberville, OH) at Rossford (OH), 7:00pm   

Woodmore (Elmore, OH) at Fostoria (OH), 7:00pm   

Otsego (Tontogany, OH) at Genoa (OH), 7:00pm   

Elmwood (Bloomdale, OH) at Lake (Millbury, OH), 7:00pm   


NORTHERN LAKES
Napoleon (OH) at Maumee (OH), 7:00pm   

Southview (Sylvania, OH) at Perrysburg (OH), 7:00pm   

Springfield (Holland, OH) at Northview (Sylvania, OH), 7:00pm   

Wayne (Whitehouse, OH) at Bowling Green (OH), 7:00pm   


NORTHWEST
Jefferson (Delphos, OH) at Allen East (Harrod, OH), 7:00pm   

Bluffton (OH) at Paulding (OH), 7:00pm   

Columbus Grove (OH) at Crestview (Convoy, OH), 7:00pm   

Spencerville (OH) at Ada (OH), 7:00pm   


NORTHWEST CENTRAL
Lehman Catholic (Sidney, OH) at Elgin (Marion, OH), 7:00pm   

Perry (Lima, OH) at Waynesfield-Goshen (Waynesfield, OH), 7:00pm   

Riverside (De Graff, OH) at Hardin Northern (Dola, OH), 7:00pm   

Upper Scioto Valley (McGuffey, OH) at Ridgemont (Mount Victory, OH), 7:00pm   


NORTHWEST OHIO
Archbold (OH) at Henry (Hamler, OH), 7:00pm   

Wauseon (OH) at Bryan (OH), 7:00pm   

Swanton (OH) at Evergreen (Metamora, OH), 7:00pm   

Liberty Center (OH) at Delta (OH), 7:00pm   


OHIO CAPITAL - CARDINAL
Hayes (Delaware, OH) at Dublin Scioto (Dublin, OH), 7:00pm   

Hilliard Bradley (Hilliard, OH) at Worthington (Worthington, OH), 7:00pm   

Dublin Jerome (Dublin, OH) at Hilliard Darby (Hilliard, OH), 7:00pm   

Berlin (Delaware, OH) at Worthington Kilbourne (Columbus, OH), 7:00pm   


OHIO CARDINAL
Mt. Vernon (OH) at Ashland (OH), 7:00pm   

Madison Comprehensive (Mansfield, OH) at West Holmes (Millersburg, OH), 7:00pm   

Wooster (OH) at Lexington (OH), 7:00pm   


OHIO HERITAGE
Southeastern Local (South Charleston, OH) at Fairbanks (Milford Center, OH), 7:00pm   

Greeneview (Jamestown, OH) at Northeastern (Springfield, OH), 7:00pm   

Madison Plains (London, OH) at Mechanicsburg (OH), 7:00pm   

Triad (North Lewisburg, OH) at Cedarville (OH), 7:00pm   

West Jefferson (OH) at Catholic Central (Springfield, OH), 7:00pm   

West Liberty-Salem (West Liberty, OH) at Greenon (Springfield, OH), 7:00pm   


OHIO VALLEY
Dawson-Bryant (Coal Grove, OH) at Chesapeake (OH), 7:00pm   

Fairland (Proctorville, OH) at Rock Hill (Ironton, OH), 7:00pm   

Gallia Academy (Gallipolis, OH) at Portsmouth (OH), 7:00pm   

South Point (OH) at Ironton (OH), 7:00pm   


OHIO VALLEY AA
River (Hannibal, OH) at Caldwell (OH), 7:00pm   


OHIO VALLEY AAA
Monroe Central (Woodsfield, OH) at Fort Frye (Beverly, OH), 7:00pm   


OHIO VALLEY AAAA
East Liverpool (OH) at Oak Glen (New Cumberland, WV), 7:00pm   


OHIO VALLEY AAAAA
Parkersburg South (Parkersburg, WV) at Marshall (Glen Dale, WV), 7:30pm   

Wheeling Park (Wheeling, WV) at Cambridge (OH), 7:00pm   


PIONEER VALLEY
River (Hannibal, OH) at Caldwell (OH), 7:00pm   


PORTAGE TRAIL - METRO
Field (Mogadore, OH) at Coventry (Akron, OH), 7:00pm   

Cloverleaf (Lodi, OH) at Norton (OH), 7:00pm   

Springfield (Akron, OH) at Ravenna (OH), 7:00pm   

Woodridge (Peninsula, OH) at Streetsboro (OH), 7:00pm   


PRINCIPALS
Cuyahoga Valley Christian Academy (Cuyahoga Falls, OH) at Northwest (Canal Fulton, OH), 7:00pm   

Loudonville (OH) at Fairless (Navarre, OH), 7:00pm   

Triway (Wooster, OH) at Manchester (Akron, OH), 7:00pm   

Tuslaw (Massillon, OH) at Orrville (OH), 7:00pm   


SANDUSKY BAY - RIVER
Gibsonburg (OH) at Danbury (Lakeside, OH), 7:00pm   

Lakota (Kansas, OH) at Sandusky Central Catholic (Sandusky, OH), 7:00pm   

Willard (OH) at Margaretta (Castalia, OH), 7:00pm   


SCIOTO VALLEY
Paint Valley (Bainbridge, OH) at Huntington (Chillicothe, OH), 7:00pm   

Piketon (OH) at Southeastern (Chillicothe, OH), 7:00pm   

Unioto (Chillicothe, OH) at Zane Trace (Chillicothe, OH), 7:00pm   

Westfall (Williamsport, OH) at Adena (Frankfort, OH), 7:00pm   


SENATE
East Tech (Cleveland, OH) at Glenville (Cleveland, OH), 4:00pm   

Collinwood (Cleveland, OH) at Hay (Cleveland, OH), 4:00pm   

Lincoln West (Cleveland, OH) at Marshall (Cleveland, OH), 4:00pm   

Rhodes (Cleveland, OH) at Kennedy (Cleveland, OH), 4:00pm   


SOUTH WEST OHIO
Shroder Paideia Academy (Cincinnati, OH) at Aiken (Cincinnati, OH), 7:00pm   

Taft (Cincinnati, OH) at Hughes (Cincinnati, OH), 7:00pm   

Western Hills (Cincinnati, OH) at Gamble Montessori (Cincinnati, OH), 7:00pm   


SOUTHERN OHIO I
East (Sciotoville, OH) at Manchester (OH), 7:00pm   

Eastern (Beaver, OH) at Northwest (McDermott, OH), 7:00pm   

Symmes Valley (Willow Wood, OH) at Green (Franklin Furnace, OH), 7:00pm   

Notre Dame (Portsmouth, OH) at Oak Hill (OH), 7:00pm   


SOUTHWEST OHIO
Edgewood (Trenton, OH) at Harrison (Harrison, OH), 7:00pm   

Little Miami (Morrow, OH) at Talawanda (Oxford, OH), 7:00pm   

Ross (Hamilton, OH) at Mt. Healthy (Cincinnati, OH), 7:00pm   


SOUTHWESTERN
Avon (OH) at Midview (Grafton, OH), 7:00pm   

Lakewood (OH) at Avon Lake (OH), 7:00pm   

North Olmsted (OH) at Westlake (OH), 7:00pm   

Olmsted Falls (OH) at North Ridgeville (OH), 7:00pm   

Berea-Midpark (Berea, OH) at Steele (Amherst, OH), 7:00pm   


SOUTHWESTERN BUCKEYE - BUCKEYE
Madison (Middletown, OH) at Milton-Union (West Milton, OH), 7:00pm   

Northridge (Dayton, OH) at Dixie (New Lebanon, OH), 7:00pm   

Preble Shawnee (Camden, OH) at Waynesville (OH), 7:00pm   


SOUTHWESTERN BUCKEYE - SOUTHWESTERN
Franklin (OH) at Bellbrook (OH), 7:00pm   

Eaton (OH) at Oakwood (Dayton, OH), 7:00pm   

Monroe (OH) at Valley View (Germantown, OH), 7:00pm   


SUBURBAN - AMERICAN
Aurora (OH) at Roosevelt (Kent, OH), 7:00pm   

Copley (OH) at Barberton (OH), 7:00pm   

Revere (Richfield, OH) at Highland (Medina, OH), 7:00pm   


SUBURBAN - NATIONAL
Brecksville-Broadview Heights (Broadview Heights, OH) at Cuyahoga Falls (OH), 7:00pm   

Hudson (OH) at Nordonia (Macedonia, OH), 7:00pm   

Twinsburg (OH) at North Royalton (OH), 7:00pm   

Wadsworth (OH) at Stow-Munroe Falls (Stow, OH), 7:00pm   


THREE RIVERS
Clay (Oregon, OH) at Central Catholic (Toledo, OH), 7:00pm   

St. John's Jesuit (Toledo, OH) at Ross (Fremont, OH), 7:00pm   

Findlay (OH) at St. Francis de Sales (Toledo, OH), 7:00pm   

Lima (OH) at Whitmer (Toledo, OH), 7:00pm   


TOLEDO AREA
Cardinal Stritch (Oregon, OH) at Toledo Christian (Toledo, OH), 7:00pm   

Edon (OH) at Montpelier (OH), 7:00pm   

Ottawa Hills (Toledo, OH) at Hilltop (West Unity, OH), 7:00pm   

Stryker (OH) at Northwood (OH), 7:00pm   


TRI-VALLEY - HOCKING
South Gallia (Crown City, OH) at Eastern (Reedsville, OH), 7:30pm   

Southern (Racine, OH) at Belpre (OH), 7:30pm   

Wahama (Mason, WV) at Federal Hocking (Stewart, OH), 7:30pm   

Waterford (OH) at Miller (Corning, OH), 7:30pm   


TRI-VALLEY - OHIO
Vinton County (McArthur, OH) at Athens (The Plains, OH), 7:30pm   

River Valley (Bidwell, OH) at Meigs (Pomeroy, OH), 7:30pm   

Alexander (Albany, OH) at Wellston (OH), 7:30pm   


WAYNE COUNTY
Dalton (OH) at Chippewa (Doylestown, OH), 7:00pm   

Hillsdale (Jeromesville, OH) at Rittman (OH), 7:00pm   

Northwestern (West Salem, OH) at Waynedale (Apple Creek, OH), 7:00pm   

Smithville (OH) at Norwayne (Creston, OH), 7:00pm   


WESTERN BUCKEYE
Celina (OH) at Ottawa-Glandorf (Ottawa, OH), 7:00pm   

Defiance (OH) at Bath (Lima, OH), 7:00pm   

Kenton (OH) at Memorial (St. Marys, OH), 7:00pm   

Shawnee (Lima, OH) at Van Wert (OH), 7:00pm   

Wapakoneta (OH) at Elida (OH), 7:00pm   


WESTERN RESERVE
Kenston (Chagrin Falls, OH) at Brush (Lyndhurst, OH), 7:00pm   

Chardon (OH) at Mayfield (OH), 7:00pm   

Riverside (Painesville, OH) at Madison (OH), 7:00pm   

South (Willoughby, OH) at North (Eastlake, OH), 7:00pm   


NON-LEAGUE
Indian Lake (Lewistown, OH) at Alder (Plain City, OH), 7:00pm   

Archbishop Hoban (Akron, OH) at St. Vincent-St. Mary (Akron, OH), 7:00pm   

Barnesville (OH) at River View (Warsaw, OH), 7:00pm   

Fayetteville-Perry (Fayetteville, OH) at Batavia (OH), 7:00pm   

Beaver (Lisbon, OH) at Edison (Richmond, OH), 7:00pm   

Logan (Bellefontaine, OH) at Bellefontaine (OH), 7:00pm   

Bellevue (OH) at Start (Toledo, OH), 7:00pm   

Bishop Hartley (Columbus, OH) at Clinton-Massie (Clarksville, OH), 7:30pm   

Benedictine (Cleveland, OH) at Bishop Watterson (Columbus, OH), 7:00pm   

Oberlin (OH) at Black River (Sullivan, OH), 7:00pm   

Bridgeport (OH) at Conotton Valley (Bowerston, OH), 7:00pm   

Carlisle (OH) at Brookville (OH), 7:00pm   

Columbia (Columbia Station, OH) at Buckeye (Medina, OH), 7:00pm   

Madonna (Weirton, WV) at Cameron (WV), 7:00pm   

Canal Winchester (OH) at Grove City (OH), 7:00pm   

Canfield (OH) at Struthers (OH), 7:00pm   

Canton Central Catholic (Canton, OH) at New Philadelphia (OH), 7:00pm   

Boardman (Youngstown, OH) at Cardinal Mooney (Youngstown, OH), 7:30pm   

Central Crossing (Grove City, OH) at Newark (OH), 7:00pm   

Chillicothe (OH) at Logan (OH), 7:00pm   

Cincinnati Country Day (Cincinnati, OH) at New Miami (Hamilton, OH), 7:30pm   

Clearview (Lorain, OH) at Brookside (Sheffield, OH), 7:00pm   

Cleveland Heights (OH) at Walsh Jesuit (Cuyahoga Falls, OH), 7:00pm   

Clyde (OH) at Port Clinton (OH), 7:00pm   

Vermilion (OH) at Columbian (Tiffin, OH), 7:00pm   

Hawken (Gates Mills, OH) at Crestline (OH), 7:30pm   

Shaw (East Cleveland, OH) at Crestview (Columbiana, OH), 7:00pm   

Crestwood (Mantua, OH) at Aquinas (Louisville, OH), 7:00pm   

Dayton Christian (Miamisburg, OH) at Jefferson Township (Dayton, OH), 7:00pm   

Tallmadge (OH) at Dover (OH), 7:00pm   

East (Akron, OH) at Lake Catholic (Mentor, OH), 7:00pm   

East Canton (OH) at Tuscarawas Valley (Zoarville, OH), 7:00pm   

Edison (Milan, OH) at Woodward (Toledo, OH), 7:00pm   

Ridgedale (Morral, OH) at Fairfield Christian Academy (Lancaster, OH), 7:30pm   

Fairview (Fairview Park, OH) at Firelands (Oberlin, OH), 7:00pm   

Malvern (OH) at Garaway (Sugarcreek, OH), 7:00pm   

Garfield (Garrettsville, OH) at Windham (OH), 7:00pm   

Padua Franciscan (Parma, OH) at Garfield Heights (OH), 7:00pm   

Jefferson (OH) at Girard (OH), 7:00pm   

Goshen (OH) at Blanchester (OH), 7:00pm   

Granville (OH) at Utica (OH), 7:00pm   

West Carrollton (OH) at Greenville (OH), 7:00pm   

Ursuline (Youngstown, OH) at Harding (Warren, OH), 7:00pm   

Lakewood (Hebron, OH) at Heath (OH), 7:00pm   

Clermont Northeastern (Batavia, OH) at Hillsboro (OH), 7:00pm   

Hubbard (OH) at Howland (Warren, OH), 7:00pm   

Scott (Toledo, OH) at Huron (OH), 7:00pm   

Buckeye Trail (Lore City, OH) at Indian Valley (Gnadenhutten, OH), 7:00pm   

Watkins Memorial (Pataskala, OH) at Johnstown-Monroe (Johnstown, OH), 7:00pm   

Graham (St. Paris, OH) at Kenton Ridge (Springfield, OH), 7:00pm   

Brooklyn (OH) at Keystone (La Grange, OH), 7:00pm   

Newark Catholic (Newark, OH) at Licking Heights (Pataskala, OH), 7:00pm   

Licking Valley (Newark, OH) at Northridge (Johnstown, OH), 7:00pm   

Lima Central Catholic (Lima, OH) at Rogers (Toledo, OH), 7:00pm   

Westerville Central (Westerville, OH) at Lincoln (Gahanna, OH), 7:00pm   

Circleville (OH) at London (OH), 7:00pm   

Centennial (Columbus, OH) at Lucas (OH), 7:00pm   

Lutheran West (Rocky River, OH) at Wellington (OH), 7:00pm   

Frontier (New Matamoras, OH) at Magnolia (New Martinsville, WV), 7:00pm   

Maple Heights (OH) at Mansfield (OH), 7:00pm   

Marysville (OH) at Big Walnut (Sunbury, OH), 7:00pm   

Miami Valley Christian Academy (Cincinnati, OH) at Lockland (OH), 7:00pm   

Miamisburg (OH) at Troy (OH), 7:00pm   

Minford (OH) at Williamsburg (OH), 7:00pm   

Mogadore (OH) at Meadowbrook (Byesville, OH), 7:00pm   

Linsly (Wheeling, WV) at Morgantown (WV), 7:00pm   

Coshocton (OH) at New Lexington (OH), 7:00pm   

Norwood (OH) at New Richmond (OH), 7:00pm   

Newbury (OH) at Newton Falls (OH), 7:00pm   

Northmont (Clayton, OH) at Wayne (Huber Heights, OH), 7:00pm   

Notre Dame-Cathedral Latin (Chardon, OH) at Bedford (OH), 7:00pm   

Oak Harbor (OH) at Perkins (Sandusky, OH), 7:00pm   

New Albany (OH) at Olentangy (Lewis Center, OH), 7:00pm   

Olentangy Liberty (Powell, OH) at Groveport-Madison (Groveport, OH), 7:00pm   

Olentangy Orange (Lewis Center, OH) at Westland (Galloway, OH), 7:00pm   

Louisville (OH) at Perry (Massillon, OH), 7:00pm   

Pickerington Central (Pickerington, OH) at Hilliard Davidson (Hilliard, OH), 7:00pm   

Dublin Coffman (Dublin, OH) at Pickerington North (Pickerington, OH), 7:00pm   

Alliance (OH) at Poland Seminary (Poland, OH), 7:00pm   

Westerville South (Westerville, OH) at Reynoldsburg (OH), 7:00pm   

Strasburg-Franklin (Strasburg, OH) at Ridgewood (West Lafayette, OH), 7:00pm   

Lakeside (Ashtabula, OH) at Rocky River (OH), 7:00pm   

Rootstown (OH) at Chagrin Falls (OH), 7:00pm   

Sandusky (OH) at Bowsher (Toledo, OH), 7:00pm   

Sandy Valley (Magnolia, OH) at Claymont (Uhrichsville, OH), 7:00pm   

Shadyside (OH) at Shenandoah (Sarahsville, OH), 7:00pm   

Northwestern (Springfield, OH) at Shawnee (Springfield, OH), 7:00pm   

Shelby (OH) at Norwalk (OH), 7:00pm   

Sidney (OH) at Fairborn (OH), 7:00pm   

South Range (Canfield, OH) at Brookfield (OH), 7:00pm   

Southeast (Ravenna, OH) at Edgewood (Ashtabula, OH), 7:00pm   

Centerville (OH) at Springboro (OH), 7:00pm   

Lebanon (OH) at Springfield (OH), 7:00pm   

Washington (Washington Courthouse, OH) at St. Charles (Columbus, OH), 7:00pm   

Tecumseh (New Carlisle, OH) at Urbana (OH), 7:00pm   

Stebbins (Riverside, OH) at Tippecanoe (Tipp City, OH), 7:00pm   

Piqua (OH) at Trotwood-Madison (Trotwood, OH), 7:00pm   

Troy Christian (Troy, OH) at McClain (Greenfield, OH), 7:00pm   

Tuscarawas Central Catholic (New Philadelphia, OH) at Newcomerstown (OH), 7:00pm   

Union Local (Belmont, OH) at Warren (Vincent, OH), 7:00pm   

Lancaster (OH) at Upper Arlington (Columbus, OH), 7:00pm   

Beallsville (OH) at Valley (Pine Grove, WV), 7:00pm   

Valley Christian (Youngstown, OH) at Mathews (Vienna, OH), 7:00pm   

Warrensville Heights (Warrensville, OH) at Villa Angela-St. Joseph (Cleveland, OH), 7:00pm   

Firestone (Akron, OH) at Washington (Massillon, OH), 7:30pm   

Nelsonville-York (Nelsonville, OH) at Waverly (OH), 7:00pm   

Bethel-Tate (Bethel, OH) at Western Brown (Mt. Orab, OH), 7:00pm   

Franklin Heights (Columbus, OH) at Westerville North (Westerville, OH), 7:00pm   

Jackson (OH) at Wheelersburg (OH), 7:00pm   

East Clinton (Lees Creek, OH) at Wilmington (OH), 7:00pm   

Winton Woods (Cincinnati, OH) at Northwest (Cincinnati, OH), 7:00pm   

Xenia (OH) at Butler (Vandalia, OH), 7:00pm   

Zanesville (OH) at Miami Trace (Washington Courthouse, OH), 7:00pm   


INTERSTATE
Clarkson Football North (Mississauga, Ontario) at Lorain (OH), 7:00pm
Tygarts Valley (Mill Creek, WV) at Clay-Battelle (Blacksville, WV), 7:00pm   

Covington Catholic (Park Hills, KY) at St. Francis de Sales (Columbus, OH), 7:00pm   

University (Morgantown, WV) at Fairmont (WV)   

Hundred (WV) at Paden City (WV), 7:00pm   

Parkersburg (WV) at Marietta (OH), 7:30pm   

Raceland (KY) at Portsmouth West (West Portsmouth, OH), 7:00pm   

Brooke (Wellsburg, WV) at Ripley (WV), 7:30pm   

Royal Imperial Collegiate (St. Catharines, Ontario) at La Salle (Cincinnati, OH), 7:00pm
USO (Pittsburgh, PA) at Steubenville (OH), 7:00pm   

Wirt County (Elizabeth, WV) at Tyler (Sistersville, WV), 7:00pm   

Detroit Leadership Academy (Detroit, MI) at Waite (Toledo, OH), 7:00pm   

Fayetteville (WV) at Wheeling Central Catholic (Wheeling, WV), 7:00pm   




Saturday, September 22nd

AKRON CITY
Ellet (Akron, OH) at Kenmore/Garfield (Akron, OH), 12:00pm   


BUCKEYE 8
Buckeye Local (Rayland, OH) at Bellaire (OH), 12:30pm   


FREELANCE
Landmark Christian (Cincinnati, OH) at Middletown Christian (Franklin, OH), 2:00pm   

COF Academy (Columbus, OH) at St. Edward (Lakewood, OH), 1:00pm   


SANDUSKY BAY - RIVER
St. Joseph Central Catholic (Fremont, OH) at Calvert (Tiffin, OH), 7:00pm   


SOUTH WEST OHIO
Marshall (Dayton, OH) at Belmont (Dayton, OH), 6:00pm   

Woodward (Cincinnati, OH) at Dunbar (Dayton, OH), 6:00pm   


NON-LEAGUE
Catholic Central (Steubenville, OH) at Kennedy (Warren, OH), 7:00pm   

Cincinnati Hills Christian Academy (Cincinnati, OH) at Trimble (Glouster, OH), 7:30pm   

Elder (Cincinnati, OH) at St. Ignatius (Cleveland, OH), 3:00pm   

Lutheran East (Cleveland Heights, OH) at Gilmour Academy (Gates Mills, OH), 2:00pm   

North College Hill (Cincinnati, OH) at Clark Montessori (Cincinnati, OH), 7:00pm   

Summit Country Day (Cincinnati, OH) at St. Bernard-Elmwood Place (St. Bernard, OH), 6:00pm   

Cleveland Central Catholic (Cleveland, OH) at University (Hunting Valley, OH), 1:00pm   


INTERSTATE
Trinity (Garfield Heights, OH) vs. Western Reserve Academy (Hudson, OH) at Bedford (OH), 7:00pm   

Weir (Weirton, WV) at Petersburg (WV), 4:00pm