2018 NORTH DAKOTA 10/19 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Wednesday, October 17th

AA
St. Mary's Central (Bismarck, ND) 30 Turtle Mountain (Belcourt, ND) 29   


AAA EAST
Fargo Davies (Fargo, ND) 28 West Fargo (ND) 27   

Grand Forks Central (Grand Forks, ND) 20 Fargo North (Fargo, ND) 16   

Fargo South (Fargo, ND) 36 Sheyenne (West Fargo, ND) 35   


AAA WEST
Bismarck (ND) 40 Dickinson (ND) 36   

Century (Bismarck, ND) 13 Legacy (Bismarck, ND) 9   

Williston (ND) 36 Mandan (ND) 31   


NON-LEAGUE
Red River (Grand Forks, ND) 12 Minot (ND) 7   




Friday, October 19th

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Mandaree (ND) 13 Drake/Anamoose (Drake, ND) 9



Saturday, October 20th

AA
Valley City (ND) 31 Central Cass (Casselton, ND) 28   

Grafton/St. Thomas/Drayton (Grafton, ND) 36 Jamestown (ND) 31   

Devils Lake/Minnewaukan (Devils Lake, ND) 40 Shanley (Fargo, ND) 36   

Watford City (ND) 19 Wahpeton (ND) 14   


6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Center-Stanton (Center, ND) 42 Alexander (ND) 37

9 MAN PLAYOFFS
Napoleon/Gackle-Streeter (Napoleon, ND) 36 Cavalier (ND) 14
Kidder County co-op (Steele, ND) 35 New Rockford-Sheyenne (New Rockford, ND) 33
New Salem/Glen Ullin (New Salem, ND) 28 Surrey (ND) 26
Oakes (ND) 39 Richland (Colfax, ND) 38
Ray/Powers Lake (Ray, ND) 22 Towner-Granville-Upham (Towner, ND) 19
Shiloh Christian (Bismarck, ND) 34 Mohall/Lansford/Sherwood (Renville, ND) 29
Richardton-Taylor/Hebron (Richardton, ND) 21 St. John (ND) 17
Thompson (ND) 25 LaMoure/Litchville-Marion (LaMoure, ND) 21

A PLAYOFFS
Beulah (ND) 33 Bishop Ryan (Minot, ND) 14   

Bowman County co-op (Bowman, ND) 24 Nedrose (Minot, ND) 23   

Hillsboro/Central Valley (Buxton, ND) 38 Harvey/Fessenden-Bowdon (Harvey, ND) 33   

Kindred (ND) 32 Rugby (ND) 28   

Ellendale/Edgeley/Kulm (Edgeley, ND) 39 Langdon/Edmore/Munich (Langdon, ND) 37   

Carrington/Pingree-Buchanan (Carrington, ND) 29 Milnor/North Sargent (Gwinner, ND) 28   

Trinity (Dickinson, ND) 37 Des Lacs-Burlington (Des Lacs, ND) 33   

Hazen (ND) 31 Velva (ND) 27