2018 NORTH DAKOTA 9/28 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Thursday, September 27th

A REGION 3
Stanley (ND) at Des Lacs-Burlington (Des Lacs, ND), 7:00pm



Friday, September 28th

A REGION 1
Ellendale/Edgeley/Kulm (Edgeley, ND) vs. Northern Cass (Hunter, ND) at Kulm (ND), 7:00pm
Hillsboro/Central Valley (Buxton, ND) at Kindred (ND), 7:00pm
Milnor/North Sargent (Gwinner, ND) at Maple Valley/Enderlin (Tower City, ND), 7:00pm
Oak Grove Lutheran (Fargo, ND) at Lisbon (ND), 7:00pm

A REGION 2
Harvey/Fessenden-Bowdon (Harvey, ND) at Bottineau (ND), 7:00pm
Langdon/Edmore/Munich (Langdon, ND) at Carrington/Pingree-Buchanan (Carrington, ND), 7:00pm
Park River (ND) at Griggs-Barnes County (Cooperstown, ND), 7:00pm
Rugby (ND) at Westhope/Newburg/Glenburn (Westhope, ND), 7:00pm

A REGION 3
Berthold/Our Redeemer's Christian/North Shore (Berthold, ND) at Kenmare/Bowbells/Burke Central (Kenmare, ND), 7:00pm
Nedrose (Minot, ND) at Velva (ND), 7:00pm
New Town (ND) vs. Bishop Ryan (Minot, ND) at Minot State U. (Minot, ND), 7:00pm

A REGION 4
Beulah (ND) at Heart River co-op (Belfield, ND), 6:00pm
Bowman County co-op (Bowman, ND) at Hazen (ND), 6:00pm
Killdeer (ND) vs. Trinity (Dickinson, ND) at Dickinson State U. (Dickinson, ND), 8:00pm

AA
Central Cass (Casselton, ND) at Grafton/St. Thomas/Drayton (Grafton, ND), 7:00pm
St. Mary's Central (Bismarck, ND) at Shanley (Fargo, ND), 7:00pm
Turtle Mountain (Belcourt, ND) at Watford City (ND), 7:30pm
Valley City (ND) at Jamestown (ND), 7:00pm

AAA EAST
Fargo Davies (Fargo, ND) at Red River (Grand Forks, ND), 7:00pm
Grand Forks Central (Grand Forks, ND) at Fargo South (Fargo, ND), 7:00pm
West Fargo (ND) at Fargo North (Fargo, ND), 7:00pm

AAA WEST
Bismarck (ND) at Williston (ND), 7:00pm
Century (Bismarck, ND) at Minot (ND), 7:00pm
Legacy (Bismarck, ND) vs. Mandan (ND) at Bismarck Community Bowl (Bismarck, ND), 6:30pm

NON-LEAGUE
Dickinson (ND) vs. Sheyenne (West Fargo, ND) at Dickinson State U. (Dickinson, ND), 5:30pm

9-MAN REGION 1 (9 MAN)
Finley-Sharon/Hope-Page (Finley, ND) vs. Richland (Colfax, ND) at Hope-Page (Hope, ND), 7:00pm
Hankinson (ND) vs. Hatton/Northwood (Northwood, ND) at Hatton (ND), 7:00pm
Mayville-Portland-Clifford-Galesburg (Mayville, ND) at Wyndmere/Lidgerwood (Wyndmere, ND), 7:00pm

9-MAN REGION 2 (9 MAN)
Cavalier (ND) at Lakota/Dakota Prairie (Lakota, ND), 7:00pm
New Rockford-Sheyenne (New Rockford, ND) at Larimore (ND), 7:00pm

9-MAN REGION 3 (9 MAN)
LaMoure/Litchville-Marion (LaMoure, ND) at Kidder County co-op (Steele, ND), 7:00pm
Napoleon/Gackle-Streeter (Napoleon, ND) at Linton/Hazelton-Moffit-Braddock (Linton, ND), 7:00pm
South Border co-op (Wishek, ND) at Oakes (ND), 7:00pm

9-MAN REGION 4 (9 MAN)
North Star/Starkweather (Cando, ND) at St. John (ND), 7:00pm
Towner-Granville-Upham (Towner, ND) at Benson County (Leeds, ND), 7:00pm

9-MAN REGION 5 (9 MAN)
Grant County co-op/Flasher (Elgin, ND) at Beach (ND), 7:00pm
Hettinger/Scranton (Hettinger, ND) vs. New Salem/Glen Ullin (New Salem, ND) at Scranton (ND), 7:00pm
Mott-Regent/New England (Mott, ND) vs. Central McLean (Turtle Lake, ND) at Underwood (ND), 7:00pm
Shiloh Christian (Bismarck, ND) at Richardton-Taylor/Hebron (Richardton, ND), 8:00pm

9-MAN REGION 6 (9 MAN)
Mohall/Lansford/Sherwood (Renville, ND) vs. Ray/Powers Lake (Ray, ND) at Powers Lake (ND), 7:00pm
Surrey (ND) at Trenton/Trinity Christian (Trenton, ND), 7:00pm
Tioga (ND) at Divide County (Crosby, ND), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Mandaree (ND) at Center-Stanton (Center, ND), 7:00pm
North Border co-op (Walhalla, ND) at Dunseith (ND), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSTATE
Herreid/Selby (Herreid, SD) at Strasburg/Zeeland (Strasburg, ND), 7:00pm



Saturday, September 29th

AA
Wahpeton (ND) at Devils Lake/Minnewaukan (Devils Lake, ND), 3:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
North Prairie co-op (Rolette, ND) at Thompson (ND), 3:00pm